Uprostřed deštivé noci v jedné ze slepých washingtonských ulic dochází k úkladné vraždě navenek bezvýznamného pouličního feťáka. Vlastně nejen jeho. Za oběť padne i náhodně jedoucí cyklista, který se, jak už to v podobných případech bývá zvykem, ocitl v nesprávný čas na nesprávném místě. Tutéž noc v metru najde svou smrt i mladá ambiciózní žena - osobní asistentka prestižního kongresmana Stephena Collinse. Do celého případu se okamžitě obuje charismatický investigativní novinář Cal McAffrey, který je blízkým přítelem zmíněného politika. Jeho novinářskou objektivnost a střízlivost pečlivě hlídají jeho kolegyně Della a šéfredaktorka Cameron Lynneová. Vzhledem k tomu, že pátrání míří do nejvyšších míst vrcholné politiky, měly by mít spíš strach o samotného Cala než o jeho práci. (TV Nova)

mkubalikova

Russell Crowe hraje jako o život, jen ty delší vlasy mu moc nesluší. Ben Affleck zase hraje tužku, ale vypadá dobře. Příběh je napínavý, slušně vystavěný, hudba funguje. Nadprůměrný krimi thriller. 70% ()

Autogram

Našli, moji rádcové, našli... vraha? Veľmi dlhé hľadanie vraha, kopa novinárskej práce, ktorá je skôr policajnou a detektívnou. Thrilleru nechýba napätie, Russel Crowe je výborný aj so svojou novinárskou partnerkou, nemám filmu ani veľmi čo vytknúť. Možno klasicky strnulého Afflecka, ale ten veľa priestoru nemal, a to očakávané rozuzlenie. Len ma film nejako témou konšpirácií nezaujal a nemôžem pridať štvrtú hviezdu. ()

ssfan

Vynikající thriller, jaký jsem už hezkou řádku měsíců neviděl. Velkým kladem filmu je zejména povedená zápletka, která rozhodně nenudí, děj je velmi dobře zpracován a o napětí není nouze. Film táhne zejména Russell Crowe, který byl ve své roli novináře absolutně věrohodný a neústupný. Ben Affleck také předvedl slušný výkon, stejně jako další herci ve vedlejších rolích. Nechybí ani akčnější momenty, a tak jsem byl spokojen skutečně hodně. Můj dobrý dojem ještě umocnila pěkná hudba, takže 90%. ()

P1tr

Až na pár slabších momentů velice povedené drama, jehož kvality jen umocňují výborně vybraní herci a schopný Kevin Macdonald za kamerou. Charaktery jsou napsány opravdu srozumitelně a o každém se toho dozvíte dost na to, abyste si o nich udělali vlastní názor. Každá postava je svým chováním jasně vymezená a jejich představitelé to pochopili více než dobře. State of play je dobře převedená minisérie na plátna kin a dvě hodiny ve společnosti tohoto snímku si opravdu užijete. ()

dinsdale

Standardní žánrovka, tu napínavá, tu převídatelná. Sympaťák Crowe. Ale jsem vděčná za tohle téma, na soukromé vojenské/bezpečnostní společnosti je třeba si pořádně posvítit. ()

jenik71

Slušně zpracovaný politický thriller, který je lepší, než jsem čekal. Přibližně v polovině jsem sice trošku ztrácel orientaci v ději a postavách, ale asi jsem měl dávat větší pozor a víc se soustředit. Russell Crowe je jako novinář skvělý a už jenom kvůli němu film stojí za zkouknutí. ()

zolo23

Kvalita filmu je sústredená hlavne na výborných hercoch a réžie Kevina McDonalda. Zdĺhavé dialógy na úkor akcie, ktorú tu veľmi postrádam. Škoda. Film, ktorý stačí vidieť raz. ()

Philoun1

Povedený i když komplikovaný novinářský thriller se spoustu známých tváří. Jen kdyby to tak fungovalo doopravdy. ()

pugs

"Říkala, že ses choval jako prase." - "Ale to né..." - "Tak jako prasátko." - "No, trochu sem na ni zachrochtal." ()

BuryGol

Intligentní krimithriller o jednom politikovi, pár mrtvolách a investigativnim novinářovi. Až do poslední chvíle člověk hádal jak to vlastně je, i když vysvětlení jak se k tomu dostala manželka se mi nedostalo. Na nudný odpoledne to bylo solidní a i sopáž mi sedla. Ale že by Russell měl bejt Ir, to snad nesežere nikdo. ()

jefff

Slušný "novinářský" thriller, který má v hlavních rolí sympatické herce v čele s Crowem. Příbeh dobře šlape, chvílemi je napínavý jak struna na kytaře, chvílemi zase moc upovídaný. Není to film století, ale příjemný zážitek určitě vytvoří. ()

giovanni3

Povedený film se solidním scénářem, který se pohybuje od smrti feťáka přes prodavače pizzy po všemožné konspirace na nejvyšších místech v USA. Je zřejmé, že vše odhalí novináři a policie tu celý příběh vlastně pouze sekunduje, což je věc která film lehce sráží dolů. Herecké obsazení se povedlo (až na Afflecka), hlavně mne k filmu dostala Rachel McAdams v kombinaci s Crowem, a herecká jména předvedla kvalitní výkony. Celkově solidní podívaná a zasloužené 4z5. ()

manonfire

Když pečete výborný dort, a nakonec ho spálíte, chuť bude na hovno. Ten poslední a vlastně zásadní zvrat byl nejen zbytečný, ale regulérně účelový. Do té doby ale hodně zábavná konspiračka. 80% ()

Styxos

Detektivka o novinářích, čtyřech vraždách, přátelství a nitkách vedoucí do nejvyšších politických míst. Russell Crowe se zapomněl před natáčením ostříhat a Rachel McAdams tu sbírala novinářskou praxi, kterou pak využila pro Spotlight. A taky je tu Helen Mirren, Robin Wright a Jeff Daniels. A dokonce i nový Batman... a na oslavu dopsaných článků se tu pije Jack Daniels Celý je to strašně super, příjemný a správně zašmodrchaný. ()

Soweek

Podařená detektivka se skvělým obsazením připomíná klasiky z devadesátých let. Škoda jen, že už od počátku máte tušení, jakým směrem se to bude vyvíjet a jak to asi dopadne. Skvělá jednohubka, nic víc ale nečekejte. ()

ZkuKol

Po dlouhé době vynikající novinářský thriller. Příběh je dobře vymyšlen (a ověřen britskou miniserií), novinářské prostedí je vždycky zajímavé (jako bonus rivalita mezi papírem a netem), obsazení je přehlídka jmena kvalitních výkonů (obzvlášť Rachel je vynikající). Ruční kamera vyprávění rozhodně prospěla, sondtrack je napínající jak středověký skřipec. Jedinný kdo mě trochu zklamal je MacDonald. Jeho pohled na Washington je sice zajímavý, ale ten člověk neumí pořádně dávkovat napětí a závěrečná "akční" scéna je fakt slabá, přitom tento příběh udělá skoro všechno sám, je škoda, že to nedostal někdo zkušenější. Ve Washingtonu opět vyplouvá špína na povrch, hrdinný reportér a sličná blogerka jí celou vynesou na světla ramp a na závěr zůstane jen málo postav s čistýma rukama...80% ()

Ridley Scott a rozparovač

Ridley Scott a rozparovač

16.10.2009

Hollywood našel nový zdroj inspirace (nebo kradení námětů, chcete-li). Po Na odstřel a Edge of Darkness (právě vyšel nadupaný trailer a Mel Gibson je navzdory hlubším vráskám opět za drsňáka) se… (více)

A režírovat bude...

A režírovat bude...

26.04.2009

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

01.04.2009

Nikdo neví, odkud ta móda najednou přišla (vždyť posledně tady byl průšvih s názvem Poslední legie), ale najednou filmové a televizní tvůrce ohromně zajímá antický Řím. Kromě plánovaného… (více)

Crowe jako kontroverzní komik?

Crowe jako kontroverzní komik?

20.08.2008

Russell Crowe měl právě v těchto dnech honit Robina Hooda po Sherwoodském lese, ale projekt Nottingham byl přesunut na příští jaro (jedním z důvodů je prý požadavek Ridleyho Scotta natáčet v svěže… (více)