Uprostřed deštivé noci v jedné ze slepých washingtonských ulic dochází k úkladné vraždě navenek bezvýznamného pouličního feťáka. Vlastně nejen jeho. Za oběť padne i náhodně jedoucí cyklista, který se, jak už to v podobných případech bývá zvykem, ocitl v nesprávný čas na nesprávném místě. Tutéž noc v metru najde svou smrt i mladá ambiciózní žena - osobní asistentka prestižního kongresmana Stephena Collinse. Do celého případu se okamžitě obuje charismatický investigativní novinář Cal McAffrey, který je blízkým přítelem zmíněného politika. Jeho novinářskou objektivnost a střízlivost pečlivě hlídají jeho kolegyně Della a šéfredaktorka Cameron Lynneová. Vzhledem k tomu, že pátrání míří do nejvyšších míst vrcholné politiky, měly by mít spíš strach o samotného Cala než o jeho práci. (TV Nova)

Jevablo

Máte rádi Russella Crowea a snesete ho i v trochu mastné a nesvalnaté formě? Zajímáte se o prostředí novin, jste snad dokonce student žurnalistiky? Ideální film pro vás. Ale i pro spoustu dalších, protože film nepostrádá kvalitní zápletku, jede podle dobře napsaného scénáře a v závěru vše správně graduje. Pět hvězdiček nedávám proto, že je to přece jen lehce neoriginální (hodní novináři na stopě zločinu, zlí politici a psychouši v armádě), ale za zhlédnutí to stojí, a řekl bych, že i opakovaně. ()

mimuzik

Na dané téma se jedná o jeden z těch lepších thrillerů. Napínavá zápletka plná záhadných postav a překvapivých zvratů. Dobrý výběr herců zajišťuje skvělou zábavu na více než dvě hodiny. Vzhledem ke komplikovanějšímu scénáři je třeba být pozorný, aby jste se při sledování neztratili jako já. Russell Crowe zapříčinil to, že dávám maximální hodnocení. ()

Houbos

Poctivé 3 až 4 hvězdičky. Zážitek bohužel zruinoval dílem už oficiální text distributora. Vytušil jsem z něj až moc a následně se divil, proč šel scénář oklikou. Explicitně vedený příběh nedává prostor představivosti, je zbytečně zamotaný a následkem toho dokonce nudný. Bez skvělého obsazení by film zapadl do průměru. ()

Fritorick

Zajímavý snímek, situovaný do zákulisí investigativní novinařiny, který se může pochlubit relativně zajímavou zápletkou. Pravda je, že napětí ani spád filmu na odstřel nechybý, nicméně ať už v pozitivním smyslu, nebo ne váhu celého trileru na sebe bere opět exceletní Russell Crowe a dokazuje, že je vskutku vinikající kumštíř, což se nedá říct o ostatním hereckém obsazení (alespoň co se tohoto snímku týče), například Rachel McAdams (nic proti ní) mi prostě do své role nesedla. Na druhou stranu zhruba od půlky filmu vás již zmiňovaná konspirativní zápletka bez pochyby pohltí a pak už si můžete užívat, jak to dopadá, když se vysoký politik přátelý se všetečným a neodbytným novinářem. ()

revere

Příliš mnoho dlouhých a komplikovaných dialogů, vedených energickými postavami ve vysokém tempu na popředí dynamických scén podbarvených dramaticky pulsující hudbou. Nic nového, nic nervydrásajícího. Jakékoliv napětí se rozmělnilo v záplavě informací, předávaných mi v únavné záplavě slov, připomínající rozhlasovou hru. A když jsem se na pět vteřin zamyslel nad zápletkou, uniklo mi mnoho "podstatného" a už jsem byl zcela mimo děj. Nevadí, film si i tak dospěl k nepřekvapivému a vlastně jedinému možnému rozuzlení a k nepřesvědčivému morálnímu přesahu. Komentář píši pokud možno hned, než se mi film zcela vykouří z paměti. A vlastně už ani nevím ... o čem že to vlastně bylo ...? ()

Petro

Kriminálka podaná z novinářského zázemí. A dobře. Zvrat na konci a spravedlnost vítězí - to je takové hloupější, ale co se dá dělat. ()

ragtime

Chytlavé. Opäť jeden film o korporátnej nenažratosti a skazenosti, ktorá hýbe svetom a my obyčajní smrtelníci si môžme len povzdychnúť a polemizovať o možnej alebo nemožnej realite. Z filmárskeho hľadiska výborné. Pripomenulo mi to All the President´s Men. ()

ZekiZeki

Filmu by prospělo méně novinářského backgroundu s tím, že více prostoru mělo být věnováno politickým pletichám, které diváka zajímají o dost více. Některé postavy, například ta odehraná Rachel McAdams, jsou pak v příběhu zcela nadbytečné. Mohlo jít o vynikající politický thriller, takhle je to spíše průměrné novinářské drama. ()

bergeron

Je až záhadné ako može Russov pomalý novinársky hlas totálne dostať diváka. Pridajte tomu ešte Ben Afflecka, ktorý hrá politika a sme za vodou. Tomuto filmu nech je zápletka hocijaká, ked tito dvaja maju svoje akcenty a ich napatie v nich v poriadku, tak Vás to dostane. No matter what stupid film. Títo dvaja to utiahnu vždy. ()

Chlopotun

Celkom zaujímavý pohľad na investigatívnu novinarinu. Film počas svojich dvoch hodín nenudí ale mne konkrétne tu chýba nejaký moment, ktorý by ma posadil na zadok a celkovo to mohlo byť napínavejšie možno stačilo len niektoré scény viacej vyšponovať lebo aj v momentoch kedy išlo o život sa tu postavy chovali akoby by im išlo o život snáď každý deň. V každom prípade ide o veľmi príjemnú jednohubku kde sa nevyužil celkový potenciál, ktorý tu podla mňa bol. ()

veronika.dm

Rozuzlení jasné hned od začátku. Když ale předstíráte, že vám to jasné není, tak je to celkem zajímavé a napínavé pokoukání. ()

ABC1

Průměrně natočený politický thriller, který se snaží o hlubší psychologický ponor, což se mu moc nedaří. Herecky je už dnes B. A. naštěstí jinde (Zmizelá!!!), Crowe mě nijak neokouzlil, H. Mirren standardně dobrá.. ()

Unrealik

Slušný thriller. Jen jsem zmatený z délky, viděl jsem verzi dlouhou cca dvě hodiny. A když jsem zkoušel v rychlosti proklikat online verzi, která měla delší čas, tak mi nepřišlo, že by některé scény byly nové. ()

Chlo0opek

Musím uznat, že Rachel byla asi tím největším rušivým elementem filmu. V tom nejhnusnějším oblečení, který snad bylo tehdy v filmové branži na světě, s rozevlátými gesty, které ve filmu vypadaly opravdu divně a nepatřičně, s výrazem, který nabuzoval postavu naivní až hloupou (což pochybuju, že bylo až v takové míře ve scénáři..), byla jasným mínusem filmu. Nejen v té naivitě, ale i v celkové nesympatii k hrané osobě, ve mně vzbuzovala i šéfredaktorka v podání Helen Mirren. Když však vynecháme tyto dva rušivé elementy, vznikne z toho celkem zajímavý a dobře koukatelný politický thriller s herci na svých místech.. ()

bodo1

Dobrý film, peknučký Crowe aj Matíček a spol. Trošku pretiahnuté a málo akcie. Chcelo to viacej krvičky. Ináč len trošku tempa a tej brutalitky. Záver dobrý, nečakal som to, že Matt bude taký prechcánek. A ten vrahúň, no to bol iný kokot. ()

Ridley Scott a rozparovač

Ridley Scott a rozparovač

16.10.2009

Hollywood našel nový zdroj inspirace (nebo kradení námětů, chcete-li). Po Na odstřel a Edge of Darkness (právě vyšel nadupaný trailer a Mel Gibson je navzdory hlubším vráskám opět za drsňáka) se… (více)

A režírovat bude...

A režírovat bude...

26.04.2009

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

01.04.2009

Nikdo neví, odkud ta móda najednou přišla (vždyť posledně tady byl průšvih s názvem Poslední legie), ale najednou filmové a televizní tvůrce ohromně zajímá antický Řím. Kromě plánovaného… (více)

Crowe jako kontroverzní komik?

Crowe jako kontroverzní komik?

20.08.2008

Russell Crowe měl právě v těchto dnech honit Robina Hooda po Sherwoodském lese, ale projekt Nottingham byl přesunut na příští jaro (jedním z důvodů je prý požadavek Ridleyho Scotta natáčet v svěže… (více)