Uprostřed deštivé noci v jedné ze slepých washingtonských ulic dochází k úkladné vraždě navenek bezvýznamného pouličního feťáka. Vlastně nejen jeho. Za oběť padne i náhodně jedoucí cyklista, který se, jak už to v podobných případech bývá zvykem, ocitl v nesprávný čas na nesprávném místě. Tutéž noc v metru najde svou smrt i mladá ambiciózní žena - osobní asistentka prestižního kongresmana Stephena Collinse. Do celého případu se okamžitě obuje charismatický investigativní novinář Cal McAffrey, který je blízkým přítelem zmíněného politika. Jeho novinářskou objektivnost a střízlivost pečlivě hlídají jeho kolegyně Della a šéfredaktorka Cameron Lynneová. Vzhledem k tomu, že pátrání míří do nejvyšších míst vrcholné politiky, měly by mít spíš strach o samotného Cala než o jeho práci. (TV Nova)

Ollie235

Velmi dobrý thriller z novinářského prostředí. Russell Crowe exceluje v roli, která mu sedí na míru. Scénář je zaplněn klasickým krimi příběhem, který se s postupem času víc a víc rozplétá až dojde k překvapivému konci, který tady moc překvapivý nebyl. Celkově ale filmu moc nechybí a proto solidní 4*. ()

lareinna

Výborný a pútavý thriller z politických kruhov. Najlepší priateľ kongresmana je novinár, ktorý má pomer s jeho ženou. Bravo páni scenáristi. Ešteže ten novinár má morálne zásady. ()

Tomyfrok

Novinářské řemeslo je sakra těžká práce. A tím spíš, pokud jste investigativec. Jenže když se k tomu připlete chlápek, co vraždí po městě, trocha politiky, obchody s vojáky a různé další maličkosti, stává se z toho téměř neřešitelný problém. To však neplatí pro Russella Crowea. Jako roky odvědčený investigativní novinář jednoho washingtonského plátku se pouští do objasnění velmi zapeklitého případu, který je pro něj spíše příběhem, protože tak to novináři mají, a který je spojen s jeho dlouholetým přítelem v politice. Crowe je skvělý, ostatně jako vždy, Rachel McAdams nemá prostor, tudíž spíš jen tak doplňuje opačné pohlaví na plátně, ale jde jí to. Trochu slabší mi přišel výkon Bena Afflecka, jehož role kongresmana působila důvěryhodně opravdu pouze místy. Celkem byl film Na Odstřel velmi dobrým, ale ničím příliš neoslnil a asi na něj po nějakém čase zapomenu. Což je škoda, ale prostě tomu chyběla ona pomyslná špetka koření, a klasickou pointu s přeřekem prostě taky neodpustím. (65 %) ()

Yardie

Lepších 70%.Skvěle podaný krimi-novinářko-konspirační film. Film má spád, umí střídat polohy a tempo, je v něm napětí, skvělí herci a dobrá atmosféra. Od začátku do konce baví a nenudí. Byla radost to sledovat a dvě hodiny utekly jako voda. Skvělá podívaná! Není to něco extra do "Síně slávy", ale kouká se na to velice dobře. Howgh! ()

Marys

Na môj vkus toho chcel tento film povedať príliš veľa a zároveň bol preplácaný mne nesympatickou "I love my country" formulkou. Žurnalistické prostredie takisto nebolo môjmu srdcu blízke a preto, napriek tomu, že bol film veľmi dobre obsadený, nezaradí sa medzi moje obľúbené. ()

Renfield

Čistá novinařina je sice prokládána různými žánry, nebo vyššími cíli, ale práce reportéra sama o sobě zaujme nejvíce. Z jedné strany samozřejmě proto, že ho Russell Crowe pojal takovým fajn "Dudeovským" způsobem a z té druhé pro pocit, že tady to jednoduše filmu sedí. Informace střídá informaci, zájem se otáčí na toho v pozadí a vzápětí zas na někoho jiného, dění ze své intenzity nesleví. Postupně se střílí do nejvyšších řad, aby... aby to skončilo příběhovou sebevraždou? Z mého pohledu závěrečný zvrat už být nemusel a pokud ano, zasloužil i on více minut. Škoda toho, protože jinak je to natočeno parádně. Příběhové intenzitě podléhá i občas lehce zběsilá kamera, vždy výborná, ve scéně v garážích obzvlášť. Z té jsem měl pocit, že je i přes své napětí takovou přestávkou v ději, má svůj čas a je tomu tak dobře. Zase ovšem škoda závěru, totiž i střelec z garáží jakoby tam byl někým úplně jiným. 75% ()

Jacek

Není to ani kritická sonda do fungování mediálního světa, není to ani rýpanec do politiky, není to nic, co by mohlo smrdět opravdu upřímně myšlenou analýzou čehokoli. Je to – přese všechny náznaky, které divák během filmu dostává – prostě a jednoduše thriller, stavící na dávkování dějových zvratů, na gradovaném napětí, na charismatu hlavního hrdiny a na smyčci podkresleným koncem. Čili: hlavu to nezavaří, ale kouká se na to vcelku dobře. ()

Phillo

Má to zmysel. Má zmysel točiť x-tý film podobného námetu, má zmysel obsadzovať Crowa do stále podobnejších rolí, má zmysel vydávať noviny... Vo výsledku je State of Play aj tak výnimočným, zapamätateľným filmom, ktorý o čo všeobecnejšie začne, o to špecifickejšie skončí. Najmä záverečné titulky dokonale zobrazujú rozdiel medzi týmto filmom a ostatnými "špionážnymi hrami", na ktoré sa State of Play námetom, plagátom aj obsadením podobá. Ostrov v mori nerozoznateľných thrillerov, ktorý rieši nepríjemne aktuálne témy. 85% ()

muoaner

Amerických konspiračních filmů kde se tajemná zápletka pozvolna odkrývá asi tak, jako piškoty ve vanilkovém pudinku, není nikdy dost. Rozjezd parádní, herci také (Ben září jako nikdy, i když pořád dumám za jak dlouho mladej vezme ze záběru skafandr a v ruku v ruce vytáhne paty s Brucem vtříc armagedonu) a skvělá režije, která podrží to né moc dobré rozuzlení. PS: killer v pozadí, co i trefí na 50 m ančovičku na pizze v baťohu u pizzamena na kole, má teda trestuhodnou smrt, zasloužil by si víc. ()

masiko

Když za scénářem stojí Tony Gilroy a my se můžeme koukat na příjemného Russella a sympatickou Rachel, zákonitě to nemůže vyvolat špatný dojem. ()

bolan

Trochu jsem si připadal jako že koukám na Kriminálku Miami....New York.....Las Vegas, nebo jak se vlastně všechny ty kriminálky na Nově jmenují. Tohle by mohl být první díl série Kriminálka Washington. ()

El Loco

Och, či mám rád tieto politické thrillery! STATE OF PLAY je prácou škótskeho režiséra Kevina Macdonalda, ktorý ma zaujal už predchádzajúcim THE LAST KING OF SCOTLAND (2006) a tentokrát si k adaptácií vybral vysoko oceňovaný britský miniseriál s rovnomenným názvom. Pôvodný seriál som nevidel a tak sa nepustím do bezhlavého porovnávania medzi týmito dvoma dielami, ale keď sa zamyslím nad tým, aký dobrý bol tento film, bolo by to zaujímavé (budem to musieť dohnať, veď Bill Nighy, David Morrissey, John Simm, Kelly McDonald, či James McAvoy sú určite zárukou hodnotného zážitku). Nechajme už ale seriál bokom, pretože aj celovečerná „americká“ verzia stojí za zmienku. Russel Crowe, Helen Mirren, Robin Wright Penn alebo Jeff Daniels sú stávkou na istotu, ale mňa ešte viac zo zúčastnenej smotánky zaujali herci, od ktorých by som to najmenej očakával - Rachel McAdams a hlavne Ben Affleck, z ktorého sa nám na staré kolená (okrem výborného režiséra) stáva konečne aj Herec. Úlohy kongresmana Stephena Collinsa sa zhostil nad očakávanie dobre a presne tak, ako by to malo byť - nevidíme u neho žiadne zbytočné prehrávanie, ale zodpovedajúco sympatickú civilnosť. Film je celkovo, až na malé detaily, vo svojom žánri priam dokonalý, napätie je primerane rozdelené do celej stopáže a nedočkáme sa ani jeden nudnejšej chvíľky, čo pri takýchto snímkoch nie je veru pravidlom. Malou škvrnkou na celkovom dojme je možno len príliš poprekrúcané a prefabulované záverečné rozuzlenie a priam nadľudské schopnosti tajomného zabijáka, ktoré sa sem vôbec nehodili a boli skôr päsťou na oko ako prínosom. ()

Illy

Dobře natočený a ke konci možná zbytečně překombinovaný krimi thriller. Zpustlý Crowe je kouzelný... ()

Hepy13

Očekával jsem film z novinářského prostředí se zajímavým a propracovaným dějem. To se ale bohužel nekoná. Postupem času jsem se začal ztrácet mezi jmény postav a souvislostmi. A nejhorší na tom bylo že jsem neměl ani chuť to rozplétat. Celý film je takový utahaný a nudný. Druhý den jsem si z toho už skoro nic nepamatoval. Ani dobří herci v čele s Russellem tomu moc nedali. ()

Erik7595

Zaujímavý politicko-novinársky thriller s hromadou konšpirácií, kde som sa na pár miestach z hromady mien, korporátnych spoločností a informácií trochu zaplietol, rozhodne avšak film svojím spôsobom nenudil a povedal by som, že ma svojím dianím dosť dobre vtiahol do diania a udržiaval ma neustále v napätí, čo bude nasledovať. A to musím priznať, že takýto typ konšpiračných filmov dvakrát zrovna nemusím. Takže chválim, rozhodne v mojích očiach je pozitívum, že aj napriek zamotanosti príbehu to má svoj drajv a tempo, takže to nenudilo. Herecké obsadenie skvelé - od vynikajúceho Russela Crowa, cez Rachel McAdams a Afflecka. Záver z môjho pohľadu ponúkol celkom solídny twist, ktorý som nečakal. Odporúčam, ale pozerať len s plným sústredením. ()

^Rain^

Vyborny politicky thriller, ktery se toci kolem fiktivniho Blackwateru. Film se misty docela tahne a konci mohli pridat trochu na dramaticnosti , ale pokud vam nevadi nedostatek akce a libi se vam filmy typu "The International", pak byste si nemeli tento film nechat ujit. 8/10 ()

Ridley Scott a rozparovač

Ridley Scott a rozparovač

16.10.2009

Hollywood našel nový zdroj inspirace (nebo kradení námětů, chcete-li). Po Na odstřel a Edge of Darkness (právě vyšel nadupaný trailer a Mel Gibson je navzdory hlubším vráskám opět za drsňáka) se… (více)

A režírovat bude...

A režírovat bude...

26.04.2009

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

01.04.2009

Nikdo neví, odkud ta móda najednou přišla (vždyť posledně tady byl průšvih s názvem Poslední legie), ale najednou filmové a televizní tvůrce ohromně zajímá antický Řím. Kromě plánovaného… (více)

Crowe jako kontroverzní komik?

Crowe jako kontroverzní komik?

20.08.2008

Russell Crowe měl právě v těchto dnech honit Robina Hooda po Sherwoodském lese, ale projekt Nottingham byl přesunut na příští jaro (jedním z důvodů je prý požadavek Ridleyho Scotta natáčet v svěže… (více)