Na odstřel

Jeux de pouvoir

Na odstrel

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA / Velká Británie / Francie, 2009, 122 min

Ve filmu není nouze o překvapující zvraty, kteý gradují ve finálové části filmu. Russell Crowe tady jako muž péra pěkně zahuštuje atmosféru a ač je film herecký obsazený a zahraný velmi kvalitně. Film údává tempo právě jeho postava. Cal McAffrey je novinář, který připomíná osla co má před sebou mrkev, za kterou se žene tak dlouho dokud jí má před očima. Napětí je rovněž naroubováno právě na Cala, protože už od první scény mě byl tenhle baculáč děsně sympatickej, takže je pak velmi lehký mu fandit, mít o něj strach a nebu mu z pohodlí křesla trapně přitákávat a to znamená jen jednu užasnou věc, filmu se povedlo mě do svýho světa zatáhnout a zainteresovat a tudíž i prožít. Škoda, že Rachel, která je opět krásná x 10, nedostala větší prostor, Beníka taky beru a Helen to není nikdy žádná posíračka filmů.(15.12.2013)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $37,017,955Tržby Celosvetovo $91,445,389Tržby za predaj DVD v USA $14,140,039 //počet predaných kusov 895,318║ Poctivo budovaný politický thriller so zauzlením príbehom, kde sa človek môže aj stratiť vo verve množstva mien a korporácii, takže film si vyžaduje plnú pozornosť diváka, okrem príbehu zaujme aj herecké obsadenie na čele s klasicky výborným "tento krát novinárom" Russellom Crowe, sladkou Rachel McAdams, nestratí sa ani Ben Affleck. /80%/(18.3.2010)

Politika je svinstvo. Novináři jsou vychcánci. Klasická novinařina to má nahnuté. Tony Gilroy umí psát. Kevin Macdonald má čuch na zajímavé aktuální látky. Russell Crowe má charisma i s taťkovským panděrem. Helen Mirren umí strhnout i na minimáním prostoru. Jeff Daniels již má nejlepší roky za sebou. Rachel McAdams je naprosto nezajímavá. Prostě samé staré známé pravdy, které bezezbytku platí i zde. Jediná pravda, která neplatí je ta o zbytečných remacích, tenhle je všechno jen ne zbytečný či špatný. Nijak britské předloze dobré jméno nehanobí, spíše naopak.(30.5.2009)

• EvilPhoEniX

Hrůza.. Přímo Noční Můra!! Na film jsem se díval 4X.. a dokonce i na počtvrté jsem Usnul! Něco tak Nudného, Přímočarého jsem Nikdy Neviděl! Jednu hvědu dávam za Russela, jelikož je můj Oblíbenec, ale ani on to Neutáhl z téhle Taškařice.. Negungovalo tady nic.. Spojit Drama, Politiku a Novinářství je ZLO!!(8.9.2012)

[imdb: 7.6/10] | me: Thriller so správnou dávkou napätia, dobrým scenárom a kvalitným Russellom. Až na ukážkoveho "zlého chlapa - zabijaka" sú všetky postavy zaujímavo vykreslené. Film ma patričný náboj a núti premýšľať. Výborne spracovaná téma kamufláže, vysokej politiky a špiny za tym všetkým z pohľadu žurnalistov a aj druhej strany. Veľmi dobré.(12.6.2009)

• - Jason Bateman postavu PR managera ztvárnil i ve snímku Hancock (2008), tehdy však se zcela rozdílným charakterem. (lskala)

• - Ve filmu měl původně hrát i Edward Norton, ale musel odmítnout kvůli pracovním závazkům. (M.B)

• - Při stavbě lokací filmaři vycházeli především z osobních návštěv The Washington Post a Los Angeles Times. (jenik71)