Averyho jediným životním potěšením byl jeho čtrnáct let starý nejlepší přítel člověka, pes Red. Pak mu ho zpovykaní výrostci zabili. A tím rozpoutali pomstychtivou bouři. V hlavní roli Brian Cox.Avery Allan Ludlow, veterán z války v Koreji s ošklivými vzpomínkami, žije životem stárnoucího samotáře v malém venkovském městečku, kde provozuje svůj obchůdek s nářadím. Od svého okolí nic nežádá, o pozornost nestojí, jen si chce sem tam v klidu vyrazit na ryby se svým věrným přítelem, čtrnáctiletým psem Redem. Víc nic. Právě během jednoho takového výletu se ale stane zbytečná a krutá tragédie, jejíž obětí je právě Red. Tři dospívající mladíci ho zcela bez rozmyslu odstřelí brokovnicí. Bolestí zdrcený Ave nakonec s pomocí místního novináře vypátrá viníky a žádá spravedlnost, ale jak městské autority, tak rodiče výrostků a sami teenageři se mu jen vysmívají. A tím podněcují skrytý plamen, který již dlouho nezahořel, ale i tak je stále stejně nebezpečný. Avery ví, co je právo. Ale také zná význam slova pomsta. V dramatickém thrilleru Trygvea Allistera Diesena a Luckyho McKeeho mu charismatickou tvář propůjčil skotský držitel cen Emmy a BAFTA Brian Cox. (oficiální text distributora)

honajz

Hodně mi to připomnělo Gran Torino, ale tam to mělo jinou šťávu... Přitom to hledání mezí morálky a odplaty bylo i v Gran Torinu a dobře zpracované. Zde se to vleče jak přilepený Panzani, sem tam moudro, a pak kupa nelogičností, kdy je děj uměle natahovaný do scenáristy, ale nikoliv dějem, nucené přestřelky v lese. Nuda. ()

claudel

Dobrý thriller s morálním poučením. Souhlasím, že trochu připomíná Gran Torino. V některých okamžicích se zdá být nudný či přehnaný, konec bych si představoval víc dramatičtěji. Brian Cox i Tom Sizemore jsou ale na jedničku. ()

JASON_X

Jednoznačně nejslabší McKeeův film, není tedy divu, že je tu v červených číslech :/ Příběh o pomstě starého chlapa na partě drzých fracků mě hodně zklamal, čekal jsem zábavný exploaťák a dostal nudnou, sentimentální, moralizující, ufňukanou a vyteplenou středoproudovku. Těšil jsem se že poté, co mladí hajzlíci odbouchnou dědkovi pudlíka, onen chytí rapla, vyštrachá v kůlně nějaký pořádný kvér a vyčistí celý městys nejen od nich a od všech jejich příbuzných, ale i od těch, kteří se jim aspoň jenom trochu podobají. No a pak se hoďku a půl dívám na tenhle div ne romanťák, bych zvracel... Všichni ti pánové a dámy, kteří tu avizují nějaký "brutální" a "krvavý" film, jsou zjevně poněkud jemnocitných naturelů, já tedy tomuhle říkám slaďák. ()

Morholt

Když přijde člověk o psa, tak to s ním většinou zamává a pokud o něj přijde někdo, jako třeba Avery Ludlow, pro koho je pes vlastně jediným blízkým tvorem, rozhodí ho to dvojnásob. Kor když mu ho před očima zastřelí banda nafrněných výrostků. Jak už to tak bývá, Avery se spravedlnosti nedovolá, omluvy se nedočká a tak mu nezbývá nic jiného, než jí vzít do vlastních rukou. Obvyklá zápletka, ale celkem netradičně pojatá a netradiční je i relativně poklidně plynoucí děj bez emotivního řvaní a nabušené akce, jež podobná témata často provázejí. Tím víc jsem si mohl užívat one man show výborného Briana Coxe. Jako plus hodnotím i nijak nenatahovanou stopáž. 80% ()

Khalesi

Myslím, že niekedy už proste človek dospeje do bodu, kde niet inej cesty, ako hrať na ostrie noža. Udeje sa vám krivda, zabijú vám milované zviera, vyhrážajú sa vám a terorizujú vás. Vážne niekto očakával, že mu to len tak prejde? Vyzerá to , že áno, pretože to tak už na svete chodí. Smrť zvieraťa mnohí považujú za banalitu. Som rada, že tentokrát narazili tí zbabelí, úbohí, agresívni tupci na niekoho, kto si nenechal nasrať na hlavu a dotiahol vec do konca. Ako to už v takýchto prípadoch býva životom zaplatili aj tí nepraví, ale zbabelosť má tiež svoju cenu. Zákony nášho sveta sú totiž nedostatočné. Ten, kto tu kritizuje presadzovanie morálnych princípov by si mal uvedomiť, že bez morálky sme zase len divoši a žili by sme vo svete, kde nie je trestné zabiť slabšieho len preto, že nám v tom nebráni ani morálka a ani zákony, ktoré by na morálnych princípoch mali byť postavené. Mnohí ktorým sa zabitie psa nezdá ako zločin, by sa mali zamyslieť, kam takéto beztrestné zabíjanie može viesť. Ostatne pár vrahov a recidivistov by k tomu určite mohlo povedať svoje. ()

Ai.ma

Brian Cox hraje sympaticky, film je vláčný, ale dokáže udržet pozornost. Dvě silné scény, tragický konec... přes to všechno mi to přišlo až moc televizní a takové sterilní... je ale pravda, že takový smradi jako je Danny mě zvedají ze židle. ()

Terva

Natočeno podle stejnojmenné novely, kterou napsal Jack Ketchum. Red je jméno psa, kolem kterého se odehrává celý příběh. Film o brutalitě, cti a morálce dětí i rodičů. Film o současné prohnilé společnosti. CITÁT - Moji kluci jsou moji kluci a budu si je vychovávat sám.......... Je těžké v tomto světě najít spravedlnost. Když jsem četl román "Po sezoně", který napsal Jack Ketchum už v roce 1981, byl jsem překvapen, jak už v té době dokázal napsal knihu plnou brutality, krve a beznaděje. Dokonce to vedlo až k vystříhání některých pasáží. Knihu Red jsem nečetl, ale film splnil mé očekávání, co se týče Kotchumovi morálky a cti. CITÁT - To byl den.......... Konec filmu se mi moc nelíbil. ()

Marek1991

Naozaj to pripomínalo v niečom film Gran Torino, ale nebolo to až také dobré. Príbeh je zaujímavý a popisuje charakteristiky dnešnej doby ako sú ľahostajnosť, kriminalita, nespravodlivosť, neférovosť. Musím mu však vyčítať reálnosť a uveriteľnosť, či podivnú akciu, to moje hodnotenie zráža dosť nízko. ()

blackrain

Tohle bylo osobní, až příliš osobní. Někdo tu napsal, že se mu sevřel hrudní koš. Mě se stalo to samé. Do očí mi vyhrkly slzy. Nemohla jsem se nadechnout a vzteky málem rozmačkala sklenici s limonádou. Jelikož mám taky psa, tak je tenhle příběh pro mě citlivé téma, které mě srazí na kolena. Svého psa beru jako kámoše, parťáka, co mě nikdy nezradí a vždycky mě bude bezmezně milovat a vždycky na mě bude oddaně čekat a bude se radovat, že jsem konečně dorazila domů. Nepovažuju ho za kus nábytku, věc, se kterou si může člověk dělat, co chce. Je to živá bytost, která si zaslouží dobrý život bez utrpení. Tenhle příběh je sice vyhnaný do krajnosti, ale ty z*****ý zmetci si to zasloužili! Za normálních okolností vulgární výrazy nepoužívám, ale pejskaři jsou jiný lidi. ()

Dubro

Dráma, ktorá ide za kovboja a nevedno, či pre navodenie atmosféry, alebo sa partička filmárov na snímok skladala zo svojho. Vcítiť sa do konania Briana Coxa je dosť drina, pretože psíka pošlú do hliny hneď po úvodných titulkoch bez bližšieho vykreslenia vzťahu majiteľ-pes. Scéna, v ktorej Cox prerozpráva reportérke rodinnú story je majstrovsky zvládnutá, iba za pomoci monológu a podmazu ( taká hustá atmosféra, že sa spotil aj subwoofer ). Sizmore je fajn chrapúň, len to celé stojí a padá na ňom a na Coxovi a tak kino škrtám, oplatí sa počkať, kým to dajú do plazmy.3,5* ()

kagemush

Konečně docela civilně pojaté drama v americké produkci.Jen nechápu, proč do příběhu byla uměle naroubovaná ta ufňukaná ,,reportérka" a velká škoda ,že američani zřejmě neumí natočit komorní drama bez nějaké té mrtvoly či masakru. (sladký dojáky jako např. Madisonské mosty,nebo bláboly typu E.Brockovich,nepočítám)---Jinak brilantní Brian Cox,-role ušitá mu na míru. ()

Martin741

Siel som do toho s tym, ze ide o ryvendz film. No lenze ryvendz film je o prvotnej nasilnej scene - casto vrazde - a za to sa hlavny hrdina msti. Klasicka pomsta. Tuto nic take nie je, len ze Brian Cox /Bourne Ultimatum 2007/ mal psa, a potom sa zacali diat veci. Skoda, ze sa to snazil riesit diplomaticky. Vacsinu casu len divak caka co sa stane a nic. Az na tu neprehladnu prestrelku na konci, a aj ta bola v nocom lese. Mladikov som nemal rad hned ako sa tam zjavil 59 % ()

O´Neill

Nebudu se zde nějak dlouze rozepisovat, nýbrž napíšu jediné slovo, které jsem řekl, když film skončil. Řekl bych, že to řekne mé pocity: PARÁDA! ()

Radiq

Ten pes si o to řikal, když se jmenoval Red. Až ho zabili, tak už pak byl docela red. Kdyby tenhle film nebyl natočen z úhlu milovníků zvířat, mohli by z dědoucha udělat poměrně solidního psychopata, kterýho by Cox určitě uměl taky docela solidně zahrát. Novodobá láska ke zvířatům se docela dost přeceňuje (stačí se kouknout, jak mají rádi zvířátka například takoví zoofilové), ale kdyby mi někdo zabil psa, tak by mě to taky asi naštvalo. Holt bych to tak nehrotil, ale taky nejsu američan, bejvalej voják, vdovec a postihnutej rodinnou tragédií, jak ten hlavní hrdina. Film se odvíjí sice ne moc svižně, ale čék je zajímavej, jak to dopadne. Nemrzí mě, že jsem to viděl. Mrzelo by mě, kdybych to musel vidět znovu. ()

okkac

Potom, co důchodce Clint Eastwood mlátil mladé Číňany, aby vypadli z jeho trávníku, a předtím, co Michael Caine jako Harry Brown střílel mladé Brity za to, že mu zabili přítele, si další herecká legenda Brian Cox natočila něco podobného. Když mu parta výrostků škodolibě zastřelí psa, chce pouze spravedlnost a omluvu. Když ale viníci před svým otcem zapírají, že to udělali, a ten je ještě začne bránit, celé to postupně vyeskaluje až k nenávratné tragédii. Film vzhledem malý a levný, který patrně objel jen pár festivalů, ale škoda ho minout. ()

maxxxim

Možno by niekomu pripadalo celkom zbytočné robiť taký rozruch kvôli jednému brutálne popravenému psovi menom Red. Lenže posolstvo filmu nie je vôbec povrchné a tkvie v ňom veľký kus pravdy a reality dnešného sveta. Ide priam o dokonalé prevedenie scenáru na filmový pľac, len niekedy to zaškrípe. Hodnotný film, ktorý si zaslúži vašu pozornosť. ()

Mrkvič

Hodně syrové drama, které zaujme hlavně svou realičností. Brian Cox jako dost nekonfliktní stařík, co toho má už za sebou víc než tucet stejně vyzrálých penzistů, podává snad jeden ze svých nejlepších výkonů ve své kariéře jinak bohaté spíše na záporáky velké i malé. Občas si sice scénárista vybral slabší chvilku a počty s věkem ve filmu dokonce nesedí!!!, ale díky zbytku je to hned odpuštěno. V obsahu je pomstychtivá bouře naprosto zavádějící, když je hlavní hodnotou filmu absence touhy po pomstě :) ()

lennyd

Avery Ludlow (Brian Cox), válečný veterán, dnes již důchodce na plný úvazek nechce nic jiného, než mít ode všech svatý klid - zvlášť po tragédii, která postihla jeho rodinu, ze které mu zůstal jen věrný pes Red. Ale to by se jednoho dne nemohl potkat se skupinou výrostků v čele s Dannym (Noel Fisher), kterého svojí flegmatičností (a prázdnou peněženkou) dožene k vraždě právě psa Reda. A když se Avery pokouší vymoci si trochu spravedlnosti a omluvy, ať již po Dannyho otci (Tom Sizemore) nebo po úřadech, všude jen naráží na nepochopení a posměch. A tak se pokouší domoci se spravedlnosti sám ... Když jsem na film náhodou narazil, říkal jsem si - jojo, hraje tam Brian Cox a Tom Sizemore, oba si chtějí na stará kolena ještě vydělat pár dolarů, tak půjdou do každé bejkárny - ale mrknu na to, co kdyby. A musím říct, že jsem byl velmi mile překvapen filmem - a podobně, jako u nedávného Eden Lake zhrozen tím, čeho jsou někteří lidé schopni (já vím, můžete namítnout, byl to jen film - ale podobné chování, jako předvádí Dannyho otec vidíte i u nás dnes a denně). K hereckému obsazení - oba hlavní představitelé na sebe strhávají celý film pozornost, a musím podotknout, že Tom Sizemore se mi líbil (i když možná vzhledem k roli nelíbil) daleko víc. Od plného hodnocení mě odradil jen trošku přeslazený závěr.. ()

zdenny

Uvažuji mezi dvěmi a třemi hvězdami. Po přečtení obsahu a hodnocení jsem očekával něco jako Eden Lake do lidského rozměru uzemňován Gran Torinem. Zbylo z toho vlastně lokální drama, ale ne toho typu, které mám rád. Nebyl to film ani o pomstě, ani s nějakým vyšším morálním apelem (jen jednou s celkem klišovitým, kdy reportérka v televizi řekla, že morálka dané země se měří tím, jak lidé této země zacházejí se zvířaty - to stejné už jsem slyšel i o zacházení s vězni). Za úvahu stála skutečnost, že se osamělý pán snažil o principiální dobrání spravedlnosti. Jednou ale řekl, že mu stačí, když se kluci omluví a budou svého činu upřímně litovat, když se mu ale jeden z nich omluvil, řekl mu: "A co dál?". Takže vlastně člověk ani neví, zda tu omluvu chtěl prioritně nebo zda se mu jednalo o pomstu anebo prostě ani nevěděl, co chce. Já osobně jsem čekal, že kluka utáhne na vařené nudli (akce, kdy jej kluk napadl s baseballovou pálkou) a při sečtení všech těchto provinění - za účasti svědků - si kluk půjde na nějaký čas sednout do lochu aby měl čas uvažovat co a jak dál se svým životem. Nestalo se tak a film postoupil dál, a to už jsem si říkal, jestli se kvůli zabití jednoho starého psa nedělá moc velký rozruch, (což nakonec i retrospektivně uznává i sám hlavní hrdina) což mělo za následek smrt dvou chlapců v celkem stupidní zápletce v lese. Jediné, co jsem si ze smrti těch chlapců vzal byla analogie se smrtí obou synů hlavního hrdiny, což nás "moralisty" musí nutit k zamyšlení, jak můžou mít dva lidé s naprosto odlišnými principy výchovy podobné výsledky ve výchově samotné. Možná toto cítil i hlavní hrdina a tak situaci příliš nehrotil, i když se tak smutnou shodou okolností nakonec stalo. Film sám o sobě byl v některých fázích utahaný, v některých obrazech mi připadalo jako by se herci usmívali, prostě nemělo to (pro mě jako diváka) tu sílu jako dva výše uvedené filmy. A protože mě film dostatečně nenaplnil, dávám dvě hvězdy, přestože mi z toho není zrovna nejlíp. PS: Citace z filmu: "Mladé srdce je někdy zlé, později lituje". ()