Na katolické střední škole se populární a velmi krásná dívka (Mischa Burton) spojí se školním reportérem, aby vyšetřili případ ukradených závěrečných testů. Ale když už mají své podezřelé, na povrch vyjde obrovké spiknutí. (Sydonai)

venison

Sjíždím filmografii Bruce Willise a v této roli opravdu překvapil :-D V podstatě jako kdyby dělal ředitele školy John McClane :-D Jinak děj lehce zmatečný a překombinovaný, ale vcelku koukatelný.. Nenadchlo, neurazilo - snesitelný průměr ;-) ()

anusha

paci sa mi ten napad ale vysledok ani nie ... hlavne preto lebo sa mi nikto z hlavnych postav nepacil teda okrem Bruceaa ()

Master19

Taková pohodová komedie, na kterou jsem se podíval hlavně kvůli Bruci Willisovi. Byl jsem zvědavý, jak bude vypadat v teen komedii a celkem to ustál. ()

zdenny

Film ze školního prostředí trošičku mi připomínající "Nebezpečné hry" (1998). Kterak školní outsider odhalil v rámci svého novinářského koníčku kriminální činnost na půdě střední školy. Film se mi líbil i díky svéráznému B. Willisovi. Každopádně školní filmy mám rád. Možná i proto, že se v nich stále vracím do mladých let. Podle hodnocení vidím, že nás takových není moc. Což mi ale filmový požitek z dívatelného filmu nemůže zkazit. ()

Guzo

Bruce Willis jako válečný veterán, který se ujal ředitelování školy? Proč ne, když to okoření pár vtípky a zparoduje si sám sebe. I když v AoHSP hraje opravdu jen vedlejší roli, která se několikrát mihne a prohodí nějakou hlášku, ostatní leží na mladších hercích a docela to ve finále funguje. Vyšetřování krádeže přijímacích testů je sice zápletka na úrovni komiksu v mateřídoušce, ale ani to nakonec není tak špatné, když se to začne trochu rozplétat. 6/10 ()

blackJag

Pokus o implementaci noirových detektivních prvků do středoškolského prostředí už tu byl (ZMIZENÍ) a byl tu líp, přesto ani tento případ není nutno zavrhovat předem (nebo ne tak rychle). Určité procento zábavy obstará, nechápu jen, proč tvůrci se všemi zpřístupněnými výhodami tématu nedokázali naložit lépe. Jackpot v podobě hvězdy formátu Willise téměř nevyužit (navíc pod vedením režiséra Simona projevuje Bruce bezradné sklony k přehrávce - mnohé ale asi napoví skutečnost, že před tímto snímkem udělal Brett Simon jen dva kraťasy), mládeží oblíbená Bartonová (díky seriálu O.C.) povolila dokonce divákovu pohledu spočinout na své do půl pasu obnažené tělo - což přímo volalo o "zneužití pravomocí veřejného činitele", a v neposlední řadě se pořád bavíme o kastovně popularizovanému pohledu do (čistě filmově amerického) zákulisí střední školy, což jaksi zabírá bez zjevných příčin automaticky. Ani tyto kalibry ale filmu nehynoucí obdiv, slávu nebo plné kasy nepřinesly. Proč? Z mého pohledu proto, že snímek nemá dobrý scénář, pořádné režijní vedení a nedokázal využít své šance (viz výše), z pohledu obecného asi proto, že cílová skupina, pro kterou byl film určen, dlabe na reinkarnaci noiru, důležitým ukazatelem pro ni je fakt, že se tu dost neprdí, neejakuluje a neblije. II Scénář: Tim Calpin, Kevin Jakubowski. Hudba: Daniele Luppi. 60% ()

sellsakul

Klasická americká, tínedžerská, infantilná, naivná, nudná, PIČOVINA! 1* za Wilisa, 1/2* za Mischu Barton, 1/2* za záver. Inak dovi, dopo a hlavne do pi..!!! ()

IMPAIRED

Když sem to sháněl před půl rokem, s jasnym vědomim že to bude pecka, nikde to nebylo.. Nikde. Ted to vyšlo, je to pecka, je to všude, a každej to zná.. Jasné znamení že jsem napřed. Áááááá.. Ne, dělam si prdel; pravdou ale zůstává že je to dobrej film. ()

zolo23

Veľmi slabý film. V názve filmu sa uvádza atentát, pričom jediný strelec strielal s paintballovou puškou..hm. Absolútne sa sem nehodil ani Bruce Willis v roli riaditeľa školy (v tej dobe asi nemal žiadnu inú ponuku). Mal som problém dopozerať to. Nezáživnééé. ()

Hollohlaway

Zajímavé prolínání žanrů, pohledem kluka ze střední coby novináře. Mix středoškolské komedie a parodie na investigativní noir. Herecky zajímavě obsazené,ale scénář mi nesedl. Průhledné, budování zápletky chabé, ani dramatické, ani sarkastické...trochu jsem se v tom ztratil. ()

Soweek

Hodně překvapený jsem byl, když se mi z tohoto snímku během koukání vyklubala nefalšovaná noir detektivka, které chybělo pouze trochu starší osazenstvo, jiné prostředí a černobílý kabát. Po celou dobu si připadáte, jakoby jste koukali na skvělou detektivku z padesátých let a zároveň na parodii toho samého filmu, velmi nevšední zážitek, jen co je pravda. 3,5 ()

BMAJTZ

Tohle se mi fakt hodně líbilo, ten nádech klasických kriminálek z 60. let ve spojení s komedií je proste úžasný nápad. Tleskám bavil jsem se minimálně stejně dobře jako smál. ()

Gogen

SPOILER: jediný důvod proč sem ten film doukal až do konce je, že sem čekal jestli Mischa Barton ukáže poprsí :-) ()

slovan1

Light teenagerská komedie se zakomponovaným "krimi" příběhem. Někdy jsem se celkem ztrácel ale při záverečné rekapitulaci jsem se chytil. Plno dobrých hlášek a úsměvných scén ale na druhou stranu pár hluchých míst. Bruce Willise nevýrazný. To se ale nedá říct o mé oblíbenkyni Mische Barton, která se zde aji odhalila... :-) ()

Firebug

Moc příjemné překvapení, aneb velmi zdařilý pokus o naroubování surové kriminálky a filmu noir do studenského prostředí, kde všechno do sebe krásně zapadá. Zároveň také další z těch podhodnocených snímků na CSFD. Aktuálně má film na IMDB hodnocení 6.6, které by mu slušelo a moc víc. Zajímavé komentáře: Renton, Hellboy ()

Roxan

Dvě hvězdičky, a to jenom proto že tam hrál Bruce. Jinak teda děj napínavý moc nebyl - spíš takový prvoplánový. Žádné velké překvapení. ()

Lukoboss

Už když se podíváte na seznam herců, praští vás do očí jméno B. Willis. Paradoxně tenhle na první pohled "nehodící se herec" na takovou roli je nakonec to nejlepší, co si ze snímku zapamatujete a odnesete. Nekompromisní a přísnej ředitel školy, kterej háže jednu hlášku za druhou (trochu přeneseně americkej Igor Hnízdo). Ale jinak je to kravina ze střední, jakých existujou stovky, výjimečně s mírně netradičním krimi námětem. ()

cachina

Snímek nám nabízí spojení kriminální zápletky a filmu pro puberťáky z prostředí střední školy. Film dobře funguje především v tzv. pracovní dějové lince, kde hlavní hrdina vyšetřuje ztrátu testů. Snímek v tomto směru připomíná starší americké kriminální filmy se soukromým očkem v hlavní roli typu Phila Marlowa (ikdyž zde je hlavní postava novinář). Vyšetřování často probíhá v noci na typických krimi prostředí jako přístav, odlehlá tovární budova, lunapark a samozřejmě i škola. Hlavní hrdina nosí dlouhý kabát, neustále nedbale zavázanou kravatu a pokaždé má žvýkačku v puse. Celý film nás doprovází jeho vypravečský hlas, který komentuje každý jeho krok ve vyšetřování. O pomoc v případu ho samozřejmě požádala nejhezší dívka ve škole. Bohužel snímek vyplňuje ,,pubertální" vata, nevtipné sexistické rádoby vtipy a narážky, které snad nikdy nezmizí z filmů pro mladé. Snímek ale není tak stupidní jako většina jemu podobných. ()