Skvely film, ktery ukazuje BOHUZEL holou pravdu.(28.8.2003)

51. Zlatý Glóbus za rok 1993 - cena (2) - *Nejlepší herec (drama) - Tom Hanks, *Nejlepší filmová píseň - "Streets Of Philadelphia" - Hudba a text Bruce Springsteen + nominace (1) - Nejlepší scénář - Ron Nyswaner(26.12.2006)

Tento film je velice dobrý, to mu neubírám. Dokonce se neštítí takového tématu jako je AIDS, tím pádem film byl určitým lákadlem pro diváky. Já jsem ho měl možnost vidět už nespočetněkrát - ale viděl jsem ho až teď, 30. 1. 2008. Což byla asi ta největší chyba - kdybych film viděl při premiéře v televizi, určitě bych neváhal a hodnotil 5 hvězdama. Bohužel po Philadelphii už bylo natočeno více takových dramat ze soudního dění, které jsem viděl dřív a musím říct, že i lepších. Neříkám že tento film nemá svoje kouzlo, Hanks je brilantní a Washinghton je taky dobrý, jenže mě to zase tak nezaujalo abych tomu dal více ne 70%. Přiznávám - je to moje chyba, že jsem viděl snímek až letos, ale ze svého hodnocení neslevím.(1.2.2008)

• BoredSeal

Heterosexuálové se rozhodli natočit hezký film o gayovi a AIDS. Bohužel je to klasická Hanksovská shitárna. Hanks se dokonce ani nesnaží předstírat, že má rád sex s chlapama, což je na oscarovej výkon trochu málo. :)(19.4.2008)

Diskriminačná dráma, ktorá poukazuje na homosexualitu a ako to prijíma spoločnosť. Keď k tomu prirátate Toma Hanksa a Denzela Washingtona, tak vám z toho vyjde veľmi kvalitná dráma s veľmi dobrým hereckým obsadením. A nielen to dostanete, dostanete aj veľmi veľa emócii, ktoré sú spojene s HIV.(24.10.2013)

Konečně nějakej film o homosexuálech, kterej je dobrej. Ne jako ta extranudná kravina jménem Zkrocená hora.(5.7.2007)

Geniální film o smrti a zrození, přátelství, lásce, předsudcích, změně a spoustě dalších věcí... Můj vztah k němu se vyvíjí, začínal jsem na 5*, pak spadnul na 4* a teď se opět vrátil na 5*... Dřív jsem měl problém, že ačkoli mám ten film rád jako celek, přeci jen výrazně vyčnívala jediná scéna "po večírku", která patří mezi ty nejúchvatnější filmové scény, které jsem kdy viděl... Dnes jsem ale našel i spoustu bolestné krásy i ve zdánlivě bezvýznamných pasážích...(28.1.2008)

Při tomhle filmu se u mě vystřídaly snad všechny možné emoce. Na začátku jsem se smála společně s Andrewem, když získal novou práci. Po pár minutách ho vystřídal soucit při prvních "komplikacích"a hned na to šílené rozčílení při proslovu obhájkyně, který obsahoval několik šílených "faktů". Následovalo znechucení - né kvůli následkům AIDS ale nad chovánm obžalovaných... Potom už sem se jen snažila zachovat čistou hlavu jako Andrew a celá jeho rodina, ale na konci sem se neubránila slzám... Myslím, že víc k tomu dodávat nemusím.... 5*(1.6.2008)

Silná dráma s mierne rozvláčnym, ale kvalitným dejom. Herci zahrali dosť dobre, Oscar pre Hanksa je aj celkovo zaslúžený. Záver je perfektný a smutný, k Hanksovej postave sa pripúta snáď každý. Tento film som videl až s veľkým odstupom času, ale na kvalite určite nestráca a asi ani nestratí. 80%(31.3.2009)

Neuvěřitelný film plný emocí ,,od každé něco'' (nenávist, smutek, radost...). Jednoznačný aplaus pro Toma Hankse, jenž nezapoměnutelně ztvárnil umírající osobu. Všechny ty grimasy, které předvedl, neskutečné...(16.5.2009)

Film dělaný pro Oscary. Jako by si Demme po Mlčení jehňátek řekl, že by bylo fajn se po červeném koberci projít znova. První hodina velice slušná, pak tomu ale začal docházet dech.(18.6.2011)

Jako trosečník bloudí Tom Hanks křivolakými ulicemi spravedlnosti, film který nemůže skončit šťastně, alespoň ne v pravém smyslu slova.(14.11.2006)

Kvalitný film s trochu nemastným/neslaným scenárom, ale geniálnymi výkonmi Hanksa a Washingtona!(30.12.2005)

Asi som mal to šťastie, že som bol ešte malý Emo keď Filadelfia hýbala svetom. Kde sa berie v niektorých tá nenávisť k Hanksovi či Robertsovej? Je mi z toho smutno. Za všetkým hľadaj kalkul. Veselé Vianoce.(5.12.2006)

Toma Hankse miluji, byl vynikající a právem oceněný Oskarem. Ale především bych chtěla pochválit a vyzvednout Denzela Washingtona, jeho výkon si zaslouží velké uznání a nemělo by být zakrýváno výborným Hanksem. I když celý film fandím hlavnímu představiteli, sama nevím jak bych se dívala na takhle nemocného člověka, který by měl být v mé přítomnosti. Philadelphia je určitou povinností, ale opravdu jen na jedno podívání.(18.2.2008)

Silné drama, skvělé herecké výkony a zajímavý scénář, který jsem ale nejspíš viděl ve špatnou dobu. Tedy až ve chvíli, kdy toto téma začalo být hodně otřepané.(30.8.2012)

Tak to ani náhodou. Jestli tomuhle filmu řekente, že je psychologický, tak snížíte jeho kvalitu o devadesát procent. Tohle je asi nejlepší film s psychologickým zaměřením ale ten film není jen psychologický. Je to drama je to komedie je to prostě všechno na co si vzpomenete. Ale hlavně je to film nad kterým se snad pozastaví každý člověk a řekene si sakra s tímhle by se ale fakt mělo něco dělat protože je to vážný. Tenhle fil prostě musíte vidět abyste pochopili o co filmařům šlo. Jestli mě někdy něco někde dostalo na pokraj mých psychyckých sil tak to byl před několika roky tenhle film v našem obývaku na videokazetě a já se nestydím říct že se mi chtělo křičet brečet a řvát na celej svět.Koukněte se a bude se vám chtít taky.....(10.8.2005)

Do Čech se dostal tento snímek právě v čas. Nechci říci, že nikdo v té době nevěděl o HIV a AIDS v ČR vůbec nic, to určitě ne, byl tu Freddie Mercury, Ervin "Magic" Johnson, kteří tuto nemoc dostali do povědomí mnoha lidem. Avšak film Philadelphia dal věci nový rozměr. Asi moc nepomohl homosexuálům, když, jak je ve filmu řečeno, se dříve říkalo nemoci AIDS "rakovina teploušů", ale naopak pomohl HIV pozitivním lidem, že je ostatní mají stále brát jako lidi a ne jako infekční odpad. Co se týče samotného snímku, pomohl nesporně i Denzelu Washingtonovi na filmovém výsluní. Oba představitelé hlavních postav zahráli své role dokonale, o tom není nejmenší pochyb a na co by se nemělo zapomenout je výborný soundtrack, ať už mám na mysli píseň "Streets of Philadelphia" od Bruce Springsteena nebo "Philadelphia" od Neila Younga.(2.10.2007)

Snůška blábolů, patetiky a samoúčelné předvídavosti. Co jiného vám zatne pěst, diváku? Co jiného vám zaručí Oscara, režisére? Něco jako tohle.(3.10.2008)

Já vážně nevím co říct. Nejdříve příjde naprosto dokonalé Mlčení jehňátek a ted nejkrásnější film jaký jsem kdy viděla. Andrew mě byl tak moc blízký, sympatický a já si ho zamilovala. Hudba, která se nesla pocelou dobu filmu, navazovala příjemnou atmosféru. Závěrečná píseň mě rozbrečela a já si vlastně uvědomila jak je ten svět nespravedlivý.(26.8.2009)

1 5 6 7 8 9 10 11 15 21 28