Absolutně božskej Hanks! Nestárnoucí snímek, protože i dnes potkáte lidi, kteří se nakažených štítí. A to by jeden řekl, že informovanost už je dostatečná. Jeden fakt tu ale asi je... ať děláte cokoliv, nikdy to nebude dost. Ale pořád můžete vyhrát. A pak taky brečet u Philadelphie a pořád si říkat jak lidi umí být hnusní.(15.5.2014)

Niekoľkokrát som Philadelphiu obišla s tým, že ma jednoducho ničím nepritiahla a T. Hanks z galérie ma skôr desil. Už dávnejšie som sa rozprávala s bratom, že som to nevidela a prekvapilo ma, že on bol prekvapený. "Ty si to ešte nevidela?" a keď toto povie mne môj brat, tak je niečo zle. Asi o rok na tento rozhovor som sa k tejto dráme konečne odhodlala. Bála som sa jej právom; Jonathan Demme prenáša ťaživú atmosféru z Mlčania jahniatok aj na Philadelphský súd. Z kontroverznej témy veľmi elegantne ťaží emotívne momenty, vie pritlačiť, no vie aj kedy prestať. Dnes jeho film nie je taký úderný - práva homosexuálov sa za 24 rokov posunuli výrazne ďalej; i keď rozhodne poznám ľudí, ktorí sa len pri slove gay otrasú. Princíp tejto problematiky tu stále je: ľudia by nemali odsudzovať, diskriminovať chorých, na druhej strane ich strach zo smrteľnej choroby je opodstatnený... Demme sa tu nehrá na vševediaceho, nedal mi odpoveď. Zostal mi iba skľúčujúci pocit a úžas nad Hanksovým a Washingtonovým výkonom. Prvýkrát na mňa Tom nepôsobil sympaticky a to je sakra čo povedať - v jeho prípade to myslím ako pochvalu. ;) Zvláštnym, kontrastným osviežením je hudba; zo Springsteenovej piesne mi nabiehajú zimomriavky...(26.11.2017)

Některé filmy jsou typické pro určitou dobu a točí se jich mraky. Nedávno v kinech okupovali filmy s tématikou Afriky a její vykořisťování (Krvavý diamant atd.) anebo s tématikou Blízkého Východu a terorismu (Království atd.). Na počátku 90.letech to byli filmy o nemocích a pak hlavně o AIDS (ještě mě napadá Zemřít mladý). Jen málokterý film dokázal vyklouznout ze zadané škatulky a oslovit diváka i v pozdějších letech. Philadelphia takovým filmem není. Jedná se rozhodně o chytře zahraný i zrežírovaný, ale v celku jde jen o prvoplánovaný, uslzený, vyděračský kýč. Možná jsem byl ve špatným rozpoložení nebo se ze mě stal neskutečný cynik, ale když Tom Hanks začne "rozjímat" u nějaké pomalé instrumentální hudby, chci ho, co nejsilněji udeřit do obličeje. Philadelphia rozhodně není dobře napsaná. Nejedná se o tvrdý soudní spor ani o boje člověka s těžkou nemocí (to že Hanks jen kulí psíma očima, nevykresluje, že trpí). Proto dávám slabý průměr.(6.8.2009)

Ve své době určitě přelomové a odvážné dílo. Dnes už ale mnohokrát překonané.(24.12.2008)

Úžasný Tom opět dokázal svojí sílu obětovat pro roli všechno..... Po všech stránkách bez chyb.(27.2.2011)

Film dělaný pro Oscary. Jako by si Demme po Mlčení jehňátek řekl, že by bylo fajn se po červeném koberci projít znova. První hodina velice slušná, pak tomu ale začal docházet dech.(18.6.2011)

Skvely film, ktery ukazuje BOHUZEL holou pravdu.(28.8.2003)

Tento film je velice dobrý, to mu neubírám. Dokonce se neštítí takového tématu jako je AIDS, tím pádem film byl určitým lákadlem pro diváky. Já jsem ho měl možnost vidět už nespočetněkrát - ale viděl jsem ho až teď, 30. 1. 2008. Což byla asi ta největší chyba - kdybych film viděl při premiéře v televizi, určitě bych neváhal a hodnotil 5 hvězdama. Bohužel po Philadelphii už bylo natočeno více takových dramat ze soudního dění, které jsem viděl dřív a musím říct, že i lepších. Neříkám že tento film nemá svoje kouzlo, Hanks je brilantní a Washinghton je taky dobrý, jenže mě to zase tak nezaujalo abych tomu dal více ne 70%. Přiznávám - je to moje chyba, že jsem viděl snímek až letos, ale ze svého hodnocení neslevím.(1.2.2008)

• BoredSeal

Heterosexuálové se rozhodli natočit hezký film o gayovi a AIDS. Bohužel je to klasická Hanksovská shitárna. Hanks se dokonce ani nesnaží předstírat, že má rád sex s chlapama, což je na oscarovej výkon trochu málo. :)(19.4.2008)

51. Zlatý Glóbus za rok 1993 - cena (2) - *Nejlepší herec (drama) - Tom Hanks, *Nejlepší filmová píseň - "Streets Of Philadelphia" - Hudba a text Bruce Springsteen + nominace (1) - Nejlepší scénář - Ron Nyswaner(26.12.2006)

Konečně nějakej film o homosexuálech, kterej je dobrej. Ne jako ta extranudná kravina jménem Zkrocená hora.(5.7.2007)

Při tomhle filmu se u mě vystřídaly snad všechny možné emoce. Na začátku jsem se smála společně s Andrewem, když získal novou práci. Po pár minutách ho vystřídal soucit při prvních "komplikacích"a hned na to šílené rozčílení při proslovu obhájkyně, který obsahoval několik šílených "faktů". Následovalo znechucení - né kvůli následkům AIDS ale nad chovánm obžalovaných... Potom už sem se jen snažila zachovat čistou hlavu jako Andrew a celá jeho rodina, ale na konci sem se neubránila slzám... Myslím, že víc k tomu dodávat nemusím.... 5*(1.6.2008)

Silná dráma s mierne rozvláčnym, ale kvalitným dejom. Herci zahrali dosť dobre, Oscar pre Hanksa je aj celkovo zaslúžený. Záver je perfektný a smutný, k Hanksovej postave sa pripúta snáď každý. Tento film som videl až s veľkým odstupom času, ale na kvalite určite nestráca a asi ani nestratí. 80%(31.3.2009)

Neuvěřitelný film plný emocí ,,od každé něco'' (nenávist, smutek, radost...). Jednoznačný aplaus pro Toma Hankse, jenž nezapoměnutelně ztvárnil umírající osobu. Všechny ty grimasy, které předvedl, neskutečné...(16.5.2009)

Jako trosečník bloudí Tom Hanks křivolakými ulicemi spravedlnosti, film který nemůže skončit šťastně, alespoň ne v pravém smyslu slova.(14.11.2006)

Geniální film o smrti a zrození, přátelství, lásce, předsudcích, změně a spoustě dalších věcí... Můj vztah k němu se vyvíjí, začínal jsem na 5*, pak spadnul na 4* a teď se opět vrátil na 5*... Dřív jsem měl problém, že ačkoli mám ten film rád jako celek, přeci jen výrazně vyčnívala jediná scéna "po večírku", která patří mezi ty nejúchvatnější filmové scény, které jsem kdy viděl... Dnes jsem ale našel i spoustu bolestné krásy i ve zdánlivě bezvýznamných pasážích...(28.1.2008)

Už si nepamatuji, jak na mě Philadelphia působila když jsem jí viděl poprvé, ale teď už je přece jenom z doby. Za těch patnáct let přestala být homosexualita stigma, takže teď z toho filmce bohužel leze takový patetický plačtivý apel, který už moc za srdce vzít nemůže.(25.12.2009)

Andrew Beckett(Tom Hanks) je výborný právník, který pracuje v jedné z nejvýznamnějších firem ve Philadelphii, ale také je homosexuál s nemocí AIDS. Když se tento fakt dozví jeho nadřízení, okamžitě provedou kroky, aby Andrewa mohli vyhodit z firmy, což se nakonec podaří.. A zde se rozjíždí soudní proces, který má ukázat pravdu. Pravdu, že nešlo o chybu Andrewa Backetta, ale o diskriminaci homosexuálů ve společnosti a hlavně v nejvyšším postě dané firmy. ... Od začátku film nastolí vážnou atmosféru a drží se jí celé dvě hodiny, ale rozhodně se nebudete nudit, naopak celých stodvacet minut uběhne rychle a ke konci Vám bude hrát dojímavá hudba, která udělá velký dojemný závěr. .... HODNOCENÍ: 80% (4*)(28.4.2015)

Můžete si o filmu myslet, co chcete, můžete rovnou odsoudit téma a jeho pojetí, jenže se tomu prostě nedá vzít, že je to sice trochu naivní - jak v zobrazení nemoci, tak i v obrácení Denzelovy postavy "na pravou víru" lidskosti - pořád zde budete mít primárně silný příběh se skvělými herci, kteří z prvoplánové podívané dělají pořádné drama.(4.3.2016)

Asi som mal to šťastie, že som bol ešte malý Emo keď Filadelfia hýbala svetom. Kde sa berie v niektorých tá nenávisť k Hanksovi či Robertsovej? Je mi z toho smutno. Za všetkým hľadaj kalkul. Veselé Vianoce.(5.12.2006)

1 5 6 7 8 9 10 11 15 21 28