V neklidných časech po smrti cara Borise Godunova se odehrává tento velkolepý historický příběh. Rusové jsou ve válce s Polskem a v Moskvě právě probíhá povstání proti polskému vojsku. Působivé zpodobnění historických událostí Vás ohromí dokonalou vizuální podobou a strhne svými napětím nabitými scénami. (oficiální text distributora)

karlee

Spíš romantický dobrodružný příběh z historického Ruska, než historické drama, Dá se na to dívat, ale délka je dost přehnaná. Tvůrci to berou zbytečně vážně, trochu odlehčení á la Dumas st. by neškodilo. Minimálně jednorožce si mohli odpustit. ()

Marfab

to zase rusáci šlápli hodně dost vedle do pořádného sloního hovna.tenhle film je jeden obrovský pytel keců a chaosu, nemá hlavu ani patu. ()

DJ Kritik

Baladický príbeh s veľmi pomalým rozbehom a s množstvom údajov na začiatku, ktoré dosť znepríjemnia nedočkavcov. Celý film je veľmi popretkávaný brutálnymi scénam jednotlivých súbojov. I napriek dlhšiemu času je to príjemne posedenie u TV. Škoda len nešťastného prestrihu jednotlivých scén, ktorý miestami pôsobí rušivo. ()

azumi

Nádherné, místy humorné, historické drama. Krvavé bitvy a souboje, dobrodružství ruského nevolníka, vydávajícího se za Hispánského žoldnéře. Rozhodně stojí za to vidět. ()

nmarca

Škoda, mohlo to být lepší, kdyby si autoři ujasnili, jaký žánr vlastně chtějí natočit - pak by z toho nevyšla slátanina, t.j. kombinace legendy o králi Artuši, Mrazíka, podivné fantasy či duchařiny a historiského eposu. Přidávám procenta za pohledného Andrejku a záporáka hejtmana (Michalu Zebrowskému ale sluší lépe kladné role), za věčně zfetovanou Xenii a taky za to, že je u nás tak málo ruských filmů k vidění. Jinak nezaslouží víc než 50%. ()

thornhill

Ruský historický blockbuster ktorý je vlastne chaotický gýčový guláš, zbytočne dlhé a nudné ale niektoré drastické scény stáli zato ()

Ajka1

Nebylo to špatné, řemeslně dobře zvládnuté, celkově mne to vlastně docela bavilo, ale...stále tak nějak tápu o co v celém filmu vlastně šlo? Jaká byla ta hlavní dějová linka? Těch postav tam bylo na mě nějak moc a co ten jednorožec? Některé pohádkové motivy si tvůrci mohli opravdu odpustit, v některých pasážích už to dosti zavánělo popcornem. A notně bych zkrátila stopáž - oproti polským eposům (např. Ohněm a mečem) bylo toto poněkud slabé. Ale i tak dávám tři hvězdy za nápad a velkolepou výpravu. ()

helrohir

Treba uznať, že po technickej stránke či výprave majú ruské historické veľkofilmy potenciál konkurovať aj filmom z Hollywoodu. A čo sa týka naturálnosti bojových scén, v tomto smere mnohé zahraničné produkcie aj prekonávajú. Ale v ostatných smeroch je minimálne tento film dosť pozadu. Hlavne scenár je dosť nevydarený, pretože pôsobí jednak okresane a neznalcovi ruských dejín veľmi nepomôže, a taktiež snaha skĺbiť historické reálie so zbytočnými a otravnými fantasy vsuvkami, ktoré aj tak pre podstatu deja nemajú nejaký hlbší význam, sú dosť výrazným kiksom. Ani väčšina hercov nepôsobí nejak profesionálne, snáď až na poľského záporáka Żebrowskiho, ktorý si rolu celkom užil. Pre fanúšika historických filmov pôsobí tento film znesiteľnejšie než pre úplného laika či odporcu, a preto dám aspoň priemerné hodnotenie. 55%. ()

cinema_cz

Výpravný a žánrově nevyhraněný snímek se potýká s přílišnou délkou. Pokud ale toužíte po dobrodružství s kapkou mysticismu a přídechem historie, budete spokojeni. (Ci 08/2008) ()

honzic

Film, který má pěknou výpravu, kostýmy a boje i jejich autentičnost. Ovšem scénář už je trochu nepřehlednější a hlavně ani herecké výkony nijak neexcelují, fantaskno mi do toho moc nesedí a zvláště, pokud je tam jen na prodloužení stopáže a nemá žádný valný význam. Raději film měli od těchto prostřihů osekat nebo je řešit rafinovaněji. Režisér však jinak odvedl dobrou práci a jde o celkem pěkný bojový historický film a ti, kdo mají rádi kruté historické boje si přijdou na své. Na rozdíl od Bathory jde skutečně o boje a ne ohňostrůjky pro děti s deseti vystupujícími. ()

m.xFuck

Konečně ruskej blockbuster a dobrej... Výprava * Kostýmy * Režničina čily efekty * A ty další dvě * dostal Kotiněnko za to, že se mi to líbilo. Jednorožec mi nevadil páč se do děje nepletl, ale sloužil jen jako jakýsi symbol, který je symbolem pro Rusy, ale ne pro mě. (prý je jednorožec tradiční postava ruských bylin). A že Polák hraje zlýho Poláka mě pobavilo... Jen tak dál kluci jen tak dál ... ()

Idealista

Kulervocí epos ala Rusia ve světové kvalitě . Je pravdou že jednotlivé scény jsou špičkově natočené , ale jako celek nedrží moc pohromadě . To mi ovšem nijak zvlášť nekazí celkový dojem a i kdyby to natočili v USA tak by to nedopadlo o moc lépe ( no možná by to lépe ukočíroval R, Scot ) . Z herců nejvíce exceluje Zebrowski ( je to takový polský R.Crow ) . Bitvy jsou jak historicky přesné tak i dynamicky natočené . Skrátka velkofilm s velkým V . ()

Virusman666 odpad!

Jaký napsat komentář k ruskému antipolskému snímku? Raději snad ani ne, nechci klesnout níž, než naši východní soudruzi... Takový brak jsem dlouho neviděl a doufám, že nebudu tak naivní abych se díval ještě někdy v budoucnu na film z bolševické produkce.. ()

Don Maty

Ruská vecička, ktorá sa na prvý pohľad tvári ako úplna šupa storočia a po hodine zistíte, že je to vlastne len ďalší, ničím nevynikajúci stredoveký dobrodužňák. Neviem, čo to malo znamenať s tým jednorožcom. Príliš som tej "mágii" nepochopil ale to je zrejme moja chyba. Každopádne boje vskutku obstojné a hlavný hrdina so šatkou na hlave nemal chybu. Len keby bol trošku "tvrdší"...3* ()

sharka.68

Po Borisi Godunovovi a Smutě, přišla doba Romanovců a ta skončila 1730 po meči a 1762 i po přeslici..následovala jejich odnož a  tu v roce 1917  zlikvidoval Lenin a jeho soudruzi....a to už je jiný kino.... ()

blekekeke

Líbilo, jak bitvami (dobívání hradu nemělo chyb, hlavně dělová odstřelovačka), tak mystickými vsuvkami, hereckými výstupy, slušnými triky, obstojným příběhem, hezkou krajinou, a nemyslet na jinou ... Carevnu ... ()

milhouse86

Vidieť ruský historický veľkofilm je príjemná zmena. Veľmi milo ma prekvapili bojové scény, kde odletujúce hlavy a končatiny vyzerali dosť drsne a realisticky. Nosorožec a dedko na strome mi vôbec nevadili, dodávali filmu príjemnú mystickú príchuť. U mňa 1612 v niektorých smeroch dokonca prekonal Statočné srdce. ()

wick

Slušně natočený historický film...který byl občas v ději trochu zmatený, ale bojové scény Rusové vždy uměli. Takže celkově takový lepší průměr. ()