Král džungle

George of the Jungle

George, kráľ džungle

Rodinný / Dobrodružný / Komedie

USA, 1997, 92 min

"Máte tukána v prdéli." Milá ztřeštěná blbůstka pro dětské publikum, s jasně a ploše načrtnutými charaktery (zlé postavy jsou zlé každým coulem, kladné jsou místy až nechutně kladné), která mě ale pokaždé (viděl jsem to už 4x) dokáže docela pobavit. 3,5*(8.6.2010)

..pochopte..ženy a kone.. ;-) .. (nenarážam na oné reči o Kataríne Veľkej)..(25.3.2007)

Nenáročná komédia, bez zbytočnch skrytých posolstiev a morálnych ponaučení, s veľmi zábavnými zásahmi rozprávača priamo do deja. Pobaví.(19.4.2004)

Naprosto skvělá oddychová zábava, která vždycky zaručeně pobaví. Sice je to možná přece jenom až trošku moc jednoduchý a přiztoublý, ale když ono je to tak dokonale zábavný, že je to úplně jedno a Brendan Fraser jako George z džungle je prostě skvělej.(14.10.2007)

Ač neuvěřitelně dětinský film, tak skvělá zábava i pro "dospělé".(23.5.2002)

• - Malé opičce, která hrála Georgeho (Brendan Fraser) mazlíčka, museli dát tvůrci kvůli nepřetržité erekci malé bikini z kůže. Ve filmu si jich je i možno všimnout. Uvedl to sám Brendan Fraser v pořadu Grahama Nortona. Na otázku: "Jak se mu pracovalo s opicí?" odpověděl: "Malej zm*d!" (deadman93)

• - Marc Shaiman vyhrál televizní hudební cenu ASCAP v kategorii nejlepší hudba. (Terva)

• - Snímek byl nominován na cenu Saturn v kategorii Nejlepší fantasy. A Brendan Fraser byl nominován na cenu Blockbuster Entertainment v kategorii Oblíbený herec – rodinný film. (Terva)