Král džungle

George, kráľ džungle

Rodinný / Dobrodružný / Komedie

USA, 1997, 92 min

• Roseinka

Proboha, tak tenhle typ humoru já prostě nepochopím. Párkrát jsem se zasmála, to jo (i když tak maximálně 4x), ale povětšinu filmu jsem si řikala něco ve stylu, jestli si ze mě nedělají pr.... 20 minut před koncem jsem usínala, tak jsem to jednoduše vypnula (v dětství jsem to jako malá viděla celý).(22.3.2013)

Šly jsme naslepo do kina a po deseti minutách bylo jasné, že nekoukáme na normální, ale totálně ujetou komedii se slušně namakaným Brendanem Fraserem,...nejdříve jsme jen zíraly a pak si to prostě užily, vypnuly mozek a smály se. A ústřední písnička mě dodnes nečekaně napadne ve zcela nečekaných chvílích a na zcela nečekaných místech.Takže lehká komedie o nahlouplém Tarzanoví s mluvící opicí, které dávám čtyři hvězdy.(26.3.2012)

5 / 10 Na prvý pohľad ničím výnimočná komédia, ktorá ma to šťastie, že sa jej absurdný humor až na malé výnimky spoľahlivo vyhýba nechutnostiam a na humoristický kŕč natrafíte taktiež len zriedka. Pripočítajte si k tomu zábavného rozprávača vtipne glosujúceho dianie na plátne a zachraňujúceho aj niektoré slabšie momenty a máte pred sebou film, ktorý si do vášho srdca iniciály určite nevyryje, no pobaví a vykúzli úsmev aj na tvári toho najväčšieho suchára.(16.12.2005)

Moje nejoblíbenější komedie z mládí a i dnes se jedná o velmi dobrou zábavu, ač už časem lehce vyčpělou. Tak jako tak je to ale groteskní blbost, která do diváka láduje jeden vtip za druhým (George visí na liáně uprostřed obrovského údolí, poznávání zločince ve vězení, řvaní do telefonu...). Prostě je to parádní prdel, která ani po několikáté neomrzí. 90%(26.7.2016)

George George George of the jungle Strong as he can be Ah watch out for that tree George George George of the jungle Lives a life that's free Ah watch out for that tree When he gets in scrapes When he makes his escapes With the help of his friend An ape named Ape Then away he'll schlep On his elephant Shep While Fella and Ursula Stay in step with George George George of the jungle Friend to you and me Ah watch out for that tree Watch out for that tree George George George of the Jungle Friend to you and me(10.9.2011)

• - V tržbě obsadil snímek za rok 1997 druhé místo. Nejvíce tehdy vydělal film Muži v černém (1997). (Terva)

• - Snímek byl nominován na cenu Saturn v kategorii Nejlepší fantasy. A Brendan Fraser byl nominován na cenu Blockbuster Entertainment v kategorii Oblíbený herec – rodinný film. (Terva)

• - Opičku Crystal (malpa kapucínska) si jej tréner adoptoval, keď mala len 2,5 roka. V tom čase vraj bola veľmi agresívna, no jemu sa ju podarilo skrotiť. Meno dostala po speváčke Crystal Gale. Obaja spolupracovali dlhých osem rokov v jednej šou, kým sa opičke nepodaril prelom a dostala rolu vo filme George, kráľ džungle. Odvtedy jej hviezda len stúpala. Je držiteľkou zvieracieho Oscara. Videli sme ju už v 25 filmoch, vrátane Vo štvorici po opici (2009), Vo štvorici po opici 2 (2011) či Noc v múzeu (2006) a jej tréner Tom Gunderson hovorí, že je to Angelina Jolie medzi opicami. (krasomama)