Král džungle

George of the Jungle

George, kráľ džungle

Rodinný / Dobrodružný / Komedie

USA, 1997, 92 min

Naprosto povedený Tarzan. Brendan Fraser byl úžasný vždycky semi líbí ja hraje, ale tohle byla bomba smál jsem se ješte hodně dlouho potom. Ve spojení s vystrašenou Leslie Mann to byl koncert , který se nezapomíná. Poto ty dva pitomci , kterí vyváděli různé lumpárny tak ty mne taky dostali . No prostě ve spojení se všemi herci to byla podívaná pro celou rodinu a ještě víc....(10.8.2006)

• sedm.1

U spousty komentářů vyzívám potenciální diváky k tolerantnosti a jisté schovívavosti, ale u tohoto zvratku právě tolerantnost a schovívavost já sám splachuji nekompromisně do hajzlu a jen si říkám, kam lze s tvůrčí nesoudností až zajít, neboť právě zde byli ony mé pomyslné hranice trapnosti a nesoudnosti zas posunuty o pěkný krůček dál. A je mi naprosto jedno, že jde prakticky o film určený pro dětské publikum, neboť je sice možná pravda, že zhruba děcka okolo desátého roku života by se u toho mohla bavit, ale proč z nich dělat už v tak útlém věku debílky. Jinými slovy, snad až na dva průměrné fórky je zbytek gagů, rádobyvtipných scén a dialogů tak trapných, infantilních a několikrát až urážejících, že nelze nic jiného, než po celou dobu obracet oči v sloup. Ta samá reakce platí ale i pro zápletku (jestli tomu tak v tomto případě lze ale tak vůbec říkat), pro herecké výkony (včetně jinak jindy vtipného a sympatického Frasera), i neskutečně laciné trikové zpracování, prostě je to jedna velká hrůza. Já k tomuto filmu zkrátka odmítám mít jakékoliv odpustky, po mě to byla naprosto šílená magořina, a to v tom nejhorším možném slova smyslu.(11.5.2014)

• kobejn

Když se nad tim tak zamýšlím, tak zjišťuju, že herectví je naprosto silly záležitost. Co děla herec? Herec ze sebe dělá pitomce, pitvoří se a dělá kašpara před kamerou a spoustou lidí, co u tý kamery je a pak další hromada pitomců jde do kina nebo si sedne k bedně, a čučí na toho pitomce v tom filmu. No, není to absolutně názorná ukázka, how absurd and silly is human condition? Samozřejmě jsou i světlé výjimky, kdy ze sebe herec nedělá pitomce, a ani já pak nemám pocit, že sem pitomec, když se na něco dívám, ale na todle se může člověk koukat i bez zvuku, a pozná hned, how silly it is....(30.8.2012)

Komediálnejšia a uletenejšia verzia klasického príbehu o Tarzanovi obohatená o nespočet abstraktných a nereálnych situácí, hovoriacich a prefíkaných zvierat či dementne sa tváriaceho Georgea. Zábavná záležitosť nad ktorej logikou a zmysluplnosťou si netreba lámať hlavu. Návod na sledovanie je takýto: 1. Vypnúť mozog. 2. Pustiť film. 3. Zabaviť sa. a pozor!! po 4. Nezabudnúť mozog znava zapnúť!!!(6.1.2008)

5 / 10 Na prvý pohľad ničím výnimočná komédia, ktorá ma to šťastie, že sa jej absurdný humor až na malé výnimky spoľahlivo vyhýba nechutnostiam a na humoristický kŕč natrafíte taktiež len zriedka. Pripočítajte si k tomu zábavného rozprávača vtipne glosujúceho dianie na plátne a zachraňujúceho aj niektoré slabšie momenty a máte pred sebou film, ktorý si do vášho srdca iniciály určite nevyryje, no pobaví a vykúzli úsmev aj na tvári toho najväčšieho suchára.(16.12.2005)

• - Marc Shaiman vyhrál televizní hudební cenu ASCAP v kategorii nejlepší hudba. (Terva)

• - Lev, slon, ptáci i opice byli ve filmu ztvárněni většinou živými zvířaty. Gorily z Georgova (Brendan Fraser) okolí pak byli herci v kostýmech. Několik scén bylo digitálně upraveno. (Terva)

• - Opičku Crystal (malpa kapucínska) si jej tréner adoptoval, keď mala len 2,5 roka. V tom čase vraj bola veľmi agresívna, no jemu sa ju podarilo skrotiť. Meno dostala po speváčke Crystal Gale. Obaja spolupracovali dlhých osem rokov v jednej šou, kým sa opičke nepodaril prelom a dostala rolu vo filme George, kráľ džungle. Odvtedy jej hviezda len stúpala. Je držiteľkou zvieracieho Oscara. Videli sme ju už v 25 filmoch, vrátane Vo štvorici po opici (2009), Vo štvorici po opici 2 (2011) či Noc v múzeu (2006) a jej tréner Tom Gunderson hovorí, že je to Angelina Jolie medzi opicami. (krasomama)