Před dvaceti lety malý George jako jediný přežil havárii letadla, které se zřítilo uprostřed africké džungle a při níž zahynuli i jeho rodiče. Dítě vychoval moudrý mluvící gorilí samec Op. George v džungli získal i další přátele - tukana Tookieho a slona Shepa. Dvacet let poklidného života minulo a nastává doba změn. Na jeho území se objevila půvabná cestovatelka Uršula Stanhopeová. Ta z touhy po dobrodružství opustila San Francisco a vydala se i s malou výpravou do afrického pralesa. Do stejných míst shodou okolností zamířil i její snoubenec, nesnesitelný Lyle Van de Groot, se dvěma dobrodruhy. Cíl jejich cesty je ale jiný, chtějí ulovit pověstnou bílou opici. George se do Uršuly, kterou zachrání před útokem lva, když její snoubenec zbaběle omdlí, okamžitě zamiluje. Uršula si po návratu domů postupně uvědomuje, že Lyla nemiluje, objektem jejích tužeb je George. Ten se vrací do Afriky, aby zachránil Opa, kterého unesli Lylovi kumpáni. Netrvá to však dlouho a objeví se tam nejen Uršula, která mezitím pochopila, že George opravdu miluje, ale také Lyle, s nímž bude muset George svést rozhodující bitvu. (TV Nova)

LencaN

Nevidím na tomhle filmu vůbec nic špatného. Je to legrace. Někomu se to může zdát prvoplánové, trapné nebo nevím, co ještě. Ale je to komedie, diváka má pobavit, já se bavila, úkol splněn. Brendan Fraser je sympaťák a hezky se na něj kouká. Svůj sexappeal nezapře, ale hlavně je roztomilý a srandovní. Prostě si ze sebe umí udělat šprťouchlata. A jeho kučeravá blond partnerka je taky vyloženě komediální typ. K tomu zelené prostředí džungle, mluvící zvířátka, rozpaky ve velkoměstě, láska na liáně. Moc od toho nečekejte. Není to žádná intelektuální záležitost, ale každý film takový být nemusí. George z džungle si mě prostě získal. ()

kecka007

tak tohle si pustím vždycky,když na mě padne špatná nálada.Jde o názor vkusu,každý má laťku humoru někde jinde. ()

marien1039

Jednoduché, neurážející, mile zábavné a jsou tam ochočená zvířátka, která by se nikdy nesešla na jednom místě jako slon indický (už od jména žije v Asii :-), gorila horská (ta by možná na opočí horu jako jediná seděla), lev (savany) a tukan, který obývá jižní Ameriku, ale i tak, je to fajn sranda pro děti. ()

Greencandy

Kdybych tenhle film viděla poprvé v poslední době, zaloužil by si nanejvýš 3 hvězdičky. Ale je nejvýraznější vzpomínkou na krásné dětství... proto tak vysoké hodnocení, i když je dost neobjektivní. ()

Mark1983

Tak tohle je jedna z těch lepších parodií bez těch trapných scén,které člověka jako u Velkého bijáku spíš otráví,než pobaví.Král džungle je bez chyby. ()

little_kitty

Ako nechápem prečo tento film je tak kritizovaný. Nie, nemá prehlbokú myšlienku ale ako komédia je to úplne super. Má to všetko. Sympatického hlavného hrdinu, krásku, súbor namysleného pracháča s dobrosrdečným jednoduchším chudobným Tarzanom :D, skvelé hlášky, obstojné triky (na komédiu), inteligentný humor aj trápne momenty s odpadávajúcimi pohoršenými nóbl paničkami a dej ktorý človeka túžiaceho po oddychu nenudí (ak vás to nudí pozrite si psychodrama a zanevrite na komédie). ()

Pythonator

Neskutečně dětinská pitomost, která pobaví díky několika vtipům a zábavným hercům i dospělé. Je to taková dětská verze Ace Ventury a Tarzana. Brendan Fraser a jeho gumový xicht byli pro tu roli jako stvoření. ()

avalonek

"Máte tukána v prdéli."Sice je to od Disney to,ale je to taková pěkná,vtipná oddechovka..George je pako a užívám si jeho šílenosti.. ()

J.CTORN

Dobrá parodie, humor je taky velice v pořádku až na pár cringe momentů a spousta CGI záležitostí. Jinak je to moc fajn podívaná, pro děti ideální ()

soukyd33

Tomu říkám dobrodružná jízda. Tak tohle je vážně blbost ultra. Žena z města, se ocitne blízko muže z džungle. Jak to asi dopadne? 😄 Ty scény jsou vážně super. Hlášky také super. 😄 Poznámka: I vedlejší postavy jsou super. Hlavně pak průvodci a gorila. Poznámka: Je to dobrý cvok house. Hláška: "Co přitahuje ty holky ke koním?" Je TOP! 😄 Hvězdiček 4 ()

FiVe

Nostalgie. Fasuje plnej počet, protože když si jako kluk vzpomenu jak to pobavilo mého otce, nemůžu jinak. ()

Nick321

Přesně tyhle komedie miluju. Protože je to naprostá kravina. 😂 Některé scény už jsou přitažené za vlasy, ale skoro všechny postavy perlí hláškami, zejména vypravěč nemá chybu. Fakt dost dobrý. 👍👍 ()