Život Briana

• Česko Monty Python: Život Briana (více)

Kultovní a kontroverzní komedie Život Briana vypráví příběh Briana (Graham Chapman), který se narodil ve stejný den a na stejném místě jako Ježíš. Po sérii absurdních a vtipných okolností je pak s mesiášem zaměňován. Film Terryho Jonese, který se konstantně vysmívá všem a všemu, nechává zazářit v několika rolích každého člena skupiny Monty Python. Přináší tak pohlcující anarchistickou satiru mířenou jak na náboženství, tak na hollywoodské zobrazování všeho biblického. (Pannonia Ent.)

Muf911

Vzhledem k tomu, že se tento film objevuje často v seznamech nejvýznamnějších a nejlepších filmů vůbec, tak jsem si to nakonec pustil. A zjistil jsem, že jsem o nic nepřišel. Sice je tu pár vtipných momentů, ale jinak mě význam téhle věci míjí. ()

Mancunian

Jo, tenhle humor já můžu. Ale bylo ho tam možná až tolik, že to ztratili to kouzlo. Musel jsem si to postupně dávkovat, abych neztratil pozornost a něco mi neuniklo. Proto se i nejvíc bavím, když si jen na YT pouštím útržky. ()

ZetDaElO

Pravdepodobne najvtipnejšia komédia vôbec. Geniálne zobrazenie ľudskej potreby nasledovať kohokoľvek a čokoľvek a ku tomu záplava do dokonalosti dovedených skečov. To, že tento film dokázal nasrať polovicu puritánskeho sveta, je len ďalším bodom navyše. ()

Tunheber

“Life’s a piece of shit, when you look at it”  Prostě kult, ti kteří se tomuto filmu nezasmáli a brečí zde v komentářích, že je to overrated film nejspíše stále věří, že země je placatá a že Ježíš proměnil vodu ve víno. Ach jak mohou být lidé tak slepí a hloupí a hlavně bezvkusní nad tím zůstává rozum stát.. ()

Sunwheel

Monthy Python mám rád, ale často ich humor vnímam tak polovične. Niečo ma posadí na riť, iné naopak pretrpím. A to je aj prípad Life of Brian. Originálny námet tu bojuje so známym príbehom po svojom. Niektoré pamätné scény spôsobujú záchvaty smiechu, iné naopak skracujú život (scéna s račkovaním mne osobne príde detinská a to sám neračkujem). Nechýba nekorektnosť a na rozdiel od ich ostatných, skôr televíznych skečov tu je aj celkom veľká výprava a produkcia. Určite pre svoj jedinečný námet pamätné dielo. ()

PeteBuck

Toto som videl naposledy hodne zhulený na výške. Jediné, čo som si potom pamätal, bola scénka, kde rímsky vojak opravuje Brianovi chyby v nápise. Našťastie už vtedy som mál pár rokov latiny za sebou. Je sranda, že niektoré scénky sú mierené asi na úzku vrstvu ľudí, ale niektoré sú poňaté priamočiarejšie a zasmeje sa tomu ktokoľvek. Fantastická satira na náboženstvo, veriacich. Aspoň ja to takto beriem. Humor Monthy Python je svojrázny, ja ho dávkujem len veľmi postupne, pozriem si od nich niečo raz za čas. Toto je podľa mňa asi ich najlepší film. Ku koncu to trochu stráca dych, ale mne sa tento film neskutočne páčil. Paráda. ()

fooggyy7

Podle hodnocení jsem zjistil, že Kohnové a Jezusové (i jiní - nebudu je všechny jmenovat, bukvice snad odpustí) ještě nevyhynuli ()

zager

Na tento typ humoru musí mít člověk buňky. Pokoušel jsem se o něj dvakrát, ale asi nejsem ten pravý. ()

teahead

Nejpovedenější MP film. Nejenže se nepřestanete ani na chvilku smát, ale film Vám dokáže, že smích je nejlepší obrana i útok. Geniální happy end :) Takže allways look on the bright side of life. ()

Jirka1111

Můj názor je naprosto shodný s golfistovým. Také jsem viděl Svatý grál, u kterého jsem se zasmál jednou. Proto mi Život Briana ležel asi rok doma. Pak jsem si ho pustil a nestačil jsem se tomu skoku divit. Parádní komedie. ()

dawexx

Víte, já mám v Fímě jednoho velmi dobfého pfítele. Jmenuje se Pijus Čůvus...he...he...he...on má také manželku, víme? A víme, jak ta se jmenuje? Jmenuje se...Polulina Pewmamenta Pwdel...HAHAHAHAHA!!! Dost, okamvitě je pvedhodte lvům!!! No, prostě Život Briana, to je živoucí legenda. ()

fořtajs

Film je to samosebou dokonalý, s dabingem jsem ho neviděl a ani po tom netoužím, protože originální hlášky jsou prostě jedinečné - i když český překlad titulků je skvostný... jen bych řekl, že ty kulisy, které Pythoni využili, nebyly ani z Ježíše ani z Hvězdných válek, ale z Pádu říše římské!!! ()

Zemřel Terry Jones

10.12.2007

Náboženství je opium lidstva

Náboženství je opium lidstva

29.05.2006

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005