V nedaleké budoucnosti budou mít lidé možnost nahradit své poškozené orgány za umělé náhražky, které za velmi vysokou cenu prodává na úvěr společnost Union. V případě, že majitel nesplácí včas, orgány mu seberou vymahači. Nejlepšími pracovníky v tomto oboru jsou Remy a jeho kamarád z dětství Jake. Náplní jejich práce je násilně odebírat orgány od lidí, kteří nejsou schopni je splácet. A to se neobejde bez smrti majitele! Jednoho dne se Remymu stane úraz, který téměř nepřežije. Když se probudí, zjistí, že mu bylo implantováno jedno z nejlepších srdcí, které jeho společnost nabízí. A s ním samozřejmě pořádný dluh. Když se zpozdí se splátkou, vyšle společnost svého nejlepšího vymahače, Remyho bývalého parťáka Jakea. A tak se najednou lovec stává lovnou zvěří... (TV Nova)

vadas

^najprv som mal prichystane tri hviezdy, ale vdaka poslednej akcnej scene, a zaveru dam 4. vyvoj deja bol celkom predvidatelny, ale akcne sceny boli vyborne a akcna dvojica zapasovala. co ine sa da cakat od Lawa a Whitakera. netreba zabudnut na skvelu hudbu, ten soundtrack chcem ()

Ell.ie

Tenhle film se mi líbil..prvně jsem myslela,že to bude o nějakejch týpcích z ulice,kteří rapujou :-D Tenhle film mě mile překvapil,jen bych trochu pozměnila konec..Docela mě mrzelo,že ho ten kamarád zradil :-( Jinak doporučuji všem se na tenhle film podívat!! ()

Alhazred

Krvavá vyvražďovačka s pomerne originálnym nápadom, ale celkovo som sa nudil. Nebyť originálneho záveru, tri hviezdy by bolo priveľa. ()

Milan-K

První půlhodina mě příjemně nalidila a namlsala. Na dně filmu jsem však našel plitkou účelovou a nepoživatelnou břečku. Jude Law (zajisté v budoucnu oscarový herec) a Forest Whitaker byla velmi slušná kombinace, ale tyto dvě dobré ingredience ještě neznamenají dobře poživatelný zážitek - jen béčkový guláš. ()

Wilko70161

Skvely Jude Law a jemu dobre sekundujuci Forest zaujimavy pribeh so skvelymi vtipnymi doplnkami pre mna ziadne klise zaujimavy zvrat vo filme a skvely soundtrack ktory si rad pustam skvela jednohubka na prijemny oddych a myslim ze aj dost scen so skvelou akciou mna tento film prijemne prekvapil ()

czkrikri

Od filmu jsem měl velká očekávání hlavně kvůli obsazení, ale bohužel... Mám pocit, že příběh natáčení musel probíhat asi tak, že první třetinu filmu si všichni mysleli, že točí kvalitní scifi, druhou třetinu se probouzeli ze sna a docházelo jim, že je kvalita je v čoudu, a tak se během třetí třetiny snažili oblbnout diváka a slátat všechny možné postupy, přesahy a zmatení dějových linií. Reálně to ale nemá jako scifi jiné scifi prvky, než kulisy měst, i auta tam jezdí dnešního typu i s dnešními značkami. No jak to jinak vysvětlit než nedomyšlený a hodně náročný product placement? A ty krvavé scény, kdy rozříznuté koleno vypadá jako divná červená houba, ale hlavně že je tam spousta krve...No nejedná se opravdu o moc kvalitní zážitek, a to nejsem nijak náročný divák. ()

Fit_24

Moc zajímavý námět u kterého bohužel nebyl využit potenciál. Ale jinak pěkné zpracování a film stoji za to vidět. ()

Widlicka4

Očekávání bohužel nenaplněna. Upoutávku z televizního programu "film předpovídá lidstvu nepěknou budoucnost" jsem si bůhví proč přeložil jako antiutopický či post-apokalyptický film, bohužel ale k mým oblíbeným žánrům se film nepřiblížil, a zřejmě ani nechtěl. Základní myšlenka není úplně špatná, těžko říct, jestli to máme chápat jako promyšlenou kritiku globálního kapitalismu, jehož finálním degenerativním stádiem bude nemilosrdné kšeftování s orgány. Pokud ano, tak by to vlastně antiutopie byla. Jenže stejně to antiutopický film není. Je to prostě jen průměrný akční film zasazený do poněkud netradičního prostředí, které z toho ale nedělá lepší film. A když jsem byl uprostřed toho všeho filozofování, tak přišla akční před-závěrečná scéna, vypadají jak kříženec filmů Arnolda Schwarzeneggera a Bruce Leeho. To už na mě bylo moc. Takže nakonec jedna hvězdička za hudbu a druhá hvězdička za zajímavý konec. ()

BR23

Tak toto bolo trocha šibnuté a slabé. Ten záver mi pripomína film /Next/ (s Nicolasom Cageom) až nato že /Next/ bol super akčný, zaujímavý, prepracovaný a so super hercom. Toto bolo dosť pritiahnuté za vlasy, skrátka taký WTF? a i celkové prostredie sa mi nepáčilo. nevadí mi ten záver (ved aj Next mal podobný a predsa sa mi to páčilo) ale ide mi o to medzi tým a predtým... véééľmi natiahnuté, tento film mohol mať o 60 minút menej a predsa by bol rovnakej kvality, mno možno ešte lepšie lebo by jednotlivé veci vyzneli lepšie a nemal by som ten pocit zabitého večera v ktorom a počas ktorého som to pozeral. ()

virus5161

Tohle nebude objektivni. vseobecne mam slabost pro odobny vize budoucnosti, hluchy mista napravi par dobrejch zertu.... Ale z tak naslaplyho tematu mohl bejt kult. Obzvlast dneska, kdy se podobna budoucnost rysuje vcelku konkretne. Ale Whitaker zase ukazal. ()

macherano

Tento film ma vsetko co ma mat aj s citanim medzi riadkami ake by to bolo bez zmyselneho trhu kde vladnu peniaze skoda konca na tej plazi to malo skoncit takto sa ukazalo ze to dobre je aj tak len sen v tomto svete ()

stuj

Akčňárna z budoucnosti. Ze začátku to vypadá na průměr, ale pak se to trochu horší a od určitého okamžiku to jde hodně dolů. A člověk si říká "no jo, americký přehnaný blbosti na konec, achjo". Jenže - úplný konec to všechno zvrátí. Přiznám, že tohle jsem opravdu nečekal. Moc milé ukončení:) Celý film to ovšem nezachrání. A Jude Law mi jako tvrďák moc neseděl. ()

prasjanko

Solídny filmík a aj keď nie som primárnym fanúšikom SF, toto bolo fajn. Dobré herecké výkony, napätie, akcia, slušný závar, obstojný záver :-) Našťastie sa to po megadepresívnej prvej polke až tretine zakčnilo a rozbehlo a napriek koncu vypálilo pozitívne. ()

karelondatra

Lehce nadprůměrný film na téma lidského hyenismu (a jak s ním zatočit), který přes všechny snahy zavání béčkovou laciností, z níž sem tam příjemně překvapí zajímavá myšlenka, scéna nebo šikovně vymyšlený zvrat. Přes jeho klady je to podívaná, ve které herec typu Jude Law působí nepatřičně, jako by měl sehrát především roli taháku na diváky. ()

mdf

Jude Law, Forest Whitaker dobrý,klasická vykrádačka a až na pár krvavých scén mě to nějak nechytlo... ()

im8

K dokonalosti tomu maličko chybělo, ale za mě určitě jeden z lepších sci-fi thrillerů. Jediná výtka směřuje k výpravnosti té sci-fi vrstvy. Ta představuje svět, kde si za prachy není problém nechat vyměnit jakýkoliv orgán, ale duo řezníkos jezdí pro vratky do slumů osvaleným VW se starým dobrým nožem, jak za krále klacka. A aby to bylo stylové, vozí je pak v termosce, jak kdyby jeli s nášupem z kantýny. Někde se ten nižší rozpočet holt projevit musel. Ale jinak to Law a Whitaker dávají jako páni. ()

Gmisiycs

Zaujal, neurazil. Až se na něj podívám znovu, třeba ještě hodnocení zvýším. Není to vůbec zlý a klidně Vám jej soudruzi doporučím. ()

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál

17.09.2021

Mambo s transplantovaným srdcem

Mambo s transplantovaným srdcem

09.12.2007

...a dalšími orgány si zatančí Jude Law. Už jste asi pochopili, že film studia Universal Repossession Mambo není dalším příspěvkem do vlny tanečních slaďáků. Adaptace sci-fi románu Erica Garcii je… (více)