Mladý pár (Patrick Wilson a Kerry Washington) se právě nastěhoval do svého kalifornského domu snů. Záhy se však stává terčem souseda, který těžko snáší, že má každý z manželů jinou barvu pleti. Přísný osamělý otec (Samuel L. Jackson) pracuje jako losangeleský policista a zároveň si umínil, že se stane samozvaným strážcem pořádku v okolí. Jeho noční kontrolní procházky a až příliš zvědavé oči někomu přinášejí pocit bezpečí, ale mladé novomanžele stále více obtěžují. Proti trvalému narušování soukromí se dvojice nakonec začne bránit. (oficiální text distributora)

Miloško

Samuel L.Jackson a jeho herecke užívanie postavy divneho suseda. Prečo to nešlo do kin,a prečo to ma take slabšie hodnotenia nechápem. 7/10 ()

chrustie

Až na výkon S. L. Jacksona, který hajzla zahrál perfektně, to byl podprůměr. Celkem nezajimaví děj a ještě slabší konec. Pro mě zklamání. Na páteční večer sem si mohl vybrat raději film na Nově. ()

Babulik

Priemerná oddychovka na dlhé zimné večery. Bohužiaľ bez originálneho nápadu. Samo Džeksn to drží ako-tak nad vodou, ale tiež sa zrovna nepretrhol... ()

jack_scott

Thriller jako ze staré školy, ničím extra nepřekvapí,ale je to pořád přesně to, proč na to lidi koukají. Zpracování dobré, a herecký výkon S.L. Jacksona vynikající. Nejspíše si svou roli zlého poldy dost užíval, protože takhle se mi už dlouho nelíbil. Hezkých 65% a ***. ()

Yivo

Tvůrci se snažili diváky udržet v napjatém stavu , a tak to dopadlo tak , že se celej podstatnej děj filmu odehraje v posledních 20minutách , ale nedá se říci , že by to bylo nudné . ()

aggatka

Úplne priemerný triller, takých tu už bolo až až...ale vôbec nebol zlý. Len mohli tie ich susedské konflikty ešte okoreniť, aby to malo väčšie grády, pretože mne tam chýbalo ešte trochu viac akcie a toho susedského teroru. Takže preto pre mňa len tri hviezdy...neodbočil od priemeru...5/10 ()

gotham

Příběh není ničím výjimečný, řeší se zde vztah mladých novomanželů, černošky a bělocha oproti zkušenému a poněkud agresivnějšímu policajtovi, který se po smrti své manželky snaží být až přespříliš pilný ve výchově svých dětí. Naneštěstí je v něm také zakořeněn rasismus, přesněji řečeno nemá zrovna v oblibě bělochy, kteří si namluví krásné černošky. Samuel L. Jackson svoji roli zahrál fantasticky, bohužel nebyl kolegy herci kvalitativně doplněn, pak by z toho mohlo vzniknout vynikající drama o mezilidských vztazích. Takto je to zejména pro fanoušky Jacksona velmi dobře koukatelné, ale nic víc. 60% ()

CrazymanM

Co se mě týče,tak tento snímek je velmi průměrný,téma už několikráte zpracované,celkově ne příliš povedené!Jediné,co bych mohl vyzdvihnout,a proč si eventuelně někdy na film vzpomenu,je výkon Samuela Jacksona,to byl opravdu velmi hnusnej parchant!!! ()

Dr.Loomis

Samuel L. Jackson jako vyšinutý policajt co prudí své sousedy,peckový film na vypnutí mozku od normálního života,mít takového souseda tak se snad odstěhuji do Číny.Za mě 80% ()

Insomniac

Samuel je fajn a film by sa tiež celkom dal, nebyť konca, ktorý je tak očakávaný a nezvládnutý, že musím o jednu hviezdu dole. Inak plné tri. ()

david666

Velice slušný thriller, a to nejen díky výbornemu Jacksonovi. Právě tyhle role mu sedí jak ulité - tak trošku blázen s pevnými zásadami, které nutí i svému okolí. Téměř dvě hodiny uběhly jako voda a po celou dobu jsem čekal co se bude dít dále. Kladem také je, že ani manželé zde nehrají druhé housle a film se nezaobírá jen konfliktem s Jacksonem, ale i jejich problémy. ()

veverysiak

Trochu obohratá platňa, aj ten podklad nie je prevratne originálny, ale dá sa to počúvať, teda, možno by to nestálo až tak za veľa, ale tradične skvelý Samo tomu dal náboj, chvíľami mi jeho výčiny normálne naháňali strach, ono je fakt, že bez neho by to bolo slabší odvar už niekoľkokrát videného, ale aj tu sa potvrdilo, že jeden výborný sólista dokáže aj s priemerným ansámblom vcelku uspokojiť naše Shawshankami, Forrestami či Schindlerami zhýčkané umeniachtivé potreby, takže 65%. ()

bonovox

Miestami strhujúci, ale ako celok len priemerný thriller o rasovej neznášanlivosti. Jackson je však absolútne presvedčivý. ()

frankiiee

musim povedat, ze mne sa tento film velmi pacil....Samuelovi proste rola "zakeraka" nesmierne sedi....a opat sa jej zhostil vyborne...ono film ziadne extra velke poslanie nema, to hladajte niekde inde....ale ako prvoplanova zabava je to skvely vyber....dej plynie rychlo a i ked sa dost vela veci da predvidat clovek sa nenudi ()

FEAR99

Sice průměrné, ale jinak herecky zahráté s přehledem. Ohledně na to jsme si u Samuela L. Jacksona všichni zvykli. Sebevědomého poldu hraje výborně, ta role mu skvěle sedí a hlavně díky němu je hodnocení takové jaké je. Sympaticky je zahraný i sousedský pár. Jinak víceméně sázka na jistotu, žádný přelom se rozhodně nekoná! Dobré čekat jen solidní thriller na sobotní večer, který neuspí a pobaví. Po divácky neoblíbeném (ale mém docela oblíbeném) Rituálu režiséra Neila Labuta další oddychovka, která nezhořkne. 50 % ()

Kozlowski8

Vztahy mezi sousedy - často využívané filmové téma. Podobných filmů bylo natočeno spousta, určitě se najdou lepší, ale většina snímků, které jsem viděl byla horšími. Možná jsem mohl být v hodnocení i štědřejší, ale přece jenom - i když jsem se celkem bavil, na filmu nebylo nic zvláštního, co by ho posunovalo do vyšších pater. ()

Venceslao90

Slušný thriller se skvělým Jacksonem, který dělá snímek zajímavějším. Zamrzí jen slabší závěr, který se mi zdál příliš rychlý a useknutý. Ale i tak to byla dobrá zábava. ()