Rande na jednu noc

• USA Nick and Norah's Infinite Playlist (více)

Na newyorské ulice padla noc a dvě osamělá srdce v ní hledají maják, který by jim ukázal kudy se vydat dál. Už brzy pochopí, že štěstí často může ležet mnohem blíž, než jsme si ochotní připustit.  Na počátku této úsměvné romantické komedie stojí dva mladí lidé, obyčejný kluk - basák z nic moc kapely a tuze dobře situovaná dcera majitele prestižního nahrávacího studia, a popravdě je nepojí vlastně vůbec nic. Snad jen to, že mají podobný vkus na písničky. Oba si právě prošli bolavými rozchody, jejich srdce jsou opuštěná a uzavřená před světem. Přesto ale občas stačí jediná noc, aby se z mraky poseté oblohy nad New Yorkem vyklubalo slunce a vše kolem najednou začalo být krásnější než kdykoli dřív. A právě to ostýchavý Nick a sebejistá, nedůvěřivá, otázkami překypující Norah tuto noc zažijí, když hledají tajný koncert oblíbené nezávislé „indie“ kapely. Natolik zvláštní pár Manhattan možná ještě neviděl. Ale co. Láska má miliony podob. V hlavních rolích Michael Cera, známý především díky populárnímu snímku Juno, a půvabná Kat Denningsová. (oficiální text distributora)

MikeCool

Podíval jsem se na toto jenom kvůli Miechaelu Cerovi. Je prostě úžasné co se během jedinného večera může všechno přihodit. Takový slušný romatický příběh, od kterého rozhodně nečekejte skvělou zábavu či vtáhnutí do děje. ()

Smok

Romantika až do špiku kosti. Nevadí, normálne takéto kúsky miestami rád vo dvojici zhltnem. Ovšem na mňa už bola trochu silné kafe ružová kapela Jerk Off`s, ktorá mala na hranie prerábok od Def Leppard o jednu ruku viac :))) ()

teutates

Nuž teda bolo to príjemné (priemerné)... Nebolo to to klasické romantické "piece of shit", ale taktiež to nebolo nič výnimočné. Nick and Norah by som nazval oddychovkou preplnenou hudbou aaa hudbou, no dobre aaa "romantikou"... "mlaďoši" sa vytiahli. 6/10 ()

predators

Silně nadhodnocená rádoby romantická komedie, u které jsem si zvykal nejen na nesympatické herce, ale hodně dlouho jsem vztřebával i celou tu noční projížďku New Yorkem. Na druhou stranu se toto rande vyvarovalo trapnostem podobných teenagerských komedií. Za to tu jednu hvězdu, ta druhá je za Kat Dennings... 40% ()

Eawy

Based on...to ma dostane. Filmy, ktoré majú v úvodných titulkách niečo podobné, sú vždy mnou pozorne sledované. A ak sa dielko podarí, dostanú troška % naviac. Rande na jednu noc, je jeden pekný zrozumiteľný film o jednej noci, ktorý zaujme v každej svojej časti. Hlavné postavy pôsobia veľmi príjemne, rovnako ako aj všetky zmätky, ktoré sa stanú pri ich stretnutí. soundtrack je veľmi dobrý, jediné čo mne osobne vadí, je preloženie názvu. Názov filmu v sebe zvyčajne nesie už počiatok filmu, to tajomno, ktoré vás prinúti film si zapnúť. Názov Nick and Norah s infinite playlist, toto tajomno obsahuje ale rande na jednu noc, nie. 80% ()

eLeR

Na tento film musí mať človek náladu. Naozaj parádna muzika s mojou srdcoFkou The Cure, nádherná Kat .... a tá žuvačka? fúúúj, ma vždy naplo. ()

klerik

Prekvapivo dobré. Povýšenie zábavky typu TRÓJSKA VOJNA na niečo viac. Je tu tradičné romantické klišé a pri tom je to celé iné - podobne ako bol SUPERBAD. Dej rýchlo ubieha, má to pár nezabudnuteľných scénok (žuvačka). Skrátka ďalší vydarený outsiderovský film... ()

Chrustyn

Příjemná romantická komedie o dvojici, která má jednu divokou noc na to aby se do sebe mohla zamilovat. Při tom hledají opilou kamarádku, utíkají před bývalými partnery a hlavně hledají místo, kde má vystoupit jejich oblíbená kapela. Ze začátku jsem se přikláněl spíše k průměrnému "trojkovému" hodnocení z důvodu několika slabých a nudnějších míst ale díky povedenému konci, vhodně vybraným hercům, skvěle padnoucímu hudebnímu doprovodu a některým opravdu pěkným scénám z kterých vyzařovala ona chemie mezi ústřední dvojicí jsem se přiklonil k hodnocení vyššímu, protože takovýchto filmů, přeci jen moc není. ()

Marze

Vyrovnanou partnerku našel Cera ve dvaadvacetileté Kat Denningsové - i ona potěší přirozeností a tím, jak zvládá docela inteligentní dialogy, jež postupně vhání dva teenagery do zamilovaného objetí. Po večerech tráví čas po newyorských hudebních klubech. On se ještě nesebral z kopaček od školní coury, ona se ve vztazích plácá snad ještě víc. Oba hrdinové si šlechtí hudební vkus, rádi podléhají melancholickým kytarovkám a objevům klubové scény. Muzika je nutnou součástí jejich životů a bez ustání je provází na nočním putování po klubech. Vtiskuje mu tím jedinečnou atmosféru, zvláštně poetickou a mladistvou - a zároveň nostalgickou pro každého, komu už bylo víc než pětadvacet. ()

heyda

Prsatá Kat Dennings je naprosto dokonalá, film je však příliš obyčejný a nechutnosti jako zvracení a putovní žvýkačka zbytečně kazí celkový dojem. 60% ()

mcb

U takovéhoto filmu se nehledí na nějaké technické kvality, dobře vymyšlený scénář nebo vizuální stránku. Nesnaží se dosáhnout nějaké umělecké hodnoty, ohromit hereckými výkony, mít nějakou nadčasovou myšlenku. Dokonale diváka unese na pouhém feelingu a nechá ho prostoupit známými pocity. Přídomek "ze života" je na místě. Krásná a ve svém nitru "obyčejná" romance o sbližování dvou lidí se nese v melancholickém duchu a k tomu jí postačí uvěřitelné hlavní i vedlejší postavy a jeden nekonečný playlist. Takové filmy mě nikdy neomrzí a dají mi, podobně jako Juno, víc, než kdejaká velká filmařina. Thumbs up! ()

sharky

No ja nevim, mám radši ty ST z budoucnosti, tady ani neni žádnej protivník, žádný souboje, je pár komickejch nedorozumění mezi buoducí a současou kulturou... ()

Kmotr

Velmi úsměvná romantická komedie náctiletých, se spoustou romantických momentů a motýlků v břiše. ()

rikitiki

Z tohohle filmu jsem na rozpacích, protože obsahuje jak velmi milé a nečekaně svěží momenty, tak příšerná a nevěrohodná klišé a jednu fakt odpornou nechutnost ala nejpříšernější záchod ve Skotsku z Trainspottingu . Jinak je to sice banální, ale milá historka o tom, jak chlapec potkal dívku. Některé dialogy jsou uvěřitelné a sympaticky pojaté (scéna gaučového prstokladu), jindy se ale puberťáci chovají jako světem ostřílení borci středního věku - zejména hlavní nesympaťačka a její póza femme fatale, která by spíš patřila kurtizáně z osmnáctého století. ()

claudel

Příjemná, nenásilná a decentní romantická komedie s milým humorem postrádající nevkus, vulgaritu a trapnost. Michael Cera po Junu opět září, souhlasím se zde vyjádřeným názorem přirovnávajícím jej k Zachu Braffovi pro náctileté. ()

Beastmaster4

Docela pěkná, romantická jízda nočním New Yorkem. Komediální situace nejsou kýčovitě křečovité a celkově film i se svým romantickým pozlátkem neleze nijak na nervy, jako plno dalších podobných filmů. Vše tu jede tak nějak v pohodě, nenuceně dál. Nakonec nám film ukáže, že láska je občas tam, kde bychom jí hledat měli, než tam kde jí hledat chceme. Občas jsem se ale divil nad tím, že vlastně hezčí a přitažlivější Norah (Kat Denningsová) je tu stavěna do role méně atraktivnější, než Nickova bývalka - dle mého je to přesně obráceně, ale je to jen otázka vkusu :-D ()