Pryč od pece

• Česko Oko za oko (více)

Film se odehrává v Pensylvánii a sleduje životy dvou bratrů. Starší z bratrů, Russell Baze (Christian Bale) pracuje jako dělník v ocelárně. Jeho bratr Rodney (Casey Affleck) je válečný veterán z Iráku a marně se snaží zapomenout na svou minulost a vést normální život. Rodney si přivydělává děláním špinavých práciček pro místního zlodějíčka Johna Pettyho (Willem Dafoe). Jednou je vyslán do boje se zločineckým gangem a následně se po něm slehne zem. Starší bratr zjišťuje, co se přihodilo a vydává se na cestu odplaty. (Bontonfilm)

Real Tom Hardy

COME ON MAN, THIS AIN'T FUCKING IRAQ! ------ Pri nedávnom hľadaní ďalších kúskov žánru neo-western som okrem iných lahôdok narazil aj na toto špinavé dielko z ešte špinavšej Pensylvánie a okolitých hôr, kde sa to atmosférou zničených životov a biednych existencií len tak hemží. Okrem nej nie je ďalšou hlavnou devízou filmu len fantastický Bale a Harrelson, ale najmä kamera(man), ktorá(ý) si to celé náramne užíva. Z obyčajných záberov neprestajne vytvára zábery perfektne vyzerajúce. Scenérie na krajinu ukazujú jej majestátnosť a zároveň malosť a ničotu človeka v jej rámci. Záver vlažný a neprekvapujúci, ten však išiel už vyšliapanou cestou – smerom k autenticite – takže som s tým viac menej nemal žiadny problém. A spomenul som vlastne, že atmosféra bola úplne geniálna? Veru áno! ()

Phobia

Tenhle film je skoro jako série o Batmanovi, akorát je hlavní hrdina chudý, místo Robina má bráchu - průšviháře, místo Alfreda má strýce, dře jako debil, všechno se mu v životě sere a nemá ani superschopnosti, ani high-tech hračky... takže "Oko za oko" není přeefektovaná akční pecka s rozpočtem jaký má ČR na celý rok, nýbrž skoro komorní psychologický thriller, u kterého ani největší optimista nevěří v dobrý konec. Díky lahůdkovému obsazení (a tomu odpovídajícím hereckým výkonům) přihodím čtvrtou hvězdičku, i když má zvrácená část osobnosti si přála okázalejší bojové scény a vypečenější finále. 75% ()

Fiftis

Film bez zvláštnych efektov, postavený na scenári a atmosfére utiahne len veľmi dobrý herec a v Out of the Furnace je ich celý rad. Vlastne je pozoruhodné, v čo všetko sa vie premeniť Christian Bale. Má tiež obrovskú výhodu v tom, že čím je starší, tým je zaujímavejší. Parádne obsadený a natočený thriller. Nejedná sa o žiadnu zbesilú akčnú jazdu, práve naopak - rozjazd je pomalý. To ale nie je úplne na škodu - veľmi pozvoľným tempom sú detailne vykreslené hlavné postavy, ich premeny a motivácie. Postupne je čím ďalej tým jasnejšie, kam všetko smeruje, ale aj napriek tomu ma tvorcovia v "ten moment" dokázali prekvapiť. ()

lamps

Poctivý thriller ze staré školy, který první hodinu představuje hlavní postavy v jejich trýznivém světě bez vyhlídek na lepší zítřky a zbytek stopáže ukazuje, kam může bezvýchodnost prostředí a zoufalých činů obyčejného člověka dohnat. Herecký ansábl je bez výjimek fantastický (především pak neskutečně slizký Harrelson a na pár minut minimalistická Saldana) a délka každého záběru i dialogu přesně odpovídá precizně konstruovanému systému celého díla, který nehraje na efekt ani na komplexnost zápletky. Sice mě mrzí málo prostoru pro Whitakera a nedotažený závěr, ale jinak dost luxusní a syrová záležitost. ()

Beckett51

Od tvůrce geniálního a nezapomenutelného Crazy Heart jsem přeci jen čekal trochu více než pár dobrých scén a skvělý herecký výkony. Takhle tam bylo moc zbytečný nudy a spousta divných scén. Škoda. ()

Pilda17

Hudba je jeden z mála kladů, které mohu najít. Utahané, nudné a příběhově velmi slabé. Dějová linie je sama o sobě docela problém, protože těch silnějších míst je opravdu málo. První hodina je hodně o ničem, chybí nějaké emoce, aby divák cítil aspoň malinko s herci, chybí napětí a nápad, který by Out of the Furnace oživil. Ačkoliv je Christian Bale kvalitní herec, tak tohle by nezachránil ani Chuck Norris. Zoe Saldana, Woody Harrelson nebo Casey Affleck, vždyť je to sestava na thriller roku, ale místo toho jsem dostal zklamání a propadák roku. Čekal jsem daleko více .. 2/10 = 29% ()

misterz

Film plný pozitív aj negatív. Úvod bol strašne rozťahaný, mdlý a s mizivou atmosférou. Prvá polovica, až na pár svetlých momentov, ma dokázala unudiť a uzívať k smrti. Až samotná pomsta za brata dokázala film trocha oživiť, len škoda, že prišla tak neskoro. Celkovo, réžia mi pripadala ako zo sna, komótna a bez života. Možno bolo zámerom režiséra vytvoriť depresívnu atmosféru na základe mizerného života nižšej vrstvy a poukázať tak, že americký sen nie je vždy taký ako sa tvrdí a týka sa len pár šťastlivcov. To oceňujem. Ale mám taký pocit, že až príliš tlačil na pílu a zvolil si strašne nudný spôsob. Chcelo to viac života a energie. V druhej polovici sa to trocha zlepšilo, ale to snové, komótne natočenie so slabou atmosférou ostalo. Oceňujem hlavne Harrelsonov výkon a stvárnenie drsného záporáka, opäť sa potvrdilo, že špičkový herec dokáže aj z podpriemeru vytiahnuť film aspoň na ten priemer. Baleovho brata (C. Affleck) som si predstavoval inak. Toho bitkára a drsného vojaka mu nikto neuverí, skôr to bolo trápne. Vyslovene nesympatický a nevhodný herec, skôr sa hodí do úlohy nejakého ufňukaného poslíčka, slizkého pätolízača alebo pikolíka... ale ako bitkár? Ani vo sne. Našťastie film skončil pre mňa jediným uspokojivým spôsobom, takže priemer. 60/100 ()

liskam

Tak za prvé. Opravdu si nečtěte obsah filmu. Je zcestný a zavádějící..! Film je spíše rodiné drama který věci předkládá tak jak jsou, bez přikrášlení, bez zbytečných emocí a hlavně bez jakéhokoli nátlaku na diváka. Nedivím se že má tento snímek pouhých 66% Nebývá zvykem, že by se film (ať už je jakéhokoli žánru) divákovy nevtíral a nesnažil se ho jakkoli zmanipulovat ve svůj prospěch. Tady se to ale neděje, zde dostáváte UVĚŘITELNÝ příběh na talíři bez skrupulí, a ani jednou nepovytáhnete obočí a neřeknete si v duchu "ale no tak...vážně..:)". Skvělá kamera, režie a hudba. Scénář který pracuje spíše s tím co postavy neřeknou, než s tím co postavy řeknou. Což je také dosti vyjímečná věc. Z prvu jsem hodnotil 4* ale když dopisuji komentář zjišťuji, že se tahle podhodnocená věc zaslouží více. Za mě 5* a 87% ()

Anderton

Sú tu cool herci práve v kurze (Bale, Affleck) a staré badaass páky (Harrelson, Dafoe, Shepard, Whitacker) a sakra dobre sa na nich pozerá. Nevadí ani tona klišé, keď si Bale kupuje drogy, máme totiž už všetci vtáky v prdeli. Väčšina z hercov má divné účesy, že by sa z toho aj Cage posral. Ideálny polnočný film v tv po hustej opici. Symptomatická obžaloba vojny v Iraku. 70%. ()

DwayneJohnson

Vůbec to nechápu. Viděl jsem už spousty jiných, objektivně lepších filmů a dal jsem míň. Můj rozum hlasitě protestuje a hlasuje všemi deseti pro čtyřku, ale srdce, to je neochvějné, neústupné, tak na něho ( nejen) dnes dám. Mám k tomu určitě víc důvodů, které se tak nějak nenápadně stupňovaly, od začátku, až do konce. Už jen úvodní píseň Realece mě navnadila a to mně vydrželo skoro až do konce. Přiznám se zcela otevřeně, že to byl snad první z filmů, kde se mi Bale líbil i jako chlap, až jsem se tomu divil. Ale na to dlabu, napsal jsem, jak jsem to cítil a tím bych to celé ukončil. ()

eLeR

Naozaj výborný film, ktorý ma chytil hneď od začiatku. Pomalé tempo, výborní herci, ponurá atmosféra, uveriteľný príbeh a ja som sa celý čas obávala, že mi môj zážitok koncom pokazia. Ale nestalo sa. Christian bol neskutočný, zahral a vyzeral výborne, jeho scéna na moste so Zoe Saldana bola parádna. Muzika podtrhla celkovú atmosféru a mňa osobne Pearl Jam veľmi potešili http://www.youtube.com/watch?v=iPUwtyZglQI. Odporúčam! ()

SeBig

Docela drsnej thriller. Vyniká hlavně herecký výkon. Příběh nejde rovnou k věci, což je dobrý, pak ztoho vzejde vlastně jen film o pomstě, ale dobrej. Určitě to není ztráta času a nektěrý scény fakt hustý. ()

Chrustyn

Nijak inovativní, ani originální, ale přesto napínavý a velice dobře zahraný snímek, který se sice prezentuje jako thriller o pomstě, za smrt bližního, ale odehrává se v tempu komorního dramatu, který však nepůsobí nudně. Největší slabinou, tak zůstává pouze slabý scénář, který filmu nedodává nic, čím by se v divákovi usadil na delší dobu. Bale stále výborný, ostatní nevyužití. ()

Arsenal83

Oheň ohňom alebo Oko za oko, zub za zub. Priamočiary film s výbornou atmosférou, hudbou a skvelým Harrelsonom v prvom poradí a Baleom v poradí druhom. To celé kazí len Casey Affleck, ktorý svojim tenkým hláskom a figúrou absolútne nemôže hrať vyslúžilého vojaka a nebezpečného bitkára. ()

Crocuta

Mimořádně kvalitně obsazený (a zahraný) snímek v němž nechybí kromě neokoukaných, syrových kulis na hony vzdálených "slunné Kalifornii", přímočaře vyprávěného příběhu a neodolatelné buranské verbeže z Apalačských hor ani mě tak blízké slévárenské prostředí. ()

Marze

Příběh Out of the Furnace je z druhu těch, na které příhodně sedí označení "těžká depkárna". K tomu si můžeme připočíst fakt, že celá story o dvojici rozdílných bratrů, válečných traumatech, ilegálních pěstních soubojích a pomstě je zoufale nepůvodní a již tisíckrát viděná. Když ještě přidáme zasazení do nepříliš atraktivních "kulis" průmyslového městečka, které je cokoliv, jenom ne divácky přitažlivé, máme tu na hromadě hned několik zaručených ingrediencí, které filmové hity nedělají. Ke cti Coopera lze ale uvést, že po filmařské stránce, je Out of the Furnace zvládnutý velmi slušně. Autentické lokace jsou nasnímané pěkně (zvláště velké celky města) a hudební podkres včetně titulní skladby je rovněž jedním z kladů. Vše ale sráží tuctová story a možná také Cooperova snaha udělat z Out of the Furnace jakýsi realistický portrét doby ve stylu Lovce jelenů. ()

Yardak

Thrillerová žánrovka o pomstě v precizní režii pomalého stylu. Příběh je sice zbytečně zdlouhavý, ale druhá část je naprosto brilantní, jak z vyprávěčského hlediska, tak hlavně v hereckém podání. Velmi slušné 4 hvězdy a lehce nedoceněný snímek! ()

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (více)

Harrelson + McConaughey = nej seriál všech dob?

Harrelson + McConaughey = nej seriál všech dob?

12.04.2012

Tak tohle jsou bombastické plány. Woody Harrelson a Matthew McConaughey plánují natočit osmidílnou televizní minisérii True Detective, kterou bude celou (!!!) režírovat Cary Fukunaga (o kterém víme,… (více)