Blondýnka Kate a její partner Brad spolu žijí už několik let, užívají si života a v jednom mají jasno. Oba pocházejí z rozvedených rodin, a tak sami nechtějí žádnou svatbu, žádnou klasickou rodinu, žádné děti, žádné příbuzné. A to znamená i žádné Vánoce v rodinném kruhu. Proto se každý rok omluví svým rozvedeným rodičům i zbytku příbuzenstva a odletí si užít svátky k moři. Letošní cesta na Fidži však skončí dřív, než začala, kvůli mlze byly všechny lety zrušeny. Bradovi a Kate se nepodaří sehnat žádnou náhradní dopravu, navíc je osloví televizní reportérka do živého vstupu k situaci na letišti. Vzápětí jim začnou volat příbuzní, kteří je viděli v televizi, a tak dvojici nezbývá nic jiného, než slíbit, že během jednoho dne oslaví čtvery rodinné Vánoce. Jsou odhodlaní zkrátit návštěvy na minimum, ale netuší, co všechno je čeká. (TV Nova)

Shameeka

Jedna hvězdička za Reese, které to slušelo a její botky, jedna za to, že u filmu nebyl trapný typický americký konec s hromadným potleskem hlavním hrdinům. Celkem tedy dvě hvězdičky. Čekala jsem o hodně víc, obzvlášť s takovým obsazením. No člověk hold nemůže mít všechno... ()

Kovárka

Jsem zmatená... nevím, jestli se mi to líbilo na dvě hvězdy nebo na miniaturně zářící tři. Každopádně mě film nepřipadal tak hrozný dokud se tam neobjevily ty příšerné rozmazlené kreatury v podobě amerických mazánků. No, film na mne zapůsobil jako antikoncepce. Na druhou stranu se uklidňuji, že naštěstí nežiju v Americe a doufám, že své české děti řádně vychovám a že se nikdy nebudou chovat tak, jak se chovají dítka v tomto filmu. Díky těm příšerným malým osobám nechápu, jak mohl film skončit tak, jak skončil. Po těchto zážitcích přeci žádný člověk nemůže chtít mít vlastní děti!!! ()

karlheinz

Gratuluji Seth Gordonovi že natočil takovou kravinu!Ten film je úplná slátanina.3x Bravo!Bravo!Bravo!.1* za Reese Witherspoon ()

MissDark

Tenhle film nemá cenu, je to naprostá ztráta času. Skoro se ani nezasmějete, což by byla jediná záchrana pro tento film. Lásku zde také nenajdete a nedá vám to odvracet oči v sloup nad "filozofickými" řečmi, které vedou hlavní herci. Kdo tento film dokouká až do konce, zasloužil by pochvalu!! ()

wairau

Docela to chvílemi dokázalo pobavit, tvůrci dali dohromady opravdu solidní hereckou sestavu, ale celkově to prostě bylo příliš pitomoučké. ()

cachanell

Komedie, komedie, komedie . Maličká Reese a obrovský Vince, velmi rozdílné postavy, které jsou za stejným cílem - mít se dobře, nevázat se a bavit se. Jenže ono to asi nejde napořád. A tak při jedné nehodové události je jejich idyla protržena a oni postupně v jeden den navštíví své rodiče a jejich 4 rodiny. Zajímavé - komediální... Já bych ale chtěla jet na to Fiji... ()

baby1978

Reese a Vince několikrát v minulosti prokázali svůj herecký a komediální talent, ovšem spolu jim to na plátně neladí a ani ostatní herci se k sobě nehodí. S jiným obsazením by byl film o hodně kvalitnější. ()

Milsa

Dokonalá ukážka primitívnosti Američanov. Až mi tam nepasuje tá spolupráca Nemecka. Ak to pôjde s filmami takto ďalej, tak neviem. ()

Lucie505

Komedie o nezávislé dvojici, která se vyhýbá setkání s rodinou, a odlétá každoročně o svátky na dovolenou, pod záminkou charitativní pomoci. Až jsou jednou načapáni, a musí strávit Vánoce se všemi čtyřmi rozvedenými rodiči, a jejich novými rodinami. Nepobavila jsem se, a ani citlivá zápletka o dítěti film nezachránila. S Vincem Vaughnem a Reese Witherspoon z toho šlo vytěžit víc. ()

sun.eagle odpad!

Celý film včetně hlavních postav , ale i těch vedlejších a naprosto antisměšných gagů leze neskutečně na nervy jako máloco. Fuj. ()

BH7

Co nám to Amerika zase zplodila? Uřvané děti, které zmlátí strýčka na Vánoce stejně jako jejich otec před tím, malý holky, co si hážou s těhotenským testem ve skákacím hradu a děsný americký ''perfektní paničky'' s těma debilníma kecama, nic z toho mě vůbec nenadchlo a kontrast s poměrně dobrýma hlavníma postavama zajistil to, že jsem koukal až do konce, jinak bych to nejspíš vypnul. Myšlenka tam nějaká byla, ale víceméně tuctová. ()

dalia

Chvílemi vtipné, chvílemi praštěné, rodinné poměry hlavních hrdinů jsou opravdu trochu extrémní, ale jako celek je to milá komedie. Ne že bych se smála celou dobu, ale u některých scén jsem se dobře bavila, a to se mi také u každého filmu, označeného jako komedie, nestává. Ústřední dvojice mi přišla dobře sehraná, nemám pocit, že by se k sobě nehodili, jak tu někteří komentátoři vytýkají. Je to prostě bláznivá komedie a jako taková funguje podle mne velmi dobře. Možná toho "rodinného sentimentu" mohlo být trochu méně, ale tak už to holt u amerických filmů chodí... No a Jon Fravreau tu vypadá opravdu příšerně a jeho role mi připadala dost trapná. ()

drovi

Hľadal som niečo s vianočnou tématikou a dostal som sa k tomuto filmu. Obidvoch hlavných predstaviteľov mám rád, tak som si ho zapol. Musím povedať že ma ten film trochu sklamal a stále som čakal, že sa to niekam posunie, ale nedočkal som sa. V prvej polovici bolo pár svetlých momentov a to bolo asi tak všetko. ()

Straspytlik

Trapný snímek plný sprosťáren, ponižování a uřvaných nerváků. Vánoce ani romantiku jsem tam nepotkal. Za to jsem se s dětmi u TV cítil jako idiot. ()

Foltest

Silně nenáročná komedie, při které jsem se ale několikrát od srdce zasmál, takže svůj účel splnila. Romantická linka mohla být jistě propracovanější, ale přeci jen jde především o komedii. A mnoho vtipných momentů bylo opravdu skvělých. Například závěrečná scéna mi v paměti zůstane hodně dlouho. Čtvery vánoce rozhodně vřele doporučuji. ()

baras5 odpad!

Není to vtipný a nemá to žádnou atmosféru, ani romantickou ani vánoční. A všichni se tam chovají jako kreténi. Nechápu jak se to může někomu líbit nebo to dokonce přijít vtipný. ()

Johny203

Vtipnosť filmu má spočívať hlavne v bizarnostiach jednotlivých rodín. Tie sú naozaj zvláštne ale smiech privodiť nedokážu. Romantika na konci ma dostala a kvôli nej, a kvôli tomu ako vyzerá Reese Witherspoon vo svetri, nadhodnocujem. ()

patti1

Po přečtení několika zdejších recenzí jsem se trochu bála, jestli zhlédnutí filmu nebude ztráta času. A musím říct, že jsem se vůbec nenudila, a docela se i zasmála. Dávám 70%, a 4 hvězdy kvůli zvednutí celkového hodnocení. ()

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2