I Love You Phillip Morris

• USA I Love You Phillip Morris (více)

Steven Russel (Jim Carrey), šťastně ženatý muž, se dostane do problémů a odpykává si trest ve vězení. Zde se setká s Phillipem Morrisem (Ewan McGregor), do kterého se bezhlavě zamiluje... Inspirováno skutečnou událostí. Skutečný Steven Jay Russel se proslavil mnoha bizarními útěky z vězení, které realizoval vždy v pátek 13. Vydával se za soudce, lékaře, údržbáře. Při jednom útěku přepadl banku, když ho zatkli, předstíral infarkt a v nemocnici tvrdil, že má AIDS. Další útěk se mu zdařil, když si přebarvil vězeňský mundúr na zeleno a vydával se za bachaře. Poslední útěk se mu povedl v roce 1998 a po něm následoval trest 144 let za mřížemi. Bylo mu naměřeno IQ 169. (Bioscop)

AllShallFall

Přišlo mit o místy dost nechutné. Ace Ventura šoustá Obi-Wana Kenobiho..... Vlezte mi na záda!! To že jsem se někde malinko zasmál, neznamená, že se mit o líbilo, Spíš jsem myslel, že půjdu zvracet. Homosexualita je pro mě, a věřím,že nejen pro mě, zločin vůči samotné přírodě! S nechutí dávam dvě hvězdy..... ()

teutates

Nemôžem povedať, že by som sa nebavil, taktiež som ostal viackrát prekvapený... záver mňa osobne prekvapil, nechýbalo mnoho aa bol som plakal s Phillipom, diabolský Steven (vrrr...). Vtipné, svižné, nechcem povedať že som zaujatý voči určitému "etniku" ale pravdu? viac ako 7/10 ee, aj keď 7,5/10 no no... ako celok a oddychovka (podľa skutočnej udalosti) fajn. ()

swamp

Takové nijaké, místy pobaví, místy ne - Carrey stárne a nedělá mu to dobře. :P Je to prostě takové teploušské.. :) ()

mil@n.fanatik

No čuměl jsem Jim Carrey v roli gaye, ale film obstál, byl slušný... Jen mě to citově tak nedojme, než když to je láska mezi mužem a ženou... Uvažoval jsem mezi 3 hvězdičkami, ale dám 4, slabší, ale 3 by byly asi málo, takže tak :-) ()

Slartibarkfast

Vtipně vykreslený život dobrodruha, podvodníka a homosexuála. Jim Carrey tuhle roli zvládl výborně a nasmál jsem se dostatečně. Je skoro div, že je tento příběh je podle skutečných událostí. Prožít tolik, získat tak moc a vše opět ztratit. Postupné skoky a střihové přechody v časové lince příběhu děj skutečně umocňují a urychlují. Divák se nemá čas nudit. Nápady jsou neotřelá a celkově tohle považuji za svěží a inovátorské dílo, které se nebojí sexuální orientace poněkud nezvyklé. 75% ()

Němi

Mezi Carreym a McGregorem to uzasne jiskri, film ani jednou nevypadne z proslunene pohody... ale kdyz je vtip postaveny prevazne jen na tom, ze v romantickych klise situacich na sebe mrkaji dva chlapi, a cokoliv dramatickeho je v zajmu uvolnenosti ihned boreno, je to malo. Jen dalsi nezvladnuty mix, kde ani jedno nefunguje poradne. Nebyt to cele gay, nebylo by to vubec. Ovsem nuda to dik nadsenym hereckym vykonum neni. ()

Ratemus

Jim Carrey je prostě kapacita, stačí jen aby se nějak usmál a už vypadá jinak. Upřímně jsem se nasmál, prostě tohle bylo skvělé, výborný film. ()

Slarque

Máme tu situační komedii o nenapravitelném lháři, který se dalším podvodem dokáže dostat z libovolného průšvihu. A není podstatné, že je podle skutečného příběhu. Také tu máme romantické drama o nenapravitelném lháři, který díky svým věčným lžím přichází o lásku svého života. A je celkem fuk, že ta láska je taky chlap. Ve výsledku jsem ochoten věřit buď té komediální složce filmu nebo romanticko-dramatické. Nikdy ne oběma zároveň. Ewan McGregor vypadá dokonale teple, aniž by na vteřinu sklouzl ke karikatuře. Klobouk dolů! Jim Carrey vypadá jako Jim Carrey hrající gaye, ale jeho předobraz také jen něco předstíral, třeba to byl záměr... ()

iamek

Čekal jsem spíše komedií než docela brutální drama. Carreyho nemám moc rád a nezmění se to ani po I Love You Phillip Morris. ()

SeBig

U tohohle filmu jsem se hodně zasmál chvílemi to rozesmálo chvílemi to dojalo. Každopádně jedno vím jistě Jim je frajer a tohle je jeho z nejlepších filmu vubec! Moc se mi to libilo příběh vynikající který vás chvílemi překvapí fakt paráda Jime jen tak dál! ()

Chrustyn

Jim Carrey překvapuje a šokuje v roli, kterou už nejspíše nikdy nepřekoná. Zahrál si homosexuála ve filmu, který se inspiroval skutečným příběhem, skoro až geniální podvodníka, který se při "návštěvě" věznice zamiluje do svého spoluvězně. Film toto kontroverzní téma zpracovává sice komediálním, ale v některých případech až překvapivě odvážným způsobem a ti, kterým se dělalo špatně při sledování "Zkrocené hory" by se tomuto filmu měli vyhnout hodně velkým obloukem. Carrey je v roli vynikající a střídá své známé škleby (tentokrát v mírnějším provedení) s profesionálním herectvím a film mu v tom dopomáhá střídáním vtipných i vážných scén. Ačkoliv to ze začátku moc nevypadá je film v některých případech opravdu vtipný, jen to chce překousnout pro film ne zrovna ideální téma a několik hluchých míst. ()

dopitak

Tyhle uměle vypadající filmu o homosexuálech moc nemusím, narozdíl od Zkrocené hory jsem to ale s chutí dokoukal. Český dabing (Bohdan Tůma, Michal Jagelka, oba dobří dabéři) je ale spíš malým homo příběhem, doporučuji se vyhnout. ()

korbitch22

Teple ujetá kriminální komedie,ve které opět válí nezničitelný Jim Carrey.Jeho eskapády,všelijaké podfuky a výtržnosti jsou tak zatracené vtipné,že filmu odpustíte tu děsivou nechutnost,sorry ale jako Ewan McGregor,který dojemně plká s Carreym,načež zařve stop talking!Let's fuck! a začne brutální gay mrdačka,to je i na mě silný kafe.Ale jak řikám,film dobře míchá drama s komedí,což mě vyhovuje a ten herecký koncert v podání Jima Carreyho(hlavně ten opus v nemocnici :-) je prostě skvělej.Ale upozornění,u filmu opravdu nic nejezte!!! :-) ()

mcb

Když si odmyslíte gay tématiku, dostanete naprosto průměrnou variaci na podfukářské komedie. Sled scének, které nejsou mnohdy ani vtipné, ani nudné. Nakonec ani ta očekávaná kontroverze nestojí za moc - taková Zkrocená hora byla mnohem "otevřenější". Někdo v téhle (ne)zábavě možná najde zalíbení, ale pro mě to je jen další divný film film z ranku Mužů, co zírají na kozy. Sorry, gays :) ()

heyda

Pár vtipných momentů, ale co dál? I love you Phillip Morris je především komedie o buzících, která se však chvílemi tváří strašně vážně a proto mi úplně uniklo o co se to k sakru ten režisér snažil? Měl jsem se smát nebo bát? Řekl bych, že tenhle film by se dal shrnout do jedné věty: hňupovina zabalená v pěkném obalu. Kamera a hudba totiž fungovali dobře, jinak je to ale o ničom... ()

lola3121

Celkem průměrná komedie, ozvláštněná pouze "gay prvky" - největší zážitek pro mě byl vášnivě se líbající Jim Carrey a Ewan McGregor... Nejzajímavější na tomto filmu je fakt, že byl natočen podle skutečné události a že ten chlapík, vydávající se za kohokoliv a vymýšlející nejbláznivější způsoby útěku z vězení, opravdu existoval. ()

mat.ilda

Nebýt Jima Carreyho, nebyla by legrace, nebýt Ewana McGregora, nebyla by legrace s Jimem Carreyem, nebýt gay tématu, nebylo by hyperboly a nebýt inspirace skutečnem, nemělo by smysl to natočit. ()

lillien

Rozhodně mě tato gay-taškařice pobavila a Jim Carrey byl pro mě snesitelnější než v jeho ulítlostech a la Maska. Sice se i coby homosexuál pořád pitomě pitvoří a ta jeho gumovatost už mi místama leze na nervy, ale on už asi jiný nebude. Věk jeho obličeji nadělil nový vrásčitější rozměr a to zase sedí dramatickým situacím, takže jsem mu celou tu zamilovanost do Phillipa Morrise v pohodě uvěřila. Láska to byla jako trám, sama bych si asi kvůli jinému chlapovi 12 inzulínových injekcí do různých částí těla nenapíchala, takže jsem oběma chlapcům opravdu fandila, aby je čekal happyend, nejlíp se svatebními zvony:) pro dámy to bude svěží a roztomilé, pro mnohé pány místama možná oplzlé a trapné, takže zvažte, jak moc chcete vidět Carreyho v uplých slipech. ()

Stanislaus

Docela jsem se těšil, až uvidím I Love You Phillip Morris, nicméně musím po zhlédnutí konstatovat, že bych se bez tohoto filmu obešel. Tak nějak nevím, jaký si mám udělat o tomto snímku celkový dojem. Místy mě film hodně bavil, párkrát i dojal, ale ve výsledku se to všechno nějak vypařilo jako pára nad hrncem. Ewan McGregor byl vážně skvělý, jeho roli jsem mu stoprocentně věřil, avšak Jim Carrey mě často velice iritoval svou snahou zahrát přesvědčivě gaye (byl fakt otravný). Samotný příběh nebyl špatný, ale zápletka se stále tak nějak cyklicky opakovala, takže na konci mě to už krapet nudilo. Zkrátka (pro mě) průměrný film, který mě nedokázal téměř (kromě Ewana) ničím zaujmout natolik, abych uvažoval o vyšším hodnocení. ()

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

09.03.2008

Carrey + McGregor = velká láska

Carrey + McGregor = velká láska

25.12.2007

K Vánocům patří příběhy o lásce, a tak tady pro vás jeden máme. Co na tom, že je to láska homosexuální a odehrává se za mřížemi? ;-) O komedii I Love You Phillip Morris, která bude režijním debutem… (více)