-"Já vaše šperky najdu nebo zahynu." -"Ach, kéž byste tak učinil!" --- -"Hledám perly." -"Proč se nepodíváte do ústřic?" --- -"Promiňte, pane X. Já jsem detektiv Y. Nemůžete mi říct, kde najdu pana Z?" -"Vy jste detektiv, vy to máte vědět. Jak jste vůbec věděl, že jsem pan X?" -"Uhádl jsem to." -"Tak uhádněte, kde je Z."(17.1.2010)

Porozumět této formě lehkého žánru znamená pokusit se vidět ji dobovýma očima diváka, který se stále seznamuje s převratnou novinkou - zvukovým filmem a úžasnou příležitostí - vidět vedle sebe tolik hvězdných herců, kteří jsou jinak rozptýleni po bůhvíkolika filmech. Lehký tón, série gagů lepších i horších, které v něčem jakoby připomínaly estrádní tvorbu např. Vladimíra Dvořáka nebo Felixe Holzmanna nebo proslulé eskapády Laďky Kozderkové (1949-1986) tuto zdánlivě triviální hříčku nesporně ozvláštňují. Mj. i proto, že ji provází suchý humor v odstíněné paletě hned několika pojetí klaunské exhibice. Závěrečné vystoupení předčasně zesnulé Mitzi Greenové (1920-1969, vlastním jménem Elizabeth Keno) ukazuje nejen mimořádný talent této skvělé tehdy začínající hvězdičky (hrála od r. 1929), ale zmínku zaslouží i závěrečný smích jakoby vyluzovaný z dětských rtů. Zůstává ovšem otázkou, nakolik to vše může být nadčasové i dnes.(10.9.2012)

Veľmi vzácna a ojedinelá príležitosť vidieť aspoň na pár krátkych sekúnd mladého Douglasa Fairbanksa juniora.(8.11.2018)

Alternativní název: The stolen jools(22.8.2007)

• dopitak

Stan Laurel and Oliver Hardy and Friends: Featuring Our Gang (1930-1937).(4.1.2012)

Hollywoodskými hvězdami 20.-30. let nabitý krátký film Paramountu na pomoc sanatoriu pro léčbu tuberkulózy, který financoval výrobce cigaret Chesterfield! Detektiv Maurice Chevalier vyšetřuje případ ztracených šperků Normy Shearerové. Ke krádeži došlo během oslavy u ní doma, a tak jsou podezřelí jedna hollywoodská hvězda větší než druhá. Za zmínku stojí skvělých pár vět Edwarda G. Robinsona, velitel policejního oddílu Buster Keaton, elitní detektivové Laurel a Hardy, malí uličníci Our Gang z grotesek Hala Roache, Gary Cooper, Fay Wray z King Konga a spousta dalších. Všechno samozřejmě dopadne, jak to u takového filmu můžeme čekat. Pod názvem Stolen Jools ke zhlédnutí na Veoh.com nebo stažení na Archive.org.(8.5.2007)

• otík

Na celém krátkém mluveném filmečku bylo vtipné pouze kratičké kameo Hardyho s Laurelem, kdy provázejí v automobilu jako nejlepší policisté jistého komisaře za jedním podezřelým. Následně se vůz díky Laurelovi zcela rozpadne. To byla jediná vtipná scéna, jinak šlo o zcela trapné pátrání plné nesmyslných dialogů.(31.7.2012)

Krátkometrážní filmeček se spoustou filmových hvězd, kterých si ale příliš neužijete. E.G.Robinson je pouze v jedné scéně na začátku (jak jinak než s pistolí v ruce), Laurel a Hardy mají společnou scénu v autě, Crawfordová se tam jen mihne a fanoušci Bustera se taky příliš nenabaží. Jinak asi nejstarší filmový product placement.(5.2.2014)

• Pitryx

L a H se tam jen mihnou. Je tam postav jak na… a podle mne to nemá pořádný děj. Neustále spolu hovoří a v podstatě se nic neděje. Možná to mělo nějaký účel, ale pobavit diváka asi ne.(25.11.2016)

• Víteček

V současnosti zajímavé spíš jen jako přehlídka mnoha, dnes už víceméně neznámých, herců.(8.11.2018)