John a Kate tvoří navenek idylický manželský pár. Zdánlivě jsou šťastní a bezstarostní, ale ztráta nenarozeného dítěte je chtě nechtě bez přestání pronásleduje. V minulosti obou manželů se skrývají temná místa, zejména Kate si má co vyčítat. Aby alespoň zčásti zmírnila své utrpení, rozhodne se spolu s manželem k synovi Danielovi a jeho sestřičce, hluchoněmé Max adoptovat třetí dítě. Sirotek Ester ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru. Ušlechtile působící a inteligentně se vyjadřující dívka si ihned získá jejich srdce. Zdá se, že je pro narušený domov přímo požehnáním. Postupně ovšem začíná vycházet najevo, že s osobností Ester to není až tak jednoduché. Je prostě "jiná". V jejím podání to znamená skryté, manipulativní a krvavé zlo, jehož hranice lze těžko odhadnout. (TV Nova)

katuuuska

Orphan patří k filmům, které jsem ani tak vidět nechtěla, protože tématika dětí v hororech mi od dob Chuckyho nic neříká, ale to byl omyl. Naprosto skvělý drama a já fakt nemám co bych vytkla, i deset hvězdiček by tady bylo málo! ()

rob_troy

Zde je očekávání od thrilleru na plný rychlosti, kterou chytíte ihned na začátku a nejlíp, pokaď jste žena, která čeká dítě. To si smlsnete mnohem víc než kterýkoliv z jiných druhů diváků. Ovšem co mi vadilo, byla až moc inteligentní Ester, ale to jsem byl schopnej přejít, jelikož to nepůsobilo tolik falešně. Když opomenu, že jsem netušil, do čeho jdu. Šťastní rodiče, žárlivej sourozenec a provokativní spolužáci. Konec naprosto dramatická špička celýho snímku. Orphan si může připadat šťastně se štítkem thriller. Napínavý, mrazivý a ke všemu hluboká atmosféra zimy a velkýho domu. Briliantní. ()

anyonecek

Ačkoliv nejsem fanouškem hororů, tak tohle mě dostalo. Krásně stupňované napětí, které mířilo až do velkého finále. Poťěší a malá role Českého herce. Neskutečný zážizek tento film a můžu ho hrdě zařadit do jednoho z nejlepších hororů, co jsem kdy viděl. Přesně takhle si představuju horory, žádný extra krváky, ale prostě mrazivá atmosféra od začátku až do konce a parádní konec. Isabelle Fuhrman má podlě mě před sebou slibnou kariéru, alespoň v tomhle filmu zazářila na 1*. 100% ()

borohub

Kamarádi mi to pustili s tím, že je to hrozný horor. Za celý film jsem se bál jen toho, kdy ta hororová scéna příjde. V celém filmu jsem se nedočkal jediného prvku co z dálky připomíná horor. Ale jako mysteriózní thriller dost dobrý. Myslím, že občas dokážou nahnat více hrůzu věci co by se mohli stát, nežli nějaké duchové atd.. Začíná to nevinně a pak se to časem docela drsně rozjede a film člověka nepustí. Myslím že konec hodně lidí překvapí. V tomto filmu vystupuje i můj oblíbený český herec Karel Roden a k tomu musím také přihlédnout. Takže si to 5 hvězd zaslouží ()

zuzzuli

Musím říct, že tenhle horor byl opravdu povedený :-) Bála jsem se hlavně ve chvíli, kdy Ester běžela s kudlou v lese...Už na začátku mi bylo divné jak může tak krásně malovat, jak může být tak vychovaná... No, když jsem zjistila odpověd na mé rozpaky uvědomila jsem si, že všechno do sebe zapadá, což u většinu hororů říct nemůžu. Takže všem milovnkům hororů doporučuji. ()

lucka603

Vynikající thriller s překvapivým závěrem opepřený minirolí Karla Rodena. Výborná kamera a fantastické výkony herců (především malé Isabelle Fuhrman, ze které vám chvílemi naskakuje husí kůže, a kterou se do budoucna určitě vyplatí sledovat) vyzdvihují film mezi elitu ve své kategorii. Konečné resumé - jasných pět hvězdiček - výborná atmosféra, napětí a vyvrcholení vás nenechají chladnými - vše funguje na jedničku. ()

Jason69

Ze začátku to vypadá, že je Esther milá a hodná holčička a tak si ji adoptuje rodinka Colemanových, to však ještě netuší co je zač. Z této nevinné holky se vyklube zabijácká mrcha. Celou dobu jsem si přál jediné, aby už konečně zhebla ...a to se nakonec splnilo. 80% ()

LukyValient

Určitě je to drama.. thriller.. dost možná a ještě k tomu dějová linka, která se vlastně nikam nehne cca od půlky a ikdyž už se sem tam pokusí film o zvrat, opravdu jsem netušil jakože jestli to má bejt strašidelný, ohromující nebo mě jen otrávit. Ať se herci snaží sebevíc, nablblej scénář nezachrání nic. ()

Zadri

Skvěle odvedenou práci všech zúčastněných kazí klišovitý závěr, který pro mě shazuje film z příčky nejvyšší. Jinak nelze nic vytknout, protože herecký výkon Isabelle Fuhrman je výborný a určuje perfektní atmosféru filmu. ()

Felisr

Mám cukání dát 5 hvězdiček, ale nelogika chování filmového otce tomu brání. Kdyby neměli jiné děti, tak bych i pochopila, že té malé mrše tak propadl, ale takhle je to až moc přitažené za vlasy. Ale i přesto je film jako celek super a myslím, že by ho zvládli skouknout i ti, co hororu normálně neholdují. ()

tombarider

Málokdy se mi u neduchařských hororů stane, že jsem opravdu vyděsený. Orphan je hodně napínavej, člověk tak nějak ví že to nedopadne dobře už ve chvílích relativní pohody, ale hlavní zápletka mne opravdu překvapila.. skvěle natočeno. nic pro slabší povahy. ()

gicous

V éře kamenných videopůjčoven se mi obývákem proháněli nejrůznější psychopaté v příbězích, které měly společné dvě věci - přesně dané dějové hranice a mizerné herecké výkony. Sirotek má stejný béčkový příběh , ale na rozdíl od svých příbuzných může vsázet právě na kvalitní herce, přesněji řečeno herečky v hlavních rolích. Jmenovitě souboj Isabelle Fuhrman a Very Farmigy stojí za vidění. A pak bych také zmínil precizně načasovanou a vymyšlenou pointu, která korunuje chytrý scénář a dává celému příběhu hezky znepokojivou tečku na závěr. Příjemne překvapení! 7/10 ()

hull

První polovina působila jako TV film, ale postupně se Ester rozjíždí. Škoda, že v ději nebyla více nastíněna historie předchozích útočišť malého sirotka... Pointa byla výborná... ()

ondey

Další z řady filmů, kde otec rodiny je ignorantským idiotem jednajícím bez špetky rozumu. Celá zápletka filmu je tak už minimálně od poloviny uměle našroubovaná a natahovaná do absurdních situací. Aspoň to malé české překvapení na konec udělalo radost. ()

vlKousek

Jako atmosféra na krájení, pomalu se vkradající napětí, která vtahuje do děje jako blázen a už člověk jen čeká, co bude a hltá mrazivě se rozvíjející triller. Fakt super film :-) ()

MillaJ

Parádní horor. Čekáte co se z toho vyklube, jestli to bude nějaké satan dítě...a nakonec BUM a to snad nikdo nečekal. Isabelle to vážně hrála přesvědčivě ;). Fakt napínavé, navíc jak ti ani tvůj manžel nevěří....to nasere. A Aryana Engineer, to je tak krásná holčička, ťuťu. :))) Navíc si ☆ zasloužil i náš český herec Karel Roden, který je prostě borec a dostal se do Hollywoodu. ()

nula87

Mám z tohoto filmu velmi rozporuplné pocity. Atmosféra je budována velmi solidně, mimojiné pomocí spousty vymazlených vizuálních nápadů, i progres toho příběhu je slušný, nicméně je tam taky spoustu WTF scén a pasáží, které jsou úplně mimo (např. odbrždění auta před školou - opravdu by si toho nikdo z těch desítek lidí, kteří byli poblíž, nevšiml, že to udělala Esther? - a mnoho podobných). Taky by mi asi mnohem víc vyhovovalo, kdyby se to udrželo v té rovině psychologického teroru, a nesklouzlo to ke krvavým jatkům. Možná lehounký nadprůměr, ale víc opravdu ne. BTW. Kate byla asi opravdu velmi špatná matka, když si za tu dobu nevšimla, kdo Esther ve skutečnosti je. 60% ()

Kucino

Toto zas čo bolo fuu no mám dosť. Emocionálne vypätie porovnateľné k Jagten, kedy ma znova film nenechal sedieť v jednej polohe a celý čas udržiaval moje neskutočné nutkanie "zabiť tu malú". Dúfam,že na podobný film zas dlho nenarazím ... celkovo, ale hodnotím nadpriemerne 85 % až na pár nedokonalostí ako napr. (SPOILER) -> dcéra, ktorá asi nenávidí svojich rodičov lebo nepovie nikomu nič aj keď ľudia na okolí zomierajú alebo sú vážne zraňovaní; syn, ktorý nevie ani len zaniesť výkresy rodičom, keď je evidentné, že všetko nie je oka.. je mi, ale jasné, že sú to deti; tento film by rýchlo skončil, keby tak urobili a ja sa zas moc zamýšľam, no i tak ani naznak nič vážne ? :D #EMOCIONÁLNEBUM ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

03.11.2020

Horor Sirotek z roku 2009 vyprávěl o páru (Vera Farmiga a Peter Sarsgaard), který po smrti svého nenarozeného dítěte adoptoval záhadnou devítiletou dívku jménem Esther (Isabelle Fuhrman) pocházející… (více)

Hororový Sirotek dostane prequel

Hororový Sirotek dostane prequel

21.02.2020

Hororový tvůrce William Brent Bell (Brahms: The Boy II, Ďábel v těle) se upsal režii pokračování thrilleru Sirotek od režiséra Jaume Collet-Serry. Nebude se však jednat o klasický sequel, nýbrž o… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak