Oskar pracuje jako hlasatel počasí v jedné televizní stanici a jeho žena Zuzana nastoupila po mateřské dovolené jako moderátorka rozhlasové stanice. Aby se oba mohli věnovat své práci, mají pro svého syna Jakuba chůvu, které Oskar neodolá a začne si s ní milostný poměr. Oskar odmítá jezdit s rodinou na hory, a když je Zuzana s Jakubem v Krkonoších, užívá si Oskar a Jakubovou chůvou. Zuzaně s Jakubem se na horách nelíbí, protože není dobré počasí a chtějí se vrátit dřív, ale Oskar ohlásí v televizi, že se v Krkonoších vyjasní, i když předpověď je úplně jiná. Oskar sice oddálil návrat Zuzany s Jakubem z hor, ale ti přijeli nemocní a Zuzana přišla Oskarovi na nevěru. Oskar je Zuzanou vyhozen z domu a navíc je vyhozen i z práce kvůli tomu, že hlásil jiné počasí, než měl. Oskar přijde na návštěvu ke svým rodičům, kde zjistí, že rodiče hodlají dál brát Zuzanu jako vlastní dceru a Oskarovi vyčítají jeho nestydaté chování vůči Zuzaně. Zuzana se seznámila s příjemným Matějem a jeho dcerou Terezkou, s kterým tráví volný čas, neboť Terezka s Jakubem jsou ve stejném věku. Netrvá dlouho a Zuzana je zase šťastná, jelikož je zamilovaná i milovaná. Oskar si začal nový milostný příběh tentokrát se slavnou zpěvačkou Norou, která je o čtvrt století starší, takže jejich fotografie plní stránky bulvárních časopisů, ale Oskar se cítí být s Norou šťastný. Když zemře Nořin bývalý manžel, dojde Noře, a nakonec i Oskarovi, že věkový rozdíl je moc velký a Oskar je zase sám… (TV Prima)

DarkoCohen

Naprosto nazajímavej příběh zachraňuje povedené herecké obsazení. Aspoň že tak. Na Macháčka a spol se pěkně kouká a film příjemně utíká, ale stejně je to nejhorší filmová adaptace dle předlohy Viewegha, jakou jsem měla možnost vidět. Speciální pochvala směřuje k noblesní Emílii Vášáryové, která tu má neuvěřitelně příjemnou roli. Na každou její scénu jsem se obzvlášť těšila. Závěr je ale děsivě useknutej. Vidět to na papíře, tak si myslím, že mi někdo zákeřně vytrhl poslední stránkul. 65% ()

fandalehy

Hřebejk spadl do šedého průměru české kinematografie. Čekal jsem více od Lišky na kterého nedám dopustit, čekal jsem více od celého filmu. Až na jednu či dvě vtipné scénky nic moc. Jako by se tvůrcům nechtěl dotáčet film. Nestyda na mě působila jako neukončená a zmatená rádoby komedie bez výraznější dějové linie. ()

markotter

Zatím nejslabší, co jsem od Hřebejka viděl. Jsem jeho obhájce, ale tentokrát žádný příběh, žádná pointa, dlouhé čekání na to, až se zase něco stane. Takže hvězdičky za zásluhy, Jirku Macháčka a prsa majitelky korytnačky. ()

Highwayking

Bylo to velmi příjemné podívání. Uvolněná atmosféra, úsměvné situace, čas letí a najednou konec. Jeho příchod absolutně bez dějového vyústění. Lépe řečeno, dříve než jsem se dočkal zápletky, přišel konec. Tak od filmu odcházím naladěn uplně stejně jako když jsem si ho pouštěl - přidaná hodnota se někam vytratila... Přesto je to nenáročný film, který snad můžu jako výplň nějaké té volné hodinky i doporučit. ()

kubal18

Nějak mi přišlo, že Nestyda nemá pořádnej konec. Ale jinak celkem dobrej film hlavně pro ty co se občas rádi nechaj pocikať... ()

MELODY

Poučena mnoha diváckými ohlasy očekávala jsem film blbý, takřka zbytečný. A ejhle, ono to nebylo tak zlé. Přes všechny námitky, mnohdy na místě, ani nepostrádám pointu- o tu se mi postaral kapřík ve Vltavě. ()

Tamten

Že jsou v upoutávkách nejlepší scény z filmu, na to jsme si již zvykli. Ale že jsou v upoutávkách všechny scény z filmu, to ještě zcela obvyklé není. Ale v tomto filmu fakt není nic navíc. Všechno, u čeho by měl člověk tendenci se zasmát, již viděl, a zbytek "komedie" jsou jen záběry - nedá se ani říci nudný děj, protože slovo děj by zde bylo příliš nadnesené. ()

E lan

Vůbec ne špatný film, ale bohužel trochu promarněná šance na trojici Viewegh-Hřebejk-Macháček. Přesto se člověk celou dobu docela dobře baví, Macháček stejně jako ostatní herci ve svých rolích sedí. Závěrečný rozhovor do rádia navíc vybočuje z relativně jednoduché zábavy. ()

BDMarty007

Velmi plytký film, který nemá kvalit ani průměrné televizní inscenace. Myslel jsem, že se nudou ukoušu. Asi jediný výrazně vtipný moment byl "...vem si korytnačku, telefon a vypadni!" a to je na film trochu málo. Jinak to tak plynulo od nikud nikam, nereálně jednoznačné a charakterní postavy, čekal jsem nějaký zvrat či alespoň dilema, ale ani na to nedošlo. Dvě hvězdičky za to, že to alespoň nebylo trapné. ()

Kvasekus

Ač mam Jirku Macháčka celkem rád, tak s politováním musim říct, že každej jeho další film je horší a horší...neni to úplně jeho vina ona by kapka originality našemu filmu neškodila. ()

quixote

Zbytečný film o ničem, slabý scénář s několika (velmi) málo povedenými scénami zabalený do hezky natočených efektních záběrů Prahy a mondénních interiérů a kanceláří, jehož soundtrack si vypomáhá parazitováním na hudební klasice (opravdu bylo nutné použít notoricky známý hlas resp. písně Hany Hegerové?). Parazitem je konečně i hlavní postava (v rámci možností zahraná); ještě štěstí, že jsou tu i některé vedlejší postavy, které na rozdíl od této hlavní působí životně a uvěřitelně (rodiče, manželka, odkvétající zpěvačka). Proč točit film, když scénář stojí za starou bačkoru? Co si myslet o tvůrcích, kteří to nepoznají? ()

Martin79

Prakticky o ničem. Ale jak zde už bylo psáno, film uběhne jako voda (člověk nesleduje časomíru). Jinak Macháček s Emilií Vašáryovou hrají dobře, no minimálně se na ně dobře kouká, navíc paní Vašáráryová opravdu hraje. Milý film. ()

m4xp4yn3

Zábavné, nicméně obsahově o ničem. Na druhou stranu ale film svižně odsýpá, nijak nenudí a po jeho konci se nedostaví pocit promarněného času. ()

Primavera

Nechápem nadšenie pre herecký výkon E. Vášaryovej. Videla som ju v ďaleko lepších rolách, ktoré dali viac priestoru jej fantastickému hereckému umeniu. Toto ma nezaujalo. Takisto rozvláčne jazdenie Oskara na kolobežke, nepríjemný huhňavý hlas jeho syna, klišovité posteľné scény so šľahačkou a podobne. Kniha pána Viewegha bola šťavnatejšia, ale tak to často s knižnými predlohami a filmami na ne chodí .... ()

tančísvlky

Len priemerný film .V porovnaní k tomu akých katastrofálnych posledných päť filmov vytvoril Hřebejk,tak je to ešte to lepšie čo natočil . Viewegh je obyčajný náfuka . Len skutočne bezradný režisér sa môže upnúť k jeho dielam. ()

matt85

"Když budeš milovat, tak bude krásná pořád." Až na pár nadprůměrných momentů, to nikdy nezajede pod povrch a taky to skončí bez pointy. Koukatelné, ale naprosto zbytečné. ()

rublik05 odpad!

Doteď mi není jasné, co vlastně Nestyda má být. Na komedii má minimum humoru, nepovedla se žádná vtipná scéna, dramatické prvky rovněž žádné, takže se zcela jasně nabízí otázka, o čem snímek je a kam ho teda zařadit. Knižní předlohu jsem nečetl, nepatřím mezi fanoušky Michala Viewegha, což bude asi jeden z důvodů, proč pro mě byl film 82 minut čistého utrpení. Nepomohlo ani slibné herecké obsazení. Po celou dobu jsem se absolutně nechytal, trapas střídal trapas, děj naprosto o ničem. Nemám co hodnotit, zbytečně promarněný čas. 0/10. ()

Zemřela herečka Nina Divíšková

Zemřela herečka Nina Divíšková