Bliss má ráda rock a její život v americkém maloměstě kdesi v Texasu stojí za dvě věci. Matka jí nutí do příšerných soutěží krásy, na nichž si načančané slečinky nepřejí nic než světový mír, uhihňaný spolužačky jsou na pěst a brigáda servírky taky není nic moc. Jednou však s kámoškou narazí v sousedním městě na drsný závody na kolečkových bruslích a její život se rozjede na plný obrátky... Film o holce, která na lokální soutěž krásy neváhá přijít s modrým přelivem, natočila slavná Drew Barrymore (Charlieho andílci) a ve filmu si i zahrála jednu ze závodnic. Hlavní postavu Bliss hraje talentovaná nastupující hvězda Ellen Page. Ta se objevila například v trojce X-Men, ale proslavila se především svou rolí ve skvělé komedii Juno, za níž byla dokonce nominovaná na Oscara. Ellen ohromuje filmový svět nejen nepopiratelným hereckým talentem, ale i zvláštní neokázalou krásou, která ji předurčuje k rolím silných sympatických hrdinů. (oficiální text distributora)

Chrustyn

Drew Barrymore si poprvé vyzkoušela režii a překvapivě se jí povedlo natočit velice příjemný filmeček s jako vždy sympatickou Ellen Page. Je sice pravda, že titulní sportovní aktivita ve filmu provozovaná není příliš atraktivní nebo napínavá ale nenáročný a pohodový příběh navíc zahraný výbornými herci, zaručuje na necelé dvě hodiny příjemnou zábavu. ()

Jirka_Šč

Velmi dobře jsem se bavil, hodně nasmál (sám a nahlas), přitom nemám pocit, že toto je úplně "jednoduchý" film. ■ Vizuálně originální bylo svlékání v bazénu :). ■ Dobrá volba od Drew Barrymore bylo "šoupnout se" do role sice vedlejší, ale komické. ■ A verbální způsob, jak donutit svoji nejlepší kamarádku, aby zvracela, byl nevídaný :). ■ Po x-tém vidění 31.10.2012: Mám pocit, že Drew Barrymore přesně věděla, co chce. Ellen Page je propracovaná i zahraná výborně, vše okolo ní má jasnou atmosféru a vyváženost. Chvíli jsem i uvažoval zvednout hodnocení na maximum :). ()

mcb

Natáčení musela být děsná sranda. Herecký babinec si zajezdil na bruslích, pořádně se vyblbnul a kamera zůstala zapnutá. Nádech poctivé oldschool zábavy je cítit snad z každého filmového políčka, ať už se zde v amerických zapadákovech brouzdá po YouTube nebo ne. Drew Barrymore zvládla svůj režijní debut na ucházející úrovni a v rámci škatulky nevím, co bych jí vytknul. Prostě slušná a vtipná podívaná. Ale než se za ní stačíte otočit, v dalším kole vyfičí tááákhle rychle. ()

packa

Billy Elliot v americkém (čti horším) provedení. Na film je možné nahlížet dvěma způsoby, buď je neskutečně klišovitý a hloupý, nebo si dělá srandu z filmů neskutečně klišovitých a hloupých. Kloním se k možnosti číslo dvě. Pozn. celé čtyři hvězdičky si film asi nezaslouží, ale když Ellence to na těch bruslích tak setsakramentsky sluší... ()

heyda

Fajnová oddychovka s osvědčenými herci, tedy spíše herečkami. Zaujme určitě Mokrý bandita :-D nebo hezký konec. Každopádně nelze tento film hodnotit maximálně, na to nemá dostatek kvalit, ale vezmu-li v potaz, že jde o debut od Drew Barrymore, kterou mám strašně rád a líbí se mi, tak jsem nakonec velice spokojený a myslím, že si ode mě tento filmík zaslouží 4 hvězdičky. ()

mat.ilda

Vypadá to, že Drew Barrymore chtěla naposledy využít naučených tvrďáckých ksichtů ze série "Charlieho andílků", a tak si natočila svoji vlastní bouchačku - nutno říct, že s prostinkým příběhem, zato s debutantským drajvem, využitím sportovního napětí a s více než příjemnou Ellen Page v hlavní roli. Pobavila jsem se téměř proti své vůli :-). P.S. To tričko se zebrama musím mít! ()

Stanislaus

Režisérský debut se Drew opravdu povedl a já jsem se slušně bavil. Skvěle zvolené herecké obsazení společně s hudbou a námětem, který sice chvílemi zaváněl Vybíjenou, ale i přes to mě zaujal. Zkrátka milá oddechovka pro volnou chvíli, která neurazí. ()

Flego

Koho by nezaujímali bláznivé devy preháňajúce sa na kolieskových korčuliach po aréne... Debut Drew Barrymore však ponúka ďaleko viac. Nielen víťazný pochod tímu, ale i rodinné problémy, v ktorých sa ocitá hlavná hrdinka. Všetko je to natočené svižne a s nadhľadom. Milý film. ()

jonyyy

Amíci jsou magoři. Už jsem viděl jejich filmy o beer pongu, studentských olympiádách a jiných pochybných "sportech", ale tohle derby je zatím asi nejvetší sra*ka. No a když se "nesportovalo" tak to byla taky nuda. Jediný lupič ze Sám doma byl celkem sympaťák. 40% ()

GigaPudding

Sedmnáctiletá Bliss je taková trochu neprůbojná a pořád ji máma nutí chodit na soutěže krásy, co ji vůbec nebaví, až jednoho dne narazí na jakýsi podivný sport na kolečkových bruslích pro holky a rozhodne se přidat, což je námět na teenage komedii docela obyčejný, ale Drew Barrymore tenhle svůj první film natočila tak super, že dáme pětku, protože pokud jde o vtipy tak je to vkusné a ne přiblblé jako u ostatních teenage komedií. Pokud jde o tu sportovní stránku, tak je to napínavé a vtáhne to diváka do děje, že pomalu začne fandit, i když ten samotný kolečkobruslařský sport je silně bizarní. Pokud jde o tu rodinnou a vztahovou část, tak tam je to chvílemi opravdu dojemné a když vytáhnou důležitost rodiny, tak to tam není nijak násilně nastrčené. Pokud jde o obsazení, tak všechny hlavní postavy a zvlášť bruslařský tým jsou velmi sympatičtí a je vidět, že si natáčení opravdu užili a to především Drew Barrymore se svou střelenou a sjetou bitkařkou. No a pokud jde o Ellen Page tak ta byla super :), takže jako připomenutí oldschoolových filmů podobného sportovního nebo tanečního zaměření je to udělané parádně a jako režisérský debut Drew Barrymore je to až překvapivě dobré. :) Akorát ten její kluk bylo takový ucho, že jsem si říkala jak se s ním vůbec mohla dát do kupy, když i "Ptakopysk" byl sympatičtější. :) ()

Ilicka

Vida Drew Barrymore, z profláklé herečky režisérkou energického a nikoli nezajímavého filmu o kráse divokého, kontaktního rychlobruslení. Ačkoli pracuje s těmi nejprofláklejšími filmovými klišé o loserech a jejich cestě pod vrchol, těží z dynamického a nekokoukaného sportu, stejně jako z milé a bezprostřední Ellen Page, celého bruslařského týmu (mimochodem mě asi popadá ignorance, protože Drew jsem si uvědomila až v titulcích) a pohodové (?) maloměstské/sportovní atmosféry. ()

claudel

Téměř vše mi připadlo předvídatelné, režisérka Barrymore mi ve své roli lezla pořádně na nervy. Ellen Page dokázala už dávno, že umí hrát, ale touto rolí nevybočuje z řady. Průměr, čistý průměr, nic víc, nic míň. ()

ARI50

Sportovní záležitost na bruslích co si sám pamatuji a u když herci nejsou solidně přesvědčivý tak samotný příběh taky ne bohužel. ()

kajda.l

Tak kde začít. Nejspíše u ženy, kterou coby herečku příliš nemusím a tak o to víc mě mile překvapila svým režijním debutem(pokud takto bude pokračovat, tak ať u režie zůstane). Ano, Drew Barrymore s tímto poněkud na první pohled "nezajímavým" a již několikrát provařeným (nemyslím bruslařské prostředí) tématem si pohrála naprosto bravůrně, bez větších chyb a na téměř dvou hodinách nebyla chvíle, kdybych se začal nudit, jak jsem tímto filmem parádně profičel. Speciálně bych vyzdivl jednu scénu v rámci "teenege" filmů jsem nic podobného zatím neviděl (romantika v bazénu) hezky natočené. Herecky už to tak s Drew slavné nebylo a právě k její postavě mám, asi jako k jediné určité výhrady (scéna, kdy se vzdala své exhibice(poprat se ze soupeřkou) a raději zabodovala pro tým..no budiž), ale o postavu Drew tad nešlo. Hlavní hvězdou byla "brutální bejbina" Ellen Page, opět jedna velká "one girl show", naprosto přirozená a její postava navíc byla i velice sympatická, tato dívka má opravdu našlápnuto hodně vysoko a její další filmy rozhodně budu očekávat. Co závěrem, prostě Whip it mě zcela vtáhl, potěšil po všech stránkách ( rodiné drama, romantika, komedie) a po dvou hodinách vyplivl a já nemůžu jinak než 5*(díky holky) 90% ()

Ištván87

Ano, je to pravda. Takováto sbírka klišé se jen tak nevidí. Tenhle film má tolik záporů z hlediska současné filmařiny, že byste je ani nespočítali... Film je neskutečně neoriginální, každou chvilku přesně víte, co se bude dít v následujícím okamžiku a co chvíli vás tím dokáže i neuvěřitelně vytočit... Ale musím k tom říct jedno: Koho to se*e??? :D Komedie natočená s takovou lehkostí, s takovou očividnou radostí a s tak mile potrhlými hrdinkami/hrdiny se taky tak často nevidí. Téměř z každého záběru čiší obrovské zaujetí vším tím klišé, vidíte radost z natáčení, herečky jsou talentované, vtipné, svým způsobem i krásné a u některých z nich (ano, hlavně u režisérky samotné) se člověk vysloveně těší na to, co zase příště udělají... A další klad: Herci... Málokde v současné americké kinematografii jsou mužští hrdinové takhle vtipní a nedementní. No a poslední klad: Soundtrack... Tím nemám na mysli přímo hudbu, ale některé z použitých písní (No surprises, Jolene atd.)... Prostě mě tenhle film mile překvapil... 75% ()

Necrotongue

Druhý dnešní komentář, druhý návrat k dříve viděnému a stejný výsledek, ani v tomto případě jsem nemusel původní hodnocení korigovat. Soutěživé drsňačky, které by rozhodně nikterak výrazně nezasáhly do skladových zásob textilu, si mě už před lety získaly a bavily mě i dnes, poněkud klišoidní revoltu proti rodičům a následné oboustranné pochopení jsem přetrpěl bez větších následků na psychickém zdraví, a pokud jde o mě, tak se to Drew Barrymore slušně povedlo. ()

duklak2

Šokem pro mě bylo jméno režisérky. A pak také to, že je film zde tak dobře hodnocen. Já už si z něj moc nepamatuju. Vybavují se mi scenký, jak mladá dívka jezdí na kolečkových bruslích. Já už ani nevím jaký byl konec filmu. Přiznám se, že bych nejradši jednu hvězdu ubral, jenomže to by se mi příčilo, protože duklák je muž na úrovni, který má své zásady:-) ()

becki_tu

Překvapivě zábavný režisérský debut Drew Barrymore, který sice výrazně nepřekračuje zaběhnutá schémata žánru, ale je divákovi naservírován takovým způsobem, že se ani chvíli nenudí. A z Ellen Page se pomalu, ale jistě stává moje oblíbenkyně. ()

Juno bruslí a líbá holky

Juno bruslí a líbá holky