Columbo - Série 3 (1973) (série)

To je vražda, řeklo portské (S03E02)

(epizoda)
  • Česko Portské (více)

Velký znalec a výrobce kvalitních vín Adrian Carsini zavraždí svého mladšího nevlastního bratra Enrica, který byl výhradním vlastníkem rodinné vinařské firmy. Enrico totiž chtěl vinice prodat, aby měl peníze pro svůj rozmařilý život. Adrian tedy bratra omráčí, zavře ve vinném sklepě s vypnutou ventilací a odjede na několikadenní služební cestu. Po návratu přemístí mrtvolu do moře a vše nastrojí jako nehodu při potápění. Jenže poručík Columbo si všimne, že v době Enricovy smrti nebylo počasí, při kterém by se někdo šel potápět. A že Adrian Carsini nereaguje na zprávu o bratrově smrti tak, jak by bylo přirozené... (Česká televize)

Tominni

Jeden z lepších dílů. Donald Pleasence je jako odborník na víno výborný, celou dobu neochvějně odolává, ale stejně tak boduje i Columbo, který ho nakonec dostane na jeho silnou stránku. Jedno plus je, jak se Columbo stane na chvilku skvělým znalcem vín - jen za použití logiky. ()

PeteBuck

Parádna časť. Asi sa mi fakt páči, lebo otec aj dedo boli vinári, ale tu má Peter Falk naozaj dôstojného protivníka. Aj na poli hereckom. Ta scéna na konci v reštaurácii je bohovská. Donald Pleasence hrá výborne, myslím, že Peter Falk vďaka Columbovi stretol naozaj veľa hereckých talentov. ()

KukulienkaHO

Toto je prvá epizóda, v ktorej som súcítil s vrahom, chápal som vrahovu nutnosť spáchať tento zločin a myslím, že spravil... no, správna vec to asi nebola, ale tak... Navyše mi bola tá postava veľmi sympatická, najmä vďaka jeho predstaviteľovi, ktorým bol Donald Pleasence. Inak ďalšia veľmi podarená časť. ()

Moredogs

Môj oblubeny zaporak. Adrian Carsini, dostal sa k umyslu vraždit takpovediac v afekte. Išlo mu ovela a celkom ho chapem. Ku Columbovi pristupuje zdvorilo a celkovo si ma ziskal. Columbov vystup v reštike, medzi zlate momenty Columba. 87% ()

Peabody

Já tomu jásotu nějak nerozumím. Ano, Pleasence je skvělý, Falk vynikající, ale mohl by mi někdo vysvětlit, jak to, že ve čtvrtek se teplotou zkazilo víno ve sklípku, dokazuje, že Adrian zavraždil Enrica, skryl ho v neděli ve sklípku, odletěl na týden do NY, vrátil se a odvezl mrtvolu k moři /jo, nezaklapl střechu a v autě nebyly známky deště to jo důkaz něčeho podivného). Bratr se nezkazil ??, kdežto víno ano? Dobře, dejme tomu  ale kde je důkaz proti A? Za druhé - jednou z podstatných indicií bylo, že Enrico dva dny nejedl - jak nejedl? Proč a opět co to dokazuje, když byl od neděle mrtvý a ležel mezi láhvemi vína? Koukalo se na to skvěle, ale detektivkářsky mi asi něco uniklo. ()

LukasCL

Velmi dobrý díl, vražda je neplánovaná. Pro záporáka je víno všechno a v afektu zavraždí svého bratra, který hodlá prodat vinici. Díl nenudí a je vydařený. Potěšil i dabing Dalimila Klapky a Stanislava Fišera. Na internetu jsem měl možnost shlédnout ukázku původního dabingu s Petrem Haničincem a Milošem Kopeckým a byl jsem rovněž nadšen. ()

Donobonolono

Tak to pockat ... to ho jako usvedcilo to vino, ktery se zkazilo v horku ? Asi jsem pritroublej, ale nejak mi to nesedi. Za konec 4*, jinak za 5*. ()

vecnaAmbra

Columbo má málokedy takéhoto príjemne plešatého a požmurkávajúceho protivníka. Avšak moje sympatie jeho osobnosť nemohla získať pri predstave, že brata mohol vlastne ešte zachrániť, pri lepšej pozornosti vidíme že dýchal a zrejme sa v tej pivnici neskôr ešte hýbal a on ho nechal takto chladnokrvne postupne dožiť, zatiaľ čo si v pohode kupoval víno na aukcii. Takú smrť by som nikomu nepriala. Tá jeho sekretárka Karen ma tiež napokon prekvapovala. Nuž asi nie je všetko tak ako to vyzerá. Columbo je tu však v plnej paráde v najlepších rokoch, riadne strapatý, pískajúci si, sympatizujúci so svojimi rodnými Talianmi, s hlavou plnou prípadu kdekoľvek sa nachádza, no medzitým si stihne zapísať aj šalát a mlieko, čo žiada kúpiť pani Columbová. ()