Bohatý texaský investor Bo Williamson chce odstoupit od plánu financovat rozsáhlý stavební projekt vypracovaný architektem Elliotem Markhamem. Po návratu z dvouměsíčního pobytu v Evropě jej však čeká nemilé překvapení: jeho žena Jennifer investici schválila. Záhy po hádce s Markhamem Bo zmizí. Podle všeho opět odcestoval do Evropy. Jenže milionářova první žena Goldie tuší, že se stalo něco nekalého. Obrátí se proto na policejního vyšetřovatele Columba... (Česká televize)

andrii

Na beton. Nemá konkurenci. Tenhle vrah - z pýchy si vystavěl hrad, sebejistotou se/jej obezdil, ale poručík má za ušima, finální fintou udeří. Otřese v základech vybudovaným sebevědomím, které se ukáže být jen pouhým domkem z karet. ()

Master19

Velice zajímavý díl. Protivník je opravdu chytrý a nenechává nic náhodě. Už už to vypadá, že dokonce Columba převeze, ale chyba lávky... Perličkou je Columbova anabáze na úřadech při vyřizování povolení bourat a u návštěvy kardiologa. ()

Autogram

Columbo opäť vyšetruje predčasne a bez mŕtvoly. Ale aj tak sa zahryzne ako kliešť a nepustí, ani keď narazí na byrokraciu stavebných úradov a ich poludňajšiu pauzu, a dokáže dohrať hru až do konca. Hudobný vkus je veľká indícia, klasika verzus country, ho vedie priamo k cieľu. Zaujímavá bola prednáška o tom, ako faraóni naložili so svojimi architektmi. –––– A o mého manžela se nestrachujte. Věřte mi, on je až moc živý. – Říkám, že je mrtvej, cítím to v kostech. Vím o něm víc, než ta se dozví za celej život. Tenhle smutnej svět už opustil, na to můžete vzít jed. –––– Na génia se nedá pověsit cenovka. –––– Na tom autě mi něco nehraje. ()

majec4

Velmi dobra cast, na ktorej sa mi nepacilo len to, ze vrah ani nevie ako a bol hlavny podozrivy. Inak to ten Falk dobre ukociroval. Vrazdu nevidno, ale na druhej strane to bolo o cosi zaujimavejsie, kedze sme si nemohli byt uplne isty. Ci? ()

kkarx

Falk sice režíroval slušně, ale nějak to nakonec nedopadlo a vyšel z toho jen podprůměrný díl. Na vině byl ale nic moc scénář a ne Falk. Tohle můžete s klidem přeskočit. ()

Rudyamon

Jak jsem se dozvěděl, je to jediná epizoda, kterou Peter Falk režíroval sám, a to je škoda. Je to jeden z těch fakt dobrých dílů. Když uvážíme, že je to zároveň jediná epizoda, kdo ho někdo přirovná k pavoukovci, čili klíštěti, je to dost zajímavé... :-) A že těch jsme od padouchů inkasoval! V každém případě namyšlený architekt už víc šancí na urážky nedostal. Zajímavou perličkou filmu je jedna ze scén, které se nemohli stát. Když čekal Columbo na úřadu, několik míst za ním stál chlápek, který evidentně zároveň stál i v jiné řadě v jiné kanceláři, protože když tam Columbo odešel, chlápek už tam byl. Asi nebylo dost peněz na komparz. V každém případě díl je na jedničku, přesněji na 5 hvězdiček - 100%. Kdoví, co na to řekne “budoucí bývalá“... až ji jednou potkám... :-) ()

haWranka

Trochu jiný díl - bez samotné vraždy, tempo trochu pomalejší, ale opravdu dobré to bylo! Moc se mi líbila epizodka z úřadu, úplně jsem si vzpomněla na 12 úkolů pro Asterixe. ()