Herecká a manželská dvojice Nicholas Frame a Lillian Stanhopeová je v londýnském divadelním světě pojem. Oba se spolu pokoušejí o další úspěch v klasickém Shakespearově dramatu Macbeth. Dostanou se však do sporu s divadelním producentem Rogerem Havershamem – a během ostřejší roztržky jej Lillian náhodou usmrtí. Manželé odvezou Havershamovo tělo do producentova domu a vyrobí falešné stopy, aby vše vypadalo jako nešťastná smrt vlastním přičiněním. Tou dobou však na návštěvu Scotland Yardu přijíždí americký detektiv poručík Columbo. A na rozdíl od londýnského kolegy, vyšetřovatele Williama Durka, má na oba herce několik všetečných otázek... (Česká televize)

Master19

Columbův výlet do Londýna se skutečně vyvedl. Mimořádně vtipný díl s trošku rozporuplnou pointou. Výborné jsou postavy sluhy a vrátného. A záporáci jsou skutečně protivní, to se musí nechat. ()

Autogram

Columbo je na výlete v Londýne a pomáha Scotland Yardu tam, kde miestny Sherlock nestačí. Akurát to trvá príliš dlho a manipulácia s dôkazmi hraničí až s falšovaním dôkazov. ()

štísko

Pěkný díl. Až na ten závěr, kdy Colombo cvrknul do deštníku perlu jako usvědčující důkaz. Pravděpodobnost, že by se tam ve skutečnosti ocitla při zápase, byla minimální. Navíc nebyla příliš jistá možnost, že se Colombovy povede perlu střelit do toho deštníku a páreček tak usvědčit z toho z čeho je předtím obvinil. Musel také už nedůvěřivého intendanta přesvědčit pádným důvodem, aby to šlo celé zorganizoval. Závěr nepřirozeně vykonstruovaný. Jinak se mi to líbilo. ()

DocBrown

Na tomhle díle je samozřejmě to nejlepší Londýn a Anglie, je potřeba to vidět v originále a poslouchat úžasný britský akcent Bernarda Foxe (ostatně i Honor Blackman). Pro ten akcent si ho vybrali i do MASHe jako jednoho britského důstojníka, shodou okolností se tu mihne i nezapomenutelný obličej "Ugly Johna" z první série. Tohle je díl, který pro tu atmosféru (včetně hudbebního doprovodu) si pouštím na pozadí kdykoli je v TV. Nicméně scénář nic extra není a Columbo musí opět podvádět, aby se zločinec sám usvědčil, proto se Holmesovi nikdy nevyrovná. ()

laepus

Průměrný díl, což by normálně zasloužilo klasické čtyři hvězdy, ale prostě nemám rád, když ze mě autoři dělají úplného blbce, takže musím jednu dolů - proč přesně? Vydávat zbohatlické kalifornské sídlo za staroanglickou usedlost je dost ubohé... ()

kkarx

Viděl jsem x-krát a x-krát jsem zapomněl, a to i přes to, že se zcela netradičně odehrává v Anglii, čili člověk by si měl tím spíš pamatovat o čem to bylo. Za mě můžete klidně tuto epizodu vynechat a nemusí vás to nijak mrzet. ()

emdvojka

Mam rád Columba, kde Petra Falka dabuje Dalimil Klapka...bohužial Peter Haničinec ma až tak veľmi nezaujal a preto ani všetky dieli, ktoré dabuje tento herec nemám v obľube. Je to síce povrchné, ale nemožem si pomocť...takže aj preto je tento diel jeden stých obľubenejších.... ()

dakarin

Velice stylový díl ve staré dobré Anglii. Slavný Londýn - nádherné pohledy na Westminsterský palác, momentky ze středu města i od Temže, okomentování BigBenu, superintendant gentelman a posezení v anglickém klubu. Shakespearův Macbeth a stále stejné lidské touhy po slávě a dalších pokladech ze stejného měšce. Dívat se na nízkost tentokrát hodně slizkých komediantů nepotěší, jakožto pouze servilní věrnost sirova sluhy. Nicméně atmosféra filmu vždy vyjádřená s výborným situováním scény snímek pozvedá a činí zajímavým. Odměna pro sluhu je na jeho vlastní objednávku rychle dodána. Usvědčení s kuličkou úplně vpořádku nebylo :-( Tento způsob nachytání pachatele se objevuje u Columba vcelku často a lépe použit než zde - bývá to ta pověstná třešnička na dortu - zde ovšem korálek může způsobit poškození chrupu. ()

Grogan

Tenhle díl je skvělým příkladem toho, jak arogantní náfuka náš slavný poručík je. Když mu něco nesedí do jeho teorie (zde správný deštník), tak existují desítky vysvětlení, jen možnost jeho omylu je naprosto vyloučena. Na ty jeho podfuky jsem si už jakžtak zvykl, ale tady si dokonce pomáhá narafičením falešných důkazů, protože má jen za vlasy přitaženou teorii (sice správnou) a nic víc. Ostatní casting je excelentní, hlavně Bernard Fox a Wilfrid Hyde-White jsou skvělí, ani ta detektivní zápletka není špatná, ovšem jako v každém Columbovi je plná nepravděpodobných náhod a Columbo vždy nepřirozeně jde správným směrem, žádná falešná odbočka. ()