Columbo - Série 7 (1977) (série)

Jak vytočit vraždu (S07E04)

(epizoda)
  • USA How to Dial a Murder (více)

Psycholog Eric Mason ví, že mu nasadil parohy jeho kolega a přítel doktor Charles Hunter. Masonova žena nedávno zemřela za nevyjasněných okolností. Teď je řada na Hunterovi. Jako vášnivý filmový fanoušek má Eric dobrmany jménem Laurel a Hardy. A právě ty vycvičí, aby se vrhli na Huntera ve chvíli, kdy nic netušící muž vysloví určité heslo. Tím je poslední slovo titulního hrdiny z klasického amerického filmu Občan Kane. Poručík Columbo během vyšetřování netuší, na jak tenkém ledě se pohybuje, když na doktora Masona dotírá se svými všetečnými otázkami. Vrahovi nakonec nezbude, než Columba přimět, aby ve společnosti krvelačných dobrmanů vyřkl totéž heslo jako nešťastný Hunter… (Česká televize)

mahler

Sezóna 7 / epizoda 4 - rok 1977. ,,Tohle byl velmi jednoduchý případ. A to ani nejsem nijak zvlášť chytrej.". Komentář může obsahovat pár spoilerů: Takže pozor ... i když vraha známe od začátku. Vražedný nástroj / počet vražd: Dvojice dobrmanů vycvičených roztrhat každého od koho uslyší poslední slovo občana Kanea. Svědkyni útoku od uškrcení zřejmě zachránil nečekaný příchod poručíka. No a na konci se vrah pokusil nechat roztrhat i Columba. Vrah: Nicol Williamson jako inteligentní psychiatr Eric Mason - jenž poladil brzdy v autě svojí ženy a rozhodně originálním způsobem se zbaví i svého nejlepšího přítele (jejího milence). Rozhodně ale na člověka jeho inteligence zanechal tolik důkazu že by potopily loď. . . Resumé: Odsýpající díl, nemá hluchá místa. Zejména geniální je pes jménem pes. A pak především originální vražedný nástroj . ()

andrii

I když to tak vypadá, tenhle případ nebude žádná psina. Crrr, vrrr, vrtěti psy. Do slova, které příběh rozvíjí, se zakousli, ostatně i poručík se svou pečlivostí a prozíravostí. ()

Micione

Manipulátor se psy i s lidmi svůj čin provede mistrně, ale řeč vlastního těla ovládnout nedokáže. A tak zdánlivě spolehlivé alibi ztrácí stabilitu. Mechanismus spuštění je pro profesionála typu Columba hračka, co mu však potrápí hemisféry je nalezení slov, použitých ke smrtelné akci. ()

Master19

Vynikající díl. V podstatě zde jsou jen dvě osoby. Columbo a vrah. O to víc prostoru je na klasické "Columbovské" finty. Opravdu skvělý díl, ani nevadí, že vrah udělá tolik chyb... ()

šerminator

Tento díl je více takový detektivní a ponurejší. Tentokráte žádné srandičky, ale seriózní hra. Závěrečná scéna s biliárem je hodně povedená, stejně jako hra se slovy. Za zmínku stojí i jedna z prvních rolí pro k nepoznání mladou Kim Cattral (alias Samanthu ze Sexu ve městě). ()

Autogram

Columbo rád provokuje podozrivých a hraje sa s vražednými zbraňami. Pritom aj pri hre mu neunikne žiadny detail, ako signál v telefóne alebo hák na strope. Westernová scéna z filmovej dedinky, kam Columbo dokonale zapadol so svojím štýlovým autom, bola nezabudnuteľná. A tiež ma potešila mladá Samantha zo Sexu v meste. Záver s odhalením a usvedčením bol mimoriadne prekvapivý, napínavý, jednoducho skvelý. –––– Všichni potřebujeme svůj svět snů, poručíku. I psychologové. –––– Jste fascinující člověk, poručíku. Předstíráte, že jste štěně v baloňáku, co šťastně běhá po dvorku a hrabe si díry v zahradě. Jenže, zatím kladete miny a vrtíte ocasem. –––– Nechal jste důkazů, že by potopili loď. Motiv, příležitost, a na muže vaší inteligence jste se zamotal do spusty hloupejch lží. Spusty! ()

DocBrown

Jeden z nejlepších dílů a skvělá pocta Občanu Kaneovi (ačkoli ty saně bohužel z filmu nebyly). Nápad na vraždu skutečně originální a asi i reálný. Až na to rychlé přecvičení. A mlaďounká (ehm 22) Kim Cattrall s medvídkem byla opravdu k pomilování. A jen o trochu méně daleko drsnější Tricia O'Neil. ()

Yardie

Opět velice povedený díl. Provedení vraždy vskutku originální, to se jen tak nevidí. Nicméně také spousta chyb a nedomyšlení vraha. Jako vždy, několik vtipných momentů, kterými Columbo vždy oplývá. Vyřešení zápletky a usvědčení zlosyna jako povětšinou vynikající. Velmi dobrý díl. Howgh! ()

sona123

Columba milovala moje maminka, takze nemuzu jinak. Detektivky moc nemusim, ale tenhle opacny sled a to, jak ze sebe v klidu dělá C. hňupa, to nemá chybu. A tenhle díl taky stál za to. ()

majec4

Zaujimavo pripravena vrazda, ktora porucika nakoniec neohurila. Ten zaver nemal chybu, vysmiat vraha podobnym stylom nevidame casto. Vrah bol napriek tym vsetkym chybam vo vrazde top superom. Williamson ma dostal podobne ako Cassidy. V tejto casti sa mi pacilo aj zenske osadenstvo, hlavne co sa tyka vizualu. Tuto cast radim medzi svojich TOP 5. Fakt som sa bavil. ()

chrispe

Zatímco Kim Cattrall žmoulá medvídka a záporák (výborný) Nicol Williamson zjišťuje, co všechno nemá řádně promyšlené, je Columbo fascinován psím výcvikem... a mně prostě nejde do hlavy, jak se dá něco tak rychle přeprogramovat. U scény, kdy Columbo předvádí trenérce svého psa, jsem se fakt pobavila. ()

Allan

Docela pěkný díl, kde je hlavní padouch opravdu slizký až hanba (také tomu dost napomohl super dabing Jana Vlasáka). Jediné, co mě mrzí je, že pan doktor byl nakonec odhalen díky absurditě hned na počátku vraždy. Asi nikde na světě by se totiž nemohlo stát, že psi, kteří právě roztrhali člověka, si vesele hrajou venku s policajtem, místo toho, aby šupem putovali na utracení. ()