Shock Waves

Skupinka turistů, křižující Karibik, uvízne na nedalekém ostrově, jehož jediným obyvatelem je starý samotář - bývalý důstojník SS, který skrývá hrůzné tajemství. V hlubinách moře totiž leží vrak, v němž je ukrytý zlověstný náklad, četa, které kdysi sám velel, Toten Korps. (oficiální text distributora)

Karamanlis

Nedá mi neporovnať Shock Waves s o štyri roky mladším, vo viacerých ohľadoch veľmi podobným Rollinovým Zombie Lake. Formálne vzaté je Shock Waves o čosi lepším filmom, má lepšiu atmosféru, hercov či masky, no tvári sa možno až príliš vážne a zúfalo mu chýba nejaká tá porcia gore či nahoty, ktorými spomínaný Rollinov flák naopak disponuje. Aj keby sa však najlepšie momenty oboch týchto trashov zostrihali a spojili do jedného súvislého filmového celku, nebol by z toho nadpriemerný horor, nato v plytčinách či kríčkoch šmejdiaci nemotorní zombie náckovia nestačia. ()

POMO

Na malý rozpočet a uletený námet prekvapivo vydarený film. Rozhodne nejde o tak jednoznačný trash, ako by sa mohlo zdať z dejovej synopsie. Klišé formulky v dialógoch síce nechýbajú a hudba je ultralacná (a správne psychedelicky prazvláštna), no atmosféra sa dá krájať a celkový drajv filmu taktiež nespí na vavrínoch. Po krvi ani stopy, no napätie funguje. A nazi-zombíci sú cool. Zo začiatku možno vyvolajú mierny úsmev na tvári, no postupne si k nim vytvoríte rešpekt. Ken Wiederhorn vedel ako ich nasnímať, aby nabrali na démonickosti. ()

Adrian

Nuž moje pocity z tohto filmu sú niekde medzi Lhurgoyfovymi a Pomovymi. V danom žánri mám veľmi v obľube spomínaný ultralacný hudobný podmaz a celkovo ma pobavil aj samotný nápad, tvoriaci dejovú kostru celého filmu... . Za to tých gore efektov tam bolo na mňa málo, čo vo výsledku je značnou slabinou, pretože ony sú jedným zo základných stavebných kameňov filmov podobného razenia... :-) ()

Campbell

Tak čekal jsem více, ne že bych čekal nějak mnoho. Zombie náckové mě nikdy nijak extra nebraly, ale tady byl celkem dost cool plakát a obsazení v čele Adams a hlavně Cushinga mé očekávání jen podpořilo. Nicméně největší věc co mě tu nasrala byl právě Cushing, byl tu vysoce nevýrazný a nebál bych se označit za jeho nejhorší herecký projev, i když on tu moc neměl co hrát, většinou jen vykukoval zpoza stromu. Atmosféra nijaká a gore žádné. Ale i tak jsem se celkem sem tam bavil a pár scén mě zaujalo, slabší 3*. ()

giallo

Shock waves je solidní zombie-nazi horor, který rozhodně neurazí. Ano chybí tomu gore-efekty a tempo filmu je velice pomalé. Nicméně atmosféra vylidněného ostrova spolu s psychadelickou hudbou dělá divy a ten trashový feeling se fakt povedl...To, že za tímhle kouskem nestojí italská škola hororu, bylo pro mě velké překvapení. ()

• Vrak u ostrova je americká loď SS Sapona, která roku 1926 najela na mělčinu a posléze sloužila jako cvičný cíl. (Saccard)
  • Ve filmu hraje 8 herců 8 různých „zombie“. (MeanWhile)