Tento dvoudílný film je zpracováním románu Sebastiana Faulkse s názvem Birdsong, který je dnes už bestsellerem známým po celé Anglii. Rámec příběhu poskytují události první světové války, ale děj zahrnuje léta 1910 až 1916. Milostná linie, vášnivý vztah Stephena a Isabelle, který je však odsouzen k nezdaru, provází mužova léta strávená ve válce. (Film+)

lemonova

Občas až neznesiteľne pomalé. Navyše, keď som prvýkrát počula hlavný hudobný motív, bolo to krásne, keď som ho však počula pätnástykrát, chcela som niečo šmariť po obrazovke. Oveľa pútavejsie mi pripadali scény z vojny než romantická dejová linka, ktorá pravdupovediac neoplývala ani nápadom ani strhujúcim spracovaním. Za vojnovú časť príbehu a za Eddieho nádherné oči prihadzujem hviezdičku navrch. ;) ()

anatheman

Silné 4*. Další film po jehož zhlédnutí je nejlepším řešením jít se opít, oběsit... a pokud to nevyjde znova se opít. Neuvěřitelně silný příběh na pozadí nejzbytečnějšího konfliktu v dějinách. Nevadí ani extrémně dlouhá stopáž. Vše je totiž brilantně odvyprávěno, čemuž pomáhá práce s retrospektivou. Herci úžasní. O Eddiem nemá cenu pochybovat... Celkové depresi napomáhá i výtečný šibeničně melancholický soundtrack. ()

Ben Nevis

I když je Eddie dobrý herec (proto asi hojně obsazovaný), jako dvacetiletý mladík slintající nad cizí manželkou mi moc nesedl. S jeho obličejem vypadal na 30 už v patnácti. A když si odmyslíme reále, je příběh celkem plytký. Ve válce se většinou nic neděje (což je dle reality, když se bojuje v zákopu), až na závěrečnou akci. V romantickém vzpomínání zase hlavní zápletka závisí na tom, že ženské se chovají jako slepice. Je to film hlavně o tom, že i dobří lidé dělají chyby (viz Firebrace a jeho usnutí na hlídce) a dobrým lidem se děje smůla. ()

IdaHutt

Navzdory všem nadšeným komentářům ostatních uživatelů musím vyjádřit hluboké znechucení a zklamání. Nekonečně natahovaný příběh, jenž trapně zneužívá kulis války a válečného utrpení (podtrhuji: pouze kulis!), stejně jako se křečovitě snaží divákovi vsugerovat, že jde o příběh velké lásky, která ztroskotala kvůli - ouvej, zde je kámen úrazu! Jako hnací motor osudu nešťastných milenců zde totiž má fungovat totálně banální konfliktíček. Okázalá forma zoufale kontrastuje s povrchností a šablonovitostí děje, postavy de facto nemají žádný charakter, jsou to jen figurky vláčené nešikovnými autory nekonečným řetězcem zdánlivě efektních situací, jež však postrádají skutečnou vnitřní souvislost - dějovou, psychologickou, symbolickou, historickou... Mimochodem (pozor, spoiler) - ten závěr s objetími bývalých nepřátel na prosluněném pustém bojišti - to měl být pokus o infantilní symbol pro retardované diváky? Nebo bylo v listopadu 1918 kdesi na Sommě a spol. tak překrásné počasí? Ach jo! Literární předlohu tohoto filmového paskvilu neznám - a už ji ani znát netoužím. Skoro jsem musela litovat představitele hlavního "hrdiny", jemuž po celé úmorné (tuším) dvě hodiny neslezl z obličeje výraz vyjeveného bolu, nemluvě o jeho bezbarvé partnerce - Clémence Poésy totiž postrádá jak herecký talent, tak ženský půvab (jak jsem si všimla už např. v nepovedené TV verzi Vojny a míru). Tohle už tedy nikdy více! ()

Múra

No že bych z toho byla nějak extra nadšená říct nemůžu. Hlavní hrdina mi strašně vadil, hlavně ty záběry, kdy nekonečně dlouho hleděl do kamery s otevřenou pusou, děsný. Část z války mě bavila nejvíc. ()

alldo.raine

Zajímavě natočený film, kde se velmi vkusně prolíná současnost, čili první světová válka, s dějem před ní. Chronologické skoky jsou udělané velmi dobře a divák s nimi nemá sebemenší problém. Válka je zde velmi naturalisticky natočená, vztahová romance položená také velmi dobře. Jen si stále myslím, že Eddie je zjev, který hrát neumí, tvářit se neumi, vypadá jak nepovedená ženská. Jinak ale vše skvělé včetné krásného úsměvu Clemence Poesy. ()

Darkone444

S každým dalším filmem mi přijde Eddie Redmayne lepší a lepší. V tomto snímku dokázal skvěle vyjádřit emoce hlavního hrdiny a stačilo mu k tomu pouze nasadit ten správný výraz. Velmi povedený film, mou pozornost si udržel až do poslední chvíle. ()

jafuska

Film, který má svoji velkou kvalitu, nejen co se týče příběhu, ale obsahově, herci naprosto úžasní, tady nejde jen o lásku, ale v jaké dějové linii byla vytvořena, láska, která nezná hranic, nikdy nekončící, tam kde zuří válka, je láska dál v srdci, měla jsem co dělat, aby mě nějaká ta slzička neukápla, a hudba, prostě skvost, podmanila celý příběh do nejmenších detailů, ano takto si představuji dokonalý film, tleskám, ()

ondey

Hrůza a děs přijdou náhle a kontrast toho jací jsme byli a jací jsme a budem, je nezměřitelnej. Po prvních 30 minutách už trochu předvídatelný, pointa prozrazena po další půlhodině, přesto na televizní poměry tak neskutečně filmařsky odpracovaný, že se těšíte na další kostým z retrospektivních scén nebo další scenérie ze scén válečně současných. ()

Rediik

Šílené.. jedním slovem - šílené. Jeden z miliónu příběhů a osudů lidí, kteří žili v době 1. světové války. Přesto je každý z nich zcela unikátní, jedinečný. Birdsong jsem odkládala, protože jsem už instinktivně cítila, že po shlédnutí nebudu mít zrovna příjemnou náladu a že se budu zamýšlet nad tím, jak strašné muselo toto období být. Ne, opravdu si to nedokážu představit, kdo to nezažil, nemůže se do toho plně vcítit, ale může se o to alespoň snažit.. Celý film jsem obdivovala skvělý výkon Eddieho Redmayna, úžasnou kameru, skvělého chlapa a tuneláře Josepha Mawla, půvabnou a křehkou Clémence Poésy.. Po zhruba 2 a půl hodinách mé oči znovu vidí na obrazovku bez slz. Tuším, že to není jenom dnešním dnem, protože kdykoliv bych se na Birdsong koukla, zážitek, prožitek, pocity a slzy by byly stejné.. ()

Dextwer

Válečný - romantický snímek z 1. Světové války, který nám spíše než efekty z průběhu válčení přináší velmi propacovaný náhled do pocitů účastníků této hrozné války, kdy si člověk uvědomí, že všichni zabití, zranění, zúčastnění nebyli jen čísla, jména, ale že měli své životy, své blízké, někoho koho milovali a na kterých jim záleželo a tohle se tvůrci snímku povedlo zachytit a popsat divákovi téměř dokonale.▐ Zajímavosti: * Autorem stejnojmenné literární předlohy z roku 1993 je Brit Sebastian Faulks. "Birdsong" je součástí knižní trilogie pojednávající o životě Stephena Wraysforda. ▐ Moje hodnocení: 70 %▐ ()

backi

Dnes som dočítal román Sebastiana Faulksa a bol som zvedavý na filmové spracovanie. Oproti knižnej predlohe je to o dosť horšie. Dejové línie sú zjednodušené, pričom skutočné emócie nie sú zďaleka také silné ako pri čítaní knihy. Napriek tomu je film pozerateľný a páčila sa mi najmä rola Jacka Firebracea. ()

solisoli

Zjavný TV príbeh. Dej pútavý, niečo medzi romantikou a drámou. Lenže scény rozťahané čo uberalo na dramatickosti, kde som už nechápal zmysel. Všetko to v nepádnom naturalizme sa dejovo mohlo odvíjať razantnejšie, nebolo by to v mnohých pasážach tak nepresvedčivé, že potom som nevedel precítiť dramatické scény z bojových línií, čo kazilo dojem celého deja. Tak pokojné chovanie vojakov v prvých frontových líniách som ešte nevidel. Na vzdory tomu výprava, pôsobivé herecké výkony, slušná hudba. Škoda, pokiaľ by to bolo lepšie rozpracované projekt mohol mať určite naviac. V prípade druhého zhliadnutia by som to asi nedopozeral. ()

Dana1926

Válku, lásku, chyby, ztráty to vše Birdsong nabízí. Musín říct že BBC je oficiálně mou nejoblíbenější továrnou na zfilmovaná knižní díla. Příběh si pohrává s paradoxy války, životy lidí kterým zničila život. Hlavní hrdina proplouvá životem učí se ztrácí, naléza odpovědi u jiných. Eddie Redmayne je excelentní, vyjádřit bolest emoce člověka poznamenaného válkou i vlastním životem s takovou silou a citem klaním se...'There's nothing more, Sir love and be loved ' ()

Susperian

Film plný klišé a pomalých scén, ale je to uděláno s citem a ta jemnost, která z filmu vystupuje, mě doslova pohltila. Skvělé herecké výkony a hypnotičnost si zaslouží za mě 9/10 ()

Sympy

Vzhledem k tomu že jsem knihu četl jsem počítal že mě film zklame,ale bavil mě. Film je sice jinak nafázovaný a období e vlastně prolínají místo tří po sobě jdoucích etap,ale jak říkám ve filmovém provedení to stačilo.A ještě k vyobrazení lásky mezi hlavními postavami-tak zde se knihou filmaři zrovna moc neinspirovali. Každopádně opravdu jsem byl mile překvapen a lidem co nemají čas nebo neradi čtou to můžu jen doporučit. ()

Kozlowski8

Příběh lásky vdané ženy a mladého důstojníka, které nebylo dopřáno, aby se rozvinula. Přišla totiž ve špatnou dobu, kdy se nad Evropou snášela mračna 1. světové války... V příběhu se střídá linie romantická, milostná - s až červenoknihovní atmosférou a linie drsných zákopových bojů. Na televizní film velice dobře natočeno, se slušnou výpravou a krásnou hudbou. Škoda, že to úplně nepasovalo dvěma hlavním aktérům. Zejména Clémence Poésy mi není sympatická ani jako žena a moc se mi nelíbí ani jako herečka. Přesto solidní, nadprůměrná podívaná. 65%. ()

zigy

první drsná světová válka kombinovaná s romantikou pro svíčkové báby...zvláštní kombinace, že? taky z toho vychází takový nanicovatý příběh lásky v kruté válce, kterému moc nevěříme.... ()