Letopisy rodu Shannara

• USA The Shannara Chronicles (více)
USA, (2016–2017), 13 h 49 min (Minutáž: 40–42 min)

Předloha:

Terry Brooks (kniha)

Hudba:

Felix Erskine

Série(2) / Epizody(20)

Zapovězení zlí démoni se začínají vracet na světlo světa mytických Čtyř zemí! Letopisy rodu Shannara je epická televizní adaptace rozsáhlé knižní fantasy ságy spisovatele Terryho Brookse. Odehrává se tisíce let v budoucnosti a popisuje dlouhé putování tří hrdinů, na jejichž bedrech spočívá osud světa. Kříženec mezi elfem a člověkem Wil (Austin Butler), elfská princezna Amberle (Poppy Drayton) a tulačka Eretria (Ivana Baquero), kterým pomáhá poslední druid Allanon (Manu Bennett), musí zachránit starověký strom Ellcrys a zastavit armádu démonů. Jinak je se vším konec. (TV Prima Cool)

JohnX

Jdu ze čtyř hvězd na tři - kvalita dílů postupně ale jistě upadá, což je škoda... začali tak slibně. Úctyhodný pokus, MTV, snaha se cení. ()

Kusanagi

Luxusní seriálové zpracování výpravy jedné družinky v Dračím doupěti. Amatérské výkony hlavních hrdinů (netýká se druida a krále elfů či co to je) a stupidní scénář (nehaním knihu/y, nečetla jsem) zcela eliminují krásné prostředí, ledabylé pozůstatky "moderní" civilizace. Když to shrnu, tak plný počet hvězdiček bych dala openingu, ten je opravdu skvělý. ()

Revelate_17

Hrozné... knižní předlohu mám moc ráda, ale tohle se od ní značně odchyluje - což se asi dalo čekat, ale přijde mi to příšerně zpackané. Stupidní dialogy, scénář odflánutý jak jen to jde. Hlavní hrdinové se mi moc nezdají - když si vybavím knížku, tohle je opravdu krok vedle (včetně kostýmů - bože, ty rádoby "sexy" oblečky těch holek - to byl čí nápad??). Snad se aspoň teenageři baví... ()

horal3310

Dostupných osm dílů jsem viděl během cca 15ti hodin a asi to byla chyba.Kdybych čuměl tak jak se má,co týden to díl, tak bych třeba neměl ten pocit stereotypu.Sice se děj celkem akčně posouvá dál a dál,ale za opakování nejspíš předem natrénovaných klišé.Ne že by se na to nedalo koukat,ale to opakování scén co si jsou velmi ale velmi podobné mě nijak moc nenadchlo.No a ta diskotéka ke konci osmého dílu,tak to už snad ani nekomentovat.Určitě si seriál najde dost příznivců a i když dám jen 3 hvězdy tak čučet budu určitě dál.Třeba se elfí princezna naučí hrát a nebo hlavní hrdinové přestanou v pravidelných cyklech upadat do zajetí a dají někomu pořádně na držku.Uvidíme. ()

smoukii

to provedení je úplně ukrutný - všichni pořád čistí a nažehlení, jdou třeba spáleništěm plným popela a nejen že se jim neušpiní nic (ani boty!), ale nezvedne se ani obláček toho popela ve kterém pobíhají....nebo kolem sněží a jim nejde od pusy ani náznak páry, a tak bych mohla pokračovat donekonečna....kromě naprosto úděsných herců a strašných dialogů je právě tohle něco, co to sráží na naprostý dno....chápu, že na MTV musí být všichni čistí, nalíčení a pěkní, ale aspoň boty nebo ruce si bývali mohli občas ušpinit když se probíjí tou divočinou :-D ale upřímně právě proto na to zatím koukáme dál - protože snad u ničeho jsme se takhle nezasmáli...ale mám tušení, že brzo mě přestane bavit na to koukat jen proto, abych viděla, čeho všeho je tahle skupina "filmařů" schopná... ()

Mesmerino

Keď zmiešame Pána prsteňov (námet boja proti absolútnemu zlu) a Hunger Games/Diveregenciu/Harryho Pottera (námet vyvoleného a zdĺhavý vývoj vzťahov medzi postavami) dostaneme Thes Shannara Chronicles. Kniha napísaná v sedemdesiatych rokoch minulého storočia, ktorá doteraz sedela na striedačke, kým vychádzali lepšie a kvalitnejšie fantasy príbehy na striebornom plátne alebo v seriálovej podobe. Kedže Pán prsteňov, Narnia, Harry Potter, atď. už svoju slávu ''vyčerpali'' dostala sa na scénu interpretácia kníh Terryho Brooksa. V ponuke je stále sága Game of Thrones, ktorá určite ovlada fantasy žáner a preto príbeh Shannary vyšiel v zime. Ak by tvorcovia chvíľku počkali a vypustili by Shannaru o niečo neskôr, keďže GoT sa už pomaly blíži k svojmu záveru získalo by MTV určite viac divákov, ktorý fantasy žáner zbožňujú. K spracovaniu: príbeh zaujímavý aj keď budete pri pozeraní schopný predvídať udalosti (podotýkam, knihy som nečítal), herecké obsadenie dobré (Manu Bennett a Ivana Baquero - som fanúšik Spartaka a Faunovho Labyrintu). Nepáčilo sa mi zdĺhavé riešenie milostnej trojice, ktoré mi silno pripomínalo Hunger Games a tiež mi prišlo zvláštne, že elfovia žijúci pod čarovným stromom neveria v mágiu, a to že ľudia sa po ''konci sveta'' vrátia do stredoveku čo mi nedávalo zmysel. Ako novinka ujde, preto dávam tri hviezdičky za 1. sériu a očakávam, že vyjde aj druhá (čo vyplýva z poslednej časti). ()

Ryorka

nooo teda bída. Ze začátku jsem teda čekala co se bude dít v dalším díle celkem v napětí ale po čase prostě ten napnelismus vyprchal. Herci jsou nudní, dialogy jak pro děti ze školky. Dokoukala jsem první sérii jen proto, že jsem čekala co se z toho vyklube. Po první sérii, po lepším začátku je horší konec ()

Coques

Myslím, že producentov seriálu poteším, vydržal som to až po šiesty diel. Na to čo som dostal na tanier je aj to úspech. Možno by nebolo zle keby aspoň raz za čas zlo vyhralo nad elfami a pekne si tých naivných a sladkých blbečkov Dagda uškvaril v pekelnom ohni.. ()

Mixam

Po začátku jsem si říkal, že to celkem ujde, ale každým dílem klesá kvalita. Prostředí vypadá fajn, zřejmě ale zapomněli rozvrhnout rozpočet a to jim bylo osudným. Scénář děravý, celý dej strašně urychlený, postavy snad ani nevědí co vlastně chtějí. Nevím, zda herecné výkony přisuzovat neschopnosti herců nebo scénáři. Po negativním hodnocení mohu snad říct, že se na to dalo dívat a jsem zvědav co přinese druhá serie, pokud bude. ()

trici

Skvělé po vizuální stránce a velmi dobrá výprava. Taktéž démoni jsou velmi precizně vykresleni. Tím to ale končí. Vše ostatní je doslova slaboduché a ploché, nic nefunguje. WTF momentů na jeden díl je k nespočítání. Končím dílem kdy tři hlavní hrdinové padají ze zasněžených vrcholků hor do hluboké zasněžené skalní propasti a probírají se v uprostřed hustého zeleného lesa ve strouze po kotníky. 25% ()

Fixa

Mám rád fantasy. Ačkoliv ho čtu, k Shannaře jsem se nedostal. Nemám rád elfy a hlavně nesnášim tenhle typ fantasy. Záporňák strašně zlej, co chce všechno zničit a proti němu skupinka hrdinů, co musí zachránit svět. Považte, co je to za idiota - Všechno zničí, tak čemu pak bude vládnout? (to je jenom stručné shrnutí věci) No nic. Takových příběhů je prostě hromada a ten kdo nečte fantasy má pak o tomto žánru zkreslenou představu a hází ho do tohoto jednoho klišoidního pytle (reputaci trochu napravila Hra o trůny). A teď k seriálu. Příjemně mě překvapil a rád jsem se na něj díval. Odpouštěl mu patos a ubrečené scény, protože se mi líbila vizuální stránka. No a taky se mi líbila ta zlodějka a v druhé dějové linii to držel pohromadě druid. Ostatní tam byli takoví modelové a modelky ve zvláštních kulisách. Takže zápory: Nezajímavý příběh, plačící scény, scény rádoby povzbuzující, scény objímací (prostě je tam docela dost trapných scén), vyumělkovaní modelové a modelky (ale co, vždyť jde o elfy), jen pár interiérů s divadelníma kulisama, trapné masky záporáků a hlavně (možná jde o spoiler) poslední "velkolepá" bitva, kterou bych nazval - bitva dvaceti týpků u příkopu. To jako mysleli vážně? Mluví o tom, že na jednoho vojáka připadá tisíc démonů a pak tam v trapných maskách po lese běhá malá skupinka z LARPU a dělají mezi sebou mezery, aby to vypadalo, že je jich víc? To u mě fakt dost kleslo na hodnocení. Asi neméli prachy nebo co, ale to je prostě neomlouvá. A teď klady: postapokalyptické prostředí přestupující do fantasy (i když těch záběrů je tam opravu poskrovnu a zbytek se odehrává v divadle), Eretria (dobře vypadá), Allanon (umí hrát.....no dobře, i někteří jiní), občas se tam objeví nějaká ta krev (bez ní by to prostě nebylo ono). No a dál už nevím. Jo, bylo to krátké a rychle to uteklo, takže mě to udrželo až do konce. ()

wiking

Hlavní věc co mi na tomto seriálu chybí je málo akce. Všude jsou tisíce démonů, ale boj s nimi žádný. Děj se točí pořád dokola. Skupinka třech bytostí putuje světem, několikrát je chytí, pokaždé se jim podaří takřka tím samým způsobem osvobodit a utéct. Will jako čaroděj mě zklamal, kameny použil v podstatě jen v posledním díle kde se odehrála scénka podobná z Harryho Pottera. Zabil jsem tímto seriálem 3 dny a mé pocity jsou rozporuplné. Vizuálně se mi to celkem líbilo, ale postavy a děj samotný je celkem průšvih. Myslím, že momentální průměrné hodnocení 65% celkem odpovídá. ()

belegaer

Skvělé kostýmy a co se vizuální stránky věci týče. Taky svět vytvořený spojením post-apo, fantasy je moc povedený a bavil mě. Efekty a souboje nebyly špatné. Ale děj je dost předvídatelný, skoky od jednoho k druhému jsou dost rušivé. Celkově to dost zklamalo moje očekávání dobrého fantasy. I kdyby to bylo laděné víc jako pohádka, bylo by to příjemnější než telenovela s mladým zajíčkem, který se celých 10 dílů není schopný rozhodnout která že mu to přirostla k srdíčku a tak pobíhá od ničeho k ničemu. A tady toto se chvílemi, no spíš dost často, řeší víc než samotný děj. Svět je to vskutku kouzelný a funguje moc pěkně, ale jakmile přijde na děj a vše kolem celý první okouzlený dojem se pokazí. ()

kiva

Škoda, škoda, škoda, promrhaný potenciál vždy zamrzí, tím spíš, že mám fantasy žánry ráda. ()

Serafina

Ta herečka, která hraje princeznu Amberle, je nová Kirsten Stewartová. Její herecký rejstřík zahrnuje vykulené oči a starostlivě nakrčené čelo, a s tím si vystačí celou dobu zachraňování světa :) ()

huhuhu783

To se mi snad do p*dele jenom zdá. Ok, chápu,že je čas udělat seroš v hlavních rolích s mladejmahezounkejma ambiciózníma vyblblencama stíženejma fejsbůkovou dobou aby si trochu zahopsali před kamerou místo sedění u PC nebo mobilu. Ale.Od druhýho dílu sem měl pocit jako by se nic nestalo kdyby se už žádný další díly nenatočili. Děj je tak průhlednej,že když máš blbý spaní se zlejma snama na který si ráno vzpomeneš tak by to vydalo na lepší a kvalitnější scénář. Mladí kreténi sou tak průhlední,že by i totální vyblblýho skřeta napadlo jak jejich království zničit kdyby je nechránil strom kterej z vlasní imbecility a pohodlíčka nechali uschnout. A už vůbec nechápu jak nemohli mlaďasi nikdy slyšet o Válce ras když od ní uběhlo tepráv podělanejch 30 let (vo druhý sv. válce se mluví a hlavně VYUČUJE dodnes,ale možná ve škole čumněli na fejs). Š*kání už ve 4 dílu to fakt nezachrání,zároveň ten pruchod kterej skřeti omrkli od stromu a pak ho použili je tak jednoduchej a slaboduchej,že sem začal mlátit hlavou do stolu a divil se,že jim tam tím tajným vlezem už nenalezla celá říše. V 5 dílu mě totálně psychycky zdevastoval a vyplenil ten mladej a totálně vyjebanej kapitán stráží výpravy kterej by mohl velet tak akorát ve fejsbůkový strategický hře kde jde vo h*vno,pač stačí zmáčknou čudlík a hraješ znova. No a v současnosti sem v půlce 6 dílu a mám po ruce prášky na infarkt,pač sem si myslel,že v tý pevnosti je uvítá sám Áda Hitlerovic,ale byl to někdo jinej (možná škoda) a KAPITÁN mu zase hned věří i když je do očí bijící i debilovi,že to bude pr*ser. A to že je Druid na kterým vysí záchrana celýho světa a všichni mu musí bezmezně věřit z JIHU je též čudné.No mám pře sebou ještě asi vosumnáct minut života než ten šestej díl skončí a snad prášky zaberou. Doufám že už nic podobnýho nebudou dotáčet dál,pač by to mohl ods*at i někdo další na psychice. Má nejoblíbenější postava je tulačka,pač jako jediná nemá v hlavě nas*áno a ví co chce a jak to získat,Dyt za 5 dílů vochcala toho blonďatýho dementa už několikrát. Dvě hvězdy pouze a jen za efekty nezničitelnejch démonů P.S. Dva démoni vobrátili slavný království nohama vzhůru a v pohodě by je rozmetali tak fakt nemám sílu sledovat dál,až vopadá celej strom a partiča naivních zhejčkanejch mladejch krásňoučkejch fejsbůkářů zase bude zachraňovat jednou klávesnicou všemulidu prdel a jestli neumřeli taxe mají rádi dodnes. ()

vw.cobra

Jako kluk jsem hltal knihy Terryho Brookse a zpracování tohoto seriálu mi přijde velice povedené. Ano, mohlo to být temnější jako Pán prstenů, ale zase na druhou stranu ani knihy nejsou temnou atmosférou rovny knihám J.R.R. Tolkiena. Vítám to jako příjemný oddechový fantasy seriál, kterých je velmi poskrovnu. Za mě plný počet - 100%. ()

Tina.T

Ach jo. Já bych tak strašně chtěla... to dokoukat, ale ono to fakt nejde. Vydržela jsem 6 dílů a vzdávám to. Je to blboučké, herecky dost strašné, dějově ještě horší. Jestli tohle je jedním z nejoblíbenějších fantasy seriálů v USA, tak to o ledasčems svědčí. Když rozkoukám seriál, cosi mě nutí to shlédnout všechno, že to přece nemůže být tak hrozné... no, může a kdyby se netočilo digitálně, chtělo by se říct - škoda celuloidu, herců a času (diváka). ()

Foxgirl

Jen málokdy mně nadchne hned první epizoda a taky si tak trochu myslím, že to celkem hodně ovlivnilo mojí oblíbenost tohoto seriálu. I když se postupně kvalita dalších dílů zhoršovala, tak jsem vydržela až do konce a rozhodně toho nelituji. Knihy jsem bohužel nečetla, ale po shlédnutí o tom uvažuju... Každopádně pokud nemáte moc rádi natahování děje, tak se na to asi radši moc nedívejte... ()

Triticum

Tak...zacnem od konca. Terryho Brooksa a jeho "The Shannara chronicles" v kniznej podobe mam precitane takmer vsetky. Ide o autora ktory svojou prvou knihou PROSTE LEN skopiroval pana prstenov (netusim ako nieco take mohli realne vydat) a v dalsich knihach...povedzme...dost vyrazne sa nim inspiroval a vlastne stale tocil len tie iste pribehy s nejakymi obmenami dokola...bola to lacna, rychlokvasna literatura a fanusik Dostojevkeho by si s nou asi moc neuzil. No, ale hoci sa asi kazdy citatel par krat zastavil a zamyslel co za volovinu to vlastne cita a ako ho urcite veci mohli napadnut, Terry Brooks do toho dal proste daco, co cloveka ku knizke "prilepilo" a nejakym sposobom ho zaujalo. Vytvoril oddychovu, nenarocnu literaturu, kde bol sice dej absolutne plytky ale mal dostatocny spad. No...a toto Terry Brook-ovske knizne fluidum, ktore robilo z braku citatelnu zalezitost a bolo s nim nutne zaobchadzat velmi citlivo a opatrne .... proste v tomto serialy TOTALNE ODDRBALI a vytvorili z toho sragorovinu pod znackou MTV. Nebudempresne porovnavat knizny a filmovy pribeh...snad len ze tie najlepsie pasaze z knihy dali prec a nahradili ich "zamilovanými scenami" medzi nejakym chujom co sa tam uplne mimo kontextu objavil a odfarbenou elfskou blondinou. Skor mi hlavou vrta hlavne otazka..ako mohli dat hrat GIMLIHO elfskeho krala...to uz kde sme bohaca :D No a teda...herecke vykony zle, cele nemasne, neslane....eeeee tak trochu debilne. Ja neviem, fakt som asi rad ze nie som v sucasnosti pubertakom. ()