Je to pták? Je to letadlo? Ne, mechanický kluk – Astro Boy. Byl stvořen pro napínavá dobrodružství, které může prožít jenom on. Jeho táta, slavný vědec Tenma, mu do vínku dal super sílu, rentgenové paprsky, rychlost a schopnost létat nad oblaky. Astro Boy poznává svět, učí se lidským emocím, když tu je jeho rodina a přátelé ocitnou v nouzi. Odvážný kluk se proto vrací do rodného Metro City, aby čelil možná dosud největší životní výzvě.

Astro Boy pochází z hlavy Osamu Tezuky, který je přezdíván Bůh mangy, tedy japonských komiksů. Příběhy malého chlapce začal vydávat počátkem padesátých let minulého století. Ty byly později přepracovány do televizního seriálu. Právě jeho podoba tehdy udala směr celé japonské animované produkci a dodnes je v ní patrný Tezukův vliv. (oficiální text distributora)

Anderton

Ako fanúšika Asimovovoiek ma film celkom zaujal, len je škoda, že je až tak prehnane mierený na detského diváka. Užiť sa ale v kľude dá. Všetko beží ako po masle, ak sa umiera, tak sa aj zázračne oživuje (že by tu niekto vážne pchal kresťanské odkazy?), akcia je síce prehľadná, ale nakrútená tak, aby boli kladné postavy stále vo výhode. Po 10 rokoch už aj tá animácia nepôsobí zrovna odzbrojujúco, určitú nesmelú štylizáciu tam však cítiť. Je ale zrejmé, že japonský originál musel ustúpiť potrebám hollywoodskej, resp. internacionálnej formy vo všetkých mysliteľných smeroch. ()

teutates

Byť decko skočím z okna a dúfam, že ma tato strojar zachráni... no nie? Neviem, čo by som si s toho ako dieťa vzal... sebaobetovanie? určite by som to v 13 rokoch chápal a zachránil svet... huuureeej. 4/10 súhlasim s názorom, že animáky začínajú zakopávať v dosť podstatných veciach ako je myšlienka, konečný dojem, pointa, ponaučenie... ()

predators

Na můj vkus až moc dětské a s nepovedeným dabingem(dokonce i tím anglickým). Jinak nedotažený mix několika animé žánrů... 40% ()

Slartibarkfast

I když jsem příznivce animáku musím přiznat, že tohle nebyl můj šálek kávy. Prvotní myšlenka a záměr se mi líbil, ale zpracování a hlavně konec mě dosti zklamal. Když vzpomenu třeba graficky nedotaženou, ale za to citově nabitou Terru, tak se to nedá srovnat. Průměrná zábava o klukovi, co se stal robotem. Doporučuji jen citově zakrnělým jedincům bez smyslu pro děj. 50% ()

Zodd

Japonský Mickey Mouse v rukou Hong Kongu a Hollywoodu. Snaha o zachování stylu je vidět, ale po emocionální stránce jde o prohru vzhledem k slibnému náčrtu. Ani příběh není nejvěrnější, působí jako dlouhý úvod K.O.ovaný závěrečnými titulky. Btw na robotí soudruhy (no kidding) neplatí fyzikální zákony. Takhle přímá citace dvou pixarovek rovnou v úvodu a závěru vypadá jako alibismus. Navíc film zbankrotoval studio, přestože již mělo nachystaný trailer na další snímek ()

Němi

Male studio IMAGI se nemuze rovnat nejvetsim hracum, ale stejne jako u CGI Zelv ninja vytvorilo sympaticky svet. Astro je zameren na mensi divaky, ale narozdil od jinych z nich nedela idioty a obcas citlive nakousne velmi dospele tema. Navic se nesnazi za kazdou cenu podbizet a levne prodat, budiz tedy 4* za sympatie. ()

Slarque

Nevím, možná je to pro děti, ale je to prostě taková animovaná sci-fi napůl plynu. V Hongkongu nakonec spáchali naprosto tuctový kousek bez chuti a bez zápachu, což je vzhledem k potenciálu světa této mangy spíš smutný výsledek. ()

iamek

Animace sice pokulhává, ale je to docela příjemná změna oproti přeplacaným animákům od Pixaru. Snímek mi strašně rychle odsypal a docela jsem se bavil i přesto, že film je určen pro menší publikum. ()

klerik

Prekvapivo dobré. Pár fakt drsných vtípkov. Lepšie ako ROBOTI. Akcia veľmi zaujímavá, aj keď mne osobne chýbalo riadne vygradovanie, resp. trochu viac gulervúckosti (finálny gigant robot bol cool). Ale keďže je to jednoznačne film pre deti, dávam rovnaké hodnotenie, ako som dal SÚBOJU O PLANÉTU TERRA alebo DELGOVI... ()

GigaPudding

Geniální kluk Toby rád blbne okolo nových projektů svého geniálního táty v létajícím městě Metro city vznášejícím se nad zabordelařeným povrchem země a sice je to "západní" město stejně jako je západní celý film astro boy, ale hora Fudži tam stejně zůstala :). Jednoho dne se ale stane nehoda a vznikne roboToby, o kterém celý film je. Astroboy se rozjíždí zábavně udělanou reklamou na metro city a jejich roboty, která pak ale plynule přechází do normální podoby filmu, což je na Astroboyovi asi to, co na první pohled diváka může zklamat. Něco ve stylu té úvodní reklamy by tam mohlo být víckrát, ale i tak jsou roboti zábavní a super, jenže naproti tomu jsou lidské postavy hrozně suché a jen se tváří, že v jejich slovech a výrazech jsou nějaké emoce, protože krom Astro boye jsou všichni hrozně málo uvěřitelní a jejich animace je hrozně strohá oproti animacím robotů a hlavně oproti obličejovým animacím z jiných filmů. Tomuhle taky moc ani nepomáhá dabing a to obzvlášť pokud jde o Nicholase Cage, který spolu se strnulou animací své postavičky vypadá jak kdyby nevěděl, co to vůbec dabuje, a dál hlavní zloun prezident Stone, který občas ještě i trapně vtipkuje. Posledním problémem je ten fakt, že celý příběh vypadá jak úvodní epizoda seriálu o Astro boyovi, protože se toho vlastně moc nestane a dokonce i na závěr dostane divák návnadu na pokračování. Asi jako kdyby batman begins byla jen ta část, kdy se z Bruce Wayna stane Batman a to co pak dělá v Gothamu už by tam nebylo :). Na druhou stranu ale příběh pěkně plyne a nenudí, je to všechno pěkně barevné a hlavně to má ty vtipné roboty a pro děti je to fajn film, který by měl šanci dostat se aspoň na ****, ale s tím výše zmíněným to zvládne jen na tu slušnou ***. ()

Terva

Došla mě zásoba filmů a tak jsem šáhnul po tom posledním, co jsem měl doma. A byl to Astro boy. Dlouho jsem ho odkládal a bál se, že to bude tuctová záležitost. Ale nakonec jsem překvapen. Z Astro boye se vyklubala docela pěkně kreslená, dramatická, akční sci - fi z perfektním ozvučením a pěknou hudbou. ....stůj, máme zákony robotiky !!! Nesmíš ublížit člověku !!! To platí už 50 let. Jsem ze staré školy, odpovídá robot a šlápne...... Hudbu dělal John Ottman. Film je natočen podle Japonského manga " Astro ". ()

PauloZ

Pro mě dost rozporuplný animák, chvílema bych dal 4* chvílema zas jenom 3*, nebo 2* a ten konec s jakýmsi vetřelcem byl divný. Potenciál filmu byl rozhodně větší. Ale uteklo to rychle a nenudil jsem se. Zatím 3, uvidíme co uděla druhá shlédnutí, jestli nějaké bude. ()

F.man

Poměrně svěží a parádně odsípající animák. Vůbec žádný problém nemám se stylem animace, která je, ano, na míle vzdálená trendu Pixaru. Jiné se ale nerovná nutně horší. Naopak, k onomu dětskému stylu to sedí dobře. Spokojenost i s většinou vtipů, potěšen solidní akcí a na měkko z milého hrdiny - solidní tři. Onward and upward... ()

Kryton

Neznám předlohu, ale Astro Boy je vcelku ucházející zábavná jednohubka. Animace je příjemná, je tu plno sympatických postav a jeden ultra padouch, který nesmí chybět. Hlaška "já mám kulomety v zadečku" mě opravdu dostala do kolen. Btw. Revoluční robotí fronta mi krapet připomněla Lidovou Frontu Judeje :D ()

hous.enka

Já tyhle eko animáky s velkým poselstvím moc nemusím. Astro Boy je sice sympatický klučina a objeví se pár vtipných okamžiků (znečištěné okno od pana Squirtta a jeho kolegy), ale celé je to na mě moc černo-bílé: padouch-prezident je záporák (bez nějakého vysvětlení či světlého motivu) a Astro boy je zas klaďas, který se zachová vždy správně. A to je trochu otrava. ()