Film V lepší společnosti byl inspirován nejznámějším nevyřešeným případem pohřešované osoby v newyorské historii. Je to příběh lásky i záhadné vraždy, jež se odehrála v osmdesátých letech na pozadí mocné dynastie obchodující s nemovitostmi. Tento psychologický thriller, jež produkoval a natočil Andrew Jarecki, byl inspirován zmizením Kathie McCormack, manželky dědice impéria s nemovitostmi, Roberta Dursta. Kathie v roce 1982 záhadně zmizela a nikdy ji nenašli. Pan Durst byl podezřelý z její vraždy, ovšem před soudem nikdy nestanul. (oficiální text distributora)

pezz

Film odkrýva aroganciu a bezcitnosť mocných klanov, ktorých predstaviteľmi sú realitní boháči v NY. Celý dej je jedna detektívka v očakávaní ako sa skončí vzťah mladého boháča so sympatickou mladou manželkou, ktorá vie dať lásku, chce byť oddaná, ale musí iba znášať potupu od postupne sa meniaceho manžela na vraha, ktorý sa spolieha na to, že nebude nikdy odhalený a odsúdený. Príbeh je silný, už pre jeho pravdivosť a ja čo budem žiť budem čakať, či sa podarí FBI a forenznej vede usvedčiť túto beštiu z ohavného činu a raz tento skutočný prípad nakrútia dokumentárne ako vyriešený (napr. Zodiac). Pocity a zážitok z filmu hlavne vďaka výkonom protagonistov sú natoľko silné, že v to verím. 85% ()

Montmorency

Možná zajímavý příběh, ale dost blbě podaný...ke konci už hodně odfláknuté a zmatené, až jsem si po skončení filmu musela přečíst, o čem že ten celý případ vlastně byl:-) ()

willik256

Po přečtení komentářů níže jsem byla zvědavá a na film se podívala hlavně protože mam ráda Ryana Goslinga. Musím souhlasit, že jeho výkon byl skvělej... několikrát jsem mu chtěla přes monitor počítače vlepit pěstí a vzápětí jsem se ho snažila pochopit a zjistit proč to vlastně všechno dělá... děsivý je, že film je inspirovanej skutečnou událostí. ()

KingBoss

Podprůměrný Thriller, kde možná zaujme Ryan v ženských šatech, to bylo hodně vtipný. Jo a ta druhá hvězda je za Kirsten, která taky docela dobře hrála. Dvě hvězdy si toto dílo zaslouží. ()

rebelllka

Film, né že by se nelíbil ale takové filmy jsou na nic . Podle mého názoru film který není dokončený není film, ano já vím že je to podle skutečné události, ale nejhorší je že divák si ten konec má nějak domýšlet , například je ta dívka živá ? žije nebo nežije ? Je to opravdu hrozné když to nikdy nezjistíš . Nevím, film byl jako velice pěkně provedený a velice dobře obsazený ,ale nebavilo mě to . ()

hanalex

Vážení hodnotící kolegové. S hlubokou úctou k vašemu názoru musím konstatovat, že jste vedle. Tento film je nejlepší studií psychopatického asociálního jednání, jakou jsem kdy viděla. Pouze zkušenost může posoudit, všem ostatním se zdá situace absurdní. Věřte není. Model psychopatického otce, který způsobí smrt své ženy a "protipřenos" na syna, který snad není čistým psychopatem, pouze je ve "vleku", ze kterého nedokáže uniknout, to je čistý fakt. Gratuluji všem, kteří nepochopili, neboť nemají s tímto "druhem tvora" žádnou zkušenost. Není mnoho lidí, kteří pochopili oč jde a podařilo se jim uniknout...pouze existuje mnoho výpovědí (viz. knihy Simony Moniové), které byly voláním o pomoc či pokusem varovat, ovšem zbytečně. Poznáte, že jste ve lví kleci až když tam sedíte. Pokud bych chtěla použít podobenství, pokud se "ďábel" vtělil do člověka, tak psychopat je jeho nejvěrnějším podobenstvím. Takže rekapituluji - dobře se ještě jednou podívejte a pokud potkáte člověka v podobné situaci Kathie, nečekejte, odvezte jej někam daleko - zachráníte mu život. ()

Zachraňte agenta Ryana!

Zachraňte agenta Ryana!

29.01.2008

Tak zní nařízení studia Paramount, které se rozhodlo vzkřísit sérii špionážních thrillerů inspirovaných bestsellery Toma Clancyho. Není se čemu divit. Agent Jack Ryan se dočkal solidního komerčního… (více)