Film V lepší společnosti byl inspirován nejznámějším nevyřešeným případem pohřešované osoby v newyorské historii. Je to příběh lásky i záhadné vraždy, jež se odehrála v osmdesátých letech na pozadí mocné dynastie obchodující s nemovitostmi. Tento psychologický thriller, jež produkoval a natočil Andrew Jarecki, byl inspirován zmizením Kathie McCormack, manželky dědice impéria s nemovitostmi, Roberta Dursta. Kathie v roce 1982 záhadně zmizela a nikdy ji nenašli. Pan Durst byl podezřelý z její vraždy, ovšem před soudem nikdy nestanul. (oficiální text distributora)

runner85

Filmy ktoré sú podľa skutočnej udalosti majú určitý deficit, že sa musia / alebo aspoň mali / držať základných bodov čo ich ale môže ochudobniť o dej. Áno aj tento film bol taký, ale aj tak je to slušný priemer. Hlavná dvojica mi od začiatku alenepasovala k sebe. Inak Kirsten hrá skvelo .... ()

Dont

Dokud byla na plátně Kirsten Dunst dalo se na to celkem dívat a jednalo se o slušný (byť stále průměrný) thriller s nevšední ponurou atmosférou a několika velmi působivými scénami. Poslední třetina ale film úplně pohřbila. „Starý mladý“ Ryan Gosling působil značně komickým dojmem, a když se ještě k tomu převlékl za ženskou, byl to vrchol nevkusu. Za tuhle třetinu filmu by si film zasloužil snad maximálně jednu hvězdu. Jak už jsem ale uvedl, první dvě třetiny nebyly zase tak špatné, i s ohledem na to, že se točilo podle skutečné události, což vždycky trochu svazuje ruce. Jednu hvězdu navíc dám za herecké představení hlavního dua, i když se mi zdá, že Kirsten Dunst tentokrát Ryana Goslinga přehrála. ()

IceQueen

Dej troch štvrtín filmu je stručne popísaný v tu prítomnom obsahu a tak, na škodu tohto už dosť rozvláčneho kusu, divák vopred vie všetko, čo by mal zisťovať postupne. Ja som si popis nezapamätala, takže som sa nudila podstatne menej. ()

Eldrick

SPOILER: Neoficiální biografie Roberta Dursta (tvůrci samozřejmě změnili jména hlavních postav), který žil dvojí život. Na veřejnosti úspěšný podnikatel v realitách, ale v soukromí sexuální zvrhlík, který se "proslavil" vraždou svého milence (71). Také je mu připisována vražda manželky, která za nejasných okolností zmizela v roce 1982. Ve filmu je naznačeno, že toho měl na triku mnohem víc. Vlastně byl (je, pořád žije) takovou kombinací Normana Batese a Dextera (co se týče rozřezávání těl a házení do jezera/zálivu a příčiny jeho poruchy). ALL GOOD THINGS by samy o sobě nebyly tak zajímavé, kdyby nešlo o film "inspirovaný skutečnými událostmi". Nosnost dějové linky stojí a padá s výkonem Ryana Goslinga, jemuž přeměnu z plachého flegmatického mladíka na schizofrenní zrůdu bez problému věříte. Bohužel tomu chybí hlubší studie Durstovy vyšinuté mysli a po formalní stránce pořádná gradace. ()

Martin741

Slabota, cely tento film. Nic nefunguje poriadne, rezia amaterska, Kirsten Dunst je sice sympatacka, ale sama to nezachranila, Gosling zbytocny. Film je zevraj podla skutocnych udalosti. No ale nestrhlo ma to, a priserne herecke vykony + nuda sposobili, ze osud zmiznuteho dievcata som mal na haku + od polky som vedel, ako film skonci. Takze nuda : 30 % ()

sulimo

Dobře natočený a zahraný odpad. Další případ toho, že s příšernym materiálem co se příběhu týče, nelze vytvořit kvalitní film, ať už si obsadíte sebevětší herecká esa, která hrajou to, co mají hrát, jak nejlépe to jde, když je příběh na nic, zápletka stupidní a dialogy ještě debilnější, tak ke kvalitě filmu pomůže jen lobotomie diváka. Nechápu, proč tuhle plochost měl vůbec někdo potřebu natočit. Tohle je první a doufám, že i poslední film, kde mi Gosling lezl na nervy tolik, až se mi přestal líbit (ono o to možná i šlo, ale v mém případě mi to znechutilo herce samotného), tohle prostě neměl zapotřebí. ()

Juto

Teda nie skvelý film, ale strhujúca zábava, ak máte náladu na temný príbeh, ktorý vás nenechá premýšľať, ako blízko sa skutočné udalosti v skutočnosti zhodovali s touto dômyselnou rekonštrukciou. 6/10 ()

papaJA21 odpad!

Film na motivy okolností zmizení Kathie Durst, manželky Roberta A. Dursta, syna významného developera v New Yorku. Ze zmizení Kathie a následně dalších dvou osob je podezřelí Kathiín manžel, ve filmu pod jménem David Marks. Proč si režiser vybral zrovna toto téma když vražd a zmizení vlivných osob po světě jsou tucty? Nejspíš proto že Robert Durst se skrýval určitý čas před zákonem jako němá žena. Bohužel dále není na případu nic až tak moc zajimavého. A film na tom není o moc lépe. Naopak je to dost katastrofa, počínaje neskutečně pitomým scénářem, který dokázal udělat z milého manžílka krvelačnou bestii během kratičkého náhodného rozhovoru Davida se svou, kde se vzala tu se vzala, starou kamarádkou. Konče nevyrovnanými hereckými výkony, trapnými převleky, ještě horšími maskami a nejotřesnější stylizací 80. let. ()

dr.fish

Perfektně natočený psychologický snímek. Většina lidí se u něj bude nudit (což je zde vidět na hodnocení), ale věřte, že Dunst i Gosling zahráli skvěle. Vývoj jejich vztahu, pomalý rozpad a objevování patologických rysů v povaze manžela, je dokonale natočeno. Úplně jsem se bál, co nám nachystá další záběr. Věděl jsem, že vše skončí špatně, neboť hlavní hrdina už na začátku sedí před porotou. Divák ale neví proč a dvě třetiny filmu potrvá než začne tušit. Ty dvě třetiny jsou na plných pět hvězd. Pak to dostává trochu jiný náboj (nebudu prozrazovat), který byl pro mne zklamáním. Přesto mohu říct, že jsem viděl velmi kvalitní film a rozhodně bych si to nechtěl prožít na vlastní kůži. 80% ()

Doudis19

Náhled do života jedné zvláštní osobnosti, která ač měla vše a ještě mnohem víc, nedokázala své chování respektive činy vést spolu se společenskou konvencí a tak rázem o vše přišla. Zvláštní film, kde ačkoli Gosling dělá co může, osobnost které svěřil své charisma je natolik nečitelná až psychopatická, že její chování nejde pochopit ani s vypravěčským komentářem samotné osoby. Navíc je to hrozná nuda a tak potěší snad pouze Kirsten Dunst, která vedle šíleného hlavního hrdiny působí překrásně civilně s třešničkou na dortu v podobě scény ve sprše :-). ()

ivan_drago

Utahané drama, které doplácí právě na to, že se drží skutečnosti, ten závěr s tou polotranskou by snad nevymyslel ani nejhorší scénárista. ()

ecceHOMMO

Viacmenej slušný skutočný príbeh, ktorému v závere dôjde dych, čím dôjde na okamihy, ktoré pôsobia smiešne a hlúpo.....Napriek tomu však treba vyzdvihnúť Goslinga a dobre mu sekundujúcu Dunst. ()

adams89

Tak zoufale nudný thriller jsem tedy dlouho neviděl. Od úplného propadáku film dělí snad jen solidní Kirsten Dunst, té je tady vážně škoda. Gosling ani Langella žádnými přínosy překvapivě nejsou. Pointa mě na konci také asi nějak minula. A pro snímek "podle skutečné události" je navíc scénář až příliš plný fantazie a konspirací. V lepší společnosti je jednoduše ztráta času. ()

bubun

Čtyři, ale slabé, a, budu upřímná, trochu ze solidarity. Protože tenhle film si zaslouží trochu víc procent. Bohužel ho zazdil nedotažený a otázky vyvolávající konec nekonec. Překlad názvu do češtiny také vyvolává otázku. ()

Zachraňte agenta Ryana!

Zachraňte agenta Ryana!

29.01.2008

Tak zní nařízení studia Paramount, které se rozhodlo vzkřísit sérii špionážních thrillerů inspirovaných bestsellery Toma Clancyho. Není se čemu divit. Agent Jack Ryan se dočkal solidního komerčního… (více)