Film V lepší společnosti byl inspirován nejznámějším nevyřešeným případem pohřešované osoby v newyorské historii. Je to příběh lásky i záhadné vraždy, jež se odehrála v osmdesátých letech na pozadí mocné dynastie obchodující s nemovitostmi. Tento psychologický thriller, jež produkoval a natočil Andrew Jarecki, byl inspirován zmizením Kathie McCormack, manželky dědice impéria s nemovitostmi, Roberta Dursta. Kathie v roce 1982 záhadně zmizela a nikdy ji nenašli. Pan Durst byl podezřelý z její vraždy, ovšem před soudem nikdy nestanul. (oficiální text distributora)

Hyb_rid

Po hodně dlouhém rozležení ještě jednu hvězdu přidávám, to ale nic nemění na tom, že nebýt Kirsten která tenhle film vyloženě táhne a Goslinga ve své typické roli smrdělo by to pomalu odpadem (scénář). Bohužel. ()

filipvrbik

Fantastické výkony Ryana a Kirsten, ovšem v poněkud podivném a ne úplně povedeném filmu... Snaha o kvalitní krimi thriller zcela nevyšla, i když potenciál by tu byl. Konec docela zajímavý, ale táhlo se to, a vlastně ani na tom konci nevíme skoro nic, jen domněnky...50% ()

Tomyfrok

Psychicky narušená osobnost dokáže narušit víc než pouze svůj život a filmařsky jde o vděčné téma. Tohle se pokusil předvést poslední dobou čím dál častěji obsazovaný Ryan Gosling. A nešlo mu to nejhůř, jenže nezazářil. Film bohužel trpí značnou nevyrovnaností, která tak proniká mimo hlavu hlavního protagonisty. První půle si hraje na drama, ve druhé snímek sklouzne k poměrně ucházejícímu thrilleru. Jenže časté vyprávěcí vstupy, které mají odkazovat k onomu nevyřešenému případu vraždy a v závěru se snad stupňují, kompaktnost a průběh filmu ještě více narušují. Dá se říci, že nejlépe se představila manželka hlavní postavy v podání Kirsten Dunst. Ostatní z plátna v mysli asi neutkvějí déle jak do konečných titulků. Ač tedy nejde o nějak extra špatný film, mohl autor se slušným námětem naložit lépe. (55 %) ()

sona123

Nečekaně dobrý film, který mi doteď doznívá v hlavě a tak nějak podivně mě nenechává v klidu. Bylo to temné, děsivě temné. Gosling byl bravurní, jemu ti podivíni zvláštně sednou a obzvlášť ke konci rozjíždí skutečnou jízdu. Film je podle skutečné události a o to víc je zajímavé.Hmm....až si říkám, že tomu nízkému hodnocení nerozumím. Za mě nemám co vytknout. ()

aLPaC

Když koukám na hodnocení ostatních, nevím co si myslet. Mě to totiž nudné vůbec nepřišlo. Příběh je zajímavý, ústřední herecké duo vynikající, soundtrack nádherný. I druhá kratší část je výborná. Navíc je to další důkaz, že zákony neplatí pro všechny stejně. Bohatí lidé sice ne vždy, ale většinou se i z takovýchto odporností bohužel dokážou vyvléknout. Aby ne, vždyť jsou to oni a jejich lobbysté, kdo tyhle zákony vytváří. Odpad tomu může nasadit jenom idiot nebo verbal. ()

LudeCZek

Velmi zvláštní film,který ze začátku sliboval skvělou podívanou. Jenže v půlce se do toho zamotáte, přestane vás bavit a ke konci já už jsem neudržel pozornost vůbec.... ()

Silviaxx

V prvom rade musím poznamenať, že snáď prvýkrát sedí na film viac "preložený" názov ako ten pôvodný. Tak All good things začína veľmi zľahka, príjemne, síce v pozadí divák eviduje, že ide o niečo viac, ale myslím, že je príbeh dávkovaný celkom zaujímavým spôsobom, a teda prvoplánovo neodkrýva všetko okamžite. Je všeobecne známe, že intenzívny negatívny zážitok v období detstva môže dieťa nepríjemným spôsobom poznačiť na celý život. Hlavne ak sa jedná o nepríjemný zážitok v rodine, ktorá stavia viac na obchodných vzťahoch a chovaní dedičov než na emocionálnej blízkosti a podpore (hoci rodinnej podpory v rámci tutlania bolo neúrekom). Nakoniec to dieťa môže ostať napríklad poznačené spôsobom ako hlavná mužská postava v našom prípade. Až sa čudujem ako skvele to Gosling opäť dal a umožnil mi vytvoriť si k jeho postave všetky negatívne sympatie aké existujú. Súhlasím, že najmä herecké výkony ústrednej dvojice sú silným ťahúňom filmu, no na druhej strane nezatracujem ani samotný príbeh. Hoci posledných 40 minút na mňa pôsobilo skôr nezáživne, čo teda znížilo aj moje hodnotenie. Vo svojej podstate som však celkom spokojná a priznám sa, že film som si pozrela v prvom rade preto, že v ňom hral R.G. ()

ashtangi

Pro mě docela milé překvapení. První polovina až do chvíle, kdy postava Dunst zmizí, byla mrazivě skvělá. Trochu mi to připomnělo Noci s nepřítelem. Potom to trochu pokulhávalo a ke konci se mírné zklamání dostavilo a moc to se mnou nehnulo, ale i tak první polovina byla skvělá a celkově film zachránila. ()

edie sedgwic

Nebolo to ani zdaleka take zle, ako tvrdia niektore komentare, skor trochu rozutekane a miestami zmatene. my vlastne mozeme len tusit, co sa naozaj stalo. Reziser nam ponuka len naznaky, nikdy nevidime Davida "v akcii". Svojsky pohlad na veci, svojske riesenie pripadu. Taky slabsi priemer. ()

adriane9

To je tak když se ve filmu sejde v hlavních rolích pro mě jeden výborný a druhý tragický herec. Já tu Dunst prostě nemůžu takže jsem silně v rozpacích, protože Gosling je top herec a tahle role mu sedla, jeho psychopatické oči byly docela pravdivé a scéna kdy tahá Dunst za vlasy mě dojala ačkoliv v jiném smyslu než bylo míněno :)..Ale zpět k ději, takže slušně natočený snímek dle skutečné události, reálně ztvárněno to, co je v dnešním světě téměř běžné.. že magoři ze všeho vyjdou bez viny. // a upřímně.. budiž ti lehká zem skutečná Kathie.. ()

Mlle

Samotný námět hraniční (přece jen jde hlavně o prachy, což samo o sobě předpokládá určitý stupeň nudy), zpracování navíc dost ubohé. Nabízí se srovnání s francouzským L’Homme qu’on aimait trop, podobnou látku (též podle skutečné události) zpracovává mnohem dramatičtějším a poutavějším způsobem. Anebo holt prostě neholduji tomu americkému přímočarému a notně plochému způsobu prožívání, které film servíruje jako kokainové chlebíčky. Navíc, čím více filmů s Kirsten Dunst vidím, tím více rozeznávám, že není herečkou, ale spíš takovým hollywoodským Pavlem Liškou – předvádí stále jen sebe sama. ()

zahadum

Na míle vzdialené skutočnosti a ešte k tomu lajdácky napísané a zrežírované...Gosling takto nevyužitý je priam hriech. Ten spoiler v zaujímavostiach tak to je sila si takto navymýšľať alebo z prsta vycucať nezmysly. ()

Heroine

Nevím proč jsem měla dojem, že se v tomhle filmu musí ještě na konci stát něco zajímavého. Že se tam konečně začne něco dít. Ale ono nezačalo, a celý film byl pro mne téměř nesnesitelně nudný. Je tu ale jeden důvod, jménem Ryan Gosling, proč jsem to nakonec vydržela až do konce. Ale jinak je to moc špatně natočený film. Nemá grády, nemá sílu, nemá působivost. A Kirsten Dunst je škaredá jak noc. ()

Fridecka

Příběh z velké části smyšlený ačkoliv je inspirován skutečností. Takže se jedná o čirou spekulaci, co se vlastně tehdy stalo. Osvěžující je postava psychopatického dědice impéria velmi uvěřitelně ztvárněná R. Goslingem. Vůbec obě hlavní postavy posouvají film o jednu hvězdičku výše . Pokud je však smyslem filmu poukázat na praktickou beztrestnost psychopatického boháče poznamenaného psychickým traumatem z dětství a na to, že případ zmizení Kathie dosud nebyl vyřešen, pak je vše v pořádku. Faktem je ale, že na pozadí tohoto temného příběhu jsou 2 vraždy a 1 pohřešovaná dívka. Mě osobně dílo přimělo zapátrat na internetu po skutečném pozadí případu a osobnosti Roberta Dursta. ()

BOURQUE

Film, čo inšpiroval známy (do dneska) nevyriešený prípad. K základnej koncepcii nemám čo dodať, Bohužiaľ, aj dneska existujú podobné (niekedy takmer totožné) prípady. Z hereckej stránky trio K. Dunst, R. Gosling a F. Langella boli dobrí a bolo na nich vidieť, že venovali veľa času k tomu, aby našli ten správny obraz charakteru. Réžia trafila psychologické a depresívne prostredie, avšak samotný strih a časovanie má svoje nedostatky. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

Harts

Každý má své stinné stránky, a když všichni tlačí na to, aby byl, co on sám nechce, protože ví, jak to dopadne, pak se bohužel není čemu divit. Zajímavá psychologická sonda. ()

Charlie84

A zase jednou budu nadhodnocovat. Kdyby byly All good things aspoň z poloviny tak dobré jako jejich propagační plakát...jenže nejsou. Hlavní díl viny přisuzuji režisérovi, který ač se snaží, nedaří se mu udržet tempo vyprávění a samotná dramatická linka moc nedrží pohromadě. Nicméně - i po dvou měsících od shlédnutí si stále vybavuju řadu detailů, což je zvláštní a znamená to, že na tom filmu asi něco bude. Ale neptejte se mně co. ()

mi-ib

Problém tohoto filmu je, že divák musí hrozně dlouho čekat, než se začne něco dít. Tvůrci se sice snažili popohnat nudnou pasáž poznávání Davida a Kate. V jedné scéně se někam stěhovali a ve druhé už se stěhují pryč. Tempo bylo opravdu velmi rychlé. Tak po hodině tempo spomaluje a začíná jít do tuhého. Myslím si, že konec je celkem dobrý. Jen mi není jasné, jestli nebyl David odsouzen a snímek je inspirován skutečnými událostmi, tak zda je nafilmovaná pouhá spekulace, nebo jak... Film docela nudí, ale poslední půl hodinou to jakžtakž napraví. Slabé 3*. ()

Stíba

Váhám mezi 3 a 4*. Dlouhou dobu to bylo na čtyři ale po smrti Kate přišla trochu patosní část, která mi celkový dojem z filmu pokazila. Každopádně si nemyslím, že tenhle film je tak slabý jak se tu často píše, má osobité silné charaktery a slušné dramatické zpracování zajímavého příběhu. Kirsten výborná a Ryan svůj velmi slušný standart taky zvládl. 3,5* ()

maniche

Na tento film jsem se podíval, jen kvůli Goslingovi. Byl to pro mě takový předkrm před Blue Valentine. Už budu opakovat ostatní uživatele, ale poslední čtvrtina, byla jako z jiného filmu. Není to zas tak špatný film, ale taky nic, o čem bychom měli psát domů. ()

Zachraňte agenta Ryana!

Zachraňte agenta Ryana!

29.01.2008

Tak zní nařízení studia Paramount, které se rozhodlo vzkřísit sérii špionážních thrillerů inspirovaných bestsellery Toma Clancyho. Není se čemu divit. Agent Jack Ryan se dočkal solidního komerčního… (více)