Jennifer's Body - Bacha, kouše!

Jennifer's Body

Pozor, hryzie!

Jennifer's Body

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 2009, 98 min

• imf

Sice to není tragédie á la Stmívání, ale mám pocit, že přesně takhle bezkrevný horor by natočila třináctiletá depresivní dívenka, kdybych jí dal kameru a základní zadání. Je to další důkaz toho, že Karyn Kusama do žánrovek nepatří a zřejmě i budíček z iluze, že Diablo Cody dokáže napsat scénář, z něhož by vykutal zlato i naprostý amatér. I těm teenagerkám proto radím, aby si s gustem pustily De Palmovu Carrie. Zjistíte totéž (střední škola je peklo, posedlí lidé jsou cool), ale v mnohem příjemnějším balení.(16.7.2010)

• Madison

Priblblá Megan Fox pobrala krásu sveta, no odmietnuť úlohu v Bayovom úspešnom trháku a namiesto toho sa promenádovať v treťotriednych snímkach, ktoré nemajú hlavu a pätu, môže urobiť len úplný idiot. Niečo tak scenáristicky a filmársky trápne sa len tak nevidí. Jedna hviezda za našpúlené pery Megan Fox.(13.9.2011)

Fenomen "film" ma jednu uzasnu vlastnost, kvoli ktoremu ho tak strasne milujem. "Koľko ľudí, toľko názorov" - Terentius... Preto si obcas hovorim, ze kritici maju naozaj velmi daleko od "beznych" sledovacov filmov :) A Jennifers Body je ten isty pripad. Clovek caka tragediu, doslovne a pocas filmu si povie: "Hm, boli ti ludia na tom istom filme ako prave ja pozeram?" Ano, Jennifers Body sa zda ako obycajna teen vyvrazdovacia jednohubka, ale omyl. Scenaristka Diablo Cody z neho urobila vyvrazdovacku trosku neobycajnu :) Velmi vtipnu, s kopcom hlasok, skvelym hudobnym doprovodom a hlavne pozor! Vo filme zomieraju aj kladne postavy... Teda vlastne len kladne :D Uvidite sexualne sceny a nie len medzi muzskym a zenskym pohlavim... Ale nebudem viac prezradzat, Secteno, podtrzeno, podla mna po Sorority Row dokonca este o kusok lepsia zalezitost, pri ktorej sa nudit nebudete. Teda aspon ti, ktori mate zmysel pre humor a viete film obcas brat ako zabavu a nie len ako hon za hviezdickami, skvelou kamerou, reziou, hereckymi vykonmi a bla bla bla bla... :) PS: Megan je sice kosticka na zahryznutie, ale vo filme dostala kopanec do zadku od nie mozno tak uzasne podmanivo sexy, ale o to herecky viac zdatnejsej a charizmatickejsej, Amandy Seyfried.(24.9.2009)

Tohle ocení jen lidé v vytříbeným vkusem. Z tohohle klidně mohla být naprosto kultovní záležitost, mělo to našlápnuto hodně dobře. Jen to chtělo více vykreslit situace, postavy a prostředí a ne se jenom soustředit na krásu Megan. Je to hezká holka, možná až zbytečně moc. Spíš to škodí. Amanda Seyfried výborná, hlavně na začátku.(16.11.2009)

Jennifer´s Body je taková light verze toho, co by Tarantino jako sečtělý "žánrolog" natočil na základě teenage hororů. Nepochybný pastiš, který využívá žánrových klišé, zároveň ale nebojuje s jejich nedostatky, a tak se postavy někdy chovají víc jak podivně (hlavně scéna z hořící putiky), což je v některých případech nepochybně záměr scénáristky Diablo Cody, netroufám si ale trvdit, že tomu tak je úplně vždycky. Pokud jde o vykreslení ženských postav, Tarantinovo Death Proof v rámci braku stále vládne a Cody se spíše soustředí na ikonické profily podpořené trefným castingem (postava Megan Fox je přímou kopií její mediální persóny a je tak k ní i přistupováno - nejdůležitější je vzhled, zbytek je podružný a proto i skoro nulová psychologie). High school romance se zde mísí s chick-flick, přičemž diegetický svět plný roztleskávaček, hvězdiček školního fotbalového týmu, kočiček jak z glamour časopisu a looserů tyto časopisy čtoucí je konfrontován s hororovým žánrem, ze kterého zase vycházejí okultní praktiky, ďáblem posedlá těla, satanistická kapela (v čele se skvělým Adamem Brodym, který by si zasloužil vlastní spin-off) a vražedné řádění mezi puberťáky. Celé to je poměrně zábavně napsané, Diablo Cody neustále pošťuchuje skrze zaběhlé stereotypy (ne moc rafinovaně, ale stále efektivně) a sem tam vykouzlí opravdu výtečné hlášky, kterých jsem sice čekal trochu víc, ale když už se nějaká vyloupne, opravdu stojí zato (Brodyho monolog při rituálu a hláška s tampónem vedou). Karyn Kusama není nijak novátorskou režisérkou a jakékoliv její autorské přičinění byste na tomto filmu hledali těžko, rutinu ale zvládá dobře a vypiplané barevné ledění scén a výtečný soundtrack jí jsou dobrou oporou. Odmítnutí Jennifer´s Body není nijak nepochopitelné, s nesprávným přístupem k tomuto filmu se snadno může u diváka dostavit velké zklamání, já ale už od začátku věděl, co od toho filmu čekat a má očekávání byla více méně naplněna. 75%(25.12.2009)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 96. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - V rámci přípravy na roli Jennifer nevycházela Megan Fox příliš na slunce. (Geriel)

• - Pro roli hudebníka Nikolaie byly zvažováni Peter Wentz a Joel Madden. (TomikZlesa)