Jennifer's Body - Bacha, kouše!

Pozor, hryzie!

• Nový Zéland

• Kanada

• Austrálie

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 2009, 98 min

Zase stížnosti, že slečna Fox ukázala holé jen záda. Čekali jste snad detail na Krytonovu tříselnou zásuvku..? Hell is a teenage girl aneb pokud se hodláte muchlat se školní kráskou, pozor na její posedlost démonem - to pak vykusování nabírá zcela jiných rozměrů. Svižné dialogy matičky Juno oprášily mé znalosti středoškolského slangu, nicméně nenápaditá režie K.Kusama jejich sílu nejen že nevyužije, ale i dokonale otupí - to pak Stmívání pro chlapce nezachrání ani žhavý lesbický polibek. Vždyť i Cival píše, že byl více vzrušen dvojkou Transformerů! Teď akorát nevím, jestli myslel rozkošné tělo Lištičky bez talentu a nebo Bumblebeeho chromované ústí výfuku..(19.9.2012)

Přiznám se, a jak koukám kolem, tak budu asi výjimka, že jsem si film sehnal ne kvůli Megan, ale spíše kvůli Amandě. Ne, že bych chtěl Megan herecky podceňovat (koneckonců, filmová historie nás často přesvědčuje o tom, že i ti, co vypadali, že neumějí do pěti počítat, nakonec můžou prorazit) ale jestli ona získá nějakou cenu (nepočítám MTV Awards a jim podobné) nebo zahraje roli tak, aby to bylo hodně, hodně dobré, tak já se stanu příštím prezidentem USA. :-) Amanda Seyfried nám naopak dokazuje, že nemusí zpívat, ani se culit, ani vypadat nějak sexy, aby hravě přehrála hlavní představitelku. _______ Jennifer's Body (nebo česká varianta "Bacha, kouše!" (pro ty, kdo si to nepamatují, tohle byl oficiální název, když se ještě plánovalo, že by tento film šel do kino distribuce) je typickým příkladem průměrného snímku. Záměrně neříkám hororu, protože o tom tu nemůže být řeč. A proč? Když jsou všechny hororové scény nacpány do traileru (vyjma jedna lekačky, kterou měla na svědomí vrána) a film vás ničím nepřekvapí, tak je něco špatně. Další věc, co mi moc nepasovala, byla hudba. V některých místech byla zbytečně rocková (nevím, jak to jinak napsat, rock mám rád, ale tady to bylo nevhodně dané, fakt že jo). Naopak co mě potěšilo, byly vodopády a narážka na Hannu Montanu. Kdyby to někdy přešlo více do komediální linky, tak bych možná přihodil nějakou hvězdu, takhle ale pochybuju, že si to ještě někdy pustím. Ale když je večer a vy se hodně nudíte, tak proč ne? Jednou…(29.12.2009)

Diablo Cody sa pokúsila napísať niečo ako "Vreskot pre nové tisícročie". Pokiaľ ide o šťavnaté dialógy a haldy popkultúrnych odkazov, celkom to funguje. Pokiaľ ide o celkovú výstavbu (sľubnej) zápletky a hru s žánrovými klišé, tam na Williamsona nemá. Film je celkom slušne natočený, Megan Fox do úlohy "nadržanej krvilačnej kravy" perfektne pasuje (všetci vieme, prečo ;-)) a celkovo je to solídna zábava, no už po niekoľkých hodinách začne zážitok vyprchávať a matnieť. Napriek tomu vravím, že je to v dobe pokračovaní Saw, 3D blábolov typu Nezvratný osud 4 a monotónnych remakov od Platinum Dunes spolu s Drag Me to Hell jeden z tých lepších hororov roka. S tým pravdaže ide ruku v ruke aj vlažný komerčný ohlas - publikum, ktoré urobí megahit z megašitu Piatok trinásteho, nemôže oceniť túto sofistikovanejšiu žánrovú hru. 7/10 a dlhé váhanie ohľadom štvrtej hviezdičky.(29.9.2009)

Tohle ocení jen lidé v vytříbeným vkusem. Z tohohle klidně mohla být naprosto kultovní záležitost, mělo to našlápnuto hodně dobře. Jen to chtělo více vykreslit situace, postavy a prostředí a ne se jenom soustředit na krásu Megan. Je to hezká holka, možná až zbytečně moc. Spíš to škodí. Amanda Seyfried výborná, hlavně na začátku.(16.11.2009)

• misterz

Čakal som komédiu a horor a nedostal som ani jedno. Jediné, čo stojí za zmienku, sú pekná kamera a nádherné herečky, pričom narozdiel od ostatných dávam prednosť Amande Seyfried. Vlastne som si snímok pustil kvôli nej. Ide o podpriemernú teen story s hororovým motívom (v praxi však skôr pre deti), kde Megan Fox loví všetko, čo má vtáka aby si potom mohla pochutnať, pretože keď je hladná je škaredá (nevšimol som si :D). Fantasy som neregistroval, čo je škoda, pretože možno práve to by tento šedivý snímok oživilo. Taká nenáročná, podpriemerná blbinka, ktorú v mojich očiach ťahajú vpred pekné herečky. 45/100(9.10.2014)

• - Reklamní materiály byly uvolněny už 15 měsíců před datem uvedení filmu do kin. Prvním byl plakát s Megan Fox (Jennifer), jak si olizuje kapající krev ze svých rtů, uvedený na konferenci Comic-Con v San Diegu v červenci 2008. (TomikZlesa)

• - Ve scéně, kde Jennifer (Megan Fox) popisuje, co se stalo po požáru hospody, je na zdi plakát k filmu Evil Dead (1981), jehož hlavním tématem je také postupné vyvraždění skupiny mladých lidi démonem. (PB2)

• - Megan Fox kvůli roli zhubla o 6 kg, na celkových 43 kg. (HellFire)