Jennifer's Body - Bacha, kouše!

Pozor, hryzie!

• Irsko

• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 2009, 98 min

Diablo Cody dokáže klasické schéma vyvražďovacího hororu ozvláštnit spoustou báječně drzých hlášek a strastmi dívčího dospívání, bohužel příběh samotný je příliš průhledný a nedočkáme se žádného překvapení, takže v druhé polovině film trochu stagnuje a dochází mu úvodní svěžest. Megan Fox je v titulní roli přesně taková, jakou byste ji podle plakátů čekali (takže hodně, hodně sexy), ale já mám už od Mamma Mia slabost pro velké oči Amandy Seyfried (když si sundá ty hrozné brýle). 70% P.S. Jinak fakt nechápu, že film tak krutě propadl. Kde udělali soudruzi z USA chybu?(29.9.2009)

Tak jasne nič moc to teda nie je, ale Megan Fox v role diablice... vrrr... zostali mi zmiešané pocity, pretože ako horor mi to neprišlo, komédia to taktiež nebola... bolo to tak s každého "rožku trošku". Proste žiadne umelecké dielo to nebolo, ale ako vravím je sa na čo dívať a ubehne to relatívne fajn a bez nejakej veľkej nudy. 6/10(30.9.2009)

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Prostředí 7/10/// +slušná hororová atmosféra, Amanda Seyfried, Megan Fox, příběh -občas podivné, navíc je to na hranici vkusu/// Poutavá obálka, poutavé obsazení, vzrušující trailery a hororový námět pro teeanagery. Tedy jinak řečeno správně namixované prvky po nichž skočí nejeden uhrovitý divák. Z mé strany tu však byly obavy, jestli to tvůrci nepřeženou a jestli mě to bude ještě bavit. Naštěstí to vidím kladně. Je to zajímavé, dobře se na to (na ně) kouká. Jsou tu povedené lekačky. K dokonalosti sice chybí ještě dost: mohlo to být lépe natočené, uvěřitelněji zahrané postavy, pikantnější záběry...to vše ale třebas bude v naznačeném pokračování./// Celkem 71%///(31.1.2011)

• Cappuccino

Nezáživné, nudné a tak trocha trápne. Scény, kde Megan "plachtí" vzduchom a kúše ľudí o sto šesť mali údajne za účel diváka vystrašiť. Mali, ale nevystrašili. Image zlej kočičky sedí, no predsa si na to dievča nejak nemôžem zvyknúť. Celučkú stopáž len čakám, kedy už odštartujú (záverečné) titulky. Veľký potenciál, slabé využitie. Jennifer's Body mohla byť slušne podaná, hororová komédia do dažďa, no ostala len príliš zdĺhavá fraška. A hlášky? Prosím vás, zopár kvalitných dialógov na zasmiatie a vy ich hneď idete vychvaľovať až do neba.. Niečo mi však hovorí, že neznámi herci a neotrelý režisér by z filmu spravili kultovú záležitosť.(9.6.2010)

Vlastně se ani nedivím, že Jennifer's Body propadlo. Představuje totiž naprostý protipól nejen k trapně uhlazenému a zoufale bezzubému Stmívání, ale i k úspěšným neinvenčním hororovým remakům. Karyn Kusama a Diablo Cody si berou na paškál dospívání, americké maloměsto i strašidelné historky, tato témata ovšem zajímavě kombinují a hlavně si z nich bez servítek utahují. Jennifer's Body bych proto ocejchoval jako sympaticky černou a drzou komedii - hlubší dojem ve mně nezanechala, během těch 102 minut jsem se ale nudit nestihl. Kladné body samozřejmě za Megan, Amandu, Wikipedii, Hannah Montanu a RHPS :-) 70%(4.11.2009)

• - Lance Henriksen si zahrál kameo řidiče, který na konci filmu zastaví Needy. (HellFire)

• - Reklamní materiály byly uvolněny už 15 měsíců před datem uvedení filmu do kin. Prvním byl plakát s Megan Fox (Jennifer), jak si olizuje kapající krev ze svých rtů, uvedený na konferenci Comic-Con v San Diegu v červenci 2008. (TomikZlesa)

• - Název filmu pochází z písně "Jennifer's Body" skupiny Hole, zpěvačky Courtney Love. (TomikZlesa)