Jennifer's Body - Bacha, kouše!

Pozor, hryzie!

• Irsko

• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 2009, 98 min

Megan Fox je andělsky dokonalá, nepochopitelně sexy za všech okolností, ve všech pozicích, pozvracená, od krve i špíny, atd... To každý ví, jenže točit jen o tom jiný nez porno film opravdu nemělo smysl. ___ (Dva dotazy: Proč sympatičtí emo existují jen ve filmech a - - kapela se záměrně podobala Killers?)(17.11.2009)

• Cival

Upřímně a bez obalu? Látky od Diablo Cody mě hrozně nudí. Než aby se ctěná dáma zajímala o vytěžení lascivně-krvavé premisy, utratí všechnu energii na teenagerské slovní hříčky a permanentní touhu udivovat svými mladistvými dialogovými obraty. Ano, Diablo, my víme, že ti není čtyřicet a pořád v tobě bouří krev fešné holky od tyče, víme, že jsi in a hrozně ráda obohacuješ slovník teenagerů. Ale když ošulíš vražedný výpady, když si evidentně nezvládneš pohrát i s dramatickou stavbou a s hororovými klišé v delším než minutovém horizontu, beztak ti z toho vyleze matná multižánrová variace. Je hezké vědět, že scenáristka zná MySpace a ví, jak se mluví na střední o sexu, ale film jako celek jinak jede nezáživně na volnoběh. Extrémně propálená šance, která z násilí a sexuality nevytěžila v podstatě nic. Víc vzruší fakt snad i ta dvojka Transformerů.(6.12.2009)

Jennifer's Body přináší poměrně vydařenou hororově - zábavnou záležitost v hlavní roli s dvěma nejkrásnějšíma kočkama, jaké se za poslední léta ve filmu objevily. V diskuzích se hojně spekuluje o tom, která z holek je více "Hot." Jestli Megan či Amanda. Já myslím, že je to přesně tak, jak se o tomto srovnávání vyjádřil jeden uživatel na IMDB. Megan je sexy jak sviňa, smyslná, až dráždivá, v tomto případě ďábelsky, démonicky sexy. Amanda je oproti ní s tou svou andělskou, nevinnou, světlou tváří ve výrazném kontrastu, a coby "šedá myška" s brýlemi zde má zastávat jakýsi "vedlejší doplněk" své "kámošky" Jennifer, která je populárnější, krásnější a sebevědomější. Pánové i dámy si zajisté užijí úchvatnou lesbickou scénu mezi Megan a Amandou:) Celkově je film sice možná průměrný, s častým klišé, ale na nic si nehraje, nebere se vážně a prostor pro humornou a hororovou stránku je akorát vyvážený.(28.10.2013)

Hmmm čeho se dospívající člověk bojí nejvíc? Dívek… Nečekaně svěží svižná hororová komedie, která si zahrává s žánrovými klišé, ale je škoda, že nevytváří nová. Diablo Cody vzdává hold svým oblíbeným šestákovým hororům z osmdesátých let, a scénář vyvažuje jak humornou stránkou, tak i temnějšími podtóny. Vcelku originální zápletce o zrození démona se nedá upřít ne příliš obstojná režie, neboť film v rukou Karyn Kusama až příliš často ztrácí tah na branku. Nepočítám-li jistou podobnost s podobně laděnou hříčkou nazvanou Teeth, která se od Jennifer´s body prakticky moc neliší. Je škoda, že všichni budou hodnotit a komentovat zejména výkon Megan Fox, ale po většinu filmu jí zastínila Amanda Seyfried, kvůli které se na Jennifer´s body kouknu kdykoliv a rád.(9.11.2009)

Fenomen "film" ma jednu uzasnu vlastnost, kvoli ktoremu ho tak strasne milujem. "Koľko ľudí, toľko názorov" - Terentius... Preto si obcas hovorim, ze kritici maju naozaj velmi daleko od "beznych" sledovacov filmov :) A Jennifers Body je ten isty pripad. Clovek caka tragediu, doslovne a pocas filmu si povie: "Hm, boli ti ludia na tom istom filme ako prave ja pozeram?" Ano, Jennifers Body sa zda ako obycajna teen vyvrazdovacia jednohubka, ale omyl. Scenaristka Diablo Cody z neho urobila vyvrazdovacku trosku neobycajnu :) Velmi vtipnu, s kopcom hlasok, skvelym hudobnym doprovodom a hlavne pozor! Vo filme zomieraju aj kladne postavy... Teda vlastne len kladne :D Uvidite sexualne sceny a nie len medzi muzskym a zenskym pohlavim... Ale nebudem viac prezradzat, Secteno, podtrzeno, podla mna po Sorority Row dokonca este o kusok lepsia zalezitost, pri ktorej sa nudit nebudete. Teda aspon ti, ktori mate zmysel pre humor a viete film obcas brat ako zabavu a nie len ako hon za hviezdickami, skvelou kamerou, reziou, hereckymi vykonmi a bla bla bla bla... :) PS: Megan je sice kosticka na zahryznutie, ale vo filme dostala kopanec do zadku od nie mozno tak uzasne podmanivo sexy, ale o to herecky viac zdatnejsej a charizmatickejsej, Amandy Seyfried.(24.9.2009)

• - Pro roli hudebníka Nikolaie byly zvažováni Peter Wentz a Joel Madden. (TomikZlesa)

• - Úryvky z filmu se objevují ve videoklipu písničky "New Perspective" od skupiny Panic! At the Disco, kterou si Needyin přítel Chip pouští ve svém pokoji, když se připravuje na ples. (BluT)

• - Lance Henriksen si zahrál kameo řidiče, který na konci filmu zastaví Needy. (HellFire)