Jennifer's Body - Bacha, kouše!

Pozor, hryzie!

• Irsko

• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 2009, 98 min

Buďto Diablo Cody hoří jak ropný vrt nebo si jen našla nepříliš schopnou režisérku, faktem je, že kvalita námětu rozhodně neodpovídá kvalitě výsledku. Jsem ochotna věřit, že na papíře musely dialogy působit chytře a trefně, kvůli beztvaré režii ovšem ani s kombinací humoru a brutálních nechutností nevzniká Stáhni mě do pekla pro náctileté, ale slabý ripoff Buffy s neukočírovanými momenty typu „You got a tampon?“, u kterých nevím, zda za naprostou nevtipnost nadávat Cody nebo Kusamové. Kdykoli božská sukuba Megan Fox otevře hubu a začne ze sebe nadsazenou intonací chrlit „like“ za každým druhým slovem jako vymaštěná patnáctka, jde veškerá její pracně budovaná stylizace do háje. Jennifer’s body může být zvnějšku jak chce úžasné, pronikat do něj je ovšem zatrachtilá nuda, neb uvnitř se neskrývá vůbec nic.(8.1.2010)

• TheDarKnig

Bez Megan (s jistých zcela pochopitelných důvodů) a Amandy (z jiných zcela pochopitelných důvodů) o dvě hvězdy méně. Snaží se to tvářit tak strašně cool a současně, až je to naprosto nudné, nezáživné a strojené/(t)o(d)porné. Opravdu, někdy jsem žasl, co jsou schopny některé postavy vypustit z úst.. Cody asi nebude zcela normální žena, že ano...(17.8.2012)

Zase stížnosti, že slečna Fox ukázala holé jen záda. Čekali jste snad detail na Krytonovu tříselnou zásuvku..? Hell is a teenage girl aneb pokud se hodláte muchlat se školní kráskou, pozor na její posedlost démonem - to pak vykusování nabírá zcela jiných rozměrů. Svižné dialogy matičky Juno oprášily mé znalosti středoškolského slangu, nicméně nenápaditá režie K.Kusama jejich sílu nejen že nevyužije, ale i dokonale otupí - to pak Stmívání pro chlapce nezachrání ani žhavý lesbický polibek. Vždyť i Cival píše, že byl více vzrušen dvojkou Transformerů! Teď akorát nevím, jestli myslel rozkošné tělo Lištičky bez talentu a nebo Bumblebeeho chromované ústí výfuku..(19.9.2012)

Jennifer´s Body je taková light verze toho, co by Tarantino jako sečtělý "žánrolog" natočil na základě teenage hororů. Nepochybný pastiš, který využívá žánrových klišé, zároveň ale nebojuje s jejich nedostatky, a tak se postavy někdy chovají víc jak podivně (hlavně scéna z hořící putiky), což je v některých případech nepochybně záměr scénáristky Diablo Cody, netroufám si ale trvdit, že tomu tak je úplně vždycky. Pokud jde o vykreslení ženských postav, Tarantinovo Death Proof v rámci braku stále vládne a Cody se spíše soustředí na ikonické profily podpořené trefným castingem (postava Megan Fox je přímou kopií její mediální persóny a je tak k ní i přistupováno - nejdůležitější je vzhled, zbytek je podružný a proto i skoro nulová psychologie). High school romance se zde mísí s chick-flick, přičemž diegetický svět plný roztleskávaček, hvězdiček školního fotbalového týmu, kočiček jak z glamour časopisu a looserů tyto časopisy čtoucí je konfrontován s hororovým žánrem, ze kterého zase vycházejí okultní praktiky, ďáblem posedlá těla, satanistická kapela (v čele se skvělým Adamem Brodym, který by si zasloužil vlastní spin-off) a vražedné řádění mezi puberťáky. Celé to je poměrně zábavně napsané, Diablo Cody neustále pošťuchuje skrze zaběhlé stereotypy (ne moc rafinovaně, ale stále efektivně) a sem tam vykouzlí opravdu výtečné hlášky, kterých jsem sice čekal trochu víc, ale když už se nějaká vyloupne, opravdu stojí zato (Brodyho monolog při rituálu a hláška s tampónem vedou). Karyn Kusama není nijak novátorskou režisérkou a jakékoliv její autorské přičinění byste na tomto filmu hledali těžko, rutinu ale zvládá dobře a vypiplané barevné ledění scén a výtečný soundtrack jí jsou dobrou oporou. Odmítnutí Jennifer´s Body není nijak nepochopitelné, s nesprávným přístupem k tomuto filmu se snadno může u diváka dostavit velké zklamání, já ale už od začátku věděl, co od toho filmu čekat a má očekávání byla více méně naplněna. 75%(25.12.2009)

• hladass

Naprostá ztráta času... Hodně ubohý a zoufalý pokus o moderní teen hororovou komedii... Nevím co je horší? Postavit film na herečce, která možná docela slušně vypadá, ale neumí vůbec hrát (a ani neukáže bradavku), nebo na pitomém scénáři, který dostala do ruky neschopná režisérka bez jakéhokoliv kousku citu pro atmosféru... Film je tak pro fanoušky hororu naprosto nekoukatelný, pro mladší publikum bude pecka, nad kterou bude většina z nich jistě onanovat...(2.3.2010)

• Megan Fox

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 96. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Pro roli hudebníka Nikolaie byly zvažováni Peter Wentz a Joel Madden. (TomikZlesa)

• - „Mým nejoblíbenějším filmem je asi Jennifer's Body. Byla jsem tam v posteli s Megan Fox a řeknu pravdu, když se spojili naše jazyky, bylo to opravdu sexy. Myslím, že nám to docela vyšlo. Líbáme se podobně," prozradila Amanda Seyfried. (Sufferer)