Příběh o lásce a smrtelnosti, svobodě a utrpení podle románu Philipa Rotha. Profesor David Kepesh (Ben Kingsley) věnoval značnou část svého života výuce literatury a dobývání půvabných studentek. Otevřeně přiznává, že krásné ženě nedokáže odolat. Když však po šedesátce potká skvostnou Consuelu (Penélope Cruz), její mládí, její nádherné tělo a samozřejmost, s jakou se mu oddává, i podivná netečnost, s níž přijímá projevy jeho vášně, v něm probouzí žárlivost, kterou Kepesh nedokáže zapudit dokonce ani ve chvílích, kdy ji svírá v náručí, ztrácí svůj obvyklý ironický odstup a soustředění, přestává racionálně uvažovat. Před nejhorším ho však zachraňuje láska zralé ženy.
Film byl natočen podle románu nositele Pulitzerovy ceny Philipa Rotha a jeho název "Umírající zvíře" odkazuje na citát z irského básníka W. B. Yeatse, v němž se hovoří o tom, že lidské srdce, nemocné touhou, je připoutáno k umírajícímu zvířeti. Moudrá výpověď stárnoucího muže, který prahne po lásce a plnosti života a jen těžko se vyrovnává s vědomím, že to vše bude muset už třeba zítra opustit. (Bontonfilm)

1lomeno3

- Beautiful women are invisible. - Invisible? What the hell does that mean? They jump out at you. A beautiful woman stands out... stands apart. You can't miss her. - But we never actually see the person. We see the beautiful shell. We're blocked by the beauty barrier. We're so dazzled by the outside, we never make it inside. ()

Vital

Příběh,který je napsán ze současného života,kdy si starší člověk najde mladou ženu,a stává se částečně duševně také mlád,tento snímek mi dal dost zabrat,už proto že situace se v něm odvijející nejsou zrovna ojedinělé,ale i tak je to hezky zahrané,takže jsem na rozhraní ohodnotit snímek jako nadprůměrný,nebo čistě průměrný,ale nejspíš zbyde průměr proto,že mi povídání o dokonalém těle,nepřišel přílíš věrohodný. ()

pavont

Film plny uzasneho pohladu na jesen zivota ocami starnuceho ucitela. Psychologicka drama zalozena na konverzacii ale urcite nie pre kazdeho divaka. Vhodne skor na nostalgicke vecery. ()

Monyfik

Nuda, nuda, nuda, skoro dvouhodinové povídání a monology opravdu nejsou dramatické ani romantické. Prostříhat tento film na polovinu a stal by se možná hodnotnější.... ()

karnát

Klasická coixetovina. Krásně pohnuté, propracované postavy, i na slzy dojde. A Penélope Cruz nahoře bez - já říkám ano! ()

infidele

Příběh se až moc pozvolna ubírá ke konci, jako by chtěl diváka utopit s ním. Lze jej popsat jako intimní drama, jež však v mnoha místech pokulhává pro přílišný patos a nedůvěryhodné herecké výkony (Peter Sarsgaard). Jako celek je ale film kompaktní a kromě své stísněnosti nejspíše nenaštve. ()

witeek

Film se skládá z mnoha silných scén. Většinou jde o bravurně předvedené dialogy Bena Kingsleyho s přítelem, láskou a milenkou. Ano, nejsilnější pro mě byly scény právě s jeho přítelem Chrisem (Dennis Hopper). Miluju takový typ výměny názorů, debat... Při setkáních Kingsleyho s milenkou (Patricia Clarkson) bylo mnoho silných momentů, kdy příběh ukazuje, jak je vše pomíjivé, jednoduché a složité zároveň. Dostáváme mnoho odpovědí na otázky, na které se sami bojíme zeptat. Jejich setkání po pohřbu přítele Chrise je pro mě asi nejsilnějším momentem filmu. Obrazy s Penelópe pro mě jsou z pocitového vnímání tedy až na třetím místě, ač i její výkon a souhra s Kingsleyem byla úžasná. ()

Pythonator

No to si děláte srandu? To má být umění? Dobře, koho baví tento typ emofilmů, budiž. To ale nevysvětluje, co přesvědčí masy lidí aby přikyvovaly jak je to skvělý film a jak je dobře natočený. Z pohledu kulturního barbara či milovníka filmů jako já, je to nikdy nekončící nuda. Jediný důvod, proč stojí za to film vidět, je dokonalé poprsí Penélope Cruz. To, že jsou tam dobré herecké výkony, to mi nestačí. Na herecké výkony se může jít každý podívat do divadla. Film je o něčem víc a měl by se od divadelní hry lišit právě tím, co dělá film filmem. Nebudu zde vysvětlovat, co očekávat od filmu, protože to je individuální záležitost a každý čumí na filmy z jiného důvodu. Vy divadelní fanoušci a kulturní nadbytosti, si dávejte klidně po čtyřech nebo nedejbože po pěti hvězdičkách. Kulturním barbarům shrnu o čem ten film vlastně je. Krom toho, že je o ničem, je taky o stárnutí a především o kozách Penélope Cruz. Kolem jejích koz se točí v podstatě celý nudný příběh. Za zmínku stojí ještě technická maličkost. Tahle umělecká záležitost je natočená příšernou kamerou. Obraz je rozklepaný jakoby to točil levnou digitální kamerou z ruky parkinsonem postihnutý kameraman. Možná to paní režisérka myslela jako umělecký záměr nebo spíš je to tak velká režisérka, že vlastně ani neví, jak se filmy natáčí. ()

raru

Dejovo perfektné,herecky zahraté výborne,ibaže chémia medzi postarším Benom a zmyselnou kočkou Penélope tu nefungovala. ()

tata22

Velmi zajímavý film ukazující velmi precizně a přesně vztah mladé dívky se starším mužem. Taková situace v životě nastává, když starý milenec nahrazuje dívce otce. Je to vždy tak a vždy je zatím problém s otcem vlastním. Tato stránka sice nebyla ve filmu ukázána ale moje zkušenost praví, že je tomu vždycky tak. Neznám literární předlohu ak nemohu soudit jak moc se blíží či odchyluje film nicméně až do chvíle rakovinové příhody mě velmi okouzlil a je škoda, že v té chvíli neskončil. Právě ta závěrečná pasáž působí až příliš vyumělkovaně a bohužel i žensky vypočítavě. K tomu ženy režisérky často sklouzávají a namnoze tak svoje díla činí pro muže nesnesitelná (čest výjimkám). Kdyby film skončil tam kde skončit podle mne měl anebo byla ta závěrečná část pojata jinak pak by ode mne zasloužil absolutorium. A to nemluvím o vynikajících hereckých výkonech prakticky všech herců, samozřejmě v čele s neskutečný Benem, který snad nezklamal nikdy nikoho... Ale i tak rozhodně velmi zdařilý umělecký počin, který potěší náročného diváka. Jsem rád, že jsem film viděl, zřejmě již dvakrát :-) ()

jitul

Krásně pomalé drama. Chvílemi, hlavně díky úžasné hudbě, působy jakoby snově. Snad první film, ve kterém se mi líbila Penelope Cruz - akorat mě trochu dráždila ta její sladká výslovnost jména Consuela :) Jinak moc hezké a až nepříjemně opravdové... ()

lumi1

Zaujímavý film, ale osobne ma nijako extra neoslovil. Nebol zlý, bol skôr... iný ako sú ostatné, len škoda že vo mne nevyvolal to čo mal. Toť vše. ()

Cristina

Líbí se mi,že tento film je vlastně život.Osud,který potkal už několik lidí na zemi.Hodně působí na mé emoce a opravdu sem se klaněla vynikajícím hercům.Ben a Penelope byli opravdu sladění. ()

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008