Detektiv Danny Fischer (John Cena) sice zatkne geniálního zloděje Jacksona, při zásahu však náhodou zahyne lupičova přítelkyně. Kriminálník toužící po pomstě vymyslí pro Dannyho dvanáct úkolů a hádanek, na jejichž rozluštění závisí život milované Molly.  Při policejní akci se detektiv Danny Fisher (John Cena) z New Orleansu chystá zatknout nebezpečného zločince Milese Jacksona (Aidan Gillen). Ten se i se svou přítelkyní dává na útěk, skončí však v poutech, zatímco jeho přítelkyně nešťastnou náhodou zahyne. Miles viní z její smrti Dannyho a slibuje mu odplatu. Po několika letech detektiv vyslechne znepokojující telefonát od Milese, v němž mu zločinec stručně řečeno říká - oko za oko, zub za zub. Dannyho čeká nebezpečná hra o dvanácti kolech s téměř nerozluštitelnými úkoly a hádankami, které však bude muset všechny splnit, chce-li ještě svou přítelkyni spatřit živou. (oficiální text distributora)

zolo23

Po zhliadnutí tejto snímky som usúdil,že aj ja chcem byť herec v akčných filmoch. Výkon Johna Cenu mi dáva veľkú šancu, pretože povedať dve súvislé vety po sebe dokážem snáď aj ja. Ale k filmu..Renny Harlin asi nebude režisér podľa môjho gusta, lebo urobiť akčný film v štýle "mikajúca" kamera, strih každé 3 sekundy o vykradnutom scenári ani nehovoriac je naivné a úbohé. V budúcnosti sa určite budem vyhýbať filmom v hlavnej úlohe s Johnom Cenom. A ani ako wrestler sa mi nepáčil:) ()

jenik71

Průměrní herci, průměrná režie. I tak jde o docela slušný akční thriller. Jen je škoda, že scénárista vycucal některé scény z jiných filmů a nepřišel s větší porcí vlastních nápadů. Například scéna s tramvají je velice podobná té z Policajta ze San Francisca a třeba plnění úkolů, které nešťastnému policistovi zadává záporák, bylo k vidění už ve Smrtonosné pasti 3. Velká škoda. Z těchto důvodů pouze za tři. ()

BMAJTZ

Je to nekde na pomezi dvou nebo tri hvezd. NIc prekvapiveho se nekona pribeh pomerne pruhledny a celou dobu mate pocit ze uz jste to nekde videli. Je to asi jako film Speed. ()

ZkuKol

Už je to tak! Poctivé akce se dočkáme jen z Asie a od US wrestlerů. "12" je jednoduché a přímočaré béčko, které sází na starou dobrou fyzickou akci bez triků a složitých zápletek. Cena je prostě utržený sentinel, jenž se řítí zachránit svou lásku, hrát nemusí, protože za něj mluví činy! Bohužel ostatní by měli a moc nezvládají, Ashley to ještě hodně zachraňuje úsměvy, jenž rozdává jak Paroubek přídavky a postavou, Aidan to táhne přes jednu polohu, ale ostatní se nemají už čeho chytit. Zápletka je jasně ukradená z Die Hard 3(poznal jsem po 10 minutách), dialogy a hlášky slabší průměr. Jenže producent dostal skvělý nápad posadit na režijní sesli Rennyho Harlina a ten s 22mil. rozpočtem doslova kouzlí. Nastavil vražedné tempo, aby se divák nestačil divit nelogičnostem, neherectví apod. a nechal Cenu dojít až na doraz svých možností, přičemž vyhodil do vzduchu půlku New Orleans. Slečny už asi ohrnují nos, ale my co jsme vyrostli na akci "made in 80's" se tetelíme blahem;-) Danny Fisher má ženu v rukou teroristy a hodlá mu jí z nich vyrvat i s rameními klouby - doslova... 70% ()

bloodvomit

Béčko, který si hraje na Áčko s příšernym Cenou v hlavní roli. Postupem času sem začínal bejt alergickej na jeho tvář, přišlo mi, že problém řeší ohromná nabušená opice s nulovou mimikou (umí se jen šklebit stejně jako Árný, ale zdaleka nemá styl). Prostě do filmu bych ho v žádnym případě neobsadil do hlavní role, trága. Akční scény vynahrazujou špantý herecký výkony v podstatě všech zůčastněnejch. Moc to nestojí za řeč ;-( ()

sedm.1

12 kol by se dalo označit za neskutečně našláplou akční krimi pecku,kdyby ... .Kdyby především nebyl Renny Harlin tak hrozný rutinér a dokázal ve svých filmových počinech přinést něco jiného.Kdyby John Cena párkrát shodil tričko a ukázal svou nabušenou muskulaturu,nemluvě o tom,kdyby jí dokonce použil a ne jen pořád jako tajtrlík běhal sem tam.Kdyby stál hlavní záporák alespoň za úšklebek,on ale nestojí ani za to.Kdyby celý děj nebyl tak příšerně vykonstruovaný a přesto příšerně nepravděpodobný,chvílemi pak až trapný.Ale hlavně,kdyby nebylo 12 kol tak strašně průměrný.Je škoda,že tato jinak dynamická jízda nedopadla tak,jak dopadnout mohla.Od začátku se pořád sice něco děje,akce střídá akci,má to spád a styl,efekty na vysoké úrovni,ale co s tím vším,když to nefunguje a především to po sobě nenechá absolutně žádný pocit,či dojem.Já tyto WWE filmy mám vážně neskutečně rád,vždy mě nehorázně napumpujou a dodají energii,12 kol se ale až příliš nechalo ovlivnit jinými staršími akčními kousky a dost na to celý film doplatil.Ale jako akční jednohubka funguje naprosto spolehlivě! ()

Lukoboss

Akce dobrá, ale tak neskutečně špatnej scénář, že jsem se chvílema chytal za hlavu. Už od začátku je jasný, že to bude pořádná jízda (běh), protože hlavní hrdina se v podstatě nezastaví a furt někde lítá. Každopádně, jak už jsem zmínil, místama se objevujou tak divný a víceméně nelogický scény, že to skoro bolí. Já vím, je to akční béčko, ale i tak.... Je zajímavý, jak filmaři začínají víc a víc využívat zápasníků WWE, ale proč ne, oni se na takovýhle filmy hodí. ()

The Viper

Říkal jsem si jak budu průlomový když napíšu, že je v tom na první pohled vidět inspirace či předělávka třetího dílu Smrtonosné pasti a ono h*vno, ostatní totiž nejsou tak tupí aby si toho nevšimli. Ovšem filmu nelze upřít slušnou akci, Johna Cenu, který v jiné úloze ani být nemůže (a popravdě mu to docela sedí - pokud není otravný jako býval v WWE) a celkem slušné tempo s né moc důveryhodným, ovšem i tak dobrým záporákem. Je škoda, že je znatelně vidět, že druhá polovina Rennyho kariéry pomalu a jistě slábne. ()

DavidS.

Úvodní sledovačka je z Nepřítele státu a celý zbytek zjevná a triviální inspirace Smrtonosnou pastí 3....Béčko kam se podíváš, což by nevadilo, kdyby bylo aspoň trochu napínavé nebo jinak zajímavé...Cena je sice pořád v pohybu a je to kinetika opravdu výbušná a likvidační, ale neosloví, nepohltí...Pokud mají návraty k přímočarým akcím a hrdinům osmdesátých let vypadat takhle, tak to je raději nechme spát a také se smiřme s tím, že Renny Harlin dosáhl svého vrcholu rokem 1993, kdy natočil skvělého Cliffhangera a to už je pěkných pár let... ()

rozbris

John Cena má něco do sebe, trošku mi to příjde jak kdyby kopíroval Van-Damme, ale moc mu to nejde. Cena je hodný polda, co zatkne zlýho chlápka a začne řezba, výbuchy, bouračky, rvačky a zastaví se to až Cena dopadne zloducha. Trošku ohrané, ale pořád to bude někoho lákat k obrazovkám. ()

medlo

Veľmi, veľmi ale fakt veľmi neoriginálny film. Nie len čo sa týka scenára, ale aj naháňačiek, kladného hrdinu, záporného hrdinu, agentov FBI.... Ako keby som ich už poznal, a to som tento film videl len raz. ()

jondoe

Akcny film snaziaci sa kopirovat Smrtonostnu zbran 3 sice sprijemnil vecer, ale nijako zvlast neoslnil. John Cena sice nie je Bruce Willis, ale nijako zvlast mi nevadil a do podobnych filmov ako je 12 Kol ci Marinak sa velmi hodi. O to vacsi problem som mal zo zaporakom, ktory bol bez akejkolvek charizmi a celkovo posobil nezaujimavo a nedoveryhodne. Renny Harlin je zrucny reziser a z jeho filmami nemavam vacsie problemy, niekedy by si vsak mohol precitat aj scenar a vymysliet nieco originalne ako bol napriklad Cliffhanger. Celkovo 12 Kol hodnotim ako priemerny akcny film z vyborne natocenou akciou, nie vsak originalnym scenarom. Podobnych filmov bolo predtym natocenych uz velmi vela. ()

Han22

Smrtící jízda bez hluchých míst, brakující ty nejlepší akční scény z 90. let - autobus, honičky a demolice aut po celém městě, zastavování splašené šaliny a adrenalinové finále s vrtulníkem. Neoriginální, ale čert to vem. V době ultrarealistických akčních filmů nebo naopak filmů, které se předhání v tom dát za hlavního hrdinu větší svini to už chtělo nějaký oldschool nářez se správným hrdinou, dívkou v nesnázích a pořádnou demolicí. Renny Harlin is back!! ()

Seti

Těžkotonážní béčko ze staré školy, které nakonec nebylo tak hloupé jak na první pohled vypadalo. Scénář byl sice slabší odvar ze Smrtonosných pastí (Harlin se asi rozvzpoměl na svoje nejslavnější léta), ale starosvětské zpracování plné poctivých výbuchů, bouraček a kaskadérské práce pohladí fanouška akčních filmů na duši. Jako akční jednohubka proto funguje 12 kol celkem obstojně. ()

iXtr3m3

V rámci béčkového hodnotiaceho rebríčka naozaj nadpriemerný snímok. Čo na tom, že všetko sme už videli, s Johnom sa to oplatí vidieť ešte raz... Renny Harlin tú svoju rutinu stále vie, takže je to viac ako len pozerateľné. ()

Herráček

John Cena je maximálně novodobej Arnie... A ten je vlastně jen jeden, takže ani to ne... Postrádá to nějakou pořádnou nápaditost, zato to nepostrádá spoustu blbostí ve scénáři... ()

KoRner

Dobrý film, pri ktorom sledovaní som sa nemohol zbaviť pocitu, že niekedy až príliš vykráda slávnejších bratov ako najmä Smrtonostnú pascu 3, alebo tiež Nebezpečnú rýchlosť. Keďže však dneska sa také filmy už netočia, sme ochotní privrieť jedno oko. A s radosťou :-) ()

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

18.02.2008

Renny Harlin se z béčkového bahna, v němž uvízl kdysi dávno díky propadáku Ostrov hrdlořezů, už asi nikdy nevyhrabe. A přitom jeho nový projekt 12 Rounds, který začne natáčet v New Orleansu přesně za… (více)