Detektiv Danny Fischer (John Cena) sice zatkne geniálního zloděje Jacksona, při zásahu však náhodou zahyne lupičova přítelkyně. Kriminálník toužící po pomstě vymyslí pro Dannyho dvanáct úkolů a hádanek, na jejichž rozluštění závisí život milované Molly.  Při policejní akci se detektiv Danny Fisher (John Cena) z New Orleansu chystá zatknout nebezpečného zločince Milese Jacksona (Aidan Gillen). Ten se i se svou přítelkyní dává na útěk, skončí však v poutech, zatímco jeho přítelkyně nešťastnou náhodou zahyne. Miles viní z její smrti Dannyho a slibuje mu odplatu. Po několika letech detektiv vyslechne znepokojující telefonát od Milese, v němž mu zločinec stručně řečeno říká - oko za oko, zub za zub. Dannyho čeká nebezpečná hra o dvanácti kolech s téměř nerozluštitelnými úkoly a hádankami, které však bude muset všechny splnit, chce-li ještě svou přítelkyni spatřit živou. (oficiální text distributora)

krusty2 odpad!

Uz Die Hard 4.0 ukazala ake blbe scenare mozme najst v tovarni na sny. A toto je jej lacnejsia verzia.Zaverecna scena z helikopterou to uplne zabila. Lutujem zabyteho casu pri tomto filme. ()

maty39

Variace na Nebezpečnou rychlost a Smrtonosnou past 3, kde hlavní hrdina nasere bídáka, který se mu rozhodne pomstít geniálně promyšleným plánem. 12 Rounds viditelně ztrácí oproti svým starším bratříčkům. Především hlavní hrdina nemá charizma Keanu Reevese a Bruceovi nešahá ani po kotníky. Na druhou stranu, mohli jsme skončit i s horším týpkem. Akce je také trochu béčkovější. Přesto je na vysoké úrovni. Mým favoritem bude asi projížďka hasičským vozem. Celkově se dá říci, že akce je natočena ve stylu devadesátek. Žádné kamerové prostocviky, žádný třas ani divoký střih. Renny Harlin prostě předvádí svůj vysoký standard a nesnaží se honit Bourneovky ani nové Bondovky. Za to mu patří můj dík a hodnocení 7/10. ()

Andresito

Na podruhé si Cena vybral mnohem lepší projekt, jehož hlavním nedostatkem je on sám. Možná to trochu smrdí zaujatostí vůči jeho osobě, ale 12 kol z nadprůměru stahuje hlavně on, i když mu vydatně napomáhá jeden z nehorších filmových záporáků v historii v podání Aidena Gillena. Odmyslete si "herecké výkony" těchhle dvou a máte před sebou víc než slušnou akci, která se ani moc nesnaží zakrýt opisovaní od třetí Smrtonosné pasti (jako by se Harlin přiznal, že na McTiernana prostě nemá :) a občas se nevyhne lehce debilním momentům (závěrečná dedukce), ale na rozdíl od The Marine fanouška devadesátek rozhodně neurazí. 65% ()

RomeroIsGod

Akční výplach, kde se pořád něco děje. Ale Cena je málo charismatickej, takže mě to moc nevtáhlo(možná taky proto, že jsme na to čuměli po kalbě asi v pět ráno). Sice zničí půlku New Orleans, ale že bych z toho byl nějak vodvařenej to ne. Dobrá scéna s hasičákem, jinak čistej střed - 55% ()

Illy

Harlin se rozhodl si natočit vlastní Die Hard 3. A proč ne, akce mu docela jde. Ovšem casting je katastrofální. Nevím jakou má Cena cenu, pro mě je ale bezcenný. Gumáka připomínající ksicht zachraňuje Paulovou po botoxu (Scott) a velitel FBI má charisma podložky do vany. Jinak bych přidal i hvězdu. ()

ČeskýTulák

Film má zajímavou zápletku a děj je na pokoukání kvalitní. Jako celek však velmi připomíná film Smrtonosná past 3 s B.Willisem. Zadávané a řešené úkoly od zločince končí stejně. Právě pro toho , kdo zná film Smrtonosná past 3 , se může stát , že polovině filmu usne. Velká škoda. ()

^Rain^

Vypadalo to slibne, ale jen prvnich pet minut. Cena (obdoba Marka Wahlberga na steroidech) je drevak, proti kteremu je Dwayne Johnson oskarovy herec, hlavni zaporak zase vypadal, ze si odskocil od hrani romanticke komedie, scenar deravy jak reseto a tech par pokusu o vtip nebylo vtipnych, ale spis smesnych (spici cernoch v cable caru, par v jacuzzi). Pokud muzete, tak se tomuto filmu obloukem vyhnete a radsi si pustte podesate 100x lepsi Die Hard: With a Vengeance. V teto "akcni" slatanine totiz chcipl pes. ()

Venous666

A já jsem byl po skončení 12tého kola naprosto uspokojený. Dostal jsem, co jsem potřeboval. Od začátku až do konce se tam pořád něco melo. 12 kol - 12 úkolů , naprosto promyšlená honička mezi kočkou a myší, kde se Náš hlavní hrdina John Cena ztotožnil s tou myší. Akce na silné úrovni (hlavně jízda s hasičákem). Co se týče kamery a střihu, tak tady se to spíše obrací k tomu lehkému průměru, nějaké chybičky tam byly, ale to nemění nic na tom, že se jednalo o dosti nadprůměrný Akčňák s prvky Bééééčka ... Na to, že jsem na to kukal ve dvě ráno, tak místo toho aby mě to uspalo, tak mě to připoutalo k obrazovce. Dávám 4 ()

KOZEL84

Cena kvůli ženské zboří půlku N.Orleansu,ale oni už to tam znaj.Kam nemůže čert,tam nastrčí Katrinu a Anne Rice tam taky furt tahá samé obludy.Pod dozorem mnou oplakávaného Rennyho se na to celkem dobře dívá i když Parkinson se zas činí,že mi z koutku huby začala pomalu pěnit slina.Furt se něco děje.Nikdo chvilku neposedí a když kucí začali rozplétat zloduchův geniální plán já už nebyl sto je sledovat,páč sem pádil už asi počtrnácté do kola.Cena vypadá jak poskládaný z krabic.Jestli to s ním má cenu nevím,protože furt někde zdrhal,ale při jeho finálním kousku se na mém tričku s logem Supermana udělalo oko.Znamení?Možná.No nudě nakopal prdel slušně.Ashley ta je na wrestlery,takže mám smůlu (..či).Gillen je dobrej,protože to je každý kdo hrál ve Wire,ale záporáka tady absolutně nezvlád.On je to takovej hodnej kluk a kdyby mi řekl tak sem mu pro ty prachy zašel.Dobré jako připomenutí filmového mládí s akčními hrdiny,kterým se sice nevyrovná,ale příjemně je připomene.Vždyt' Renny byl u toho. ()

Caaslav

film s poměrně svižným začátkem,... avšak v poslední půlhodině jsem si říkal..,."kdy to doprd.le zkončí?" ()

Wardan

Akční pohodovka ze starý školy. Harlinova režie je bazvadně dynamická a ve filmu se pořád něco děje, takže nedochází ani k žádným nepříjemný kecacím pauzám. Jen je škoda, že zhruba po padesáti minutách se člověku ten styl trochu zají, protože se všechno děje pořád stejně. Ale i tak těch 100 minut uběhne rychle a příjemně. Kdyby Harlin zvládl líp gradaci, šel bych na čtyři hvězdy i přes to, že to je vykrádačka Die Hard: With a Vengeance a pár dalších. ()

Joll

Vcelku solidní nášup jako z 80-90tých let. Sice tak trošku bere dost nápadů od jinud, ale komu to u těhle filmů proboha vadí? Kolik akčních filmů je originálních?Jedinou větší vadou na kráse je Cena jeho herectví asi nikoho neuchvátí a my tu nejsme v americe aby jsme měli tolik času si na ten jeho výraz zvyknout jak oni, jelikož Wrestling tu nikoho normálního nezajímá :) Záporák taky není bůhví co, ale už se dá přežít. Nutno říct, že bejt tu Ačková hvězda asi hodnotím výše.Harlin prostě točí většinou slušný akčňáky a tohle je další solidní zářez. Lepší 3 hvězdy, skoro mám chuť dát 4, ale Cena je prostě poleno :) ()

SpeedyCZ

Druhá Die Hard 3 se opravdu nekoná. Scénář sice není od základu špatný, mix různých akčních filmů mohl být příjemným zpestřením, bohužel Cena není Willis. A Hartlin není McTiernan. To předvídatelné a "chytré" rozuzlení jim opravdu nezbaštím. ()

Hapretor

Rádoby kvalitní akční thriller. Jedna hvězda za dobrý plán hlavního padoucha. Jinak klišé. Jinak teda pane Harlin radši uberte, jinak to asi nepůjde. Tolik kolizí a výbuchů (ale celkem hezkých) zvládá snad jen pan Bay. Ono je Vám to prd platné, když konec je vyloženě dementní, který by přišel směšný i dvanáctiletému divákovi. (a navíc šíleně ohraný). P.S. Pane Cena, vy chcete opravdu místo wrestlingu hrát? Tak to nás čeká nový druh akčního herce!? ()

FilmWave

Po svěžím vstupu Johna Ceny na plátna v nízkorozpočtovém, ale zábavném, "Vojákovi", je "12 kol" hořké zklamání. Rozpočet byl fajn, jméno režiséra také, ale výsledek je k uzoufání nudná vykrádačka "Smrtonosné pasti 3". Nejhorší ale je, že Cena nepředvede vůbec žádný souboj ani špetku střílečky, protože pořád jen někam běhá nebo řídí tramvaj. ()

agassi68

Zoberiete si Die Hard 3 a Speed, premiešať a čo vznikne? Klišoidný zlepenec plný výbuchov a zničených áut. Niet sa s kým ztotožniť, chýba borec typu Stallone či Willis, záporák mi bol sympatickejší ako Cena. A 12 kôl? Kto to má preboha vydržať?! ()

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

18.02.2008

Renny Harlin se z béčkového bahna, v němž uvízl kdysi dávno díky propadáku Ostrov hrdlořezů, už asi nikdy nevyhrabe. A přitom jeho nový projekt 12 Rounds, který začne natáčet v New Orleansu přesně za… (více)