12 kol

12 Rounds

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2009, 103 min

• Jeremy.jk

Áchjo... Nečekal jsem žádnej hereckej koncert, ale tohle ? Jen další akční vykrádačka skvělých filmů jako Die Hard: With a Vengeance , nebo Metro a co hůř - s vyloženě otravným hlavním ''hrdinou'' alias kamenným ksichtem. Připočtěte trapný hlášky a dostanete 12 nekonečně dlouhých kol, po jejihž absolvování nemůžu dát víc než 30%.(11.10.2009)

• Webb

Zase další potvrzení kvalitativního úpadku akčních filmů dnešní doby. Necharismatický (ne)herec John Cena je zpět v novém béčkovém akčňáku plných stupidit a klišé, kterému šéfuje tehdy nadaný Renny Harlin (Die Hard 2, Cliffhanger), dnes už nevnáší do snímku žádnou inovaci, což nevadí, jenže co je horší, on musel prodělat nějaký výplach mozku před natočením tohoto akčňáku, jinak si to nedovedu vysvětlit.(27.2.2010)

Producent Nebezpečné rychlosti se v tom opravdu nezapře. Kdyby bylo těch rounds 6 místo 12, tak bych byla hned spokojenější. Po chvíli totiž nastoupí utepělost ze stále se opakujících honiček a zachraňování rukojmí. Cenovi je role napsaná na tělo, ale irský záporák je tak nějak o ničem. Má to ale své světlé momenty, přece jen Nebezpečná rychlost je moje oblíbená klasika, slabší 3*.(7.6.2009)

No je to o chlp lepšie ako vojak. Akcie sú asi rovnako dobre, ale tu je lepší dej. Vlastne vo Vojakovi v podstate nie je žiadny. Konečne nejaký akční film kde všetko vybuchuje a je aj s časti napínavý. Trochu mi niektoré akcie pripomenuli nebezpečnú rýchlosť, ale to nie je žiadne mínus. John Cena opäť sypmatacký terminatorovský rambo. Snáď bude mat viac filmov. 65% - 3*(25.3.2010)

Ryzí akční film. Prostě se tam furt něco děje. Námět ze Smrtonosný pasti 3 je fajn a navíc je to skvěle zrežírovaný. Je tam spousta výbornejch akčních scén např. když to tam všechno ničil v hasičáku, tak mi to svojí koulervoucností připomělo Arnolda a jeho destrukci s jeřábem. Nebo se mi moc líbilo, když se řítil dolů ten výtah a ofoukl pokojskou. Nápadité a hodně cool. John Cena sice není dobrej herec, ale všechno vyvažuje pořádnejma svalama. Prostě parádní film na odpočinek. 7/10(16.1.2011)

• - V scénach, kde Danny šoféruje požiarnicke auto, sedel v kabíne naozaj John Cena. Auto však bolo upravené tak, že malo aj druhý volant, ktorý bol mimo záberu kamier. Pomocou neho kontroloval riadenie profesionálny vodič. (m.a.t.o.)

• - Scenárista Daniel Kunka pôvodne umiestnil dej filmu do Chicaga, ale Renny Harlin sa rozhodol natáčať v New Orleans. (m.a.t.o.)

• - John Cena priznal, že má strach z výšok. Napriek tomu v jednej zo scén zlaňoval budovu, a to bez zastúpenia kaskadérom. Tento zážitok bol preňho natoľko nepríjemný, že chcel skončiť s natáčaním filmu. (m.a.t.o.)