12 kol

12 kôl

12 Rounds

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2009, 103 min

Solidne B-cko s feelingom 80rokov. K vyssiemu hodnoteniu mu chyba lepsi zaporak (bohuzial toto pako je skor k smiechu), poriadne hlasky (pocas celeho filmu som nezaznamenal ani pokus o hlasku) a aspon stipku invencie (prakticky kazda jedna akcna scena je vykradackou z nejakeho ineho filmu, kde bola prevedena lepsie). Cisty priemer, ale vzhladom na to, ze taketo filmy sa dnes uz netocia a velmi mi chybaju, tak to preklopim na 3 hviezdicky.(8.7.2009)

V samotném momentu pokoukání velmi příjemné. Jenže dojmy se rozutekly dřív, než jsem stačil promyslet komentář. Harlin je pořád třída a vystačí si opravdu s málem. Tomu zběsilému pobíhání po městě dává neskutečnou pružnost a dynamiku, kterou snímá neposedná kamera a všechno je šikovně sestříháno. Scénář nahazuje režisérovi na smeč nápadité akce i solidního napětí. Bohužel je to nevýrazná směska všeho, co máme (i nemáme) v akčních filmech rádi, tudíž výsledný dojem kazí silná míra předvídatelnosti. Škoda, i na toho Johna Cenu se dalo dívat. WWE-čko ale evidentně konečně našlo správnou cestu, jak oprašovat klasiku. 3 a ½.(15.3.2010)

• anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ Plus = 9.12.2012, réžia slovenského znenia (JOJ 2012) = - Kedysi pradávno patril Harlin k vychádzajúcim režisérskym hviezdam a dokázal sa úspešne popasovať aj s pokračovaním takej kultovky ako je DIE HARD. Po Dlhom bozku, ktorý ho komerčne odpísal, však úplne stratil svoju zručnosť a sebaistotu. Nuž a dnes mu je dobrý aj plagiát tretieho DIE HARD a úprimne povedané, dokaličil ho exemplárne. Ak pominiem slaboduchý scenár (kdesi na úrovni piateho RÝCHLO A ZBESILO) tak totálne epileptická kamera a robotický ľudoop Cena dokonali dielo skazy. Záverečná scéna s bazénom už v podstate iba potvrdila, že Harlin by sa mal začať obzerať po inej kariére. (17.12.2012)(17.12.2012)

I zde se nedočkáme reálnějšího děje, kde by FBI rozhodně nenechala konat policistu na vlastní pěst a určitě by se sám neřítil ulicemi v hasičském voze. Nebo mi snad něco ušlo? Ať je to tak či tak, tohle filmu určitě nezazlívám. Jasně, je to jenom akční snímek, který však je dostatečně dobrý na to, abych vydržel necelé dvě hodiny stopáže sledovat jednotlivá kola o záchranu přítelkyně policisty (J.Cena) se zaujetím.(9.7.2009)

Je to stylovej rychlej akčňák, kterej má sypaťáka v hlavní roli i potřebnej drive, rychle uteče a dá se na něj v pohodě dívat. Dávám tomu ale jen 3* a to hlavně proto, že 4 už jsem dával lepším věcem. I když mi na tom v podstatě chyběly jenom hlášky a trochu lepší záporák. Asi nejsem tak náročnej. :)(7.7.2009)