12 kol

12 Rounds

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2009, 103 min

• Jeremy.jk

Áchjo... Nečekal jsem žádnej hereckej koncert, ale tohle ? Jen další akční vykrádačka skvělých filmů jako Die Hard: With a Vengeance , nebo Metro a co hůř - s vyloženě otravným hlavním ''hrdinou'' alias kamenným ksichtem. Připočtěte trapný hlášky a dostanete 12 nekonečně dlouhých kol, po jejihž absolvování nemůžu dát víc než 30%.(11.10.2009)

• anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ Plus = 9.12.2012, réžia slovenského znenia (JOJ 2012) = - Kedysi pradávno patril Harlin k vychádzajúcim režisérskym hviezdam a dokázal sa úspešne popasovať aj s pokračovaním takej kultovky ako je DIE HARD. Po Dlhom bozku, ktorý ho komerčne odpísal, však úplne stratil svoju zručnosť a sebaistotu. Nuž a dnes mu je dobrý aj plagiát tretieho DIE HARD a úprimne povedané, dokaličil ho exemplárne. Ak pominiem slaboduchý scenár (kdesi na úrovni piateho RÝCHLO A ZBESILO) tak totálne epileptická kamera a robotický ľudoop Cena dokonali dielo skazy. Záverečná scéna s bazénom už v podstate iba potvrdila, že Harlin by sa mal začať obzerať po inej kariére. (17.12.2012)(17.12.2012)

Ze je tento film od producenta NEBEZPECNEJ RYCHLOSTI (1994) Marka Gordona a rezisera SMRTONOSNEJ PASCE 2 (1990) Rennyho Harlina je az neuveritelne, jak je tento film odflaknuty. Niektore akcne zabery, nahanacky a vybuchy boli natocene super, ale zvysok s kamerou, ktora vecne zoomuje pri dialogoch mi pripadal, ako nejaka cast zo serialu CSI: MIAMI. Podla mna skoda nametu, ktory skor pripominal SMRTONOSNU PASCU 3 (1995), kde Jeremy Irons kazdu chvilu vyvolaval Willisovi a daval mu hadanky, aby nasiel dalsiu bombu, ktora by mohla kdekolvek v New Yorku vybuchnut, pretoze tento film skonci az prilis rychlo bez nejakych emocii alebo peknemu soundtracku, ktory bol napriklad aj v Nebezpecnej rychlosti od Marka Mancinu. Dalo sa z toho vytrieskat omnoho viac. Takze preco az 4**** ? No su to sice 4 hviezdicky s prizmurenym okom, lebo akcne filmy mam rad a tento ani chvilku nenudil, avsak je tu dost velke mnozstvo zbytocnych chyb, preto ma aj tak nizke hodnotenie. Skoda, ze aspon neukazali, ako ten zlocinec usiel z väzenia. __________ John Cena - (Danny Fisher) +++ Aidan Gillen - (Miles Jackson) +++ Ashley Scott - (Molly Porter) +++ Steve Harris - (George Aiken) +++ Brian White - (Hank Carver) +++ Gonzalo Menendez - (Ray Santiago) +++ Taylor Cole - (Erica Kessen) +++ Produkcia: Mark Gordon +++(8.3.2013)

Rozpočet $20miliónovTržby USA $12,234,694Tržby Celosvetovo $18,184,083Tržby za predaj DVD v USA $8,248,790 //počet predaných kusov 521,447Nebezpečná rýchlosť trošku inak, nuž príbeh ma kostru deja odkopírovanú zo spomínanej pecky ale rutinér Renny Harlin z roztrasenou kamerou, prevažne nudnou nedynamickou akciou a z necharizmatickým kamenným Johnom Cena v hlavnej úlohe patria skôr do béčkovej produkcie. /40%/(6.9.2010)

Akční jednohubka, která nemá čím oslnit, když už bylo všechno viděné. John Cena je ED WOOD mezi hollywoodskými herci. Zběsilý, překombinovaný střih, kdy si divák neužije ani jednu scénu, i když může být v dramatičnosti silná. Průměrný tří hvězdičkový (akční) popcorňák, bez větších výhrad - jen během projektu 12 ROUNDS jsem si neustále kladl otázku: "kde se ztratilo to Harlinovo kouzlo 90. let“?(10.12.2012)

• - John Cena priznal, že má strach z výšok. Napriek tomu v jednej zo scén zlaňoval budovu, a to bez zastúpenia kaskadérom. Tento zážitok bol preňho natoľko nepríjemný, že chcel skončiť s natáčaním filmu. (m.a.t.o.)

• - Hlas Rennyho Harlina možno počuť z vysielačky v helikoptére, ktorou sa na konci filmu snaží ujsť Miles Jackson (Aidan Gillen). (m.a.t.o.)

• - Renny Harlin odmeňoval každodenne najužitočnejšieho člena štábu fľašou fínskej vodky, a to počas celej doby natáčania. (m.a.t.o.)