Detektiv Danny Fischer (John Cena) sice zatkne geniálního zloděje Jacksona, při zásahu však náhodou zahyne lupičova přítelkyně. Kriminálník toužící po pomstě vymyslí pro Dannyho dvanáct úkolů a hádanek, na jejichž rozluštění závisí život milované Molly.  Při policejní akci se detektiv Danny Fisher (John Cena) z New Orleansu chystá zatknout nebezpečného zločince Milese Jacksona (Aidan Gillen). Ten se i se svou přítelkyní dává na útěk, skončí však v poutech, zatímco jeho přítelkyně nešťastnou náhodou zahyne. Miles viní z její smrti Dannyho a slibuje mu odplatu. Po několika letech detektiv vyslechne znepokojující telefonát od Milese, v němž mu zločinec stručně řečeno říká - oko za oko, zub za zub. Dannyho čeká nebezpečná hra o dvanácti kolech s téměř nerozluštitelnými úkoly a hádankami, které však bude muset všechny splnit, chce-li ještě svou přítelkyni spatřit živou. (oficiální text distributora)

Trailer

Sonnery

Hlavní hrdina je obdařen tak bezchybným hereckým nadáním a potřebným charismatem, až jsem mu nemohl uvěři, že umí mluvit. No a když se do toho pustí na plný svaly, a že jich Cena má, tak přesprintuje ultrarychlýho Forda a zboří stavení, město, moře i kuře.... Jeho dokonalost doplňuje vnadná a unesená žena, jež s lehkostí potvrzuje zvěsti "o pravých blondýnkách", když půjčí bez váhání telefon nezmámému člověku, který si "potřebuje zavolat dceři" a pak žvaní celejch 20 minut.... K tomu připočteme kvalitní dialogy typu: Danny, jsem někde ve stříbrný dodávce! a Cena obratně odpoví: Molly, kde jsi?... Pravdou ale zůstává, že jsem se nenudil ()

petero

Časy keď Renny Harlin patril k špičke medzi akčnými režisérmi sú nadobro preč a dôkazom je i 12 ROUNDS. Naskutku priemerné béčko, ktoré nemá taký ťah na bránu ako som očakával. Vôbec tomu nepomáha ani snímanie roztrasenou kamerou, ani nemotorný wrestler v hlavnej úlohe. Keby na miesto neho hral niekto iný bolo by to úplne jedno, možno aj lepšie. Inšpirácia filmom SPEED je tu neprehliadnuteľná, ale jeho kvalitám sa ani zďaleka nepribližuje. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ Plus = 9.12.2012, réžia slovenského znenia (JOJ 2012) = - Kedysi pradávno patril Harlin k vychádzajúcim režisérskym hviezdam a dokázal sa úspešne popasovať aj s pokračovaním takej kultovky ako je DIE HARD. Po Dlhom bozku, ktorý ho komerčne odpísal, však úplne stratil svoju zručnosť a sebaistotu. Nuž a dnes mu je dobrý aj plagiát tretieho DIE HARD a úprimne povedané, dokaličil ho exemplárne. Ak pominiem slaboduchý scenár (kdesi na úrovni piateho RÝCHLO A ZBESILO) tak totálne epileptická kamera a robotický ľudoop Cena dokonali dielo skazy. Záverečná scéna s bazénom už v podstate iba potvrdila, že Harlin by sa mal začať obzerať po inej kariére. (17.12.2012) ()

PetrPan

Jednoduchá akční jízda ve stylu "Simon říká", tedy hry na pokyny, kde je nutné pozorně naslouchat, co je vaším úkolem. Harlin se pustil do téhle jemně obnošené žánrové berličky s vervou, ale jak už u něj bývá zvykem, opět si nelámal hlavu s mozkem. A tak se tu setkáme s osamělým géniem, který téměř bez jakéhokoliv vybavení připraví sofistikovaný plán, jenž zamotá hlavu nejen hlavnímu klaďasovi ale celému New Orleans. No, dobře, od akčního béčka se většinou nedá čekat významné promazání mozkových závitů, odpouštím. Horší je to už s obsazením hlavní role, v akčních pasážích Cena celkem nevadí, ovšem v těch několika ostatních jsem si říkal, zda nepřehodnotím svůj názor o nejhorším herci všech dob a ten patyzón, až se setmí, přece jen nesežeru. Raději zpět na začátek - jednoduchá akční jízda - a to má svou cenu. Za tři. Filmová Výzva 2015 od tatanapope ()

O.Peta

Až po filmu Legendary, který se mi líbil se zpětně vracím i k tomuto filmu s J. Cenou. Musím říct, že i mně film značně připomněl Smrtonosnou past 3 a Nebezpečnou rychlost, ale já to neberu jako vykrádačku již zmíněných filmů, spíš jsem rád, že se občas ještě něco takového natočí, zvlášť když se to povede jako zde. 12 kol mi přišlo i o dost lepší než třetí díl Smrtonosné pasti, jen ten závěrečnej zvrat byl už trochu moc. Jinak pro mě ale solidních 80% ()

• Oproti kinoverzii obsahuje DVD verzia, tzv. Extended Cut, viac násilia a vulgárnych výrazov. (m.a.t.o.)
  • Detektív Danny Fisher (John Cena) nosí hodinky značky Girard-Perreagux. (dyfur)
  • Renny Harlin odmeňoval každodenne najužitočnejšieho člena štábu fľašou fínskej vodky, a to počas celej doby natáčania. (m.a.t.o.)

Související novinky

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

18.02.2008

Renny Harlin se z béčkového bahna, v němž uvízl kdysi dávno díky propadáku Ostrov hrdlořezů, už asi nikdy nevyhrabe. A přitom jeho nový projekt 12 Rounds, který začne natáčet v New Orleansu přesně za… (více)