Reklama

Reklama

Detektiv Danny Fischer (John Cena) sice zatkne geniálního zloděje Jacksona, při zásahu však náhodou zahyne lupičova přítelkyně. Kriminálník toužící po pomstě vymyslí pro Dannyho dvanáct úkolů a hádanek, na jejichž rozluštění závisí život milované Molly.  Při policejní akci se detektiv Danny Fisher (John Cena) z New Orleansu chystá zatknout nebezpečného zločince Milese Jacksona (Aidan Gillen). Ten se i se svou přítelkyní dává na útěk, skončí však v poutech, zatímco jeho přítelkyně nešťastnou náhodou zahyne. Miles viní z její smrti Dannyho a slibuje mu odplatu. Po několika letech detektiv vyslechne znepokojující telefonát od Milese, v němž mu zločinec stručně řečeno říká - oko za oko, zub za zub. Dannyho čeká nebezpečná hra o dvanácti kolech s téměř nerozluštitelnými úkoly a hádankami, které však bude muset všechny splnit, chce-li ještě svou přítelkyni spatřit živou. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (301)

Torision 

všechny recenze uživatele

Je to stylovej rychlej akčňák, kterej má sypaťáka v hlavní roli i potřebnej drive, rychle uteče a dá se na něj v pohodě dívat. Dávám tomu ale jen 3* a to hlavně proto, že 4 už jsem dával lepším věcem. I když mi na tom v podstatě chyběly jenom hlášky a trochu lepší záporák. Asi nejsem tak náročnej. :) ()

mil@n.fanatik 

všechny recenze uživatele

No super, jsem nadšen. Perfektní akční thiller se vším všudy. Strašně mě tento film chytl, jen prvních 10 minut to vypadalo, ze to bude průměrný "akčňák".. Podle hodnocení taky v podstatě je, ("jen" 60 %) ale mě to sedlo do oka a nemám slov. Danny po všech 12 úkolech, co jej čekají (a nejen jeho:-)) ) bojuje o život své manželky a krom. toho i o svůj a dalších lidí z města..Nakonec to dopadne se štastným koncem, ale že to stálo síly, hromady plechu a v neposlední řadě spoustu lidských životů.. Akční film pro mě stvořený:-) Nedávno jsem viděl film Únos vlaku 1 2 3, který se mi taky hodně líbil a teď jsem další akční pecku mohl vidět zase:-)) Film 12 kol můžu akčním fajkmékrům jedině doporučit. Napětí od začátku až do konce. PARÁDA. Pro mě 5*!! ()

Reklama

jojinecko 

všechny recenze uživatele

John Cena je síce bezkrká no-brain bedňa, ale nemá charizmu najväčších béčkových ikon, škoda... 12 rounds je čisté béčko (scenár, rozuzlenie, postavy..) zakamuflované lepším rozpočtom a relatívne dobrým akčným remeselníkom Harlinom na "akože áčkový film". Je to síce neoriginálne a tupé, ale nudiť sa rozhodne nebudete, skôr naopak...Celkom svieže dielko, na jedno pozretie a vyplnenie voľných chvíľ. Len obrovská škoda, že Harlinovi "nepomáhajú" kameraman s Parkinsonom... a PREDOVŠETKÝM schaosený epileptický a fetišistický strihač po vysadení psychiatrických medikamentov, ktorý to berie celé "hlava-nehlava" a ktorého úchylkou sú okrem iného prestrihy na pedále v aute... ()

Psema 

všechny recenze uživatele

Nostalgie na povrch vylezla, ale byť se Harlin snaží vymáčknout z premisy co nejvíc, pořád je to jen levná vykrádačka slavnějších bratříčků z druhého kolena bez sympatického hrdiny (Cenovo neherectví vážně sucks), s mizerným záporákem (takového chudáčka by střískal na hromadu každej českej pochůzkář) a nulovou originalitou. A ke všemu tomu úplně chybí emoce. 5/10 ať nežeru a za vzpomínky na časy pánů Reevese a Willise když běhali po ulicích a zastavovali autobusy nebo sestřelovali vrtulníky raketometem. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Solidne B-cko s feelingom 80rokov. K vyssiemu hodnoteniu mu chyba lepsi zaporak (bohuzial toto pako je skor k smiechu), poriadne hlasky (pocas celeho filmu som nezaznamenal ani pokus o hlasku) a aspon stipku invencie (prakticky kazda jedna akcna scena je vykradackou z nejakeho ineho filmu, kde bola prevedena lepsie). Cisty priemer, ale vzhladom na to, ze taketo filmy sa dnes uz netocia a velmi mi chybaju, tak to preklopim na 3 hviezdicky. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (11)

  • Detektív Danny Fisher (John Cena) nosí hodinky značky Girard-Perreagux. (dyfur)
  • John Cena priznal, že má strach z výšok. Napriek tomu v jednej zo scén zlaňoval budovu, a to bez zastúpenia kaskadérom. Tento zážitok bol preňho natoľko nepríjemný, že chcel skončiť s natáčaním filmu. (m.a.t.o.)

Související novinky

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

18.02.2008

Renny Harlin se z béčkového bahna, v němž uvízl kdysi dávno díky propadáku Ostrov hrdlořezů, už asi nikdy nevyhrabe. A přitom jeho nový projekt 12 Rounds, který začne natáčet v New Orleansu přesně za… (více)

Reklama

Reklama