Helena Altmanová je sympatická profesorka francouzštiny a literatury na gymnáziu. Patří k oblíbeným pedagogům, díky zdravému nadhledu si rozumí se studenty i kolegy ve sborovně. Zato její soukromý život je plný překvapení. Soužití v jednom bytě s bývalým manželem, úspěšným spisovatelem Karlem, problémy ovdovělé sestry Kristýny, manželské karamboly syna Adama i pozdní lásky babičky Alžběty - to všechno Helenu zaměstnává natolik, že jí na vlastní život a vlastní city jaksi nezbývá čas. A přesto jednoho dne přijde to, co obvykle přichází, když už jsme na sny rezignovali. Helena se za pohnutých okolností seznámí s lékařem záchranné služby Františkem. A úplně normálně a naplno se zamiluje! Začíná bouřlivý příběh plný vášně, rozchodů a návratů, v němž vztah zamilované dvojice plánovitě či neplánovaně komplikují jak partneři, tak další členové rodiny. Na otázku, kde hledá náměty, scenáristka a režisérka Marie Poledňáková odpovídá: „Je to jednoduché, náměty leží na ulici, stačí se shýbnout,“ ale vzápětí dodává: „Já už jsem si plánovala jen bezstarostné užívání života, těšila se na cestování, na nové zážitky a objevy. Opravdu jsem neměla zájem chodit po ulici, natož se shýbat! Jenže pak tam leželo … NĚCO… čemu neodoláte, co musíte uchopit, musíte do toho jít, bezhlavě a naplno. A to byl začátek projektu Líbáš jako Bůh. Už léta jsem nepsala tak rychle a spontánně. Inspirací mi byly situace, které se odehrály dnes, včera nebo před třiceti lety a na které nikdy nezapomenu,“ přiznává se autorka této úspěšné české komedie. „Ve scénáři se otiskly moje zážitky, příběhy přátel, kamarádů i dětí a dokonce i situace, jejichž tvůrcem je můj vnouček.“ V hlavních rolích Kamila Magálová, Oldřich Kaiser, Jiří Bartoška a Eva Holubová. (oficiální text distributora)

Charon11

Odpad je pro tuto "televizní hru", která by mohla být vysílána třeba v úterý místo "Růžové zahrady", podle mého názoru tvrdé hodnocení. Bohužel se paní režiserka už asi vystřílela a měla by zůstat u filmů pro děti. Snaha natočit "romantickou komedii ze života" se moc nepodařila. Herecké výkony průměrné, snad jen chválená Eva Holubová podle mě moc "tlačila na pilu", tohle není Skřítek nebo Sklepáci. Příběh dost slabý, hlašky odposlechnuté před střední školou "na to ti sere Bílej tesák + dneska přijdu zítra ráno", někteří herci nepřesvědčiví. Karla Šípa mám rád jako moderátora, ale už je tak profláklej jako moderátor, že mu prostě roli doktora uvěří opravdu jen málo diváků. Škoda peněz za kino klidně si počkejte na vysílání v televizi, které bude určitě brzy a vlastně už je to i v půjčovnách tak 30 Kč pro toho co neočekává filmové dílo **. Dlouho jsem přemýšlel o tom zda jednu nebo dvě hvězdičky , al ejako dobrou českou komedii jste viděli poslední dobou.... ()

Mikeel

No, co dodat, tohle je prostě typická česká komedie. A ty nikdy nebudou extrémně inteligentní. Ale příjemně si u nich můžete oddechnout. Hodí se k nějakému večernímu posezení s přáteli u vína, či jiného alkoholu, dle chuti. A herecké výkony jsou dobré. Myslím, že čeští herci nejsou vůbec špatní, ba naopak. Eva Holubová je prostě nepřekonatelná. ()

Ukko odpad!

Jenom v traileru jsem napočítal čtyři reklamy, více snad netřeba psát. Výsměch českému filmu. ()

KatRi

Nečekaná láska jedné obyčejné padesátnice není jako hlavní dějová linka žádné terno. A tak je nutno vsadit na situační humor. Jenže právě to je jednou z největších slabostí tohoto snímku, tady totiž téměř žádný není. A nedochází ani na laciné fekální vtípky, které by masa ocenila a které by sedly třeba Evě Holubové (jak mimo jiné předvádí v komedii Nahniličko v divadle Kalich). Dvě hodiny epizodek ze života jedné rodinky jsou tak k neuvěření dlouhé, hlavní hrdinka nezajímavá a Bartoška s Kaiserem bez kvalitního scénáře a zajímavých postav prostě zázraky neumí. ()

sona123

A tak to teda ne! Jen 45%??? Já fakt nejsem fanda českých komedií (těch nových), ale tady jsem se neobvykle bavila. A ne, nepřišlo mi to trapný. Jsou tu asi všichni čeští herci, hlavně Olda, má láska už od mládí - v kondici, kouzelný, příjemně ztracený. Je to pelmel, asi blbost, ale...co mám dělat, ale tohle se mi líbilo a nestydím se za to. ()

spageta odpad!

Očekávala jsem komedii ve stylu "Jak dostat tatínka do polepšovny" či "S tebou mě baví svět" ... to jsem opravdu přecenila. Nenadchla mě ani jedna jediná scéna, a snaha být za každou cenu vtipný mě pak vyloženě znechutila. Prostě přehnané, nevtipné a nevkusné. ()

Mouzon odpad!

Dlouho jsem váhal, zdali to k nějakému filmu napsat, ale svým opulentním výkonem mi Marie Poledňáková dala sílu pronést následující slova a rovněž mi sama poskytla pádné argumenty. Ano, tento film je sračka! Marie Poledňáková, coby auteurka v pravém slova smyslu (námět, scénář, režie) stvořila svět, který je myšlenkově koherentní svou naprostou absencí jakékoliv myšlenkové koherentnosti. Bylo by docela zajímavé, kdyby Marie Poledňáková získala nějaký solidní grant a natočila alternativní dějiny 20. století (jelikož tento snímek představuje důsledně alternativní pohled na život padesátníků v současné ČR). Vlastně ne, nebylo by to zajímavé, jelikož bychom si museli rvát vlasy, kdyby se ještě někdy mělo opakovat, že tato auteurka dostane na svůj snímek příspěvek od Státního fondu pro podporu a rozvoj české kinematografie (sic!)........Mám dojem, že nelogičnost v jednání a motivacích postav, příp. nemotivovanost, je absolutní samozřejmostí. Nejvíce mi bylo líto Oldřicha Kaisera, jelikož je to velmi dobrý herec (o čemž mám třeba u takového Romana Vojtka docela pochybnosti) a to, k čemu byl donucen v rámci tohoto filmu, je holá sprostota. A pokud režisérka přešla jeho pitvoření bez mrknutí oka, popřípadě mu je ještě nakazovala, mám obavu o její mentální příčetnost. Jiří Bartoška by se mohl zdát jako hvězda tohoto, ehm, filmu; problém je v tom, že on jediný má (v rámci možností, čili s hooodně, ale opravdu hodně přimhouřenýma očima) jakž takž sympatickou roli, takže i když pronáší často velice dementní hlášky, nevyvolává v nás chuť vraždit, kdykoliv se objeví na plátně (na rozdíl od Holubové, například). Ostatní postavy pomíjím, bylo by to na samostatný rozbor.......Tento snímek funguje jako skvělá skupinová terapie. Sledovali jsme ho v sedmi lidech a smáli jsme se, no, jako protržení. Nejvíce asi ve chvílích, kdy se na scéně objevil ten nepochopitelný hiphopr, který tančil snad pořád a nikdo se ani nepozastavil nad jeho duševním zdravím......Samostatnou kapitolou je hudba, která byla hodně oldschool a hodně nevkusná (v rámci tohoto filmu, jinak jsou to pěkné a dobře vymyšlené písničky). Je docela vtipné, že hudební stránka nás vede k otázce modernity v tomto filmu obecně, resp. k otázce (ne)pochopení modernity autorkou. Nejde pouze o to, že Marie Poledňáková objevila existenci něčeho jako je mobilní telefon, email a skype, čímž pádem se ze všech těchto prvků ve filmu LÍBÁŠ JAKO BŮH stal fetiš. Snímek evidentně vůbec nechápe moderní společnost, její fungování a hodnoty a hlavně - nechápe moderního člověka. Mám takové podezření, že Marie Poledňáková vypadala při vytváření scénáře podobně jako Jiří Bartoška během celonočního pilného psaní své knihy: cigáro za cigárem a neuvěřitelný výtlem z toho, kolik platících lidí na to dorazí do kina......S tímto filmem bych se rozloučil slovy plukovníka Kurtze: "The horror. The horror!" ()

Ollie235

On by ten film zase tak špatný nebyl. Ano scénář nestojí za nic, ale mnohem víc mě zklamalo jak hloupě a naivně nám Poledňáková prezentuje hloupá a naivní témata. Jo jasně beru to s nadsázkou, ale z filmu vychází, že v každém vztahu je normální nevěra a mělo by se k tomu přistupovat jako k součásti života, většina mladých lidí jsou hiphopeři a jestli to u záchranky vypadá alespoň trochu podobně, tak potěš pánbůh. Kdyby to bylo alespoň vtipný... ()

Dr Lizal

Herecké obsazení luxusní, ale Poledňáková z nich nedostala ani "slinu". Strašná nuda, romantika taky žádná....tenhle film si pusu nezaslouží. ()

Theresia

Bylo tu i pár vtipných okamžiků a myslím, že jde i o vaše aktuální nalazení ve kterém zrovna jste, ne že by to převálcovalo vaše ustálené názory, ale přesto jste mírnější. Přesně v této situaci jsem byla i já. Trochu nuda, místy děs, ale občas jsem se i od srdce zasmála, takže rozhodně tento film po vzoru ostatních do odpadu neházím. ()

ProgLaney

Pominu-li totální pokřivenost základní zápletky celýho filmu, tak je to ještě ke všemu neskutečnej zmatek a snůška nelogičností, to vše v balení rádoby vtipné české komedie. Nebudu tady rozebírat jednotlivý detaily, protože se mi na ten film nechce myslet, ale dokoukal jsem ho až napodruhý a to se solidním vypětím sil. Trochu to na mě působí, jako kdyby Zdeněk Troška točil 4. pokračování "Slunce, seno..." s herci dnešní scény a to ještě Troškovu trilogii přirovnáním shazuju. Tak jsem zase jednou koukl na novější českej film a akorát mě to přesvědčilo o současnym stavu český kinematografie... ()

Rejže

Docela mne to překvapilo, čekala jsem mnohem méně, něco na styl Troška, Magnusek....ale Poledňáková je paní režisérka a naštěstí průšvih s Krokodýly se nekonal. Film pro nenáročného diváka... nebo diváka, který si chce vorazit u této oddychovky. Je to stejné jako, když si chce vyčistit hlavu čtenář červenou knihovnou. ()

Maryinka odpad!

Na tenhle film bych se už v životě dobrovolně nepodívala. Vtipy byly nastavované (obzvlášť ta scéna na chatě), hudba se místy do scén vůbec nehodila a děj byl celkově nesmyslný a nudný. Oproti skvělým komediím od Poledňákové jako S tebou mě baví svět apod. je tohle děs. Už její minulý film Jak se krotí krokodýli mi připadal dost infantilní, tohle je už ale na mě moc. U špatných filmů se snažím vždy najít alespoň něco pozitivního, u toho to ale bohužel nejde. Nechápu, jak se k tomu mohlo přidat tolik dobrých a známých herců, nejspíš už všichni ztratili i ty poslední zbytky soudnosti, co jim zbyly. Pro mě tedy odpad!, a to velký. ()

Haniczka

Jednu hvězdičku za Evu Holubovou a druhou za zrzavý přeliv hlavní hrdinky. Film neznámou silou drží pohromadě a přitom je nesmírně rozvleklý, děravý a neuspořádaný. Nenáročná romance pro padesátníky možná, dobrý film asi spíš ne. ()

arcticsky

Naprosto čistý český průměr - potěší Bartoška, Šteindler, Holubová, Kaiser. Naopak nepotěší účast některých děsivých postaviček z tv seriálů. Ale pár slušných hlášek zde je a nemůžu říci, že bych se vysloveně nudil. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková