Helena Altmanová je sympatická profesorka francouzštiny a literatury na gymnáziu. Patří k oblíbeným pedagogům, díky zdravému nadhledu si rozumí se studenty i kolegy ve sborovně. Zato její soukromý život je plný překvapení. Soužití v jednom bytě s bývalým manželem, úspěšným spisovatelem Karlem, problémy ovdovělé sestry Kristýny, manželské karamboly syna Adama i pozdní lásky babičky Alžběty - to všechno Helenu zaměstnává natolik, že jí na vlastní život a vlastní city jaksi nezbývá čas. A přesto jednoho dne přijde to, co obvykle přichází, když už jsme na sny rezignovali. Helena se za pohnutých okolností seznámí s lékařem záchranné služby Františkem. A úplně normálně a naplno se zamiluje! Začíná bouřlivý příběh plný vášně, rozchodů a návratů, v němž vztah zamilované dvojice plánovitě či neplánovaně komplikují jak partneři, tak další členové rodiny. Na otázku, kde hledá náměty, scenáristka a režisérka Marie Poledňáková odpovídá: „Je to jednoduché, náměty leží na ulici, stačí se shýbnout,“ ale vzápětí dodává: „Já už jsem si plánovala jen bezstarostné užívání života, těšila se na cestování, na nové zážitky a objevy. Opravdu jsem neměla zájem chodit po ulici, natož se shýbat! Jenže pak tam leželo … NĚCO… čemu neodoláte, co musíte uchopit, musíte do toho jít, bezhlavě a naplno. A to byl začátek projektu Líbáš jako Bůh. Už léta jsem nepsala tak rychle a spontánně. Inspirací mi byly situace, které se odehrály dnes, včera nebo před třiceti lety a na které nikdy nezapomenu,“ přiznává se autorka této úspěšné české komedie. „Ve scénáři se otiskly moje zážitky, příběhy přátel, kamarádů i dětí a dokonce i situace, jejichž tvůrcem je můj vnouček.“ V hlavních rolích Kamila Magálová, Oldřich Kaiser, Jiří Bartoška a Eva Holubová. (oficiální text distributora)

maxmi

není to Troška, ale skoro, jak mohlo tak hvězdné obsazení něco takhle splácat? jedna hvězdička za "na to ti sere bílej tesák" ()

Lewaso

Chápu, že komedie o (i pro) střední generaci se pro mladší ročníky nezáživnou slátaninou. Stačí jen nepochopit či neznat starosti a touhy těch „starších“. To co řeší se jich bytostně nedotýká a tak to spláchnou do odpadu. No nic. Já za sebe (46 let) můžu říci, že spoustu toho, co se ve filmu děje, jsem zažil na vlastní kůži. A občas mě tudíž „zazimomriavkovalo“ z příběhu, který se snímkem táhne. Filmu mohu vytýkat zbytečnou přeplácanost postavami, pomalý děj, ale TO o čem vypráví a JAKÝM způsobem to podává, rozhodně není odpad. TO je život, přátelé... ()

ShotgunED

Je to smutné, ale i méně než průměrná komedie je v českých poměrech nadprůměrná, ale pouze v tom smyslu, že je to menší odpad než ty ostatní. Scény kdy někomu neustále něco padá z rukou a poté co dotyčnou věc chytí najednou padají další tři mi připadaly brutálně banální a nezábavné. Celá zápletka a chovaní postav z větší částí absurdní a jediný kdo mě bavil byl Jirka Bartoška svým ledovým klidem a anglickým vtipem. Občasný vtip potěšil, ale jinak opravdu slabé. ()

ondrasz odpad!

Mila pani Polednakova, moc vas zadam v zajmu ceske kinematografie a jste-li soudna, tak i v zajmu Vasi cti. Prosim jdete uz do duchodu a serte na to. Tohle je ubohe s velkym U..... :-) Mam velke podezreni, ze pozitivni komentare pochazeji........ Tohel se muze libit jen debilum :-D ()

Lancelot

Byl jsem nakonec mile překvapený. Myslím, že si herci hrající hlavní postavy natáčení náramně užili. Bartoška, Kaiser, Magálová, Holubová ...slušelo jim to. Kritika od Tetsua a Tosima je přísná, ale v lecčem oprávněná. Z filmu totiž přímo sršela "nepravda". ()

megajalec

Film pre staršiu generáciu ma bohužiaľ nezaujal. Asi práve preto, že ešte nepatrím k tej generácii a preto pre mňa niektoré scény a riešenia situácií nedávali taký význam a zmysel. Napríklad konanie hlavných hrdinov, dáme sa dokopy, nedáme sa dokopy a takto stále dokolečka. Všetko riešime cez smsky a chat, aj keď nám je 50, veď doba pokročila. Nehovoriac o záverečnom kvázi rozuzlení, ktoré dávalo asi zmysel najmenej z celého filmu. Škoda ()

Muff

K tomuhle dílku jsem od začátku přistupoval s despektem a předsevzetím najít na něm co možná nejvíc pozitiv, abych tady ta tragická hodnocení zvrátil. Bohužel, neviděl jsem ještě zbytečnější film. I románky od Rosamunde jsou proti tomuhle dějem nabité logické realistické thrillery. Žádný děj, žádný smysl, naprostá nesourodost, jestli to měla být komedie, nenašel jsem tam vtipnou scénu, zato však řadu velmi, ale velmi trapných scén, naprosto otřesné herecké výkony (hlavní představitelku bych po hodině spolužití s radostí vyhodil z okna), naprosto tragický hudební podkres. Proč teda jedna hvězdička? Slušná kamera. Jinak by to byl rovnou odpad. Trefné komentáře: Gemini, Tetsuo. Poznámka: pokud je divácky nejúspěšnější film hodnocen dle návštěvnosti v kinech, pak mám za to, že lidi při koupení lístku čekali aspoň něco jako Krokodýli, když už ne S tebou ... ale tohle si opravdu nezasloužili. ()

Ereniss

Za to, že hodnocení je nízké mohou bohužel naše maminky a babičky, které by s radostí film hodnotily 5*, ale o existenci CSFD nemají mnohdy ani páru. Já je taky nenutím dívat se se mnou na Pána Prstenů nebo Počátek (to zas jistě neříká nic jim). Líbáš jako Bůh není špatná komedie, jen jednoduše nezaujme každého. Mě sice též nenadchla, ale na pár světlých chvilek si vzpomenu, proto celý film nehážu do pytle s "odpadky". To si nezaslouží už kvůli mojí mamce, která tento film zbožňuje. ()

lovenka

Od filmu Líbáš jako Bůh jsem očekávala mnohé, ale že to bude až takový propadák mě tedy nenapadlo.... Režisérku Marii Poledňákovou a její filmy mám v oblibě, ale tímto filmem mě bohužel zklamala.... Samotný film nemá vůbec žádný děj, sama se divím, že jsem ho dokoukala až do konce. Film si zaslouží jednu hvězdičku, jen z důvodu pár vtipných hlášek. ()

Jack.Pott

Líbáš jako Bůh coby esence toho nejtrapnějšího z kultury dnešních českých čtyřicátníků - padesátníků mi přijde přecejen o krapet lepší než Chyťte doktora, kterýžto film považuji za esenci toho nejtrapnějšího z kultury dnešních českých dvacátníků - třicátníků. ()

Vojt Ittoh odpad!

Film jsem sledoval cestou autobusem. Chtělo se mi z toho neskutečně zvracet! Jen podotýkám, že nevolností na cestách obvykle netrpím. ()

Toumyk

Šílenost!!! Film vhodný pro ženy po 50, jiné publikum ani oslovit nemůže, bylo to dvouhodinové mučení a jsem rád že jsem ho přežil a v životě už tu blbost nechci vidět. ()

x_ander

Klasická česká komedie, přitažená za uši. Humoru je v ní pomálu, přece jen se ale pár hlášek najde. Celkově není moc o co stát. ()

quasar

Nechápu to téměř totální odsouzení filmu. Že je nepravděpodobný děj? A v S tebou mě baví svět to bylo pravděpodobnější??? Jak jsou Krokodýli mizerní, tak tohle mě bavilo! Že bych měl jiný úhel pohledu? ()

mnx odpad!

Přiznávám se, že film jsem neshlédnul celý, nejspíš proto že jsem to po nějaké chvíli odmítal celým svým tělem - byla to povinná projekce v autobusu. Vyznání lásky v podání paní Magálové vypadá neskutečně, včetně všech jejích ostatních keců, Issová tam působí ne jako pěst na oko, ale přímo drát do oka. Všechny dialogy a scény do chvíle, než jsem otočil a přilepil hlavu směrem k okýnku, spolu s nasazením mp3 na mé trpící sluchovody, působily vskutku idiotsky.. Paní Poledňáková by to měla zabalit, zjevně má už pokročilého alzheimera a zapoměla že by měla už radši přestat točit. Jenom je mi líto Oldy Kaisera, že do téhle sračky šel, ale aspoň si to polepšil v Habermannově mlýnu. EDIT: Pro ty, kteří film brání že je to prý komedie.. tak možná ano. Pro slepýho a hluchýho debila. Normální člověk tohle nemůže shlédnout. A že prý milion shlédnutí, komerčně velmi úspěšný? Možná to vypovídá o duševní prázdnotě našeho národa? Má cenu si vůbec dál kazit náladu a přemýšlet o tom..? ()

st-theresa odpad!

Asi jeden z pěti nejhorších českých filmů. Nikdy bych se na to nedívala, kdyby mi to nepustili v autobuse na zájezdu, kde opravdu nebylo kam utéct :-/ U komedie bych čekala aspoň jednu dobrou vtipnou scénu a ne jen trapný hlášky typu "Na to ti sere bílej tesák!"....Nechci domýšlet jaké bude pokračování...Za Bartošku jedna hvězda... ()

Kokutek odpad!

Achjo. U většiny scének v této "komedii" jsem se cítil trapně a červenal jsem se, že se na to koukám. Blbost jak sviňa ! Některý věci jsem vůbec nepochopil...možná proto, že nejsu chlípnej důchodce, kterejm je zřejmě určenej tento film. A věřte, že v lázních jsem zjistil, že čím starší, tím jsou chlípnější. Hudba příšerná, jak z německý romantický komedie od Pilčy. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková