Helena Altmanová je sympatická profesorka francouzštiny a literatury na gymnáziu. Patří k oblíbeným pedagogům, díky zdravému nadhledu si rozumí se studenty i kolegy ve sborovně. Zato její soukromý život je plný překvapení. Soužití v jednom bytě s bývalým manželem, úspěšným spisovatelem Karlem, problémy ovdovělé sestry Kristýny, manželské karamboly syna Adama i pozdní lásky babičky Alžběty - to všechno Helenu zaměstnává natolik, že jí na vlastní život a vlastní city jaksi nezbývá čas. A přesto jednoho dne přijde to, co obvykle přichází, když už jsme na sny rezignovali. Helena se za pohnutých okolností seznámí s lékařem záchranné služby Františkem. A úplně normálně a naplno se zamiluje! Začíná bouřlivý příběh plný vášně, rozchodů a návratů, v němž vztah zamilované dvojice plánovitě či neplánovaně komplikují jak partneři, tak další členové rodiny. Na otázku, kde hledá náměty, scenáristka a režisérka Marie Poledňáková odpovídá: „Je to jednoduché, náměty leží na ulici, stačí se shýbnout,“ ale vzápětí dodává: „Já už jsem si plánovala jen bezstarostné užívání života, těšila se na cestování, na nové zážitky a objevy. Opravdu jsem neměla zájem chodit po ulici, natož se shýbat! Jenže pak tam leželo … NĚCO… čemu neodoláte, co musíte uchopit, musíte do toho jít, bezhlavě a naplno. A to byl začátek projektu Líbáš jako Bůh. Už léta jsem nepsala tak rychle a spontánně. Inspirací mi byly situace, které se odehrály dnes, včera nebo před třiceti lety a na které nikdy nezapomenu,“ přiznává se autorka této úspěšné české komedie. „Ve scénáři se otiskly moje zážitky, příběhy přátel, kamarádů i dětí a dokonce i situace, jejichž tvůrcem je můj vnouček.“ V hlavních rolích Kamila Magálová, Oldřich Kaiser, Jiří Bartoška a Eva Holubová. (oficiální text distributora)

Kokutek odpad!

Achjo. U většiny scének v této "komedii" jsem se cítil trapně a červenal jsem se, že se na to koukám. Blbost jak sviňa ! Některý věci jsem vůbec nepochopil...možná proto, že nejsu chlípnej důchodce, kterejm je zřejmě určenej tento film. A věřte, že v lázních jsem zjistil, že čím starší, tím jsou chlípnější. Hudba příšerná, jak z německý romantický komedie od Pilčy. ()

honzic

Překvapivě koukatelný film s výborným Oldřichem Kaiserem, scénářem sice nezaujme, ale dá se tomu částečně uvěřit. Hodnocení: 50 % ()

sunjata

Poledňáková má evidentně již nejlepší léta za sebou. Čekal jsem prostě jen romanticko-komediální oddychovku pro prázdninový večer, žádnou trefnou, svižnou, inteligentní komedii, prostě bych se spokojil jen s naprostým standardem. Nebylo to ale ani ani romantické, ani komediální. Byla to prostě jen bezbřehá nuda. Negativa: - absence humoru, některé pokusy o vtip trapné až debilní, - utahané, uondané, nezáživné, - nemám rád okatý product placement, - vulgarizmy jsou sice tam, kde by je člověk opravdu použil, ale ve filmu by měly mít přece jen nějaké opodstatnění, - Češi jsou sice opravdu samý rozvod, nevěra, ale prezentovat to jako samozřejmost, normální věc a ještě to romantizovat (tak přece jsem si tam tu romantiku nakonec našel), tak to už je trochu moc. Pozitiva: výkon Oldřicha Kaisera, chlap s komediálním talentem (v tomhle ovšem devalvovaným trapností některých scén - už se vidím v pětapadesáti, jak visím za nohy ze stromu nebo skáču šipku na sněhu za ujíždějícím pekáčem). ()

SheldonShamy

Jedním slovem = ÚŽASNÉ!!! Konečně po dlouhé době česká komedie, na kterou se dá dívat a nejen to - celou dobu se smějete! Samozřejmě nechybí úžasní čeští herci a jejich dokonalé výkony. Existuje ženská, které se to nelíbí? ()

ndee

Po dlouhé době jsem se odhodlal podívat na nějaký CZ film z poslední doby. Po shlédnutí tohoto paskvilu mám zas na dlouhou dobu vystaráno. Jedna pecka za to, že to nebylo tak trapný jako Kameňák pana Trošky. ()

Crybaby

Bezpointová zlátanina všetkého možného ale aj napriek tomu som sa občas z chuti zasmial. Celý film ma štvala čeština Kamili Magálovej ktorej to veľmi nešlo a podľa mňa mala ostať pri slovenčine. Ako komédia na nudný večer celkom v pohode, ako plnohodnotný film na zážitok sa to hodnotiť nedá. 7/10 ()

mai

Film celkem o ničem, jediný kdo to zachraňoval, byl Eva Holubová se svým tesákem...A ještě něco...jakoby nebylo dost českých hereček -.- proč sakra obsazují Slovenky do ČESKÝCH celovečeráků. A když už si do českého filmu obsadíme nějakou tu Slovenku, NEMUSÍ hned mluvit Česky, zvlášť když to neumí... vadí mi slovenský přízvuk v češtině. A myslím si, že samy herečky ani neví, že takto komolí čj. -.- Ale co už ;) ()

benedict

Musím dát dvě hvězdy navzdory převitalizované Kamile,které chybělo už jen koště s hippie kytičkama,a to kvůli šarmantní pijavici Bartoškovi,dále natolik otravné Holubici,až jsem si chvílema přála nebýt ženou,Martičce Issa coby nasrané podváděné snaše a jediné uvěřitelné scéně v celým podělaným filmu: ,,Na to ti sere bílej tesák!" ()

lobo87

Česká "komédia", pri ktorej som sa nezasmial, nefandil som hrdinom (vlastne som ani nevedel komu treba fandiť) a neustále gýčové smsky mi vyslovene vadili... 45% ()

Gortyna odpad!

Kousek před mýma očima na obrazovce v autobuse na francouzské dálnici se odehrávalo TOTO. Nebylo před TÍM kam utéci. Zase má cestování autobusem s videem hodně do sebe. Copak by se jeden sám a dobrovolně díval na "odpadkový" film? ()

Reiner odpad!

Ne, ani toto dílo nemá s filmem nic společného. Strašné je všechno. Od "výkonů" herců, přes scénář i režii. Nikdy více. ()

ofu

Moc vtipu tam nebylo, ale že by mě to nějak zvlášť rozčilovalo, tak to taky ne. Obyčejný, ničím neoslovující film, místy lehce do trapna. ()

Cibulka_C

Typická komedie od Marie Poledňákové, kterou známe asi téměř všichni... nebo snad ne?! Je to první díl, který se mi ovšem líbí víc, než jeho pokračování. 🙈 Ve filmu se totiž pořád něco děje, s hlavními hrdiny jsme po celou dobu filmu vlastně nepřetržitě, děj má jeden určitý cíl a my pořád čekáme, jestli hlavní postavy budou spolu nebo ne. Je to divácky velmi úspěšný film, tuším, že vůbec nejúspěšnější za rok 2009 (vidělo ho v kinech více než 900 tisíc diváků a byl oceněn Českým lvem 2009 pro divácky nejúspěšnější český film roku 👏🏻) a já se divím, proč je například na ČSFD tak moc kritizován. Ano, není to nic náročného, něco, co by nám mělo cokoli předat... asi možná jedinou myšlenku, že láska kvete v každém věku. 🤍 Vydělal na sebe možná tak desetkrát tolik a já se nedivím. Oldřich Kaiser spolu s ostatními předními herci předvedl naprosto skvělý výkon, romantik jak blázen. 😭 Tudíž to jako oddechovou českou komedii určitě doporučuju. ()

koza3

Tak Líbáš hako ďábel jsem viděl před lety a teď jsem sjel první díl téhle šílené frašky. Někdo se tam fakt snažil z toho něco vykřesat, všechny ty emoce, hudba, dramata k tomu vybízí, ale vůbec to nefunguje. Je tam tolik balastu a nevkusu, že si to zaslouží maximálně tu jednu hvězdu. ()

Jamall odpad!

Z tohoto "filmu" jsem si odnesl následující ponaučení - Už nikdy nebudu mamce dělat radost pozváním do kina! ( a když už,tak film vyberu já ) ()

mr.sulas odpad!

Nechci tomuto filmu upírat příliš mnoho,ale jinak to nejde.Tam nebyl filmový duch ani na tu jednu hvězdičku!Strašné! ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková