Margaret Tateová nemá žádný osobní život a je oddána svému náročnému zaměstnání. Pracuje jako výkonná šéfredaktorka knižního vydavatelství, která se s oblibou vozí po svých podřízených včetně svého asistenta Andrewa. Když se dozví, že jí nebylo obnoveno vízum a hrozí jí deportace z USA, prohlásí se před imigračním úředníkem za Andrewovou snoubenku. Zaskočený asistent svou šéfovou z duše nesnáší, nakonec s návrhem souhlasí jen pod podmínkou, že ho po svatbě udělá redaktorem a pojede s ním na rodinnou oslavu na Aljašku. Imigračnímu úředníkovi jsou od začátku podezřelí. Informuje je proto, že budou vystaveni sérii otázek o sobě navzájem a pokud se jejich odpovědi nebudou shodovat, Margaret bude deportována a Andrew půjde do vězení. Svatba se blíží, málokdo jí věří, ale pro dříve silně ponižovaného asistenta je to jedinečná možnost, jak své nadřízené oplatit všechno dosavadní příkoří. (TV Nova)

Krysa SPK

Sice od začátku každej ví, jak film skončí - jedná se o americkou romantickou komedii:), ale přesto se jedná o relativně originální ale hlavně neskutečně vtipnou podívanou, která stojí především na výborných hercích. ()

Imune

Pár rádoby vtipných, pár rádoby smutných scén a hlavně plno nepovedených srdcervoucích proslovů. Takhle by se dal charakterizovat Návrh. Takových filmů je víc než obyčejný smrtelník snese. Dneska dám ještě za 3, ale příště se už budu dívat na originalitu intezivněji. 50% ()

Master19

Po tisící omletá zápletka se zcela jasným vyústěním. Důležití jsou tedy herci, chemie mezi nimi a humor a to tu, zejména v první půlce filmu, funguje bezvadně. A protože i vtipných míst se pár najde, Návrh stojí za shlédnutí. Co mi hlava nebere, že ve filmech vždy i neposlednější asistent má rodiče, kteří vlastní honosné 40+1, nejlépe s golfovým hřištěm u jezera... ()

Sany33

Na svoje si prídu nielen ženy (romantika, láska, nahý Ryan Reynolds), ale aj muži (šikovný humor bez nudných scén, nahá Sandra Bullock). Film necháva divákov svojou gradáciou v napätí do poslednej chvíle a hoci záver vyznieva tak trochu klišoidne, predvídateľne a príliš hollywoodsko-romanticky, celkový dojem z filmu určite neskazí. Napriek tomu určite nepozerajte Návrh sami. Z toľkého smiechu a radostného happyendu by ste mohli zostať smutní. 89% ()

VanTom

Dopředu kompletně odhadnutelnou romantickou komedii podržela ústřední dvojice, sympaticky civilní Ryan Reynolds i z pracovně osamělé upjatosti, sebestřednosti a panovačnosti se v kruhu dobrosrdečné rodiny vyvlékající Sandra Bullocková (ta už sice trošku odkvétá a režisérka ji netaktně nutí do diblíkovsky roztržitých ztřeštěností, jež jí úplně nejdou od srdce). Ale tak nějak jsem se usmíval snad neustále, účel nenáročného pobavení splněn. ()

lykan9

Spojení Bullock a Reynoldse se ukázalo jako dobrá volba a díky jejich jiskření je Návrh velmi povedenou a vtipnou romantickou komedií. Nejlepší části jsou právě špičkování mezi nimi dvěma, přičemž těmto scénám skvěle sekundovaly situace s babčou. Překvapivě fakt povedená sranda. ()

s.e.p.p

Nevtipné, trapné a mezi hlavní dvojicí to vůbec nejiskří. Na to, že k ní něco cítí nepřijdete, dokud to ze sebe na samém konci nevysype. Podprůměrná romantika, 45% ()

JohnSmith

Romantické komedie nejsou zrovna to co by mě nějak bralo,ale když už to má takové vysoké hodnocení,tak jsem se chtěl podívat. Bohužel mi to přijde jako obyčejný film na xkrát ohrané téma. Sice se objeví pár momentů,třeba když si Reynolds Bullockovou vyloženě vychutnává a dává jí sežrat to,jaká je,ale jinak film nic víc nenabídne. Je spíš úsměvný,než vtipný. Reynoldse mám celkem v oblibě a je to sympaťák, ale Bullocková je stará vražda a je to na ní vidět. Sympatie vůčí její postavě jsou naprosto na nule a upřímně jsem doufal,že ji vyhostí. ()

strelenaL

Film který jede v dobře vykonstruované šabloně. Možná má, až stejný rozsah děje (já bych řekla, že ano) jako film Ugly Truth. Ze začátku se seznamujete s příběhem a postavami, dál pokračují komediální scény, potom přijde nějaký zvrat a nakonec se to na posledních deset minut filmu (až moc) příliš rychle rozjede. což pro mě znamená, že je to velkej pr*ser. Proč tak rychle??? Od tohoto filmu jsem čekala daleko větší potenciál, už sama vidina toho že tam bude Sandra Bullock, která je v ostatních filmech (aspoň některých) naprosto úžasná...musím říct, že se mi sní snad víc líbil film Slečna drsňák než tenhle odfláknutej film. Když jsem se po shlédnutí filmu rozhodovala kolik si zaslouží hvězdiček, říkala jsem si sakra :-/ mohlo to být daleko lepší, takže jsem se nakonec rozhodla pro 3*. Ale myslím si že kdybych se na film koukla ještě jednou.. možná bych ještě 1* ubrala. Takže pokud máte rádi filmy, které končí vždy podle dobře nastavené šablony jděte dotoho, přeji hezkou zábavu :)....třeba mi potom dáte za pravdu. ()

Guzo

V rámci tohohle typu komedií (které všeobecně moc nemusim) se jedná opravdu o hodně povedený film, kde jsem se dost nasmál. A to je vlastně u komedie nejdůležitjší, ne? :-) největší mínus vidim ve scéně "tancování kolem ohně", která se tam absolutně nehodila. Dát to do bonusů, proč ne, ale takhle přímo? ()

NoFiction

Příjemná rodinná komedie, která je ryze předvídatelná. Já se však bavil a S. Bullock mě docela překvapila. Nebýt takového hloupého konce, asi bych hodnotil jinak. ()

D28

Akosi začínam mať problém s označením žánru.Komédia/Dráma/Romantický-zasmiala som sa dva razy,dramatické som nepobadala nič,no a dobre,romantika budiž.Viem,že je ťažké byť originálny,ale toto sa mi zdalo naozaj slabé.Vysoké hodnotenie dávam kvôli Sandre a Aljaške. ()

blackJag

Nemusím Bullockovou ani Reynoldse, ale tady to celkem zafungovalo. Děj je poskládaný z otřepaných a ověřených postupů, ale jako romantická komedie nasazená v momentě, kdy nechcete přemýšlet, se to hodí. Jak se to celé nakonec skoulí dohromady, ví asi každý předem (no ano, klišé monstrózní), ale jen za tento rok (2009) toho bylo tolik horšího (např. VÁLKA NEVĚST) a to se bavím jen o filmech stejného žánru a uvedených v tuzemských kinech :-) 60% ()

mkubalikova

Po opakovaném zhlédnutí musím přihodit hvězdičku a to hned z několika důvodů: Sandra je excelentní svině a v 45 vypadá báječně, Ryan je k sežrání, Aljaška nádherná a ta scéna s mobilem, psem a ptákem opravdu hodně vtipná. No a babča a její herecký infarktový výkon tomu nasadily korunu. 70% ()

Roseinka

Mě ten film bavil. Já mám prostě ráda normální romantické komedie, kde se od srdce můžu zasmát. Šťastný konec je samozřejmostí a je mi jedno, že je to klišé. Zas tolik dobrých romantických komedií není, abych si mohla vybírat, takže tuhle řadím mezi ty, co si ráda budu pouštět častěji. Musím říct, že Sandra mi nejprve do téhle role nesedla, ale nakonec jsem si na ní zvykla a uvědomila jsem si, že přesně tak má vypadat žena, jejíž charakter představovala. Minimálně tři vtipné scény jsou pro mě nezapomenutelné a zasměju se jim vždy, když si je vybavím. Takže 80%. ()

Kurikmoon

Malo to svoje milé, príjemné i pekné chvíľky. To, že prekvapenie a nepredvídateľnosť medzi plusmi filmu nebudú mať miesto, bolo jasné od začiatku. Najväčší uraz filmu bol asi ten, že niekedy sa zachádzalo až do trápnosti a prílišného tlačenia na pílu. A to rušilo dobrý dojem z tých milých, či pekných častí, ktoré v Návrhu určite boli. ()

Dagoussek

"Neumím plavat." "Ano, vím, proto je tu ta loď." Pohodová, skvělá romantická komedie, která mě vždy pobaví. Sandra Bullock je tady fakt skvělá a Reynolds je rozkošnej :-D ()

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Tatum a Bullock hvězdami romantické komedie

Tatum a Bullock hvězdami romantické komedie

30.12.2020

Mělo se jednat o opětovné setkání hvězd filmu Návrh Sandry Bullock a Ryana Reynoldse, nakonec se ale v nové romantické komedii The Lost City of D od studia Paramount objeví po boku známé herečky… (více)

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

06.09.2019

Člověk by řekl, že když studiu nějaký film, obzvlášť chválená komedie, ještě navíc s asijskými hrdiny v popředí, vydělá nečekaně velký balík peněz, budou zástupci studia ochotní tvůrcům na… (více)

Sandra a Ryan tentokrát v akci

Sandra a Ryan tentokrát v akci