Margaret Tateová nemá žádný osobní život a je oddána svému náročnému zaměstnání. Pracuje jako výkonná šéfredaktorka knižního vydavatelství, která se s oblibou vozí po svých podřízených včetně svého asistenta Andrewa. Když se dozví, že jí nebylo obnoveno vízum a hrozí jí deportace z USA, prohlásí se před imigračním úředníkem za Andrewovou snoubenku. Zaskočený asistent svou šéfovou z duše nesnáší, nakonec s návrhem souhlasí jen pod podmínkou, že ho po svatbě udělá redaktorem a pojede s ním na rodinnou oslavu na Aljašku. Imigračnímu úředníkovi jsou od začátku podezřelí. Informuje je proto, že budou vystaveni sérii otázek o sobě navzájem a pokud se jejich odpovědi nebudou shodovat, Margaret bude deportována a Andrew půjde do vězení. Svatba se blíží, málokdo jí věří, ale pro dříve silně ponižovaného asistenta je to jedinečná možnost, jak své nadřízené oplatit všechno dosavadní příkoří. (TV Nova)

Vědma

Na tomto scénáři není originálního ale lautr nic. (No možná ta Aljaška a scéna s orlem, pejskem a mobilem - ta je bezva.) Ale i přesto to podivně funguje, že mě to bavilo. ()

kajas

Ničím neurážející oddychovka, kdy vám ani nedojde, že Sandře je asi tak o 15 let více než postavě, kterou hraje. Mezi ní a Ryanem to hezky jiskří, některé scény jsou skutečně vtipné a jako bonus roztomilý pejsek, kterého unese orel! Skoro 4*. ()

Kopik

Tak po delší době romantická komedie, která mě opravdu oslovila. Velice příjemné herecké obsazení, pěkně odsýpající příběh a zajímavé charaktery hlavních postav. Konec samozřejmě velice předvídatelný, ale jak jinak že??? Pár slabších momentů se tam našlo, ale témeř mi to nevadilo. Pro mě po delší době plný počet v tomto žánru. ()

Fanucci

Sandru Bullock mám rád a na takový film jsem měl celkem chuť. Předvídatelné ale neurážlivé a místy celkem vtipné. Na Zelenou kartu to nemá, ale jako příjemná oddychovka to fungovalo dokonale. 70% ()

Gereth

Průmerná komedie s průměrnou předvídatelnou zápletkou a průměrnou hlavní dvojicí. Nic co by vás nadchlo, nic co by vás popudilo. Nejsympatičtější postava: pes Kevin. 55% ()

Huntelaar

Na to, že mi Sandřin výkon v posledních cca deseti letech způsoboval mírný dávící efekt, jsem teď uplně šokovanej. Já nevím, jestli jí její psychoanalitik konečně přesvědčil, že je na čase přejít k rolím středního věku nebo ji to napadlo samotnou, ale udělala dobře. Ryan byl sázka na jistotu, a tak když se scénář (premisa fajn, konec kostrbatej) taky povedl, nevidím žádnej důvod proč bych se měl upejpat v hodnocení. ()

kalap

Sandra Bullock je moja platonická milenka, ale áno ide do dokopy. A tak dokopy z toho vznikol veľmi dobrý film o tom ako nie a potom úplne áno. ()

Mikarda

Příjemná komedie se skvělou hlavní dvojicí (Ryan mile překvapil). Za scénu, kdy se Sandra pokoušela vyměnit pejska za mobil, přihazuji hvězdičku :) ()

GILLWANDER

Niekde som to už predtým videl. Ale neviem si spomenúť kde presne. Nevadí, komédia ako sa patrí. Je mi trocha ľúto Oscarovej herecky Sandry Bullock, ktorá má popravde naviac než len v kuse dookola stvárňovať bezcharakterové postavy. No, škoda. 60% ()

maverick10

Nebyl to takovy provar jak jsem ocekaval. Ovsem porad se to nedokaze vykroutit z bahna prumernosti, jez se honosi tento zanr a predevsi v Hollywoodu to plati dvojnasobne. Klasicky scenar s happyendem je v tomto druhu filmu asi povinnosti (proto asi ta prumernost) ovsem ne nutnosti. A prave to je pricina toho, co tenhle snimek uvadi do zabehleho stereotypu romanticke komedie. Nepomuze tomu ani vcelku slusny scenar, ktery pusobi verohodne a nehonosi se jednim klise za druhym. Romanticka komedie musi splnit ucel a tak se daji odpustit prohresky proti logice, pokud nejsou do oci bijici. Do oci me nic nebilo, ikdyz jsem mel bryle a tak mohu v klidu ohodnotit opet prumernou znamkou. ()

Katarine

Já se úžasně bavila a stejně tak jsem byla i dojata. Nevím, proč jsem poslední dobou tak strašně změkla... podobné romantické komedie jsem ještě nedávno nenáviděla a teď? Tak nějak je začínám nejvíce vyhledávat. Moje oblíbená Sandra byla i v tak nezvyklé, panovačné roli vynikající a na Ryana Reynoldse se zase moc dobře dívalo :) ()

BoredSeal

Romantické komedie nebývají originální v průběhu děje a tenhle film nevybočuje. Co ho táhne, je výborná Sandra Bullock, která je sympatická ze začátku jako mrcha a později jako oběť praštěné Reynoldsovy rodiny a trapasů souvisejících se zápletkou filmu... a ta senilní šílená devadesátiletá babička je taky silnej kalibr. Celý film se dá bez problému přežít s vyjímkou závěru, kdy se postava Sandry rozhodne, tak jak se rozhodne a je nám servírováno typicky suché morálně správné finále, což je k vzhledem k nadsázce panující celý film nesnesitelné. Korunu tomu nasadí idiotský nevtipný humor v "přídavku" během titulků, za který bych snad i sundal jednu hvězdičku, ale nakonec jsem přimhouřil oko. ()

Beagle

Návrh je pro mě jedna z nejzábavnějších romantických komedií posledních let, a ověřila jsem si to během několika zhlédnutí. A taky jeden z mnoha filmů tohoto střihu, které se Sandře Bullock nesnažily zkazit kariéru... ()

easaque

lehká komedie standardního hollywoodského stylu vycpaná kupou klišé, tak jak to mají mazlíčci rádi. Podobných jsou tisíce a tahle se ničím nevymiká a drží ji nad vodou jen obsazení znamějších celebrit. Pobavil jsem se tak akorát, ale víc než lepší 2 hvězdy ode mě nedostane. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

M.i.k.e

byť téma mnohokrát opakované a předvídatelné,pro mě velmi příjemné převapení a jedna z nejlepších rom-komů poslední doby.Reynolds s Bullockovou sou opravdu sympatická dvojice a já se velmi dobře bavil po celou dobu.Po dlouhé době komedie bez výrazně dlouhých hluchých míst a hlavně bez moralizování v každé druhé scéně (byť úplné demoralizaci se ani Návrh nevyhnul a nějaká ta málá na nás na konci jukne)...80% ()

Giggo

Klasická romantická komedie, kde již na začátku víme jak dopadne. I přes toto zjevný klišé dokáže udržet naši pozornost a zabavit nás po celou dobu. Sandra i přes svůj věk vypadá stále dobře a téměř zapomenete, že je o 12 let starší než usměvavý Reynolds. Oba hrají zajímavě a krásně jim to společně ladí. Stačí se zahledět na jejich tváře a spoustu výrazů, co nám oba nabídnou. Film připomíná zápletkou Zelenou kartu, ale s modernějším nádechem dnešní doby. K tomu trošku rodinných problémů a vznikne nám celkem chutná polívčička, kterou stojí za to shlídnout. Romantické komedie se vyrábí jak na běžícím páse. Bohužel většina z nich je ztrátou času .. nikoliv Proposal :) 3,5 * ()

Chen

Neobjevná, ale fungující komedie o "zlé" šéfce a asistentovi s milující rodinou. Nic moc originálního nelze čekat, ale chemie funguje a úsměv na tváři se dostaví mnohokrát. ()

Martin741

Sandra Bullock v prijemnej komedii so psikom. Reynoldsa nepoznam, a ani neviem, o koho ide, ale pani Bullock sa snazila, a reziserska praca Fletcher bola na urovni. 88 % ()

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Tatum a Bullock hvězdami romantické komedie

Tatum a Bullock hvězdami romantické komedie

30.12.2020

Mělo se jednat o opětovné setkání hvězd filmu Návrh Sandry Bullock a Ryana Reynoldse, nakonec se ale v nové romantické komedii The Lost City of D od studia Paramount objeví po boku známé herečky… (více)

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

06.09.2019

Člověk by řekl, že když studiu nějaký film, obzvlášť chválená komedie, ještě navíc s asijskými hrdiny v popředí, vydělá nečekaně velký balík peněz, budou zástupci studia ochotní tvůrcům na… (více)

Sandra a Ryan tentokrát v akci

Sandra a Ryan tentokrát v akci