Flynn Rider, nejpohlednější i nejhledanější lupič celého království, se schová v tajemné věži. Skončí ale jako rukojmí Lociky, krásné a nezkrotné dospívající dívky s dvacet metrů dlouhými kouzelnými blonďatými vlasy. Locika, ještě jako malá, byla unesena zlou čarodějnicí Gothel z hradu svých královských rodičů. Čarodějnice ji vězní ve vysoké věži a od malička jí tvrdí, že je její maminka. Dívka se chce dostat z věže a touží vidět svět a hlavně záhadná světýlka, která jí utkvěla v paměti z doby, kdy byla ještě na královském zámku. Přesvědčí Flynna a společně se vydávají na nejdobrodružnější výpravu, na které nechybí kůň, superpolicajt, přehnaně opatrný chameleon Pascal a drsná banda hospodských rváčů. (TV Nova)

zdeny99

Pěkná animace, barevné šatičky, vysoká věž jak z pohádky a především ty dlouhé zlaté vlasy. A pak ty líbezné písničky. To se prostě malým holkám líbí a zabírá to na ně. A vůbec nevadí, že je to celé tak kýčovité a příběhově jednoduché. No prostě pohádka pro malé holčičky. [42526. hodnocení, 1500. komentář, 84%, 444. nejlepší film, 144. nejoblíbenější film] ()

Hapretor

No konečně zase jeden animák co děti dostatečně dojme a upřímně zabaví a dospělý nenuceně pobaví a "odreaguje". Přistihl jsem se, že většiny času sledování tohoto dílka mám decentní úškleb. Bylo to totiž příjemně vtipné, místy ne-li i odlehčeně brutální. Jsem rád, že zde jsou stále kreativní lidé, schopní natočit vtipnou a inteligentní pohádku opravdu pro celou rodinu. Někdy mívám pocit, že na "poli" filmu jich je nedostatek. ()

Axident

Povedená, vtipná a zábavná disneyovka, která sice nebo naštěstí používá dobře ověřený recepis na úspěch (nesmí chybět nějaké to vtipné zviřátko - tady rovnou dvě) ale rozhodně patří mezi ty lepší. Humorem a stylem na stejné vlně jako např. El Dorádo nebo Sindibád, rozjezd sice pomalý, samotný příběh nic moc, ale suma sumárum - děcka budou nadšená, páč ten kůň je opravdu k popukání a chameleon zdatně sekunduje :o) ()

hazaba

Úžasná pohádka s tradičně vychytanou animací a písničkami, jak se na Disney sluší. Vtipné, nápadité, nejlepší byl asi kůň :-) ()

Radek.SCH

88 % a 150. místo v Topce [ke 30.1.2011] si to nezaslouží, nicméně sympatické to je. Škoda jen posledních patnácti, dvaceti minut, kdy to sklouzne do naprosté předvídatelnosti a tradičnosti. Nic velkého se nekoná. - 70 % ()

kacirek_

Pěkná klasická pohádka, i když trochu předvídatelná a ještě k tomu se mi teda dvakrát nepáčilo muzikálové pojetí. Ale chameleon (toho bych brala domů) a kůň to vyvážili, ostatně jako scéna s lampiony a 3D bylo taky dost povedený. Ovšem víckrát vidět nemusím, ale dětem to jednou pustím:-). ()

Rokle

Překvapení roku! Nádherná živá animace, která je ještě více zvýrazněna v perfektně udělaném 3D. Příběh letí tak ladně a rychle jako kůň Maximus :) Viděl jsem samozřejmě v dabingu a jednoznačně palec nahoru. Na řadě míst jsem se hlasitě smál a u scény s vypouštěním lampiónů zase nefalšovaně dojmul. ()

optimus0s

75% Velký překvapení:-)takhle klasickou disneyovku jsem už dlouho neviděl, taková příjemná vzpomínka na klasiku. A hodně velký překvapení je popichování mezi Flynnem a koněm Maximem, které v traileru na mě působilo lehce trapně ale ve filmu to byly nejvtipnější scény ()

misa_laska

2D anglicky s titulky.. Každopádně princezna Rapunzel je hezká jako blondýna.. jako bruneta nic moc, naštěstí je taková pouze na konci :) ()

zelda82

Velice zabavny animak, ve kterem nejvic exceluji zvirata...At uz je to generalsky kun/honici pes Maximus nebo bazlivy chameleon...A ta banda hrdlorezu byla taky kouzelna:)) ()

Rado-KE

perfektná rozprávka, azda jediné čo jej možno vytknúť sú tie muzikálové pasáže, ale pri Disney je to už akosi automaticky v každej rozprávke,celkový dojem však výborný. ()

Ukubumbahoo

Dokonalost tentokrát utekla opravdu jen o vlásek. Líbilo se mi, že to konečně zase mělo nápad a nebyl pouze jakýsi fešný kabát hozený na dějovou kostru, kterou všichni znají. Ačkoliv sem měl nutkání přemýšlet dopředu jak se bude děj vyvýjet, opravdu se mi nedařilo se trefit. Zpívání je také zasazeno velmi jemně ačkoliv pro mě je to jediný okamžik kdy váhám s plným hodnocením. Korunu nasazují zvířecí hrdinové kteří byli opravdu povedení. Kočkopes už vyšel z módy, teď letí koňopes. 4,5/5 ()

REBARB0RKA

Není to dokonalé, ale ode mě si to pět hvězdiček zaslouží, protože to je: skvěle naanimované, vtipné, napínavé a taky romantické a kýčově sladké, přesně, jak to má u pohádek být. Já jsem nadmíru spokojená. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

29.10.2017

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (více)