Nepřejte si skončit s ním za mřížemi. Stylizovaný životopis notorického násilníka a nejslavnějšího britského vězně. Píše se rok 1974 a devatenáctiletý mladík, rváč a nepřizpůsobivý živel Michael Peterson vykrade poštu. Je okamžitě zatčen a odsouzen k sedmi letům žaláře. Jiní by to považovali za trest, ne tak Michael. Vždy chtěl být totiž slavný, jelikož však nic neuměl, uvědomil si, že právě až za mřížemi se může stát hvězdou. Jednoduše tím, že bude pokračovat v tom, co dělal na svobodě. A tak přijal jméno Charles Bronson a začal mlátit každého, kdo se mu dostal pod ruku. Nakonec si odseděl 34 let, z toho 30 let na samotce (tato čísla platila v době vzniku filmu). O datu jeho možného propuštění nebylo dosud rozhodnuto.
Dánský režisér Nicolas Winding Refn se proslavil trilogií Pusher (první díl u nás vyšel na DVD pod názvem Dealer), snímanou autenticky působící ruční kamerou, tady máme naopak ode všeho odstup. Refn od počátku sází na to, že nemůžeme proniknout do Bronsonova nitra a že tento reálně žijící člověk s nálepkou nejnebezpečnějšího vězně Velké Británie má jen image, ale nikoli vnitřní identitu. Při stylizaci Bronsona si vybírá jako určující jeho vzhled kníratého cirkusového siláka a vyprávění posouvá do polohy klauniády a divadla. Snímek Bronsona ukazuje jako šílence nejen coby aktéra v minulosti, ale i jako vyšinutého vypravěče, jenž se obrací přímo k imaginárnímu kabaretnímu i reálnému publiku v kinosále. Součásti výsostné stylizace vizuálně brilantního snímku je také bohatý hudební doprovod, který sahá od Wagnera, Verdiho nebo Pucciniho po rytmicky nadupané skladby současných skupin Glass Candy, Pet Shop Boys či New Order. Ostatně díky působivému spojení klasické hudby s násilnými scénami bývá film často srovnáván s Mechanickým pomerančem (1971) Stanleyho Kubricka. A nakonec je zde patrně životní herecký výkon Toma Hardyho v titulní roli, který dokázal během unikátně krátké doby nabrat téměř dvacet kilo svalové hmoty, oholil si hlavu a se svou rolí absolutně splynul. V jeho podání je Bronson postava, která vás bude zajímat. (Česká televize)

JoudaCZ

Zábavný film od začátku neuvěřitelně šlape, aby mu v půlce trochu došel dech a upadl do mírného stereotypu... Ale přesto pořád zábavný film. ()

Roach

Film Bronson není dokonalý ani chytrý. Stejně jako postava kterou Tom hraje. Příběh až tragikomického rázu o člověku který chtěl být slavný, bohužel neuměl zpívat ani hrát. Zato moc rád mlátil lidi. Film inspirovaný skutečným životem Michaela G. Petersona který si později začal říkat charles bronson a do tedka sedí ve vězení rozhodně není pro každého. Snímek plný rvaček, Bronsonovo šílenství a trocha té morbidní srandy je přijemnou změnou v době kdy je filmový fanoušek doslova zahlcen filmy o slavných osobnostech které jsou všechny podobné jako vejce vejci a tlačí se pro oskara. Výkon Toma Hardyho je nepopsatelný a nelze dát jinak než slabší 4 hvězdy. ()

KingBoss

Jeden z nejlepších a nejpotrhlejších životoposných filmů, které jsem kdy viděl. Film mě naplno uchvátil svým stylem vyprávění. Tom Hardy je naprosto dokonalý a do osobnosti Mickeyho Petersona se skvěle vžil, takže jsem měl pocit, že se vůbec nedívám na herce, ale na samotného Mickeyho. Tento film je vlastně výtečné one-man show, které si zaslouží plných 5 hvězdiček. ()

nihiliste

Velmi zajímavý film s fantastickým Tomem Hardym v hlavní roli. Přijde mi to jako trochu chaotická, občas nepochopitelná, ale stále akční a do jisté míry vzrušující autobiografie nejznámnějšího anglického vězně, šílence Bronsona. Body navíc dávám za dokonalý soundtrack. ()

Meego82

Tak neviem možno som vadný ale mne sa to za každým páči viac a viac... možno o chvíľu zmením hodnotenie na 5*. Hardy je proste blázon a toto je jeho oneman show..ešte pred nedávnom o ňom nebolo počuť a teraz je úplne všade čo mi však nevadí lebo si to narozdiel od takého Sama Worthingtona si to zaslúžil. ()

Paul__

Co si budeme povídat, dostal jsem doporučení na tento film, musím říct, pro mě zklamání, dobré hodnocení filmu zajišťují soundtracky a především samotný Tom Hardy, pokud by měl tento film jiného herce myslím, že hodnocení filmu by bylo podstatně níž, nezaujal mě děj ani zpracování, asi sem na tento "typ" filmu málo šílený. Ale i přesto průměr, 50% ()

HOMERjeALIEN

Z filmu som dosť sklamaný po zhliadnutí traileru som mal možno až moc veľké očakávania Tom Hardy bol skvelý no ani to nestačilo na môj celkový dojem s filmu. Mickeymu Petersonovi režisér splnil jeho sen stať sa slávnym, ale čím si to zaslúžil? tým že stĺkol všetko čo mu prišlo pod ruky? ()

Kanal

Absolutně úžasný TOM HARDY v roli absolutně nepředvídatelného vězně Charlese Bronsona v neobvyklém životopisném snímku o nejznámějším a nejnásilnějším vězni Velké Británie. Hudba parádně provází a navozuje humorný pohled na násili a veškeré šílenosti, které tento snímek nabízí. Charles Bronson Vás překvapí a dostane opravdu v každé scéně. Velice jsem se pobavil při návštěvě v klenotnictví: DON´T FUKCING MOVE.....or kill them......DON´T FUKCING MOVE.....don´t call the police 10 minutes.......15 minutes. Happy Christmas. (100%) ()

ProchySBK

Nemohu sehnat poster s Bronsonem kurwa drát! Tak jako tady už nikdy nebudu z filmu překvapen. Pamatuji si že ten den jsem měl jít na trenink a když sem tohle dokoukal nemohl jsem dělat nic, vůbec nic! Díky, od této doby je Tom Hardy numero uno. ()

mar4s

Filmová kamera mne ze začátku více než příjemně překvapila styl jakým se režisér ubíral se sice pomalu vytrácel což je škoda, zato naopak hudba je perfektní a i když film místy připomíná mechanický pomeranč nemůže se mu rovnat. ()

cipLenka

Největším dojmem z filmu je neuvěřitelný výkon Toma Hardyho. Vůbec mi nevadila ta „umělecká laťka“ a slabý děj, kvůli kterému je tento snímek odsuzován. Naopak, toto byl možná i tak trochu záměr, protože postava věčně vězněného magora mnoho prostoru pro dějové zvraty nenabízí. Sledování mě bavilo jednak kvůli tomu, že v souvislosti s vězením nešlo o klasické „útěkářské“ drama, a také čistě kvůli zvědavosti, co je ještě Hardy schopen předvést. I když možná nemusel předvádět vše... ()

Senior74

Ty dvě hvězdy jsou jen za Hardyho,jeho výkon opravdu skutečný,dal bych mu někdy příště roli psychopata,jinak film o ničem,bylo vidět že chyběli finance. ()

Kozmeker

Musíte to brať ako skôr životopis jedného najkonfliktnejšieho vezňa vôbec, neuveriteľný Hardy ktorí musel dosť pribrať a trénovať aby si to mohol zahrať a oplatilo sa, Hardy vám pekne vysvetlí ako sa stať najznámejším vezňom a to pomocou násilia, neposlušnosti, ignorovania príkazov bacharov, hádam není bachar vo vezení ktorému by nepri...al. Herecký výkon je neuveritelný a to bez hanby lebo tam má scény kde behá úplne holý a pri tom húka na bachara nech ho natre :D :D . Aj sa pobavíte aj zostanete v úžase. ()

Bednobuch

Film je hodně zdlouhavý. Mohl být o cca 10 minut kratší a vůbec by to neuškodilo. Nicméně výkon Toma Hardyho je geniální. Podle jeho ztvárnění si dovedu představit toho pravého Bronsna. Zajímavé. Předtím jsem o něm neslyšel. ()

Sandai

Vůbec nemůžu uvěřit, že dávám čtyři hvězdičky. Tenhle typ filmů vysloveně nemám rád. Ale výkon vynikající Toma Hardyho a střídání brutálního filmu a divadelní umění onemen šou mě kupodivu hodně chytlo. ()

Ryan Gosling dupne na plyn

Ryan Gosling dupne na plyn