Chcete vyhrát pět milionů dolarů v nové reality show? Stačí málo. Jen vzít do ruky zbraň, přiložit ji k hlavě, natáhnout kohoutek, stisknout spoušť... a přežít. V hlavních rolích Eva Mendesová a David Krumholtz.  Dobrá reality show je ta, která dokáže diváka pohltit a vyždímat z něj i ty nejvíce utajované emoce, o nichž ani on sám neměl potuchy. Jenže nekonfliktní témata, která by dokázala oslovit stále otrlejší publikum, pomalu docházejí. A proto se ředitelka televize ABN Katy Courbetová a její podřízený, dokumentarista Rex, rozhodnou přijít s natolik drsným nápadem, že před ním celý svět padne na zadek. Jejich nová soutěž se jmenuje Přežij! a její vítěz v ní může získat až pět milionů dolarů. Pokud se toho tedy dožije. Celý projekt totiž není nic jiného než ruská ruleta s nabitou zbraní. Úřady proti uvedení pořadu pochopitelně protestují, Katy dělá, co může, aby je udolala, a Rex všechno zachycuje na kameru, přičemž stejně jako po studiu brouzdá i životy soutěžících a jen s kroucením hlavou poznává, jaké důvody mohou vést člověka k tomu, aby před kamerou dobrovolně vsadil svůj krk. Hlavních rolí se v drsném komediálním dramatu, které v roce 2007 natočil dvěma Oscary oceněný dokumentarista Bill Guttentag, ujali Eva Mendesová a David Krumholtz. (oficiální text distributora)

honajz2

Jsem svědky zrodu bizarní reality show, kde se šest bláznů pokusí vyhrát pět milionů. Hraje se to jako ruská ruleta. Přijde na vás řada, přiložíte si k hlavě zbraň a pokud přežijte, peníze jsou vaše. Pět výherců, jeden prohraje vše. I svůj život, logicky. No, začíná to černohumorně, pak to při vybírání soutěžících začne nudit a pak začne show a v tu ránu padá snad všechno co do té doby byla komedie - tady je prostě vidět lidská zvrhlost, utopie šílenosti. Více než polovina Ameriky sleduje v televizi skutečný boj mezi životem a penězi, lidé v publiku vzrušením, strachem a nadšením vše sledují, tvůrci pořadů jen korigují kamery a nikdo nic neudělá. S ubývajícím množstvím hráčů (přičemž ti ostatní vyhráli) je i na hráčích vidět, že by s tím možná sekli. Ale neudělají to. A tak se hraje tak dlouho, dokud jeden přímo na kameru nespáchá sebevraždu. A i potom s tím nikdo nic nedělá. Jako jo, přijde tam zvrat s tou umělkyní a pak na závěr, kdy se v jednom jediném člověku (vlastně ve dvou) probere lidskost. Na víc jak 3* to ale není. Přemýšlel jsem nad 4*, ale na to by film musel mít v ruletě nějaký zvrat, třeba SPOILER tamten předposlední by to přežil a ten farmář zbude poslední a je jasné, že prohrál. Jak to bude dál? Donutí ho k sebevraždě? O tom ta show přece je. A takhle to by finále bylo zajímavější a ještě víc napínavější. KONEC SPOILERU Myšlenka se mi ale líbí, ono je totiž i dost možné, že k něčemu takovému i dojde, jelikož lidí jsou schopní všeho. A to mě děsí. Silné 3* ()

ifa

Někdo už prostě nevěděl, jaký film natočit. Tak natočil film-nefilm. Možná má Přežij divákovi něco říct. Mně osobně nic neřekl, leda jsem se ironicky pousmála celému "ději". ()

Juto

Film prináša silné a účinné posolstvo/varovanie pre každého. Film je tiež vtipný (ďalší paradox), keď ukazuje, ako sa pocity divákov a televízneho personálu po dvoch úmrtiach okamžite zmenili zo zúfalstva na náladu „show musí pokračovať“. 6/10 ()

Maty85

Komedie to rozhodně není ani v nejmenším, za první hodinu filmu bych dal hodnocení "odpad", jelikož šlo jenom o hloupé tlachání pořád dokola a za zbytek, tj. půl hodina dávám 4*, celkově na víc jak 2* to není ()

Sabrewulf odpad!

Neskutečně infantilní záležitost, která si hraje na něco vážného a dospělého. Stačilo vidět jen posledních pár minut. Režisérovi šlo nejspíš o to, aby se jakože divák zamýšlel nad čím dál více agresivnějšími reality show apod, ale vůbec to nefunguje, protože to celé působí extrémně nepřirozeně a absurdně. Čím více se herci na obrazovce tváří vážněji, tím víc k smíchu film je. ()

Bobik9

Tak tento film ve mně zanechal smíšené pocity. PRvní polovina se mi i celkem líbila, i když už v té jsem věděl, že to bude rozporuplný snímel, ovšem, jakmile soutěž začala naplno, tak to bylo příliš zdlouhavé a ten konec....škoda psát. Ten se prostě nepovedl. Přemýšlím, jestli se ten film dá brát vůbec vážně, protože pokud ano, tak bych mu msuel dát mnohem horčí hodnocení. Hodně mu ale pomohla dvojice hlavních herců, krásnou Evu Mendes skvěle doplňoval "matematik" David Krumholtz. ()

demented

Vadí mi celková predpojatosť celého filmu. To si vážen niekto myslí, že by niekto pustil do vysielania reality show, kde si jeden z účastníkov v priamom prenose vystrelí mozog z hlavy? Nie že by to bola myšlienka naivná, ale je aj neskonale stupídna. Každý zo šiestich účastníkov dostane (v príapde že prežije) päť miliónov dolárov. No neviem ako to chodí v Amerike, ale za pol hodinku odjebať 25 mega je podľa mňa trochu prehnané (nech si ratingy stúpajú aj do nebies). Nehovoriac o absurdnosti celej show, kde si súťažiaci stojí na pódiu alá superstar, má priloženú zbraň k hlave a živé publikum ho povzbudzuje :) (ani nechcem pomyslieť na to, čo by sa stalo, keby šťastena vyšla hneď na prvého súťažiaceho :) - o čom by to akože bolo ďalej). Oukej, keď chcete dať na frak celému princípu reality show - budiž. Ale určite sa to dalo spraviť aj trošku inteligentnejším spôsobom ( o dokumentaristickom štýle nehovoriac) pri ktrorom by sa každý druhý neklepal na čelo. ()

PanFilmov

Celkom pekne zvládnutá komediálna dráma s dostatočným humorom a dostatočným napätím natoľko, že vás to dokáže zaujať, hrozne sa mi páčilo ako Eva Mendes hrala svoju rolu,vychcanú, výbitú a priebojnú ženu, ktorá kruto išla za tým čo si zaumienila, bola v tom strašne fantastická, taktiež dobrý dej s konečným zvratom, nemalo proste chybu. ()

jujec

Zřejmě poměrně laciný film - po 20 minutách jsme ho chtěli vypnout, ale stejně nám to nedalo a vydrželi jsme do konce a stálo to za to. Ona ruská ruleta na konci působí jako opravdová reality show, takže člověk přemýšlí, jestli by se na to díval, pokud by to byla pravda a ne film. ()

Philoun1

Vážně psycho. Nebýt Evy Mendes tak bych o tento snímek zřejmě ani nezavadil, ale kvůli ní sem to zkusil. On nápad to nebyl špatný a na konci když už šlo do tuhého tak mi bylo opravdu zle, ale celá cesta až ke konci a vůbec celkové zpracování filmu to bylo něco strašného, navíc jsem Live! viděl s dabingem tak jsem se snažil brát to z rezervou, ale znovu už to vidět nechci. ()

Luukec

I přesto že ten film byl totálně kýčovitej, střih byl otřesnej(dějové linie se nesmyslně prolínali) a kamera se mi taky nelíbila, dokonce asi i herci dostali za ukol hrát jenom na 30%.. A to nemluvím o konci film.. kdy se týpek ve studiu zastřelí, diváci mlčí.. moderátorka oznámí že 6tý týpek taky vyhrál a diváci jásají.. wtf ? tam někdo umře, párm inut zpět vypadali že se věichni rozpláčou a najednou jásají.. témeticky bych to přirovnal k filmu the condemned.. kterej byl natočen skoro stejně.. šlo o sledovanost a nějaká etika šla do ha*zlu.. ()

eric.blade

kdyby se něco takovýho opravdu začalo vysílat, tak přinejmenším ze začátku by žebříčky sledovanosti stoupaly k nebesům... ()

Pidzey odpad!

COŽE????V reálu by tohle mohl vymyslet jen úplněj kretén,ještě větší kretén by mu na to dal prachy a kdyby se našel další kretém co by jim to povolil,byl by vážně konec inteligentní televizní zábavy.Zastřelit se pro prachy.FAKT NE.Naštěstí je tohle smyšlený,ale jak se to mohlo dostat přes první čtení scénáře fakt nechápu. ()

Amper01

Ve zkratce - velmi silný snímek, který lze vidět ze dvou úhlů: POVRCHNĚ - takoví uživatelé dávají hodnocení nízké. DO HLOUBKY - člověk se při tom zamyslí a uvědomí si hodnotu lidského života. - - - Vyváží peníze hodnotu lidského života? - - - Má člověk právo rozhodovat o tom jak a kdy ukončí svůj život? - - - My (já a ty) ovlivňujeme média sledovaností. Jak hluboce a dalece ale ovlivňují média nás - tebe? - - - Jak moc my sami negativně ovlivňujeme životy jiných? (touhou po kariéře, penězích...) - - - a spousta dalších hlubokých otázek...... ()

bolf!k

Námět docela fajn, jen to zpracování se nepovedlo podle mých představ. Nakonec mě tak pobavilo jen jméno režiséra. 35% ()

E lan

Ne, i přes zajímavý námět (byť hodně drsný) toto není dobrý film. Vyčteme-li co se vše nepovedlo, tak začněme u Mendes - její herecký výkon je jen těžko uvěřitelný a hrozně nesympatický. Ostatní postavy jsou absolutně povrchní a závěrečná scéna soutěže je vysloveně nepovedená. Jediné proč se na tento film podívat je ze zvědavosti jak by to mohlo vypadat... ()