Chcete vyhrát pět milionů dolarů v nové reality show? Stačí málo. Jen vzít do ruky zbraň, přiložit ji k hlavě, natáhnout kohoutek, stisknout spoušť... a přežít. V hlavních rolích Eva Mendesová a David Krumholtz.  Dobrá reality show je ta, která dokáže diváka pohltit a vyždímat z něj i ty nejvíce utajované emoce, o nichž ani on sám neměl potuchy. Jenže nekonfliktní témata, která by dokázala oslovit stále otrlejší publikum, pomalu docházejí. A proto se ředitelka televize ABN Katy Courbetová a její podřízený, dokumentarista Rex, rozhodnou přijít s natolik drsným nápadem, že před ním celý svět padne na zadek. Jejich nová soutěž se jmenuje Přežij! a její vítěz v ní může získat až pět milionů dolarů. Pokud se toho tedy dožije. Celý projekt totiž není nic jiného než ruská ruleta s nabitou zbraní. Úřady proti uvedení pořadu pochopitelně protestují, Katy dělá, co může, aby je udolala, a Rex všechno zachycuje na kameru, přičemž stejně jako po studiu brouzdá i životy soutěžících a jen s kroucením hlavou poznává, jaké důvody mohou vést člověka k tomu, aby před kamerou dobrovolně vsadil svůj krk. Hlavních rolí se v drsném komediálním dramatu, které v roce 2007 natočil dvěma Oscary oceněný dokumentarista Bill Guttentag, ujali Eva Mendesová a David Krumholtz. (oficiální text distributora)

jprmusic odpad!

Komedie ? Děláte si srandu ? Když pominu to, že si nedovedu představit jednu jedinou chvíli, kdy by se normální člověk během téhle příšernosti zasmál, musím konstatovat už jenom to, že nic horšího jsem dlouho neviděl a asi ani neuvidím. Ten kdo tenhle film vymyslel, patří do léčebny. A Eva Mendes maximálně k plotně. ()

unrocker

Neuvěřitelný příběh toho co dokáže vyvolat v televizním světě měřítko - sledovanost. Je to síla , která ukazuje to kam až může televize zajít aby získala obrovské peníze za reklamu a sledovanost svých pořadů. Docela poutavě dokumentárně natočený filmeček. ()

Born2BeAlone

Tak tohle už je opravdová šílenost. Ale mě by snad ani nepřekvapilo, kdyby se podobná reality show za pár let skutečně někde uvedla do praxe. V dnešní době, kdy jsou lidé ochotni exhibovat svoje city a hledat tátu před kamerou, usednout na detektor lži a přiznat se ke svým špatnostem, nebo se zavřít do jedné vily s dalšími lidmi a na kamery se tam sprchovat, milovat, defekovat, se může stát cokoliv. Dávam dvě hvězdičky za snahu ukázat, kam až to může zajít, ale podle mě by z toho byl lepší krátkometrážní snímek, protože hodina a půl je pro tenhle projekt opravdu moc času na vyplnění. ()

Pitryx odpad!

Ať se na mne autoři nezlobí, ale půlhodinové čekání na akci či začátek děje nebo příběhu považuji více než za slušnostní. To co jsem viděl, mi stačilo. Kecy a kecy o soutěži. Táhněte s tím do prdele. 201109183000/8746/9230 ()

cinema_cz

Držitel dvou dokumentaristických Oscarů natočil svůj hraný debut jako fiktivní dokument o hranicích televizní zábavy. Na to, aby otevřel diskusi, ovšem není dost angažovaný a kritický. Nabízí jen napětí spojené s otázkou, kdo to nakonec v přímém přenosu schytá. (Ondřej Novák, Ci 07/2008) ()

Saljack odpad!

Naprostá blbost, která by snad doufám v normální společnosti neprošla. Nevím koho to napadlo ale i takoví nápad je pěkná blbost. Z celého filmu se mi skutečně dělalo špatně. ()

spotczek

Kritika reality show je dobrá myšlenka na film, ale podle mě se netýká jen médií. Kromě blbého závěru to je hlavní nedostatek tohoto počinu. Líbí se mi způsob zpracování filmu jako dokumentu o vzniku show, respektive o těžkém prosazování rádoby geniální myšlenky novátorské programové ředitelky, tedy o jakýsi film ve filmu. Nemyslím, že bychom se za celou dobu dozvěděli něco extrémně šokujícího. O manipulaci s lidmi, obrazem, obsahem, fakty atd. už snad dneska musí vědět každý. Scénáristé ani zde nenechali zemřít ty nesprávné, tedy zemřel člověk bez hodnot, který si jen užíval, a pozdě litující kariéristka (mimochodem lituje a zvrací jako jediná, ostatní jsou ohromeni napětím a sledovaností). Jen lehce se film dotýká nás samotných, především kritikou naší potřeby po senzacích a laciností toho, co nás může upoutat a nadchnout. Myslím si, že by tahle kritika mohla být plodnější, kdyby šla ještě víc do hloubky. To zvracení v závěru by bylo smysluplnější, kdybychom viděli zájem program.ředitelky na osudech jednotlivců, kteří do show jdou, a hlavně s jakými motivacemi. Zde je vše jen manipulace a kalkul a to se bohužel týká i práce s námi při Přežij. Zajímavé je, že to alespoň podle zdejších reakcí málokdo pochopil. - Nedělejte se, že nevíte, že se i při výrobě filmu pracuje s předpokládanými reakcemi diváků! - Někoho naštvat a znechutit je taky dobrá motivace. ()

wesker odpad!

Těšil jsem se na Evu Mendes ale tak otřesný film se vidí málokdy.Mizerné herecké výkony a scénář.Nechápu kategorii Komedie. První hodina filmu nudná pouze dialogová část kdy se řeší naprosto nesmyslně a zcestně právo vysílání sebevraždy v TV Live. Poslední půlhodina ve stylu "nejslabší máte padáka" s trapnou pointou a zakončením. ()

bonovox

Zaujímavý snímok, ktorý posúva reality show až do absurdných výšok. Pomaly to vyzerá, že už čoskoro sa takéto show dostanú reálne do dnešných TV a to nielen v Amerike. Celkovo je však film dostatočne kvalitný na to aby Vás dokázal zaujať. ()

PONK

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah...... fuuuuuuuuuuuuu.... hehehehehehehehehehehehehehehehehehehehe......ach jaaaaaaaaaaaaaaj hihihihihihihihihihihihihi odpaaaaaaaaadneeeeeeeeeeeeeem ty kokooooooos. Dva hviezdicky za to ze sa v priamom prenose odstrelil. ()

rytir1

Na jednu stranu totální odpad, kde si člověk říká, dejte pistole do ruky rychlokvaškám z Československo hledá superstar a má nebo nemá talent a x dalších faktorů a stvoříte stejnou kravinu. Na druhou ale bohužel smutný pohled, kde si divák musí říci, že ačkoli tento film má notně daleko do komedie, ono to tak bohužel ve světě médií dnes skutečně funguje. ()

buchannon

Takže tohle měla být komedie nebo parodie s určitým poselstvím? Nevím, zda to dokážu posoudit, ale kamera mi připadala celkem amatérská, no možná to byl záměr. Vlastně celé mi to přišlo tak trochu amatérské a námět přehnaný. Ale zřejmě to tak Vilda Dobbrýden zamýšlel, je ale vidět, že tento režisér točí hlavně dokumenty, má za ně dokonce dva Oscary. Na druhou stranu téma je velice netradiční a hlavně nereálné a když jsem tento film viděl poprvé, tak mě zaujal, i když jsem si říkal, co ty američany ještě nenapadne. Abych si ho připomněl, přetrpěl jsem ho tak nějak znovu, a nevím, jestli bych ho někdy přetrpěl potřetí. Mezi 2* a 3*. Auf Wiedersehen Bille. ()

feho312

Jedna hviezdicka za napad, ktory bol bohuzial vyhodeny von oknom, splachnuty do hajzlu a totalne nevyuzity. Rad by som dal druhu hviezdicku za Evu Mendes, ale ani keby som bol na mol tak nemozem. Jedine kostymerke za vyber siat v scene vo vile pri bazene. Velka skoda! ()

ByeMarket

Dobrá myšlenka o zvrácenosti filmového průmyslu pojatá špatným způsobem. Čekala jsem psychologické drama s morálním poselstvím, dostala jsem nízkorozpočtový kýč. Více než jednu hvězdičku ze sebe nevymámím. Filmy s podobnou tématikou momentálně zažívají velký vzestup, takže jen na originalitu to tvůrci neuhrají. ()

naytsirk

O média a jejich tlak na veřejnost se zajímám jako pozorovatel amatér s malou špetkou zkušeností a musím uznat, že Přežij! je krásná (tématem) sonda do duše obyčejného diváka… Co totiž chce většina lidí vidět ať to přizná nebo ne? Ano je to násilí a sex, tedy v tomto případě jen to násilí, protože sex je něco, co v USA stále považují za tabu… Ano, koukneme se na pořad, kde si v živém přenosu někdo dobrovolně vystřelí mozek z hlavy, ale nedej bože, aby v medailonku jedné z aktérek soutěže byla vidět na jedinou vteřinu bradavka…. Člověk neví, jestli má brečet, nebo se má smát, obzvláště když ví, že to tak doopravdy je….(ale o tom už nás poučil Southpark) ()

mine.slayer

Takže zaprvé Eva Mendes nikdy nebyla lepší, za druhé myšlenka filmu je opravdu neuvěřitelná, čekal jsem každou chvíli, že to ukončí protože si uvědomí co se děje, nebo že se týpek zvedne a řeknou dělali sme si prdel, nestalo se. Jsem si zcela jistý že bych raději upadl v zapomnění, než být nezapomenutelný za takovouto cenu, ale jsem snad blázen vždyť o to jde být za každou cenu nezapomenutelný, sakra. ()

smalda

Jedna velká nuda na téma jak nám "blbnou" hlavu reality show a co všechno jsou tvůrci schopni udělat pro větší sledovanost "své" tv. Ani krásná Eva Mendes to nemohla zachránit! ()