A zase jedna Popelka

Popoluška: Sladkých šestnásť

Komedie / Hudební / Romantický

USA, 2008, 88 min

• kritička

Když to srovnám s Popelkou, kde hraje Hillary Duff, tak tahle to jednoznačně prohrála. Stokrát ohraná klasika vsazená do moderního prostředí už dávno ztrácí to svoje původní kouzlo. Selena Gomez je navíc další produkt Walta Disneyho, chci ji vidět za deset let. Herci nesympatičtí, umělí, všichni pomálu stejní - dobro poznám na kilometr daleko a zlo je prostě zlo. Nepouštět - alespoň pokud vám není 12 a méně.(28.6.2013)

Upřímně, tenhle film byl mnohem lepší než ten první. Líbil se mi příběh, herecké obsazení a hudba! Ta byla super. Nutila mě do tance, bohuže pro mě, bylo pozdě večer, takže tanec nepřicházel v úvahu..:-D Hlavní představitelé byli obsazeni dobře, zvlášte hlavní představitel, ale přesto mé oko upoutaly nevlastní sestřičky. Obě je znám z "Moje sestra vlkodlak", takže mě docela překvapilo je vidět v romantické komedii. Ale bylo to příjemné překvapení. Strašně se mi tam líbily a své úlohy zahrály velmi dobře.(7.10.2009)

• vesper001

A zase jedna teen-trapnost. S Popelkou i Princem cvičí hudba a hormony, a i to první chvílemi balancuje na hranici únosnosti. Výrazové prostředky Seleny Gomez se sice omezují na výraz provinilého štěněte sedícího u hromádky, tancovat ale – alespoň laickým pohledem nešiky obecné – umí. Horší je to s jejím protějškem, kterým je model(k)ovský junák z čeledi Bíbrů. A z pohledu na rovnátka a herecké křeče zlých sester mě bolely zuby. Naštěstí je tu Jane Lynch, jejíž postava chátrající pop-star-macechy obstarává těch pár vtipných momentů, které se tomuto skvostu podařilo napaběrkovat.(14.10.2014)

A zase jedna popelka, zase o něco jiné ztvárnění oblíbené pohádky, tento film bych zařadila k těm průměrným, nedalo se od něho čekat něco závratného, ani to nebyl až tak úplný propadák, jde o pohled na věc, tenhle film by se mohl srovnat s tanečními komediemi, ale jen velmi okrajově, není nic, co by se mi na této komedii nelíbilo, lépe lze vyjádřit, že nebyla úplně obvyklá, zase se režisér podíval na pohádku jiným úhlem, takže jako závěrečné zhodnocení bych napsala, že se to rovnalo ostatním průměrným komediím, doporučila bych ho lidem, kteří chtějí jen něčím vyplnit čas, u tohoto filmu jednoduše smíchali moderní styl a klasiku.(14.7.2014)

• freddy

Než cokoliv napíšu, tak bych rád předeslal, že proti teenage filmům nic nemám, naopak jsou mým oblíbeným žánrem a mám je rád. Ale tohle se bohužel nedá označit jinak než jako slátanina, která má z teenagerů a především z pubertálních fanoušků a fanynek Seleny Gomez vytáhnout peníze. Já toho snesu docela dost, poslednímu dílu Muzikálu ze střední jsem dal dokonce pět hvězd, ale tenhle film se sotva dá označit za zdařilý. Nevím, jestli to je způsobeno tím, že mi nesedl do momentálního rozpoložení, nebo jestli je to způsobeno mými očekáváními, ale faktem prostě zůstává, že se mi to nelíbilo. A na rovinu říkám, že nebýt Dominique, což je pěstounka hlavní hrdinky, tak bych šel s hodnocením ještě níže, protože tahle jediná postava tam byla zajímavá a tahle jediná postava mě dokázala rozesmát a pobavit. Co se týče ostatních herců, tak Selena Gomez je pěkná holka a v seriálu Kouzelníci z Waverly je velice sympatická a docela vtipná, ale v tomhle filmu se bohužel ze sarkastické holky, která ve výše zmíněném seriálu rozdává stěry na počkání, stala typická chudinka, která ke štěstí přijde. A tahle role jí rozhodně vůbec neslušela. O ostatních účinkujících ani nemluvě. Zkrátka nebýt té macechy, tak uvažuji i o jedné hvězdě, takhle tenhle film vnímám jako lehce podprůměrný, který je opravdu asi jen pro teenagery. Je to za dvě hvězdy.(5.6.2010)