A zase jedna Popelka

Popoluška: Sladkých šestnásť

Komedie / Hudební / Romantický

USA, 2008, 88 min

• juta

No jo, další romantický film pro dívky pod zákonem, které hledají svého prince na bílém koni. Kdyby film nebyl tak hudební a neustále se tam netancovalo, čímž se chtělo nejspíše docílit vyplnění míst, aby se to dalo považovat za celovečerní film, nemuselo by to být tak hrozný. Selena Gomez taky nebyla špatná, jen škoda že nehraje v lepších filmech.(16.3.2013)

Ve výsledku stejně dobré jako Moderní Popelka s Hilary Duff. Příběh a postavy jsou v podstatě hodně podobné jako u Moderní Popelky, ale zde jde více o hudbu a tanec. Sice nikdy nepochopím tu debilitu plesu v maskách, kdy se lidé nedokáží poznat jen kvůli toho, že mají na očích masku (co zbytek obličeje? a hlas?), takže "princ" pak nikdy nedokáže poznat svou "Popelku", když je v civilu... ale jinak musím říct, že v rámci žánru nemám filmu co vytknout. Tanec "přes zrcadlo" byl jednou z nejlepších scén. Navíc se sem tam naskytla docela vtipná hláška. Vévodila tomu samozřejmě "macecha" Jane Lynch, která mě svým otravným tónem hlasu dostávala už v Glee :) Co se týče Seleny Gomez, možná je to jen klasická teenage hvězdička, ale je to vážně roztomilá holka k pokoukání (a to ani nejsem kluk :)). A Andrew Seeley možná na pohled není takový sympaťák jako Chad Murray v Moderní Popelce, ale jeho pěvecký a taneční styl á la Timberlake nebyl rozhodně špatný. Abych to shrnula - proč se prostě někdy nepodívat na naivně milý a nenáročný film? Já byla spokojená. ~(3,4)~(28.11.2011)

• JackieBliz

Jen otázka: Proč si režiséři myslí, že když do filmu obsadí roztomilou oblíbenou teen-hvězdu, klasický námět zasadí do současnosti a zmodernizují, přidají klasik láv story s pěkným klukem a dosadí na povrch v posledních letech (z nějakého důvody) čím dál víc oblíbenější námět moderního tance a soutěží, že to bude divákům stačit?(11.3.2012)

• blackJag

Docela dobře jsem poobědval, v návalu odpolední únavy lehl k televizi a snad z čistého masochismu zůstal civět na tuto záležitost. Variací na Popelčin příběh je plná prdel a z poslední doby žádná z nich zrovna neoslnila (KRÁSNÁ POKOJSKÁ, MODERNÍ POPELKA), tohle je ale skoro kanál. Mělo to být asi taky trochu o tanci, co je tu ovšem předváděno, nemá snad nic společného ani s vrávorajícím opilcem, natož tak s choreografií. Ústřední dvojice je nehorázně otravná a velmi nesympatické je také téměř celé zbylé obsazení. Jediný důvod, proč ode mě nemá film odpad, je Jane Lynchová a její “zlá královna“, která ještě alespoň dokáže svou postavu vybavit něčím, co by se při troše dobré vůle dalo označit jako zábavnost. Jinak nikdy více! 5%(28.11.2011)

• Autogram

Takto to dopadne, keď sa vyberie to najhoršie z príbehu o Popoluške a nevhodne nasadí do tínedžerského tanečného filmu. Teda zlá macocha, zlé sestry, úžasný princ a namiesto stratenej črievičky vreckový prehrávač. Príbehovo je to nulové, ale Selena mala už vtedy niečo do seba, tanečne aj herecky. Tak za ňu jedna hviezda.(23.5.2015)