Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

cpt.Lynch

Atmosféra jak viktoriálnského sídla tak 70. let je až nakažlivá. Na humoru se dalo zapracovat více. Vizuál je pastvou pro oči. Film který nevstoupí do síně slávy ani však do propadliště dějin... ()

Mr.KarlAdler

Příběh skoro až pro celou rodinu, okořeněný hodně černými a cynickými vtípky pro "zasvěcené", typicky okultistický a výstřední, ale bez originálně tvůrčí šťávy stejně jako většina vybledlého osazenstva (vyjma lady Green). I tak jde o místy více či méně nenucenou, dekadentní zábavu, a když už prolínat škrobený novověk s moderní dobou - nápaditá je určitě konfrontace se 70. léty dětí květin. Bohužel, závěrečná šílená "řežba" mě utvrdila v domněnce, že Tim Burton se definitivně zbláznil, v tom špatném slova smyslu, když si to ze sedmdesátek namířil přímo do pekel 21. století. Dost podprůměr.. ()

Koryntos

Mno, tak jsem si myslela, že Alenka bude jediný film od Tima, který nemusím a co čert nechtěl Temné stíny ji strčily hravě do kapsy a to jsem se tak moc těšila a říkala jsem si, že nebudu přehnaně kritická. Hlavní věc, která pokulhávala byl děj, celý film byl vlastně jedna jediná zápletka, která se řešila pořád do kolečka a šlo jen o to jestli vyhraje menší, nebo větší zlo. Největší záhadou pro mne bylo z jakého důvodu šly ženské po Barnabasovi, jako slepice po flusu. Prý notorický playboy, ale milé dámy zas takový muchobijec to tedy nebyl. Opravdu postrádal charisma, jak vizáží, tak osobním kouzlem, až jsem se divila, že se tomu chvastounovi neprášilo od hubičky. Navíc tvarohovým make- upem mi připomínal toho medvídka, který je na Pribináčkovi, také krásně bílí, jako vypraný v Árijci. Když jsme u toho Árijce, tak účes měl a lá hitlerova patka, kterou nejřív někdo rozcuchal,aby ji potom ještě napramínkovanou umastil sádlem, no a ty krásné drapáky, to už byla jenom třešnička na tvaroháčku. Takže nadržené osazenstvo ženštin opravdu nechápu. Jó, kdyby vypadal jako Jack Sparow, kdy ho máte chuť chytnout za tu nádhernou bradku vlepit mi hubana a zapřít ho o nejbližší strom. No nic, nechala jsem se unést, je vidět na co myslím, vlastně jsem jen chtěla říct, že v tomhle filmu to nefungovalo a ani ten šup sem, šup tam po stěnách a stropě to nezachránil. Pořád jsem nicméně filmu dávala šanci a říkala si:,, Teď, teď to určitě přijde." No a jediné co přišlo byl milosrdný spánek, kdy jsem se probudila po půl hodině a s velkou nechutí jsem se donutila přetočit zpět do místa kde to má vočadla neudržela, abych po rekapitulaci půl hodinky zjistila, že to nebylo nutné, nicméně se blížil finiš, tak jsem s vytrvalostí chrta, honícího se za plyšovým králíkem, vydržela, abych byla po zásluze potrestána. Jak já nemám ráda tyhle moderní konce, kde bojuje každý s každým, aby vyhrál ten, který stojí na té straně barikády u které se to více hodí, aby vyhrál zrovna jeho manšaft a tím závěrem mi to připomnělo Hvězdný prach, který jsem nedávno viděla a u kterého mě také závěr nebavil, bo bylo jasné jak to dopadne. Příliš dlouhý komentář, k příliš dlouhému filmu, amen. ()

Pedross800

Ale tak jooo, vono uspokojit Pedrosse není zas tak těžký, stačí mu naservírovat dostatečnou dávku sexy Evky Greenové, kdy veme na milost i ty její hrůzné blond vlasy, nějaký ty krajkový červený kalhotky, ponurou atmosféru a i když je to celé taková pestrobarevná hovadinka, čtyři hvězdy to má od něj jistý :-) ()

Jaro.Krafcik

Burton opäť s Deppom predviedli že natočiť dobrú fantasy komédiu sa oplatí. Pár scénok ozaj pobavilo. Ale prečo storočný upír išiel na mladé dievča? Trošku pedofilné a uletené. Ale film bavil a dobre sa na tento príbeh zakliateho upíra pozeralo. 4* ()

Styxos

rozhodně lepší než Alenka, ale postavy jsou strašně plochý a nezajímavý a děj takový nijaký, takže v porovnání se starší mistrovou tvorbou průměr. Nicméně Michelle Pfeiffer vypadá pořád skvěle, Depp je fajn, Eva Green taky a Chloë Grace Moretz se nemá vůbec za co stydět.A dost by mě zajímalo, co se stalo s Timem Burtonem a kdo je ten chlápek, co se za něj vydává...snad se zase někdy vrátí a já se opět dočkám Burtona tak, jak ho mám rád... ()

Aberforth

Krásne obleky, skvelé obsadenie, príjemná hudba, dokonalý Depp po boku Heleni Bonham Carterovej a to všetko režírované Timom Burtonom. Na čo viac sa môže človek ako ja tešiť? Avšak moje pocity po skončení filmu boli skôr negatívne a bol som trocha sklamaný. Najväčšia chyba tohoto filmu bolo určite vsadenie deja do 70tich rokov 20teho storočia. Tento film by perfektne vyznel v nejakom 19 storočí, kde by prostredie a Burtonovská atmosféra úplne pasovali, ešte šťastie že to všetko vyrovnali skvelými vtipmi. Celkový dojem 75%. ()

LondonGirl

Johnny Depp, Helena Bohnam Carter, Tim Burton. Tieto tri mená sa mi ešte nikdy nespájali s jedným slovom. NUDA. Nie však vždy, to musím uznať, snímok sa snažil byť vtipný, niekedy sa mu to skoro aj podarilo, ale mala som chvíľky, kedy som sa len pozerala na čas, aby som vedela, koľko ešte zostáva do konca. Herci skvelí, hlavne Johnny, Helena a Eva Green, ale ani to nepomohlo filmu, aby sa vyhrabal z priemeru. Depp ako upír, myšlienka dobrá, make-up dobrý, herec dobrý, ale film bol, bohužiaľ, takisto len dobrý. ()

Vitoraz

Těšil jsem se na Burtona a Deppa tak jak je znám a mám je rád.To se bohužel nekonalo.To Burtonovo bizarní vidění světa tady naprosto schází,kdybych si v titulcích nepřečetl že hudbu dělal Danny Elfman tak bych to ani nepoznal a docela nevyužitý a nudný děj.Celkově tři hvězdy ale je to jen tak tak. PS: Burton se teď nějak nechytá-možná by bylo fajn přestat točit sračky pro masy a vrátit se k umění. ()

standsiller

Hmm, ten koniec smrdel druhým dielom, no pravdupovediac už tento bol celkom dosť prúser. Absolútne som nemal motiváciu súcitiť so smrťou Juliette, poznal som ju pár sekúnd. Dievča ktoré príde a povie "call me Vicky " a navyše je vo filme pár krát má byť nová láska ? Prečo ? Len preto, že Barnabasovi pripomína starú lásku ? Podľa mňa takáto zápletka bola veľmi lacná a navyše bolo polemizovateľné, či sa to dá nazvať zápletkou. Barnabas mal byť teda dobrý upír ? Veď zabil mladých hippiesákov a nevinných robotníkov , prečo potom tak veľmi opovrhoval Angelique. Hrdosť ? Alebo len nehynúca pomsta pochovaná dvesto rokov pod zemou, ktorá pramenila zo straty jeho rodičov a milej. Smrť rodičov bola takisto zbytočná a vo svojej podstate nevysvetlená ! Ako vedela Angelique , že by jej stáli v ceste ? Burtonovi by pasovalo, keby uchopil príbeh z druhej strany a šlo by o pár zlomyseľných upírov ktorí povstali zo záhrobia a žili by v dnešnej dobe. Áno, malo by to podobný motív ako Beetlejuice , ale pozeral by som sa na to iste radšej, ako na túto štýlovo sa tváriacu fresku. No a nakoniec, spadol veľmi základný motív. Prečo sakra duch volal do mesta Victoriu, keď si s Angelikou poradil celkom hravo sám a navyše ani nevyslobodila Johnnyho. Vykopali ho náhodou, takže smutné. Mrzí ma, že Burton podľahol upírskemu trendu v poslednej dobe a podujal sa na niečo takéto. Nebyť krásnej a skvele zahranej Angeliky vo forme zmyselnej Evy Green a Johnnyho Deppa a ducha, bola by to ešte väčšia nuda. Čo by už bolo katastrofálne. A skoro som zabudol Chloe ako vlkolak bola trápna a vôbec sa to tam nehodilo . :) ()

JančiBači

Na každý nový film Tima Burtona sa teším a obvykle sa mi aj každý nový film Tima Burtona páči. A na rozdiel od niektorých pseudo fanúšikov sa mi páčili aj Dark Shadows. Síce má svoje chyby v podaní pomalších pasáži ale to všetko sa dá odpustiť pretože je to Burtončina ! Atmosféra 70´s je čarovná. V príbehu vystupuje veľa postáv, niektoré su nevyužité tak ako by mali byť a stávajú sa len kulisami. Trochu ma iritovalo že Michelle Pfeifer bola vždy na schodoch. Akákolvek scénka sa odohrávala, Michelle mala nástup zo schodov. Ale kedže je film inšpirovaný seriálom kde je to bežné treba sa s tým vyrovnať.A možno si to ani nevšimnete :) Burton v pár scénach úspešne paroduje upírske filmy čo je velmi vydarené. Cameo Alice Coopera pobavilo. Záverečné finále trochu pripomína DEATH BECOMES HER a po technickej stránke niet čo vytknúť. A byť Barnabasom, jednoznačne volím Angelique, ale to už by bol iný príbeh :) ()

Hollohlaway

Jedním slovem bezkrevné :-) Deppovy exaltované postavy mi už přijdou ale opravdu stereotypní a splývají mi navzájem. Nijak výrazně mě to nezaujalo, a byť tam pár humorných okamžiků bylo, v podstatě i přes výrazné výtvarné ztvárnění, které je ale již Burtonovým standartem, jsem se nudil. ()

tommmy89

Na to, že dielo sa pripisuje T.Burtonovi som čakal niečo viac. Asi najviac na filme, čo ma dostalo a zároveň sa mi páčilo, boli Barnabášove "staromódne londýnske" hlášky, ktorími okorenil celú podstatu príbehu. Inak moc upírov nemusím, obzvlášť nie takéto príbehy. Nedalo mi však nepozrieť si film vďaka hereckému obsadeniu a dať mu šancu. Koniec koncov som sa filmu potešil a nasmial. Ale i tak nedám viac než 3* Čarodejnice, upíry, vlkodlaci...To už je staré otrepané perie. Myslím, že v tomto nič neprekoná Harryho Pottera ! ()

Lottr

Čekal jsem velmi málo a dostal mnohem víc. Tim Burton zase ukázal svou pravou tvář a ve spojení s Johnnym Deppem zase dokázal, že na to má, ať je to jakkoliv šílené. Několikrát jsem se hlasitě zasmál a film si opravdu užil. První půlka určitě lepší, hlavně přelom z minulosti do přítomnosti, ale Deppovo herecké umění překonalo i slabší druhou polovičku filmu a já si to užíval, ač jsem to ani nečekal. ()

Mythago

Výborné kostýmy i mejkap a hudba Dannyho Elfmana je opět excelentní. To je asi všechno co se dá na tomhle filmu chválit. Jinak je to jednoznačně Burtonův nejhorší film. Místami to připomínalo "teen" komedie nebo parodie typu Scary movie (hlavně ta blicí scéna). Je to asi poprvé, co jsem se u Timova filmu těšil až skončí (ne že bych jich viděl nějak moc). 4,5/10 ()

jenik71

Dvojice Burton - Depp točí na rozdíl od konkurence zcela odlišné filmy, které mám rád a sedí mi jejich nezaměnintelný styl. Také tady je rukopis Burtona zřejmý, bohužel však jde zatím o nejslabší kousek, který tohle duo natočilo. Neznamená to, že jde vyloženě o špatný počin. I zde je pěkná atmosféra a vizuální pojetí (mrtvolný zjev Deppa je výtečný). Zároveň také chybí zajímavější příběh a humor tu tentokrát není prakticky vůbec. Možná to byl záměr a Burton chtěl nabídnout opět něco jiného. Pokud to tak bylo myšleno, potom se mu to ne zcela povedlo. Asi už diváky dostatečně namlsal svými předchozími kousky. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra