Únos

48 Heures chrono

Únos

Thriller / Mysteriózní / Krimi

USA / Kanada / Francie, 2012, 99 min

Moje oblíbená stará škola, to je na tomhle filmu to nejsympatičtější. Cusack byl dobrej a Jennifer Carpenter se mi líbila ještě o něco víc, jako vyšetřovatelský duo jsou fajn. Co hodně ubírá body je Mae Whitman - respektive charakter její postavy - jelikož všechny sere už od začátku, těžko s ní pak soucítit. Ačkoliv po únosu tím slizákem se to trochu zlepšilo, pravda. Moc mi nesedl ani celej ten nápad s "továrnou" a jak to měl pošukstón Dallas Roberts vymyšlený, daly se určitě vymyslet i zajímavější věci. Jo a sám psychouš taky nic moc. Nicméně twist na konci se zkousnout dá a bavilo mě to víc než opět s Cusackem podobná Zmrzlá zem.(16.7.2014)

• Anderton

Mám rád trilery s myšlienkou, ktorá nám nie je cpaná násilne do hlavy. Nemám rád, ak je nejaká myšlienka prefiltrovaná do maximálne tuctovo natočeného trileru, ktorý neponúka nič napínavé. Najatmosférickejší je tu neustále padajúci sneh a časté odohrávanie sa deja v noci. Tak sa nám samozrejme nejaký ONeill snaží zakryť fakt, že The Factory je filmom iba o záverečnom twiste, na ktorý sa všetci tešia, keďže z ničoho iného sa hodinu a pol tešiť nedá. No a keď príde, tak bude jednou z vami očakávaných možností. Či je pritiahnutý za vlasy, tupý, alebo snáď geniálny a posúva film niekde inde, nechám na divákovom vkuse. Ja som za prvé možnosti. Keby aspoň mali tvorcovia poriadne gule a nemali potrebu dať do príbehu nádej v podobe dovetku, mohlo to byť nakoniec ešte celkom fajn. No a tá myšlienka? Niečo v zmysle rodina je základ štátu, alebo lepší vrabec (rodina) v hrsti (pivnici), ako holub (prostitútka) na streche (ulici). Ani s tým ale tvorcovia nedokážu pracovať zmysluplne.(14.3.2014)

Určitými aspekty mi to připomnělo film Zmrzlá zem, který jsem viděl den předtím, a ve kterém pro změnu John Cusack hrál vraha prostitutek a kvalitativně se to i stejně pohybuje. Jen u Únosu ten překvapivý závěrečný zvrat jsem vytušil hned asi po dvaceti minutách filmu, a celou dobu jsem si říkal, že snad nejsou tvůrci natolik hloupí a použijí ho, neboť to každému musí být hned jasné, a snad překvapí s něčím originálnějším, ale je vidět, že jiné eso v rukávu neměli. Ale i tak se jedná o jednohubku, co neurazí a poměrně rychle uteče...jen je škoda, že Cusack se stává hercem jednoho výrazu, stejně jako Nicolas Cage, kteří se spolu setkali práve ve zmíněné Zmrzlé zemi.(13.1.2014)

• jafuska

Opět další brutální film, který já nemusím, dobře, film byl napínavý, tajemný, ale vše kolem toho nechutný, brutální zabíjení prostitutek, to není nic pro mě, ale, herec Jon Cusack kterého mám ráda, opět ve své dobré herecké kvalitě opět nezklamal, a herečka Jennifer Carperter, známá ze seriálu Dexter, velmi mile překvapila, a do budoucna si myslím, že ji ještě uvidíme, a to bych byla moc ráda(14.11.2012)

Je to obstojně koukatelné přes to, že si scénář musí pomáhat nepravděpodobnými náhodami (vrah unese dceru ne ledajakého policajta, ale zrovna toho, který je posedlý jeho chycením) a závěrečný zvrat zase působí nelogicky, protože ze záporáka(ků) dělá dementy a psychopat, který roky uniká chycení, nemůže být mentálně postižený.(1.10.2013)

• - Portrét na dveřích do pokoje Abby (Mae Whitman) je portrét zpěvačky Avril Lavigne. (willy1)

• - Film sa natáčal v kanadskom meste Montreal, aj keď sa odohráva v americkom meste Buffalo. (Laslo)