Únos

48 Heures chrono

Únos

Thriller / Mysteriózní / Krimi

USA / Kanada / Francie, 2012, 104 min

Detektív Fletcher už niekoľko rokov rieši prípady nezvestných žien. Potom ako sa "prepadne" pod zem aj jeho dospievajúca, problematická dcéra má o "motiváciu" v hľadaní nenarušeného vraha navyše. Pre mňa osobne len vďaka prekvapujúcemu záveru ľahko nadpriemerný thriller na úrovni 60%. Napriek tomu, že sa snažil byt od samého úvodu napínavým a strhujúcim, mňa do deja nevtiahol a neohúril ani natoľko, že by som mal čo len pootvorené ústa od prekvapenia. Tri hviezdičky za nápad, herecké obsadenie, výkony a už spomínaný záver.(22.10.2012)

Zajímavá kriminálka s překvapivým vyvrcholením, které kraluje Dallas Roberts v záporné roli. Z mého pohledu nejzajímavější postavou je ale Kelsey, kterou s přirozeným sexappealem sobě vlastním ztvárnila Jennifer Carpenter. Jennifer je prostě poklad (a hlavní důvod, proč jsem se o film zajímal :-)). Ve filmu se neztratí ani vedle takové veličiny, jakou je John Cusack, byť její postava nedostane zase tolik prostoru, což je určitě škoda. Co se samotného filmu týče, je docela napínavý i temný, i když má poněkud plochý děj a v závěru to maličko logicky drhne, no ale dejme tomu. Celkově jsem měl z filmu ale veskrze kladné pocity.(20.10.2012)

• mupimup

Je s podivem, že americké demografické statistiky už dávno nezavedly kolonku zohledňující nemalé procento obyvatel, oživujících jaksi podpodlažní základy amerických předměstí. Není přece žádným tajemstvím, že každý průměrný američan vlastní dřevostavbu s prostorným sklepem, patřičně vybaveným dle úchylky svého majitele. Úchyl z našeho příběhu nechce nic menšího, než zvrátit nelítostný vektor americké společnosti vytvořením rodiny z čisté lásky, přičemž oběť, kterou se rozhodl pro naplnění této myšlenky podstoupit, spočívá konkrétně v periodickém osouložování unesených štětek. Jak už to ale bývá, ne vždy je slunce na obloze. A tak si jednou, místo nadějné samice, přivede Úchyl z vánoční chumelenice domů zcela nenadějného obimbaseného transvesťáka. Drobný omyl, snadno vyřešitelný pohrabáčem, řekli byste. Následky šokézního vykolejení již vykolejeného Úchyla jsou však pro projekt PURE LOVE doslova osudové. Nedbaje starého přísloví že: transky chodí vždycky v páru, udělá následně náš Vykolejenec prakticky tu samou chybu unesením obtloustlé, podivné "dcery" místního policejního detektiva, jejíž ženství, (popř. stadium transexuálního procesu) lze uhodnout de facto jen z kontextu filmu. Přehlídku temné strany ženského charismatu pak završuje detektivova parťačka, u níž mi záhy vyvstala otázka, jak se mohla taková nesympatická a neschopná kráva pochybné minulosti dostat do velící pozice policejního sboru. Naštěstí je vše, v rámci geniality páně O´Neillova šokujícího závěrečného odhalení, vysvětleno její pravou totožností, coby ZAČÁTEK SPOJLERU vyšinuté svině KONEC SPOJLERU. Přihodíme-li k již zmíněným ještě nešťastného, pobíhajícího detektiva, černošského nemocničního vepřoida a dvě emeritní rajdy účastnící se projektu, máme hned na scéně celé obsazení dramatu. Jakkoli rozdílné se tyto postavy zdají, mají společné to podstatné, a to, že jejich osudy mi byly díky autorovu zpracování dokonale ukradené. Upocený, neoriginální, nezajímavý film. Fuj.(12.1.2015)

• divak84

str8 to the DVD filmy mají i rozhodně horší kvalitu než má tento thriller. Johny je muj fejvryt takže jsem musel zkouknout navzdory pyčacké jenn. carpeter jejíž sykavky a hnusnou držku sem nemohl vystát nikdy nikde. a u ní se zastavme. kdo neprokoul rádoby super špica twist že zrovna ona je ta mrdka od "daddy yankeeho" (tema neplodnost-hned si vzpomenu na knížku co četla,šlapkařská minulost,poslední telefonát v autě "he is with me right now). akorat škoda že Johny zařval, rád bych viděl bullet v její držce. film solidní, sklep solidně temný. je pravda že v usa žije kolik pubočů? několik desítek milionů a oni zrovna nacastingujou takovou tlustou klišovitou ubrečenou krávu co poslouchá green day. ale jinak ok film, neurazí, nenaročného divaka pobaví,my sečtělejší si řekneme M E H šest sekund po závěrečné sceně(25.11.2013)

Ukázka Stockholmského syndromu v průměrném thrilleru se zdánlivě nesouvisejícím názvem a relativně dobrými hereckými výkony. Závěrečné sekvence snímku působí trochu přemrštěně, je zde znát snaha scénáristů diváka za každou cenu šokovat, nicméně přisuzuju kladné body za to, že pointu lze předem prohlídnout opravdu těžko, i když celý film poněkud devalvuje. Vážně by mě zajímalo, nakolik byl film "inspired by actual events".(21.4.2020)

• - Film sa natáčal v kanadskom meste Montreal, aj keď sa odohráva v americkom meste Buffalo. (Laslo)

• - Portrét na dveřích do pokoje Abby (Mae Whitman) je portrét zpěvačky Avril Lavigne. (willy1)