Únos

48 Heures chrono

Únos

Thriller / Mysteriózní / Krimi

USA / Kanada / Francie, 2012, 99 min

V Buffalu někdo unáší z ulic prostitutky a schovává si je pak v baráku. Případ vyšetřuje policista jehož dcera později taky zmizí a on se ji snaží najít. Průměrný thriller s 1 vraždou a překvapivým koncem,který ale nedává moc smysl.Nevím jak moc je to inspirované skutečností, ale ten konec je moc komplikovaný to by ta osoba všechno nezvládla.(3.11.2017)

• dopita

Na můj vkus velmi pozvolna odvyprávěný příběh. Tak pozvolna, že mi to připadá jako film ze sedmdesátých let, ovšem bez tradiční atmosféry. Závěrečné "překvapivé rozuzlení" na mě působilo jako pěst na oko, čili mě nesedlo a otrávilo mě. No on mě vlastně film otravoval už předtím, takže závěr byl už jen třešnička (spíš bobek) na dortu.(19.7.2014)

Od začátku taková klasická detektivka založená na ještě klasičtějším krimi klišé, obsazení nepotěší neurazí, Cusack je šedý průměr, Robertsovi sedne role úchyláka jak prdel na hrnec a díky Jennifer Carpenter z toho mám pocit, že tam každou chvíli musí objevit Dexter. Atmosféře hezky nahrává setmělé zasněžené ulice. Drobný plus za ujetý, ale zajímavý závěr.(5.11.2013)

Mírně nadprůměrná kriminálka se solidním Johnem Cusackem a s opravdovým psychomagorem na druhé straně zákona, který vězní mladé ženy a dívky. Čili nic originálního. Přesto má Únos svoje kvalitní momenty a přiměřenou atmosféru, bohužel mě celkem zklamal konec. Jako kdyby tvůrci počítali s tím, že by natočili ještě pokračování, například s názvem "Únos - odplata". Nebýt tohoto závěru, hodnocení bych dal vyšší.(21.7.2015)

Lehce nadprůměrný thriller, ve kterém se John Cusack v roli detektiva snaží vypátrat zmizelé šlapky. Příběh dostane točky v momentě, když čistou náhodou, jak jinak, zmizí také jeho týnejdžrovská dcera. Všecko má na svědomí trefenej úchyla, kterej si doma buduje Friztlovskej sklípek. Žádná velká pecka, ale naprosto pohodová podívaná. 70%(28.2.2013)

• - Film sa natáčal v kanadskom meste Montreal, aj keď sa odohráva v americkom meste Buffalo. (Laslo)

• - Portrét na dveřích do pokoje Abby (Mae Whitman) je portrét zpěvačky Avril Lavigne. (willy1)