Únos

Únos

Thriller / Mysteriózní / Krimi

USA / Kanada / Francie, 2012, 99 min

• korbitch22

Nuda k posrání, bez atmosféry, bez pořádné hudby, bez švihu, bez napětí, trapnej záporák, nulový vyšetřování.Je to jak úvodní film k pod průměrnýmu televiznímu krimi seriálu.Až na Cusacka příšerný herecký obsazení.Jakkoliv se snažil pan O'Neiil šokovat "překvapivým" zvratem, tak se mu to nepovedlo.Nahlas jsem to řekl 20 minut před koncem filmu bratrovi a ironicky sem se usmál, ne čež jsem díky tomu debilnímu finále odebral tu druhou hvězdičku, co jsem měl pro tenhle mizerný paskvil nachystanou a nejradši bych to poslal do odpadu, ale Cusack se snažil.No prostě další nudná a předvídatelná sračka, nedivim se Verbálkovi že byl na konci překvapený, jeho kví kvé mu nedovolí číst mezi řádky.25%.(14.12.2012)

Celej film se tvářil jako fakt správnej oldschool thriller, který známe řekněme z 90. let. Pak ale narazíte na pár scénáristických přešlapů (jako hlavní hrdina je detektiv, unesou mu dceru a případ pořád řeší on? Hmm, to asi ne, protože to naprosto nekompromisně funguje tak, že ve chvíli, kdy se to týká někoho blízkýho - obzvlášť z rodiny - tak mu ten případ okamžitě seberou z důvodou podjatosti. No nic.) Druhá věc, která mě srala, byla J. Carpenter, kterou jsem nemusel už u Dextera, tam mně taky lezla na nervy. A na závěr přijde hlavní zlom a tím pádem vysvětlení, nicméně mně to přišlo tak násilný a skoro debilní, že si říkám, jestli náhodou i ty tři hvězdy nejsou hodně. Tady to tvůrci úplně nevychytali, se mně zdá.(20.10.2015)

Solidní temný thriller jak z devadesátých let. Moc jsem nečekal, protože na to, že se jedná o film s velmi slušným hereckým obsazením, kolem něj bylo na filmových internetech až podezřelé ticho, což nevěstilo nic dobrého ... no nakonec jsem poměrně příjemně překvapený. Zkrátka fajn thrillerová jednohubka. Závěrečný twist mi přišel docela přitažený za vlasy, ale plusový bod za to, že jsem ho dopředu neprokoukl. Silnější trojka.(7.10.2012)

• matestlust

Absolutně neoriginální, těžce předvídatelný, atmosféru postrádající, místy až stupidní ( chování některých postav je opravdu k smíchu ), pokus o návrat ke starým dobrým krimi thrillerům ala 90tá léta. Do toho všeho jsem si film pustil s cz dabignem, který je teda opravdu příšerný ( to je ale moje chyba ). Pár příjemných pasáží ( úvodní část s transexuálem ) a ,,celkem slušný" konečný zvrat, to z toalety táhne - pro mne - na 2* s odřenýma ušima.(9.7.2014)

U mě spíš převládá spokojenost, protože jsem dostal, co jsem skromně očekával - průměrně působící thriller na jedno zkouknutí, zapadající do Cusackovy nevýrazný filmografie posledních let. Potěšila slušná temnější atmosféra, práce s kamerou a hudbou. Příběh byl hodně přitaženej za vlasy (hlavně závěrečnej twist) a já mám vážný pochybnosti o inspiraci skutečnými událostmi, nicméně jsem se nijak nenudil. A je taky fakt, že určitá nepředvídatelnost (byť vykoupená těžko uvěřitelnym zvratem) je v rámci žánru docela vzácnost, takže dávám hodně opatrně palec nahoru.(7.1.2013)

• - Film sa natáčal v kanadskom meste Montreal, aj keď sa odohráva v americkom meste Buffalo. (Laslo)

• - Portrét na dveřích do pokoje Abby (Mae Whitman) je portrét zpěvačky Avril Lavigne. (willy1)