• Kri-kri

V prvním dílu nejvíc pobaví Zázvorková "Co tu dělá ta nahá čůza?" No jo, Naha, japonský město na čtyři!" U dvojice Janžurová - Nárožný se občas taky dalo lecčemu zasmát. Druhý díl považuji za nejhorší. Hodinu sledovat hradní hvízdající strašidlo v nevěrohodné roli venkovské doktorky, jak koketuje s chlapama, to je utrpění. No a co ke třetímu dílu s Dvořákem v hlavní roli? Není to nejhorší, ale ta prapodivná ženská se jménem značky psacího stroje, co ji hrála Bydžovská mi neskutečně lezla na nervy. Celou dobu se jen chlámala a chrochtala jak naládovaná perníkem (nikoliv pardubickým), nemluvě o jejím výzoru ve stylu květinových dětí. Druhá polovina dílu s Medveckou jakožto nastávající ženou na inzerát mi dokonce i na tehdejší morálně nezkaženou dobu přišla značně nereálná. 40%(8.8.2017)

V prvním díle můžeme vidět záletnou a v manželství nespokojenou I.Janžurovou,ve druhém krásnou paní doktorku D.Veškrnovou která hledá chlapa a je tak trošku potvůrka,no a ve třetím J.Dvořák jakožto životem zkoušený ženou nepolíbený muž.Na něhož se přece jenom štestíčko usměje:-)))Hezký,koukatelný seriál z doby soudruha.(1.7.2012)

Třídílná inscenace, kterou neznám, to je výzva. Hodnocení nic moc, vypadá to, že to bude blbost. Jenže jak se říká, nestahuj kalhoty, když brod je ještě daleko, že. Takže brod nebrod, kalhoty stáhnout a hlavně se toho nebát. První díl vypráví o manželském páru (Janžurová - Nárožný), jejichž sexuální život se rovná nule. A tak se to řeší, což je na 86. rok překvapivé. Teda pro mě. Druhý díl (nejlepší) je věnován doktorce (Veškrnová) s manželem blbem (Postránecký), kteří sice sexuální problémy nemají, ale mají zase jiný osobní peklíčka. No a máme tu třetí díl. V tom jde o nemožnýho Pepu (Dvořák), kterej není schopnej sbalit ženskou, až potká Růžu (Medvecká)... Kdyby se z těch tří dílů udělal jeden, tak by to nemuselo být vůbec špatný. Obsazení výborný (i ve vedlejších rolích), jen ten scénář je na nic. Každopádně skalním fanouškům české kinematografie 70. - 80. let by se to mohlo líbit (po láhvi vína ;-))(25.1.2016)

• vitekpe

Dve hvezdy jen ze soucitu s kvalitnim hereckym obsazenim. Stella a spol. ukazuje krasne, ze neni malych roli... Jinak je tento miniserial natocen mimoradne nudne a plytce. Musel jsem se zaprit a soustredit se ze vsech sil, abych ty dily vubec dosledoval do konce. A to maji jen necelou hodinu...tohle se nepodarilo, a vina je dle meho jednoznacne na strane scenare, a prilisne stopaze. Mozna kdyby se to zhustilo do jednoho hodinoveho dilu...nevim. 2-(21.10.2014)

Lepší tři hvězdy. Vůbec nic nemám proti pomalu plynoucím seriálům, kde se to nehemží akčními scénami a břitkými dialogy. Za nudný seriál považuji Inženýrskou odyseu například, ta se přežít nedá. Tento seriál je o obyčejném životě obyčejných lidí, tudíž se jim děje asi tolik vzrušujících věcí, jako třeba mně. Ale přesto mě zaujal. A navíc tento seriál má několik výhod, za prvé má jen tři díly, za druhé má slušné obsazení, za třetí se natáčel v době, kdy ještě herci uměli hrát. Tudíž působí velice přirozeně. První díl zobrazuje sexuální problémy v manželství, což bych řekla, že nebývalo v té době tak běžné téma.(17.8.2015)

• - Syslí údolí je ve skutečnosti Podprůhon, vůbec nejstarší místní část města Kladna, dříve nazývaná také Podskalí. Nachází se na svahu od Nového Kladna směrem k Ostrovci, pod náměstím Svobody. (Severus007)